Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-03-2018, 14:36   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,818
Thanks: 11,238
Thanked 6,124 Times in 2,891 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Edhe gjysmė ore fillon votimi.

Si jua merr mendja do tė kalojė demarkacioni?

Jua merr mendja se do tė ketė tė tillė qė do t'i bashkėngjiten "Listės serbe"?!!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2018, 15:38   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,818
Thanks: 11,238
Thanked 6,124 Times in 2,891 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

filloi punėn kuvendi.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2018, 17:04   #3
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,272
Thanks: 353
Thanked 636 Times in 463 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Pune te mbare kuvendit - demarkacioni do t'kaloje se s'bon (pazari u kry!).
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2018, 17:31   #4
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Pune te mbare kuvendit - demarkacioni do t'kaloje se s'bon (pazari u kry!).
Paske bo perparime....apo e do persene
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2018, 17:42   #5
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Edhe gjysmė ore fillon votimi.

Si jua merr mendja do tė kalojė demarkacioni?
Hmmmmmmmmmmmmmmmmm....

Delawie: Votoni pėr ratifikimin e demarkacionit.

Ambasadori amerikan nė Prishtinė, Greg Delawie, u ka bėrė thirrje tė gjithė deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės tė votojnė pėr ratifikimin e demarkacionit tė kufirit me Malin e Zi.
Delawie po pėrcjell nga afėr punimet e Kuvendit, prej nga edhe ka adresuar mesazhet e tij politike.

“Sot ėshtė njė ditė e rėndėsishme. Sot Kuvendi i Kosovės ka mundėsi qė tė ecė pėrtej kėtij debati kokėfortė pėr kufirin dhe tė shėnojė njė fitore pėr qytetarėt”, theksoi Delawie.

Po aq sa kjo ēėshtje ėshtė e rėndėsishme pėr liberalizimin e vizave, aq ėshtė e rėndėsishme edhe pėr zgjidhjen ēėshtjes sė kufirit me njė shtet aleat, miqėsor, me njė shtet anėtar tė NATO-s, me Malin e Zi, tha Delawie.

U bėj thirrje tė gjithė deputetėve tė votojnė pėr ratifikimin e marrėveshjes. Abstenimi apo mungesa nė sallė paraqet votė kundėr marrėveshjes dhe kundėr interesave tė qytetarėve”, tha ambasadori amerikan.

Po habitem sė tepėrmi se me sa shumė mund disa njerėz po punojnė pėr t’i ndaluar tė rinjtė e Kosovės tė udhėtojnė tė lirė nė Evropė. Mos i lini qytetarėt nė izolim. Votojeni kėtė marrėveshje, theksoi Delawie.

PS: qe mos te lodhen shume qudiberesit....apo e do ne SHQIP????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2018, 18:37   #6
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
filloi punėn kuvendi.
I nderuar mesues Gashi.

Haradinaj: Marrėveshja nuk e dėmton shtetin e Kosovės.

Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj, ka paraqitur projektligjin pėr ratifikimin e marrėveshjes pėr kufirin shtetėror mes Kosovės dhe Malit tė Zi, ka ftuar tė gjitha partitė dhe deputetėt qė tė votojnė pro ratifikimit tė kėsaj marrėveshje.

Sipas Haradinajt, ratifikimi i kėsaj marrėveshje, nuk e cenon territorin e vendit. “Vota pro kėtij ligji sot me shumė se kurrė ėshtė votė pėr shtetin e Kosovės, ėshtė votė pėr perspektiven euroatlantike tė vendit, ėshtė votė pėr liri tė lėvizjes. I kemi analizuar tė gjitha faktet dhe rreziqet dhe iu garantoj se ratifikimi i kėtij projektligji me tė gjitha dokumentet pėrcjellėse nuk e rrezikon territorin e Kosovės. Vendimi ėshtė nė duar tuaja dhe miratimi i kėtij ligji ėshtė kėrkesė e shumicės sė qytetarėve. Iu bėj thirrje pa dallim partie, etnie e dallime ideologjike qė tė votoni pro kėtij projektligji”, tha Haradinaj. Ndėrkaq nė emėr tė Komisionit parlamentar raportin e ka paraqitur deputetja e LDK-sė, Vjosa Osmani.

Kuvendi i Kosovės ka filluar seancėn e jashtėzakonshme, nė tė cilėn do tė bėhet shqyrtimi i Projektligjit pėr ratifikimin e Marrėveshjes pėr Kufirin Shtetėror nė mes tė Republikės sė Kosovės dhe Malit tė Zi.

Kjo seancė ėshtė thirrur qė disa herė, por pėr shkak tė mungesės sė kuorumit ėshtė shtyrė.

Ndėrsa nė legjislacionin e kaluar nuk ėshtė dėrguar fare nė Kuvend, pasi opozita pėrmes gazit-lotsjellės dhe protestave masive, ka penguar ēdo debat pėr demarkacionin, duke pohuar se demarkacioni dhe asociacioni i komunave serbe, janė antiligjore dhe shkelin Kushtetutėn e vendit.


Mar 20, 2018 17:43 Europe

PS: ne mos gabohem ky kryeLESHI, para do vitesh bante protesta.

Ta kqyrim se cfar do humbi dhe cfar do fitoje Dardania.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2018, 18:49   #7
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
I nderuar mesues Gashi.

Haradinaj: Marrėveshja nuk e dėmton shtetin e Kosovės.

Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj, ka paraqitur projektligjin pėr ratifikimin e marrėveshjes pėr kufirin shtetėror mes Kosovės dhe Malit tė Zi, ka ftuar tė gjitha partitė dhe deputetėt qė tė votojnė pro ratifikimit tė kėsaj marrėveshje.

Sipas Haradinajt, ratifikimi i kėsaj marrėveshje, nuk e cenon territorin e vendit. “Vota pro kėtij ligji sot me shumė se kurrė ėshtė votė pėr shtetin e Kosovės, ėshtė votė pėr perspektiven euroatlantike tė vendit, ėshtė votė pėr liri tė lėvizjes. I kemi analizuar tė gjitha faktet dhe rreziqet dhe iu garantoj se ratifikimi i kėtij projektligji me tė gjitha dokumentet pėrcjellėse nuk e rrezikon territorin e Kosovės. Vendimi ėshtė nė duar tuaja dhe miratimi i kėtij ligji ėshtė kėrkesė e shumicės sė qytetarėve. Iu bėj thirrje pa dallim partie, etnie e dallime ideologjike qė tė votoni pro kėtij projektligji”, tha Haradinaj. Ndėrkaq nė emėr tė Komisionit parlamentar raportin e ka paraqitur deputetja e LDK-sė, Vjosa Osmani.

Kuvendi i Kosovės ka filluar seancėn e jashtėzakonshme, nė tė cilėn do tė bėhet shqyrtimi i Projektligjit pėr ratifikimin e Marrėveshjes pėr Kufirin Shtetėror nė mes tė Republikės sė Kosovės dhe Malit tė Zi.

Kjo seancė ėshtė thirrur qė disa herė, por pėr shkak tė mungesės sė kuorumit ėshtė shtyrė.

Ndėrsa nė legjislacionin e kaluar nuk ėshtė dėrguar fare nė Kuvend, pasi opozita pėrmes gazit-lotsjellės dhe protestave masive, ka penguar ēdo debat pėr demarkacionin, duke pohuar se demarkacioni dhe asociacioni i komunave serbe, janė antiligjore dhe shkelin Kushtetutėn e vendit.


Mar 20, 2018 17:43 Europe

PS: ne mos gabohem ky kryeLESHI, para do vitesh bante protesta.

Ta kqyrim se cfar do humbi dhe cfar do fitoje Dardania.
O Beni, si kta K***LESHAT, ashtu dhe nje pjese e konsiderueshme e popullit, "kan humbur udhen ne oborr....". Nuk dijne as cfare thojne e as cfare bojne....". Njerz te turbulluar fare ne mendje. Pa fije truri politk-diplomatik e kombetar....Thjesht si kafshen kur terhjek per kapistalli, keshtu terhiqen dhe keta K***LESHA...mjer populli i vuajtun e i sinqert...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2018, 18:53   #8
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Shqiptaret kur vine ne pushtet....shesin BYTHEN.
Por....miqte e dine.
E kush i pjerdh ....paraardhesit.
BASH KSHU.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 01:09   #9
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,295 Times in 2,411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Shhhhht, qetesi.

Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 06:50   #10
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Shhhhht, qetesi.

Demarkacioni vė nė gjumė Haradinajn: a kėshtu mbrohet Ēakorri a?

Kryeministri Ramush Haradinaj ia ka marrė njė sy gjumė gjatė debatit pėr Demarkacionin.

Pas kėsaj gjendjeje tė tij, kanė nisur edhe batutat nga mė tė ndryshmet, por qė njė prej tyre qė ja vlen tė veēohet ėshtė: ja sa ėshtė i interesuar ta mbrojė Ēakorrin kryeministri ynė.

Kjo nuk ėshtė hera e parė qė Haradinaj kotet nė seanca; njė gjė tė tillė e bėri edhe seancėn e kaluar.

Shenimi im: ne per trojet po flini aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa???

Marre bre
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 07:21   #11
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,081
Thanks: 8,051
Thanked 3,680 Times in 1,952 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Demarkacioni vė nė gjumė Haradinajn: a kėshtu mbrohet Ēakorri a?

Kryeministri Ramush Haradinaj ia ka marrė njė sy gjumė gjatė debatit pėr Demarkacionin.

Pas kėsaj gjendjeje tė tij, kanė nisur edhe batutat nga mė tė ndryshmet, por qė njė prej tyre qė ja vlen tė veēohet ėshtė: ja sa ėshtė i interesuar ta mbrojė Ēakorrin kryeministri ynė.

Kjo nuk ėshtė hera e parė qė Haradinaj kotet nė seanca; njė gjė tė tillė e bėri edhe seancėn e kaluar.

Shenimi im: ne per trojet po flini aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa???

Marre bre
Me kushtetuten e vitit 1974, Ēakorri asht mbrenda ne Kosove e jo ne mal te zi.
Me Kushtetuten e vitit 2008, Ēakorri asht mbrenda shtetit te Kosoves.
Kuvendi i Republikes se Kosoves nuk u konsulltue para nenshkrimit te "demarkacionit" ne 2015 nga minoritari ashkali i kosovos, hashim maxhupi; Kuvendi i Republikes se Kosoves nuk u konsulltue as kur u nenshkrue formimi i republikes serbe mbrenda Kosoves nga nje minister i millosheviēit, isa mustafoviēi.
Keta 2 minoritar te ndyre jane largue nga Kosova; sot askush s'e di ku ndodhet keta dy individ qe duhen gjykue e denue nga gjykatat e Republikes se Kosoves; besohet se maxhupi ka shkue nga mikesha e serbise, franca; kurse ai serbi tjeter, izai, simulon nje lloj semundjeje e paska shkue per sherim ne Jermani!
maxhupin e kerkon "gjykata speciale" qe e ka krijue vete ashkalia i brojes; ky tjetri kerkohet nga gjykatat e shtetit te Kosoves per korrupsion aktiv, vjedhje, keqperdorim te parase publike...!
Parlamenti i Republikes se Kosoves ka shume pune tjera me te rendesishme se keto gjepurat e mongherinit, kocianēiēit, gjuriēit,ises e maxhupit...
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 08:26   #12
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Ai ishte nje personalitet qe e luftonte armikun e tij,me duart e armiqve te tij(nuk po e shkruaj si mbaron fraza).Ai mori nje shtet me parmenda,dhe e la ne posedim te....BOMBES ATOMIKE.

Winston Churchill.

Kur ai thoshte kerce,nje njeri i zgjuar e TUNDE vallen apo shamine.

Nikita Chruschtschow.

Pra....SHTETET nuk behen me.....qurrasher apo QYRRSA.

Tungi se maroi koha.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 08:47   #13
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Shhhhht, qetesi.

Haha. ..do t'ishte mire t'i hedhesh nja tre-kater "bomba-fishekzjarre" e t'jua shohesh pastaj marifetin ktyne "trimave" ....

Rex, me fal. ..me zo t'ulte fola. ......se dhe ty syte t'i qerrova me kete cigare. ...ku po qellon dhe ti sa here qe po e dhezi une. ..
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 09:22   #14
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,818
Thanks: 11,238
Thanked 6,124 Times in 2,891 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

I frymėzuar nga Daut Haradinaj, kur iu drejtuar Rexhep Selimit....

Kėshtu, sot postova nė FB:

****************

Nuk isha vetėm unė qė isha mėrzitur nga ( unė ia kam shtuar edhe njė fjalė) TURBO PATRIOTIZMI FOLKLORIK.

Kish edhe nga deputetėt, bile njėri i tha tjetrit: "Lej pallavrat"!

Eh, kjo fjalė dikur kaq e dashur e me kuptim, kush kishte thėnė se do tė vijė koha tė bėhet e neveritshme!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 09:25   #15
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
I frymėzuar nga Daut Haradinaj, kur iu drejtuar Rexhep Selimit....

Kėshtu, sot postova nė FB:

****************

Nuk isha vetėm unė qė isha mėrzitur nga ( unė ia kam shtuar edhe njė fjalė) TURBO PATRIOTIZMI FOLKLORIK.

Kish edhe nga deputetėt, bile njėri i tha tjetrit: "Lej pallavrat"!

Eh, kjo fjalė dikur kaq e dashur e me kuptim, kush kishte thėnė se do tė vijė koha tė bėhet e neveritshme!
Do votohet....ne SHQIP.

Apo e do dhe persene????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 09:28   #16
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Do votohet....ne SHQIP.

Apo e do dhe persene????????
Dhe eshte KJO: urte KOPUKER se do perfundoni ne HAGE.

Dhe....SQUK....flamuejt.

TUNGI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 11:15   #17
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,295 Times in 2,411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Haha. ..do t'ishte mire t'i hedhesh nja tre-kater "bomba-fishekzjarre" e t'jua shohesh pastaj marifetin ktyne "trimave" ....

Rex, me fal. ..me zo t'ulte fola. ......se dhe ty syte t'i qerrova me kete cigare. ...ku po qellon dhe ti sa here qe po e dhezi une. ..
Lol

Keta jane si bubashfabat o Sami. I mbijetojne edhe bombes atomike.

Serish gaz lotesjelles ne kuvend. Cka paskem qene bre daj.
Une e vendosa, nje valixhe xxl, bilete nje drejtimshme dhe ciao.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 11:29   #18
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,818
Thanks: 11,238
Thanked 6,124 Times in 2,891 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

SHĖRBIMI SEKRET SERB (BIA) KISHTE PARALAJMĖRUAR PĖR GAZ LOTSJELLĖS
Siē ka raportuar ditė mė parė RTK-ja sot nė Kuvendin e Kosovės u hodh gaz lotsjellės. Teksti i mėposhtėm ėshtė publikuar me 19 mars.

Bojan Dimiqi, njė nga udhėheqėsit e BIA-s (Shėrbimi Sekret Serb) i ka thėnė njė shokut tė tij virtual nė “Facebook” se ka marrė informacion se kėtė tė martė nė Kuvendin e Kosovės do tė hidhet prapė gazlotsjellės nė mėnyrė qė tė pengohet votimi i Demarkacionit me Malin e Zi.

Burimi qė i ka dhėnė RTK-sė kėtė informatė dėshiron qė tė mbetet anonim, sepse nė tė kundėrtėn do tė rrezikohet jeta e tij.

Kurse sipas hulumtimeve qė RTK ka bėrė, Bojan Dimiqi ėshtė njė profil i lartė i udhėheqėseve nė BIA dhe merret me Kosovėn. Ai ka lindur nė Prishtinė dhe ka njė urrejtje patologjike pėr HashimThaēin dhe Kadri Veselin. Madje nė njė nga postimet e tij, Dimiqi ia uron helmin edhe dy liderėve mė tė lartė tė Republikės sė Kosovės. Siē shihet nė foto-montazhėn e postuar, Dimiqi e ka renditur Thaēin e Veselin sė bashku me ushtarakun kroat, Slobodan Pralak, i cili kishte pirė helmin nė ditėn e aktgjykimit nė Hagė.

Pėrndryshe RTK gjithashtu ka vėrejtur se shumė nga shokėt nė “Facebook”, tė Bojan Dimiqit janė shqiptarė nga Kosova, por edhe tė atillė qė jetojnė nė Serbi.

Bojan Dimiq, udhėheqės i lartė i Shėrbimit Sekret Serb BIA, viziton Kosovėn shpesh, gjė qė e dėshmojnė edhe kėto fotografi, si nė zgjedhjet lokale tė 22 tetorit, ku postoi foto live nga Mitrovica Veriore. Sė fundi, ai ka qenė nė Kosovė sė bashku me Vuēiqin, pas vrasjes sė Oliver Ivanoviqit.

Dimiqi ėshtė njėri nga udhėheqėsit e Klubit Futbollistik Crvena Zvdeza, qė njihet si ēerdhe e narkomanėve dhe menaxhohet tradicionalisht nga shėrbimet sekrete tė sigurisė.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 11:40   #19
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,081
Thanks: 8,051
Thanked 3,680 Times in 1,952 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Pak gaz hundeve te rrugaēeve qe u falin token cernogorcave s'asht pune e madhe.

Pas hedhjes sė gazit, Albin Kurti me grupin e tij bllokojnė derėn e Kuvendit.
Ngujoni keta pisa mbrenda n'salle, hedhni shume gaz e mbylleni mire deren e parlamentit.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 21-03-2018 nė 11:45
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 11:46   #20
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,818
Thanks: 11,238
Thanked 6,124 Times in 2,891 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur