Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-03-2018, 17:17   #41
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,067
Thanks: 8,024
Thanked 3,666 Times in 1,943 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Securitas largon nga salla deputetėt e VV-sė

Pjesėtarėt e Sigurimit tė Kuvendit kanė larguar edhe pjesėn e mbetur tė deputetėve tė Lėvizjes Vetėvendosje nga salla e Kuvendit tė Kosovės.
Deputetėt e Vetėvendosjes, nė mesin e tė cilėve edhe kryetari i kėsaj partie, Albin Kurti, janė larguar pa ekcese dhe dhunė nga salla./Telegrafi/
_____________________________________________
https://telegrafi.com/sigurimi-largo...tetet-e-vv-se/
________________________
Kjo demokraci e jo mahi !
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 18:04   #42
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Securitas largon nga salla deputetėt e VV-sė

Pjesėtarėt e Sigurimit tė Kuvendit kanė larguar edhe pjesėn e mbetur tė deputetėve tė Lėvizjes Vetėvendosje nga salla e Kuvendit tė Kosovės.
Deputetėt e Vetėvendosjes, nė mesin e tė cilėve edhe kryetari i kėsaj partie, Albin Kurti, janė larguar pa ekcese dhe dhunė nga salla./Telegrafi/
_____________________________________________
https://telegrafi.com/sigurimi-largo...tetet-e-vv-se/
________________________
Kjo demokraci e jo mahi !
Nuk po nihet braric...
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 18:09   #43
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,068
Thanks: 834
Thanked 3,150 Times in 1,756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Pėrfundon drama pėr Demarkacionin, miratohet marrėveshja e kufirit me Malin e ZiKuvendi i Kosovės ka votuar pėr ratifikimin e marrėveshjes me Malin e Zi. Pėr kanė votuar 80 deputetė.

Seanca e cila ka filluar nė orėn 11:00 ėshtė ndėrprerė disa herė pasi qė deputetėt e VV-sė kanė hedhur gaz lotsjellės.

Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 18:14   #44
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CR7 Shiko postimin
Pėrfundon drama pėr Demarkacionin, miratohet marrėveshja e kufirit me Malin e ZiKuvendi i Kosovės ka votuar pėr ratifikimin e marrėveshjes me Malin e Zi. Pėr kanė votuar 80 deputetė.

Seanca e cila ka filluar nė orėn 11:00 ėshtė ndėrprerė disa herė pasi qė deputetėt e VV-sė kanė hedhur gaz lotsjellės.

Beni nuk ka ILUZIONE.
Ta gezoni.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 18:16   #45
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ate qe skupton SHUMICA: shqoptaret jane KOLONI e USA.
Pra...........HESHT
Agreeeeeeeeeeeeeee...BENO.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 18:17   #46
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,068
Thanks: 834
Thanked 3,150 Times in 1,756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Beni nuk ka ILUZIONE.
Ta gezoni.
Beni, ne shqiptaret e kemi nje thenje popullore " Qeni i keq e bjen/sjell ujkun ne turishte".

Pra kete e sollen vet keta politikuajt e tone e dihet ma kush e ka sjell edhe tash po ata qe e kundershtojshin me dhemb, e votuan dhe e quajn tamam demokratike.

Zoti e di se cfare do te kerkojn pas kesaj katastrofe.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 18:19   #47
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CR7 Shiko postimin
Beni, ne shqiptaret e kemi nje thenje popullore " Qeni i keq e bjen/sjell ujkun ne turishte".

Pra kete e sollen vet keta politikuajt e tone e dihet ma kush e ka sjell edhe tash po ata qe e kundershtojshin me dhemb, e votuan dhe e quajn tamam demokratike.

Zoti e di se cfare do te kerkojn pas kesaj katastrofe.
Une besoj sipas avokat dari Ngjeles qe koha punon per ne.
Fillimi ZHGENJYES...por shpresoj.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 18:25   #48
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Delawie tha: po votuat demarkacionin,shqiptaret e Dardanise do udhetojne te lire.
Me Llape...vendos kushte pa firme.
Born in USA.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 18:28   #49
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,067
Thanks: 8,024
Thanked 3,666 Times in 1,943 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CR7 Shiko postimin
Beni, ne shqiptaret e kemi nje thenje popullore " Qeni i keq e bjen/sjell ujkun ne turishte".

Pra kete e sollen vet keta politikuajt e tone e dihet ma kush e ka sjell edhe tash po ata qe e kundershtojshin me dhemb, e votuan dhe e quajn tamam demokratike.

Zoti e di se cfare do te kerkojn pas kesaj katastrofe.
Reagimi i deputetit shqiptar, Albin KURTI :

“Sot deputetė e Kuvendit tė Kosovės iu bashkuan tradhtisė sė presidentit Thaēi dhe shkeljes sė Kushtetutės dhe integritetit territorial tė Kosovės dhe dhunės policore mbi deputetėt e Kuvendit. Shumica dėrrmuese e Vetėvendosjes ose u arrestuan ose u pėrjashtuan padrejtėsisht. Njėherėsh ėshtė dashur tė bėhej korrigjimi e mė pas miratimi i marrėveshjes sė demarkacionit. Ėshtė dashur qė Qeveria tė rifillojė bisedimet me Malin e Zi. Kollēaku ėshtė pėrjashtuar pa qenė fare nė njė prej rasteve nė Kuvend. Kjo ėshtė tejet e paskrupullt. Veseli ėshtė njeriu mė i gabuar pėr tė udhėhequr njė institucion tė shtetit tonė”, ėshtė shprehur Kurti.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 18:45   #50
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Reagimi i deputetit shqiptar, Albin KURTI :

“Sot deputetė e Kuvendit tė Kosovės iu bashkuan tradhtisė sė presidentit Thaēi dhe shkeljes sė Kushtetutės dhe integritetit territorial tė Kosovės dhe dhunės policore mbi deputetėt e Kuvendit. Shumica dėrrmuese e Vetėvendosjes ose u arrestuan ose u pėrjashtuan padrejtėsisht. Njėherėsh ėshtė dashur tė bėhej korrigjimi e mė pas miratimi i marrėveshjes sė demarkacionit. Ėshtė dashur qė Qeveria tė rifillojė bisedimet me Malin e Zi. Kollēaku ėshtė pėrjashtuar pa qenė fare nė njė prej rasteve nė Kuvend. Kjo ėshtė tejet e paskrupullt. Veseli ėshtė njeriu mė i gabuar pėr tė udhėhequr njė institucion tė shtetit tonė”, ėshtė shprehur Kurti.
Thaēi: Pėrmbushėm detyrimet tona, shumė shpejt qytetarėt tanė do tė lėvizin lirshėm.

Ne i pėrmbushėm detyrimet tona, prandaj shumė shpejt edhe qytetarėt tanė do tė lėvizin lirshėm nė zonėn Shengen, sepse jam i sigurt se edhe BE-ja do t’i bėjė detyrat e saj pa humbur kohė.

Tani duhet qė me hapa tė pėrshpejtuar, duke zbatuar pakon e reformave, tė krijojmė njė dinamikė tė re nė procesin e anėtarėsimit tė vendit tonė nė BE dhe NATO, ka shkruar presidenti Thaēi. /Telegrafi/

Ja leme KOHES dhe FAKTEVE-Shenimi im.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 18:50   #51
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Reagimi i deputetit shqiptar, Albin KURTI :

“Sot deputetė e Kuvendit tė Kosovės iu bashkuan tradhtisė sė presidentit Thaēi dhe shkeljes sė Kushtetutės dhe integritetit territorial tė Kosovės dhe dhunės policore mbi deputetėt e Kuvendit. Shumica dėrrmuese e Vetėvendosjes ose u arrestuan ose u pėrjashtuan padrejtėsisht. Njėherėsh ėshtė dashur tė bėhej korrigjimi e mė pas miratimi i marrėveshjes sė demarkacionit. Ėshtė dashur qė Qeveria tė rifillojė bisedimet me Malin e Zi. Kollēaku ėshtė pėrjashtuar pa qenė fare nė njė prej rasteve nė Kuvend. Kjo ėshtė tejet e paskrupullt. Veseli ėshtė njeriu mė i gabuar pėr tė udhėhequr njė institucion tė shtetit tonė”, ėshtė shprehur Kurti.
Ore Albin Kurti, gjithmone kam pas nje pershtypje per ty se, sa te mencur qe te vleresojne edhe aq me shume ne fakt je naiv...apo bene ashtu sikur te jesh. Ne (DarDaret) duhet te te perulemi ty apo SHPETIMTAREVE te Dardanise, Zotit dhe Amerikes... si thua ti? .
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Samiu : 21-03-2018 nė 19:02
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 19:11   #52
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Thaēi: Pėrmbushėm detyrimet tona, shumė shpejt qytetarėt tanė do tė lėvizin lirshėm.

Ne i pėrmbushėm detyrimet tona, prandaj shumė shpejt edhe qytetarėt tanė do tė lėvizin lirshėm nė zonėn Shengen, sepse jam i sigurt se edhe BE-ja do t’i bėjė detyrat e saj pa humbur kohė.

Tani duhet qė me hapa tė pėrshpejtuar, duke zbatuar pakon e reformave, tė krijojmė njė dinamikė tė re nė procesin e anėtarėsimit tė vendit tonė nė BE dhe NATO, ka shkruar presidenti Thaēi. /Telegrafi/

Ja leme KOHES dhe FAKTEVE-Shenimi im.

Haha mer Thaq...kur ti "t`ia bosh kile" Evropes...atehere ka me u bo kiameti, mer hajvan...e di ti mire kete fakt. Mirepo meqe ti di edhe faktin tjeter, se ke kujt t`i shesish po**e, atehere shet ti, shet...

P.S. Beni shkuan 17-18 vite, e edhe 17, e 17, e 17 tjera kan me shku, ...e pastaj...pale...ne do te kete BE...
Gjermanet kan fillu t`ia qesin vijen gardhit tyre dal-ngadal...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Samiu : 21-03-2018 nė 19:16
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 19:18   #53
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Sidoqofte, u coptuam edhe njehere. Si, qysh nga kush e pse, ska me rendesi....
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 19:21   #54
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Sidoqofte, u coptuam edhe njehere. Si, qysh nga kush e pse, ska me rendesi....
Ja leme FAKTEVE....SAMI.
Pastaj e kqyrim
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 21:53   #55
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,613
Thanks: 4,271
Thanked 4,590 Times in 3,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Hajde mo, pur hajr Demarkacioni kane humbur shqiptaret 5 Kosova territor e nuk eshte bere nami jo me per dy konop mal Kaqorri

Boll eshte gezuar Nita edhe me ka premtuar kur ti leshojne vizat, ka me ardhur ne Switzerland per nje neje te mire

Per pak e moren ne qafe Kosoven, vetefundosja treshe e dyshe
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 23:16   #56
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CR7 Shiko postimin
Beni, ne shqiptaret e kemi nje thenje popullore " Qeni i keq e bjen/sjell ujkun ne turishte".

Pra kete e sollen vet keta politikuajt e tone e dihet ma kush e ka sjell edhe tash po ata qe e kundershtojshin me dhemb, e votuan dhe e quajn tamam demokratike.

Zoti e di se cfare do te kerkojn pas kesaj katastrofe.
Cfar katastrofe pash at zot?!
Dreqi e mart ce sa kohe me ket demarkacion ne media kurr nuk kam ndegjue njeri profesional te shpjegoj ceshtjen.Muhabete odash turbopatriotesh Cakorri kjo, ajo....
Cfar argument leshi eshte deri ku i kan kullot delet cobant?!
Paska humb Kosova 8500 h,ne baze te cilit argument?!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 23:39   #57
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,632
Thanks: 327
Thanked 431 Times in 242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Tė veshė nė tė njajtin nivel liberalizimin e vizave dhe trojet e tua ,kjo asht e pa parė , ndodh vetėm ke ne Shqiptarėt .
Kjo gjason me ata qė udhėheqin (ose qė kanė udhėhequn ) Shqipninė dhe mbetėn tuj i lėshue pe grekut pėr ēdo gja kinse pėr tė hy nė BE.
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-03-2018, 06:24   #58
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CERMENIKASI Shiko postimin
Tė veshė nė tė njajtin nivel liberalizimin e vizave dhe trojet e tua ,kjo asht e pa parė , ndodh vetėm ke ne Shqiptarėt .
Kjo gjason me ata qė udhėheqin (ose qė kanė udhėhequn ) Shqipninė dhe mbetėn tuj i lėshue pe grekut pėr ēdo gja kinse pėr tė hy nė BE.
Kshu eshte KJO.Por ne forum ka tipa qe shkruajne: cfare kriteresh ka per 8500 hektar TRUALL!!!!Une bej pyetjen: kush jane kriteret qe PIKERISHT keto 8500 arrat ja dhane Malit te ZI?????????
Apropo: kush do jene kriteret kur serbia ta njohi (ne qofte se) Dardanine????Te paret tane KANE VDEKUR me KOHE(por disa akoma nuk e kuptojne),dhe na rrofshin....bythet e qiljetave.
Kina do ujra qe ndoshta nuk jane te sajat.....shko merrja me paqe!!!

Kaq....se harrova: me tokat qe sjane te miat,une bej pazar KOLLAJ.Ndersa me te MIAT,do cohej baba ka varri dhe do me....peshtynte.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-03-2018, 15:00   #59
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,295 Times in 2,411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Haha. ...m'trego kur dhe n'cilin peron dhe dal e te marr une ne Stuttgart...
Haha tu rrit ndera Sami por une ateroj shume ma larg, ne Basel.

Cka m’boni pershtypje ne Basel ishte se i mernin pagat ne Zvicer e furnizimet i benin ne Gjermani se cmimet ma lire. Lol
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-03-2018, 15:18   #60
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,295 Times in 2,411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A thua, do tė kalojė/votohet Demarkacioni sot?

Per temen..

Do te doja qe kufiri me Malin e Zi te ishte ne Tivar por ja qe s’kemi dokumentacion as per Cakorr e lere me ne Tivar. Ekziston edhe tani mundesia e permiresimit te linjes nese ka te gjetura te reja, ama te gjetura me dokumentacion. Ne komisionin e ri do te kisha preferu qe te kete perfaqesues te Vetevendosjes dhe sidomos te banoreve qe jetojne ne kufi.

Lufta me Malin e Zi eshte lufte me NATO. Kjo bie komplet nga opsioni.

Kosova mund te jete koloni e SHBA, si po lexoj ketu, por vende edhe shume me te fuqishme se Kosova jane koloni te saj. SHBA momentaliaht ne Gjermani i ka mbi 30 mije ushtare, ne Japoni mi 40 mije e ne Korene e Jugut mbi 20 mije. Dhe dihet standardi jetesor qe e kane keto tre vende. Ne Kosove i ka me pak se 400, do te doja te kishte me shume.

Fundja me mire koloni e SHBA se koloni e Serbise qe ishte 100 vjet.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur