Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-08-2019, 18:21   #441
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,102
Thanks: 11,737
Thanked 9,674 Times in 6,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nuk e kuptoj se si nen tereza ka qene shqiptare se njerz me xheloza dhe zemer kqij se ne shqiptaret bota nuk ka. Thjesht muhabeti nuk duam te degjojm mire per nje shqiptar tjeter apo nje shok. Sa me keq degjojm aq me mire dhe te gezuar ndjehemi brenda. Kjo eshte adn-ja e shqiptarit puro
Tashti nuk pergjithsohet por ne shum raste qe un di ka nje tendence te theksuar te cmires sidomos kur behet fjale per para te modhe e te fituar lehte....makina te bukura e tongerllik....aty nuk mahen qunat edhe gocat.....aty n'Jurropt kan spiunu edhe shoku shokun e ngushte kur behej fjala per qillo me puder e tani i cojne cigare e cokollata ne biruce medemek shoqni e zgjanume e nga tjeter i bejne vizita gruas se ish shokut me ja majt tubacionet ne forme....vari lesherat.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 30-08-2019 nė 18:24
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 18:23   #442
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,958
Thanks: 6,863
Thanked 1,956 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
O Kurt , jane Munduar per mire jo per keq ... kjo ka nisur duke ju bere viza familjareve dhe duke bere martesa back home ( nderkohe qe bien ne kundershtim me identitetin ne pashaporte ) Nuk ka nisur nga spiunimi ndaj njeri tjetrit. Dhe k’to gjera jane hapur dhe marre masa me nderrimin e qeverive, asgje personale mes Shqiptareve.
Kot nuk e kane thene; sherri i femres
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 18:50   #443
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Kot nuk e kane thene; sherri i femres
Tani te flasim drejt jo per hobby ..apo qysh duam ne

Ps.. ne fakt une mendoj qe te fshihen fare k’to diskutime , sepse nuk I
Dihet se kush lexon Dhe mos ti prishim pune asnje Shqiptari brenda dhe jashte forumit .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:01   #444
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,707
Thanks: 2,113
Thanked 858 Times in 666 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

Zana e vogel jam komplet dakord me ca ke shkrujt ti!

Po me duket shum absurde te thuash qe anglezet jan rracista ndaj shqiptarve dhe i duen pakit/afrikant ose jan diskriminues ndaj nesh , gjanat nuk jane veshtiresue vetem po veshtirsohet genjeshtrat e shqiptarve per azil.

Pastaj jena ven i sigurt tek e funit , vend kandidat per tu ba pjese e bashkimit europian!!

Shkurt jena popull mosmirnjohs , qysh i thon i fjale ta jap doren do me ma marr krahin

Ti e di ma mire se une se si qendro e verteta e nese ti thue qe i done ma shum pakit se neve ateher ta jap doren dhe them jam gabim...
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:10   #445
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,958
Thanks: 6,863
Thanked 1,956 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Tani te flasim drejt jo per hobby ..apo qysh duam ne

Ps.. ne fakt une mendoj qe te fshihen fare k’to diskutime , sepse nuk I
Dihet se kush lexon Dhe mos ti prishim pune asnje Shqiptari brenda dhe jashte forumit .
Ti Zana qenke njeri i mire. E ka fajin Erdhi Dimri qe hap kshu bisedash delikate ne publik edhe pastaj thote qe nuk i don amerikant se jane idiota dhe deshiron te kthehet ne shqiperi te pij kafe dhe te merret me llafe prandaj
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:12   #446
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Zana e vogel jam komplet dakord me ca ke shkrujt ti!

Po me duket shum absurde te thuash qe anglezet jan rracista ndaj shqiptarve dhe i duen pakit/afrikant ose jan diskriminues ndaj nesh , gjanat nuk jane veshtiresue vetem po veshtirsohet genjeshtrat e shqiptarve per azil.

Pastaj jena ven i sigurt tek e funit , vend kandidat per tu ba pjese e bashkimit europian!!

Shkurt jena popull mosmirnjohs , qysh i thon i fjale ta jap doren do me ma marr krahin

Ti e di ma mire se une se si qendro e verteta e nese ti thue qe i done ma shum pakit se neve ateher ta jap doren dhe them jam gabim...
Honey

Andej ku jeton ti njerezit ne pergjithesi luftojne ngjyren , ndryshe nga London pshm ku Ne pergjithesi njerezit jane te perzier.

Tani perse i perket ksaj pike , Afrikanet Dhe Pakistanezet Kane dekata k’tu ne krahasim me Shqiptaret dhe kane te drejta te tjera they are free to move in and out .... ndryshe nga Shqiptaret qe luftohen non stop sic eshte edhe ne k’te rast pshm ku edhe Pse jane pajisur me
Letra after many years ( and lies ) I luftojne dhe duan te jua heqin , duke ju veshtiresuar jeten dhe duke ju hoqur rights .

Ky eshte ndryshimi dhe thelbi qe duhet te kuptosh.. so im sorry but I agree with Kurt here : p
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:14   #447
Morenita
V.I.P
 
Avatari i Morenita
 
Data e antarėsimit: Sep 2013
Posts: 343
Thanks: 38
Thanked 65 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Morenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentė
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ti Zana qenke njeri i mire. E ka fajin Erdhi Dimri qe hap kshu bisedash delikate ne publik edhe pastaj thote qe nuk i don amerikant se jane idiota dhe deshiron te kthehet ne shqiperi te pij kafe dhe te merret me llafe prandaj
O Kurt kam nje pytje qe kam dashur ta beja qe nga hera e fundit por su logova me.
Ska lidhje me temen por mbaj mend dicka qe thoje per pokerin.
Je i mire ne matematike? Numero letrat?
Apo perdor ato lloj loje ku letrat permnys kane prerje te vecanta.
Morenita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:15   #448
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,707
Thanks: 2,113
Thanked 858 Times in 666 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

looool
shko futja gjumit n'uje , kujtofta qe po flasim per angline dhe anglezet jo per londren!!!!!!!!!!!!!
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:17   #449
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
looool
shko futja gjumit n'uje , kujtofta qe po flasim per angline dhe anglezet jo per londren!!!!!!!!!!!!!
Komshi... te dua shume 😹😹

But diferencat jane te qarta 😝😝😝
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:18   #450
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,707
Thanks: 2,113
Thanked 858 Times in 666 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

ta puthi buzen
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:23   #451
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,278
Thanks: 1,894
Thanked 2,095 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
https://www.telegraph.co.uk/news/201...t-citizenship/

Ps. Thuaj shokut qe i paske shoket spiuna
Stay strong thuaj askush ska per te deportuar, kur te vesh ne gjyq koken lart dhe mbro genjeshtren tende as i fundit as i pari nuk je.... madje dhe disa qe bejne moral ketu jane Kosovar nga Shqiperia!
True story
Po te japi rastin e fierit lol shume kosovar be fier

Diskriminim lol
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:24   #452
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,958
Thanks: 6,863
Thanked 1,956 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Morenita Shiko postimin
O Kurt kam nje pytje qe kam dashur ta beja qe nga hera e fundit por su logova me.
Ska lidhje me temen por mbaj mend dicka qe thoje per pokerin.
Je i mire ne matematike? Numero letrat?
Apo perdor ato lloj loje ku letrat permnys kane prerje te vecanta.
Nuk jam i mire se kam hy ne borxhe kohet e fundit dhe kam bere paqe me depresionin,lol por natyrisht loz cdo dite/nate se nuk dij cfar tjeter te bej.
Matematike baze te thjeshte dhe strategji sadopak psikologjike ne baze te kundershtarit.
Jo, ne poker nuk gjinden dot letra me shenja dalluese dhe rradhe ndodh kjo me ku njerzit i vej shenja letrave sepse ka ligje kunder ktyre dhe letrat nderrohen shpesh.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:24   #453
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
ta puthi buzen
Buzen 😹😹😹

Alright ...let’s pretend that we had a little lippy kiss 😬😬 and blame the virtual rather then the typical english way , of I was drunk 😹😹😹

Don’t try for more komshi.. harroje 🤭😝😝😝

Ps.. 💄👄😹😝
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:35   #454
Morenita
V.I.P
 
Avatari i Morenita
 
Data e antarėsimit: Sep 2013
Posts: 343
Thanks: 38
Thanked 65 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Morenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentė
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nuk jam i mire se kam hy ne borxhe kohet e fundit dhe kam bere paqe me depresionin,lol por natyrisht loz cdo dite/nate se nuk dij cfar tjeter te bej.
Matematike baze te thjeshte dhe strategji sadopak psikologjike ne baze te kundershtarit.
Jo, ne poker nuk gjinden dot letra me shenja dalluese dhe rradhe ndodh kjo me ku njerzit i vej shenja letrave sepse ka ligje kunder ktyre dhe letrat nderrohen shpesh.
Ke degjuar per Phil Ivey?
Ose Gonzalo Garcia Pelayo?

Meso meso
Morenita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:36   #455
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,707
Thanks: 2,113
Thanked 858 Times in 666 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

jo knaqem me pak un se jam kojshi i vogel lol

.....ah sikur moj zane!!
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:37   #456
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,671 Times in 980 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nuk e kuptoj se si nen tereza ka qene shqiptare se njerz me xheloza dhe zemer kqij se ne shqiptaret bota nuk ka. Thjesht muhabeti nuk duam te degjojm mire per nje shqiptar tjeter apo nje shok. Sa me keq degjojm aq me mire dhe te gezuar ndjehemi brenda. Kjo eshte adn-ja e shqiptarit puro
Shqiptaret jane njerez bujar o Kurt. Pjesa e xhelozise eshte e lindur bashke me njeriun dhe ska kombesi.
Kam njohur polak , brazilian , arab , italian , turq ..etj ..qe ishin gati te nxirrnin syte bashkombesve te vet.

Ndersa Shqiptaret kane 30 vjet qe vetem ndihmojne njeri tjetrin.
Njoh dike ne NY qe ka ik qe ne 1993 dhe pa ekzagjerime mund te kete ndihmuar mbi 300 Shqiptar , fis farefis shok e miq , te sistemohen me pune , dokumenta ..etj.
Si puna e ktij ka plot Shqiptar ne USA , Europe dhe kudo ku kane emigruar.

E kam tregu si histori ne forum , habitej Rumuni pse shoku im Shqiptar dilte dhe me priste ne Bukuresht ne aeroport. Thoshte nje rumun sdo e bente kurre per njeri tjetrin , nderkohe Shqiptaret dallojne nga pjesa tjeter e evropianve pikerisht nga detaje te tilla.

Pastaj pyll pa derra ska , xheloza , smire zinj dhe qe sduan njeri tjetrin ka pas , ka dhe do kete. Por e pergjithshmja une mendoj se jemi nje popull bujar dhe qe bejme per njeri tjetrin.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:50   #457
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,958
Thanks: 6,863
Thanked 1,956 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Morenita Shiko postimin
Ke degjuar per Phil Ivey?
Ose Gonzalo Garcia Pelayo?

Meso meso
Po, ai ka lozur ne kazino kunder kazinos dhe jo poker, aty ka diktuar nje difekt ne letrat e prodhuars fabrikisht me shenja dalluese, eshte ceshtje e vecant kjo.
Edhe kjo qe ka ndodh parat e Phil jane mbajtur nga kazinoja dhe ka vite qe shkojn ne gjyq deri tash vone
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur