Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-04-2015, 17:19   #41
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Qe te vendosesh emra, se pari duhet te jesh i lire dhe te veteqeverisesh. Se dyti, emri duhet te njihet edhe nga bashkesia nderkombetare.

Kosova ka probleme me te medha se emri. Fillimisht duhet te hapen vende pune per te gjithe dhe te rritet ekonomia, gjė qė kur nuk ndodhi per 15 vjet, s'ka per te ndodhur as per 115 vjet. Keshtu edhe Shqiperia, kur nuk u rregullua per 25 vjet, s'ka per t'u rregulluar as per 125 vjet. Qe te rregullohesh, duhet te jesh i lire dhe te veteqeverisesh.
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-04-2015, 17:43   #42
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,615
Thanks: 6,971
Thanked 8,224 Times in 5,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Ndersa une them qe plave e guci ta quajme kosova perendimore, lindoren e kemi ...

Plasi sherri, Hoxhe drache efendija...
allbania je kosovo druzhe kapetan.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2015, 06:58   #43
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Hahaha Gon, si nuk po t`bie gje n`mend...
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Haha,ke harrua qe ka ,,pastrues''k'tu....!?
Se di, gjithe mu doke sikur kom shkru ktu, po thash nashta veē n'onderr e kom pa..

Pasha neren e partise kta t'shtin me fol edhe vet me veti!!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2016, 21:32   #44
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,243
Thanks: 7,106
Thanked 3,305 Times in 1,343 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Re: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

1913 - KOSOVA, SHQIPĖRI E VERIUT
Hartė nga M. Gabriel Louis Jaray
___________
Titulli: L'Albanie inconnue
Autori: Gabriel Louis Jaray, Gabriel Hanotaux
Botues: Hachette, 1913

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 21:48   #45
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,799
Thanks: 11,208
Thanked 6,105 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
1913 - KOSOVA, SHQIPĖRI E VERIUT
Hartė nga M. Gabriel Louis Jaray
___________
Titulli: L'Albanie inconnue
Autori: Gabriel Louis Jaray, Gabriel Hanotaux
Botues: Hachette, 1913

Kjo njė dėshmi shumė e mirė.
Nė kėtė libėr kishte edhe shumė foto tė tjera me vlerė.
Fatkeqėsisht ishte nė frėngjisht!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 22:02   #46
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,051
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Njėri mė tha nė FB: "Mos e pėrdor termin Shqipėri e Veriut se unė e kam thėnė i pari". Mos ishe ti Gi dė Masha?
Prandaj te ne nuk ndėrrojnė emrat se del autori dhe nuk tė le ta pėrdorėsh emrin pa e paguar
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2017, 00:06   #47
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,799
Thanks: 11,208
Thanked 6,105 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Njėri mė tha nė FB: "Mos e pėrdor termin Shqipėri e Veriut se unė e kam thėnė i pari". Mos ishe ti Gi dė Masha?
Prandaj te ne nuk ndėrrojnė emrat se del autori dhe nuk tė le ta pėrdorėsh emrin pa e paguar
Paska pasur FB nė 1913?

Tash kjo qė solli Mandi po e hedh poshtė autorėsinė edhe timen edhe tė atij tjetrit:

Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
1913 - KOSOVA, SHQIPĖRI E VERIUT
Hartė nga M. Gabriel Louis Jaray
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2017, 00:13   #48
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,669
Thanks: 2,268
Thanked 1,242 Times in 829 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Kosova duhet te emerohet Dardani, e ata qe udheheqin asesi pos plumb ne ...
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2019, 00:39   #49
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,799
Thanks: 11,208
Thanked 6,105 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Ata qė e duan Bashkimin Kombėtar duhet tė pajtojnė se Kosova duhet tė quhet SHQIPĖRI E VERIUT.

Nėse duam qė tė kemi dy shtete shqiptare, por me emra tė ndryshėm, bėn edhe Dardani.

Unė nuk jam pėr Dardani!

Unė jam pėr Bashkimin Kombėtar - bashkimin e dy shteteve shqiptare me tė njėjtin emėr SHQIPĖRI.
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 04-01-2019 nė 01:19
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2019, 00:43   #50
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,799
Thanks: 11,208
Thanked 6,105 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin


Opinioni im

SHTETI YNĖ DUHET TĖ RIEMĖRTOHET,
DUHET TĖ KETĖ TJETĖR EMĖRTIMĒdo shtet ėshtė emėrtuar sipas pupullsisė ( kombeve) shumicė qė jetojnė nė tė dhe jo sipas rajonit; kėshtu nga popullata/kombi shumicė bullgar quhet shteti nacional Bullgari, serb – Serbi ( dhe nuk quhet Shumadi, sipas njė rajoni atje), grek – Greqi, gjerman – Gjermani, kroat – Kroaci, slloven – Slloveni etj…

Atėherė Kosovės pse t’i bėhet kjo padrejtėsi?

Kosova duhet tė quhet SHQIPĖRI E VERIUT

Shėnim 1. ( gjithmonė sipas mendimit tim) Emėrtimi Kosovė ėshtė pagėzimi qė na e ka bėrė okupatori. Ai, natyrisht, pėr ta fshehur para botės okupimin qė i kishte bėrė njė pjese tė kombit shqiptar, nuk do ta quante kėtė pjesė Shqipėri ( as e Veriut as e Jugut, as E madhe as e Vogėl ), por sipas rajoneve tė saj: Rrafshi i Kosovės, Drenicė, Llap, Dukagjin ( Metohi ), Pashtrik, Podrimje ( Anadrini) dhe shih ti zgjodhi emėrtimin Kosovo i Metohija ( Kosovė dhe Metohi – Dukagjin ). Pas 1974 quhet vetėm Kosovė, por gjithmonė sipas propozimit tė okupatorit.

Shėnim 2. Vijimėsia ( tani ) e ruajtjes sė emėrtimit Kosovė dhe Metohi, pas 1974 Kosovė tregon vijmėsinė e “dėgjueshmėrisė” dhe lojalitetin ndaj okupatorit.

Shėnim 3. Ruajtja e emėrtimit Kosovė, po sjell tri gjėra tė kėqia:

a. po lė hapėsirė qė shkjetė ende vendin tonė ta quajnė Kosovo i Metohija ( sepse kėshtu na e kanė quajtur vendin dikur, d.m.th. s’kemi pse zemėrohemi se ky ka qenė njė fakt )

b. po ia lidh duart Serbisė pėr tė na pranuar, sepse ajo ende nė kushtetutėn e saj e konsideron tė veten Kosovėn dhe Metohinė ( Ta ndihmojmė pra Serbinė – t’i dalim nga Kushtetuta!!!)

c. ajo mė e kqeja, ky emėrtim ka bėrė qė tė lind njė komb i shpifur, i paqenė – kosovar, ku secili shqiptar( pėrvec lojalistėve ) ndihet i fyer nėse quhet kėshtu. ( Po flas pėr veten time tash: pėrkatėsia ime kombėtare ėshtė – shqiptar, ndėrkaq sipas rajonit jam – drenicak, por, jo, kurrė kosovar!)

Emėrtimi SHQIPĖRI E VERIUT ( ose SHQIPĖRIA VERIORE ) ka kėto tė mira:

1. shkėput lidhjen shekullore me okupatorin – Serbinė.
2. Ndihmon Serbinė pėr ta njohur pavarėsinė e njė shteti kombėtar. ( Fundja deshi, s’deshi ajo ti vetė po i del nga Kushtetuta. Le ta bajė ai nė kushtetutė sa tė dojė Kosovo i Metohija )
3. bėn qė shqiptarėt tė ndihen ata qė janė. ( Lojalėve do t’u mbetej vetėm si kujtim “kombi” i shpifur kosovar )
4. krijohet lidhje direkt dhe kthim kah e mbara – kah Shqipėria ( Vetėm dy Shqipėri mund ta bėjnė NJĖ qė ndėr ne njihet si BASHKIMI KOMBĖTAR )

A kemi tė drejtė pėr kėtė?
Po. Plotėsisht. Emėrtimi po vjen sipas popullatės shumicė – shqiptare. ( Do tė isha plotėsisht dakord, ta zėmė, nėse popullsi shumicė tė ishin goranėt, vendi tė quhej GORĖ )

Atėherė si tė realizohet kjo?
Fare lehtė. Me njė referendum.

P.S. Unė besojė se edhe faktori ndėrkombėtar nuk do ta kundėrshtojė kėtė ide, sepse nuk ka asgjė kontestuese. Natyrisht na duhet pak diplomaci e menēuri pėr t’i bindur dhe pėr ta realizuar kėtė.
sonte po e rikonfrimoj prapė dhe do ta them edhe kaq herė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Ata qė e duan Bashkimin Kombėtar duhet tė pajtojnė se Kosova duhet tė quhet SHQIPĖRI E VERIUT.

Nėse duam qė tė kemi dy shtete shqiptare, por me emra tė ndryshėm, bėn edhe Dardani.

Unė nuk jam pėr Dardani!

Unė jam pėr Bashkimin Kombėtar - bashkimin e dy shteteve shqiptare me tė njėjtin emėr SHQIPĖRI.
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 04-01-2019 nė 01:19
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2019, 01:16   #51
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Se si do te quhet kosova varet nga ndrikulla
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2019, 01:25   #52
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,799
Thanks: 11,208
Thanked 6,105 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
Se si do te quhet kosova varet nga ndrikulla
hė! mirė e ke, por mbase bėn t'i thuash ndrikulles, aman ma ke pas ngjitur dikur njė emėr tåe hauj, a ka mundėsi tani ta kem njė autokton?!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2019, 03:10   #53
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,659
Thanks: 1,242
Thanked 776 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Emertimi mund te ndryshohet me referendum.Zvicra,nje nder vendet me te zhvilluara shume probleme i zgjidh me referendum. Edhe une jam i mendimit se Kosova do ishte mire te quhej zyrtarisht Shqiperia Veriore.Mirepo ne nje kohe kur shume pak njihet Kosova ne bote,nje ndryshim i emrit sot do te sillte me shume konfuzion sesa njohje te reja.Zgjidhja perfundimtare do te jete bashkimi me pjesen tjeter te Shqiperise.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2019, 08:14   #54
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,613
Thanks: 4,271
Thanked 4,590 Times in 3,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Per momentin qe gjindet dhe formen qe vepron, Hatixhestan i rri me se miri emrimi.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2019, 20:55   #55
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,259
Thanks: 350
Thanked 630 Times in 458 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Per momentin qe gjindet dhe formen qe vepron, Hatixhestan i rri me se miri emrimi.
Mendo nje ēik me shum per ardhmerine - e sotmja do te jet histori per te nesermen! Nga ana tjater, prezumohesh forumist i nderēim.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 19:49   #56
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,799
Thanks: 11,208
Thanked 6,105 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fehmikaciu Shiko postimin
Projekti te ne thojn : "* Mos u kap per gjethi por kapu per rrenje...",nuk mendoj qe ishte etap e erret por etap e lavdishme e nje populli nga legjendat,duhet te jemi krenar per kete sepse kur kemi qen ne ketu nuk ka pas popuj si : Grek,italian apo keta popuj qe i njohim ne tani , sidomos gjuha shqipe qe kemi trashiguar nga keta popuj mitik eshte nje arsye me shum qe ** ZOTI KA FOLUR NE FILLIM SHQIP!!!! dhe qoft i lavduar emri i tije..
* rrėnja nė kėtė rast ėshtė Shqipėria. Ta bėjmė njė herė njė Shqipėri, e kur ta bėjmė, pastaj bisedojmė pėr ndonjė emėrtim tjetėr - nėse paraqitet nevoja.

** Zoti edhe sot flet shqip. Shtetet e mėdha, por edhe me njė ndihmesė tonėn, ia kemi ktheyr shpinėn Zotit. Zoti i ndihmon vetėm ata qė janė nė rrugė tė tij.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 19:52   #57
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,799
Thanks: 11,208
Thanked 6,105 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Emertimi mund te ndryshohet me referendum.Zvicra,nje nder vendet me te zhvilluara shume probleme i zgjidh me referendum. Edhe une jam i mendimit se Kosova do ishte mire te quhej zyrtarisht Shqiperia Veriore.Mirepo ne nje kohe kur shume pak njihet Kosova ne bote,nje ndryshim i emrit sot do te sillte me shume konfuzion sesa njohje te reja.Zgjidhja perfundimtare do te jete bashkimi me pjesen tjeter te Shqiperise.
Aq mė mirė murik. Kur thua: "ne nje kohe kur shume pak njihet Kosova ne bote", po t'u thuash North Albania e kapin mė lehtė kėtė term! Sepse peØr Albania-n kanė dėgjuar.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 20:51   #58
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,319
Thanks: 184
Thanked 1,402 Times in 1,055 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Shqipetaret e kosoves nuk kane te drejte te vendosin asgje per veten e tyre as emrin, as flamurin, as nese do te bashkohen, as nese do te kene ushtri, as nese do te vene apo heqin teksa doganare etj etj...
A e di pse Demke ?
Sepse luften ne kosove nuk e fitoi UCK as shqipetaret por e fitoi NATO me ne krye SHBA.
Ti fitove lirine, ti u deklarove shtet, ti u njohe shtet, ti ekziston si shtet fale atyre dhe protektoratit qe ata te japin akoma ketu e 20 vjete.
Ti nuk bere asgje vete, ti nise nje lufte qe nje zot e di ku do kishim perfunduar pa nderhyrjen e NATOS.
Tani kur ke cdo gje dhurate smund te vendosesh vete duhet cdo gje te aprovohet préj tyre.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 07:18   #59
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,799
Thanks: 11,208
Thanked 6,105 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 14:01   #60
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,041
Thanks: 11,698
Thanked 9,647 Times in 6,164 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 500
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Opinioni im: Kosova duhet tė emėrtohet SHQIPĖRIA E VERIUT

Perse mos te emerohet Dardani gjanem ?
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur