Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare > Letėrsi pėr Fėmijė

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-08-2015, 22:09   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,064
Thanks: 11,516
Thanked 6,249 Times in 2,971 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
PREZANTIM: "Kulla ime", Rinesė Berisha ( vogėlushe 11 vjeēare )PREZANTIM: Libra tė rinj
"Kulla ime", Rinesė Berisha ( vogėlushe 11 vjeēare )

Rinesė Agim Berisha u lind nė vitin 2004 nė fshatin Grabovc i Poshtėm, komuna e Fushė Kosovės.

Ajo ndjek mėsimet nė SHFMU "Laura Scott" nė fshatin e lindjes.

Rinesa pėrveē qė ėshtė shembullore nė mėsime, ajo ėshtė pjesėmarrėse dhe shumė e suksesshme edhe nė aktivitete tė lira qė organizohen nė shkollė gjatė festave e ditėve tė shėnuara.

Vjershat e saj i ka botuar nė faqet e gazetave ditore e revistave pėr fėmijė.

"Kulla ime" ėshtė libri i parė i saj.

Unė, sot zgjodha pėr ju disa poezi, nė tė cilat vogėlushja shpreh dashurinė e saj pėr: atdheun, punėn, shkollėn, virtyte kėto tė cilat tė gjithė ne duhet jo vetėm t'i admirojmė, por tė pėrpiqemi edhe t'i sėndėrtojmė nė jetė.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2015, 22:12   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,064
Thanks: 11,516
Thanked 6,249 Times in 2,971 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: PREZANTIM: "Kulla ime", Rinesė Berisha ( vogėlushe 11 vjeēare )

MĖRGIMTARJA E VOGĖL

Nga Gjermania erdhi
vogėlushja Loretė
qė ta gėzojė familjen
si dhuratė e vėrtetė.

Shumė u gėzua gjyshja
njashtu gjyshi i vet
na u kthye Loreta
qė ėshtė nė kurbet.

Loreta e vogėl
s'e di asnjė fjalė
sot i mbush gjashtė muaj
nė vendlindje ka ardh'.

jemi mbledhur tė gjithė
sa shumė jemi gėzuar
Loretėn e vogėl
duke pėrqafuar.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur