Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-03-2018, 11:51   #21
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,070
Thanks: 8,028
Thanked 3,674 Times in 1,948 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Votimi pro i sherben has(hi)mit.
Malazezet s'i detyroi kush me votue demarkacionin. Iu hoqen vizat e u anetaresuaen ne Nato hiē pa e votue demarkacionin me Kosoven.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 11:58   #22
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,800
Thanks: 11,209
Thanked 6,106 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Mbrėmė kanė dhėnė sqarime tė bollshme pėr kėtė punė edhe pėr demarkacionin edhe pėr pranimin e Malit tė Zi nė NATO.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 12:01   #23
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,070
Thanks: 8,028
Thanked 3,674 Times in 1,948 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Labinot Tahiri: Darsėm nė kuvend, ishalla kallet nė tana anėt

Labinot Tahiri ėshtė lidhur live nė Kuvendin e Kosovės pas hedhjes sė gazit lotsjellės.
Labi ka ironizuar duke thėnė se po bėhet dasėm nė kuvend.
“Ishalla kallet nė tana anėt” ka thėnė Labi ndėr tė tjera.

______________________
Flm Labi per ftesen ne dasem !
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 12:07   #24
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,070
Thanks: 8,028
Thanked 3,674 Times in 1,948 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Mbrėmė kanė dhėnė sqarime tė bollshme pėr kėtė punė edhe pėr demarkacionin edhe pėr pranimin e Malit tė Zi nė NATO.
Ata qe kane dhane sqarime te bollshem mujne me debllokue menjehere situaten :

- ia heqin vizat Kosoves;
- e pranojne Kosoven shtet;
- e pranojne Kosoven ne Nato se vete Natoja e ka trajnue ushtrine e Kosoves;
Dhe si perfundim, e harrojne sallen e Kuvendit te Kosoves ku mund te jene te pranishem vetem te zgjedhurit e shtetit te Kosoves e jo llojlloj qeni i huej qe nuk asht as deputet, as shtetas i Republikes se Kosoves.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 12:08   #25
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,071
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Fshatar, deshem apo nuk deshem kjo marrveshje disi ka mu nenshkru dhe kjo pune eshte siq thote populli, vanim po a pshtim/shpetim jo.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 12:16   #26
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,800
Thanks: 11,209
Thanked 6,106 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CR7 Shiko postimin
Fshatar, deshem apo nuk deshem kjo marrveshje disi ka mu nenshkru dhe kjo pune eshte siq thote populli, vanim po a pshtim/shpetim jo.
Tė lumtė Lum djali.
Vallahi s'kanė qare pa e ratifikuar, vec i morėn nė qafė njerėzit, i lanė tė ngujuar ...

Qe njė anekdotė:

__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 12:20   #27
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,295 Times in 2,411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Ata qe kane dhane sqarime te bollshem mujne me debllokue menjehere situaten :

- ia heqin vizat Kosoves;
- e pranojne Kosoven shtet;
- e pranojne Kosoven ne Nato se vete Natoja e ka trajnue ushtrine e Kosoves;
Dhe si perfundim, e harrojne sallen e Kuvendit te Kosoves ku mund te jene te pranishem vetem te zgjedhurit e shtetit te Kosoves e jo llojlloj qeni i huej qe nuk asht as deputet, as shtetas i Republikes se Kosoves.
Duhet ose me e kap peshkun e arte ose me e gjet llampen e Aladinit.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 14:56   #28
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,800
Thanks: 11,209
Thanked 6,106 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

qe tri herė gaz lotsjellės.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 15:23   #29
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Lol

Keta jane si bubashfabat o Sami. I mbijetojne edhe bombes atomike.

Serish gaz lotesjelles ne kuvend. Cka paskem qene bre daj.
Une e vendosa, nje valixhe xxl, bilete nje drejtimshme dhe ciao.
Haha. ...m'trego kur dhe n'cilin peron dhe dal e te marr une ne Stuttgart...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Samiu : 21-03-2018 nė 15:27
border=
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 15:29   #30
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Kur nje popull....INFANTIL...meriton ata qe ka mbi KRYE.

U BA.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 15:30   #31
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,800
Thanks: 11,209
Thanked 6,106 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Rax, Sami, ja cka thotė pėr Labin njė analist, bashkėfshtar imi, Blerim Gashani ...
Mjerim ēfarė deputetėsh kemi!

*******************************

(A keni fjetė a hala? Pasi e pashė Lab Tahirin n'Parlament e kur i dėgjova shumicėn e deputetėve qė nuk dinin as tė lexojnė 'hartimet' qė ua shkruajnė tė tjerėt, m'ranź n'mend kėto fjali)

Tė jetosh nė njė vend si ky

Kur po thonė se kėngėtari, tash deputeti, Labi, bashkė me partinė e tij lilipute, i ka n'dorė frerėt e qeverisė sė ardhshme, mua po mė kujtohet njė emision televiziv koxha moti.
Gazetari po e pyet Labin "ēka lexon mė sė shumti?".
Ky, pa njė pa dy, si me grykė pushke po i thotė:
- Jo, nuk lexoj.
Gazetari mbeti pykė, u bllokua, nuk dinte mė si tė vazhdonte dhe fytyra e tij kishte njė shprehje, si me thanė "a hiē, hiē...a?"

Lab deputeti, atėherė kėngėtari, nuk e la punėn pezull:
- Jo, jo, unė nuk lexoj...hiē!
__________________
devollitėt thonė
border=
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 15:32   #32
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Rax, Sami, ja cka thotė pėr Labin njė analist, bashkėfshtar imi, Blerim Gashani ...
Mjerim ēfarė deputetėsh kemi!

*******************************

(A keni fjetė a hala? Pasi e pashė Lab Tahirin n'Parlament e kur i dėgjova shumicėn e deputetėve qė nuk dinin as tė lexojnė 'hartimet' qė ua shkruajnė tė tjerėt, m'ranź n'mend kėto fjali)

Tė jetosh nė njė vend si ky

Kur po thonė se kėngėtari, tash deputeti, Labi, bashkė me partinė e tij lilipute, i ka n'dorė frerėt e qeverisė sė ardhshme, mua po mė kujtohet njė emision televiziv koxha moti.
Gazetari po e pyet Labin "ēka lexon mė sė shumti?".
Ky, pa njė pa dy, si me grykė pushke po i thotė:
- Jo, nuk lexoj.
Gazetari mbeti pykė, u bllokua, nuk dinte mė si tė vazhdonte dhe fytyra e tij kishte njė shprehje, si me thanė "a hiē, hiē...a?"

Lab deputeti, atėherė kėngėtari, nuk e la punėn pezull:
- Jo, jo, unė nuk lexoj...hiē!
Ate qe skupton SHUMICA: shqoptaret jane KOLONI e USA.
Pra...........HESHT
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 15:34   #33
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

[QUOTE=Fshatari;1370058]Votimi pro i sherben has(hi)mit.
Malazezet s'i detyroi kush me votue demarkacionin. Iu hoqen vizat e u anetaresuaen ne Nato hiē pa e votue demarkacionin me Kosoven.[/QUOTEMili i Zi dhe Kosova nuk krahasohen aspak ne ket kontest.
-Mali i Zi eshte antar i OKB,shtetesine e Malit te Zi nuk e konteston askush ne bote e as fqinjet !
-Malazezet kan ushtri,prandaj edhe jan ne NATO ,Malazezet udhtojne pa viza se,kan kryer detyrat qe jane kusht per liberalizim,nuk kan problem mosnjohje me ndonji shtet te BE si ka Kosova me Spanjen,Slovakine,Rumanin ,Greqine e Qipron.
-Mali i Zi nuk ka problem me dyndje masive te populsis (AZILKERKUES)!!!!
-

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 21-03-2018 nė 15:54
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 15:40   #34
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

[quote=Damastion;1370252]
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Votimi pro i sherben has(hi)mit.
Malazezet s'i detyroi kush me votue demarkacionin. Iu hoqen vizat e u anetaresuaen ne Nato hiē pa e votue demarkacionin me Kosoven.[/QUOTEMili i Zi dhe Kosova nuk krahasohen aspak ne ket kontest.
-Mali i Zi eshte antar i OKB,shtetesine e Malit te Zi nuk e konteston askush ne bote e as fqinjet !
-Malazezet kan ushtri,prandaj edhe jan ne NATO ,Malazezet udhtojne pa viza se,kan kryer detyrat qe jane kusht per liberalizim,nuk kan problem mosnjohje me ndonji shtet te BE si ka Kosova me Spanjen,Slovakine,Rumanin ,Greqine e Qipron.
-Mali i Zi nuk ka problem me dyndje masive te populsis (AZILKERKUES)!!!!
-
Crno Gora skiptare...apo jo???
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 15:40   #35
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Labinot Tahiri: Darsėm nė kuvend, ishalla kallet nė tana anėt

Labinot Tahiri ėshtė lidhur live nė Kuvendin e Kosovės pas hedhjes sė gazit lotsjellės.
Labi ka ironizuar duke thėnė se po bėhet dasėm nė kuvend.
“Ishalla kallet nė tana anėt” ka thėnė Labi ndėr tė tjera.

______________________
Flm Labi per ftesen ne dasem !
po po ,kjo eshte tipike per popullin qe ka shprehjen "bane zot lluge"....por te gjithe keta halabak debilla nuk dijne se kur te "kallet ne tana anet" e peson ma i dobeti e keta jena na!nejse mentalitet sherrbudalles ,per inat te filan fistekut u kallt gjithcka!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 15:43   #36
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Ruset ne demarkacion skane SHANCE.
Ta kqyrim
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 16:22   #37
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,070
Thanks: 8,028
Thanked 3,674 Times in 1,948 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Kurti: Thaēi mė i afėrt me Vuēiqin se sa me popullin e Kosovės

Kryetari i Lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurti, ka deklaruar se i vetmi institucion i pavarur nė Kosovė ėshtė komisioni shtetėror Bulliqi, i cili ka kundėrshtuar faljen e 8200 hektarėve tokė pėr Malin e Zi.
Ai nė njė deklarim pėr media tha se raporti i komisionit Bulliqi ėshtė aktakuzė e raportit Meha dhe nėnshkrimin e presidentit Thaēi pėr demarkacionin.
“Ne jemi nė mbrojtje tė kėtij komisioni, i cili ka kundėrshtuar faljen e 8200 hektarėve”, ka thėnė Kurti.
Kurti akuzoi presidenti Hashim Thaēi, duke thėnė se ėshtė mė i afėrt me homologun e tij serb Aleksandar Vuēiq se sa me popullin e Kosovės.
__________________________________________________ ___________
https://telegrafi.com/kurti-thaci-af...lin-e-kosoves/
______________________________________

S'ka ku fshehet ai majmun, vellaēko i vuēiēit. hashim maxhup shkjau asht pergjgjesi kryesor i krejt kesaj tragjedie qe po ndodh sot ne Republiken e Kosoves.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 21-03-2018 nė 16:25
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 16:24   #38
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

peoples pro caubojs dhe contra???
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 16:27   #39
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Kurti: Thaēi mė i afėrt me Vuēiqin se sa me popullin e Kosovės

Kryetari i Lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurti, ka deklaruar se i vetmi institucion i pavarur nė Kosovė ėshtė komisioni shtetėror Bulliqi, i cili ka kundėrshtuar faljen e 8200 hektarėve tokė pėr Malin e Zi.
Ai nė njė deklarim pėr media tha se raporti i komisionit Bulliqi ėshtė aktakuzė e raportit Meha dhe nėnshkrimin e presidentit Thaēi pėr demarkacionin.
“Ne jemi nė mbrojtje tė kėtij komisioni, i cili ka kundėrshtuar faljen e 8200 hektarėve”, ka thėnė Kurti.
Kurti akuzoi presidenti Hashim Thaēi, duke thėnė se ėshtė mė i afėrt me homologun e tij serb Aleksandar Vuēiq se sa me popullin e Kosovės.
__________________________________________________ ___________
https://telegrafi.com/kurti-thaci-af...lin-e-kosoves/
______________________________________

S'ka ku fshehet ai majmun, vellaēko i vuēiēit. hashim maxhup shkjau asht pergjgjesi kryesor i krejt kesaj tragjedie qe po ndodh sot ne Republiken e Kosoves.
Ruset ...apet.
Ne kosovo eshte MAFIA.
tungi
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 16:31   #40
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,070
Thanks: 8,028
Thanked 3,674 Times in 1,948 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

milicia e hashim vuēiēit arrestion deputetet e Parlamentit te Republikes se Kosoves, ne pranine e te ashtuquajtureve diplomate te shteteve demokratike perendimore.
Eskalon dhuna : thyhen te gjithe xhamat e kuvendit nga sheshi i Heroit Kombetar shqiptar, Adem Jashari. Hidhet plot gaz per te 4-ten here brenda kuvendit.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur