Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-10-2018, 22:01   #1
Adam Kadmon
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2018
Vendndodhja: Amsterdam
Posts: 92
Thanks: 12
Thanked 35 Times in 26 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Adam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejtAdam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Lightbulb Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

A eshte e mundur te behesh nje njeri me fuqi mbinatyrore intelektuale ?
Po mundet cdokush te fitoje nje inteligjence te nivelit global.

A mundemi te ndryshojme kohen dhe hapsiren ?
Po mundemi ta ndryshojme dhe modifikojme lehtesish kohen dhe hapsiren.

A mundemi te fitojme pasuri te pafundme monetare?
Po mundemi te fitojme aq shume sa parate do te jene te pavlera.

A mundemi te bejme te pamunduren te mundur ?
Po mundemi te bejme gjithcka mund te realizojme cdo ender tonen.

A mundemi te sherojme cdo semundje dhe te jetojme nje jete te gjate tokesore ?
Po dhe eshte aq e lehte sa nuk duhen as ilace dhe as doktore por vetem deshira per te jetuar.

__________________________________________________ ___________________

Keto pyetje i kisha dhe une por tani nuk kane me rendesi pasi di pergjigjien dhe mundem ti realizoj me aq lehtesi sa nese do jua tregoj nuk do te me besonit.

Doni te dini se si mundem?
Kam mesuar artin antik te koshiences dhe inteligjences. Alkimi, Ezoterizem, Okultizem, Artin e Magjise, Filozofi, Psikologji etj etj.

A eshte e veshtire ?
Jo aspak eshte shume e thjeshte mjafton te marresh dijet baze dhe ti praktikosh.

Doni te pyesni besoj se mos jam ndonje mashtrues apo intrigant qe dua te perfitoj nga sensibiliteti i njerezve ? Jo nuk genjej dhe nuk dua te fitoj as para sepse nuk me nevojiten, nuk me nevojitet asgje prej jush.

Por pse dua te jap keto dije ? Sepse sic mu dhuruan mua falas eshte detyra ime ti jap persei falas pa asnje lloj interesi.

Kjo teme e forumit nuk ju drejtohet te gjitheve sic mendohet por vetem tre individeve te cilet jane gati te ndryshojne jeten e tyre per te fituar te drejten e arteve antike te magjise dhe koshiences.

Ata ne subkoshiencen e tyre jane gati edhe pse jo te vetedijshem. Kete une e di dhe mundem ti ndjek me intuite.

Qe lexuesit kurjoze te argetohen dhe te mesojne rreth arteve antike te magjise duhet te dine se :

E pa imagjinueshmja egziston eshte injoranca njerezore qe nuk mundet ta shikoje sepse njerzit mendojne me mendje nuk munden te perdorin koshiencen globale. Ndryshimi midis nje magjistari dhe nje njeriu eshte se magjistaret e shohin boten ashtu sic eshte dhe munden ta ndryshojne ndersa njerzit e shikojne jo koshiente si ne nje ender dhe ndjekin rrjedhen e ngjarieve si ju vjen nuk kane fuqi mbi kohen hapsiren dhe dijet.

Njerzit e thjeshte perdoren nga entitetet astrale te cilat parazitohen mbi ta dhe i perdorin si ushqim ndersa magjistaret jetojne te lire dhe me plot energji per ti detyruar keto entitete te perkulen nga frika.

Nese njerzit gjejne ngushellim tek feja kultet organizatat apo Zoti, magjistaret nuk kane nevoje ter ngushellim sepse jetojne ne nje gjendje harmonie ku mbizoteron dashuria dhe lumturia larg ndjenjave te ulta. Me pak fjale magjistaret jane Zot te jetes te tyre dhe munden ta drejtojne ate.

E kuptoj qe per shume prej jush fjalet e mia duken te pakuptimta dhe jashte orbite por si ju kam shkruar dhe me pare une nuk ju drejtohem juve te gjitheve ndaj te pa interesuarit nuk me interesojne. Nese jeni kureshtar eshte nje mundesi e mire te mesoni dicka te re edhe pse si nje perralle do jete teper interesante.

Cdokush mund te me pyes dhe do ju pergjigjem sa te mundem por nuk do te merrni cdo pergjigjie sepse jo cdokush duhet te dije te verteten dhe jo cdokush mund ta kuptoje filozofine e arteve antike te magjise.

Identieti im eshte anonim per arsye sigurie sepse forcat e erreta qe parazitojne ne fushat tuaja astrale do tentojne nepermjet jush te bllokojne kete kanal komunikimi por mos u merzisni do jem prezent deri sa qellimi im te jete permbushur.

Ju uroj nje jete te lumtur !
Adam Kadmon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 22:10   #2
Sopoti
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,967
Thanks: 5,177
Thanked 5,759 Times in 3,036 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 209
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Interesante!
Nuk guxoj te te pyes,sepse vete fjala magji me frikeson.

Me t'mira.
__________________
Muzika asht liri, kulturė, fe, magji e mistikė.
Gjergj Fishta!
------------------------------------
''Njeriun,,sa pak e gjej te njeriu!
V Zhiti.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 22:14   #3
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

ca t'themi?!
qe nga nick-u, je fake, adam kadmoni apo elyoni, njeriu primordial i kabalahse
do te te ngjiste me mire mashtrimi sikur te kishe zgjedhur nick tjeter
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 22:16   #4
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,542
Thanks: 968
Thanked 578 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Unė pėr vete jam njė magjistar, po ta kapim nė kontekstin e parashtruar. Entitet pėrkulen para meje, dhe une gjithmonė bėjė atė qė dėshiroj! S'para mi kundėrshton njėri dėshirat, pėrkundrazi pothuajse tė gjithė njerėzit qė mė rrethojnė duan tė afrohen afėr meje, edhe pse ata e shohin qė mua kryesisht mė shijon vetmia.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 22:18   #5
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

ne vend te studioje alkimi do beje mire te studioje kimi, ne vend te ezoterizmit dhe okultizmit, me mire astrofizike
dmth shkurt muhabeti, me mire te rrisesh njohurite shkencore se hajvanlleqet fetare me magjira lol
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 22:22   #6
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,113
Thanks: 147
Thanked 938 Times in 541 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Me qe e pamundur mund te behet e mundur, Adam Kadmon, e mundet te zgjerohen kufijte aq sa te perfshihet tere populli shqiptar jashte e brenda kufijve, te qerohen tere keto vemjet dyfytyreshe te politikes dhe te popullates qe vijen nga erresira, dhe te jetojne njerezit e vendit tim ne drejtesi dhe harmoni?

Po qe se kjo eshte e beshme, me numero mua.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 22:27   #7
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

dmthon adam. ti bakrin nuk e kthen dot ne ar sikur perpjet te hidhesh
eliksirin e pavdekesise nuk e krijon dot, te gjith kan vdekur, perfshir adam kadmonin primordial i cili nuk ka ekzistuar hic. gurin filozofik nuk e krijon dot perderisa i kan rruajtur lesht alkimistet para teje.....


eh ca te them me un! studio cik kimi, ne vend te alkimise, vertete ca elemente kimike transformohen ne elemente te tjere(po deshe hollesi ti mesoj une cilat jane), por duhet reaksion zinxhir nuklear kimik, atomik. ose e then me shqip, duhet noj bomb atomike te shpertheje, po ska bir none alkimisti te mbijetoje po shpertheu ajo


ose heyyyyy, me e thjeshta fare, hidrogjeni ne diell shnderrohet ne helium, por pa nderhyrje alkimistesh, po deshe te dish si ndodh ta thom une, meqe me kan dal trute duke mesuar astrofizike e kimi me zor, dikur.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 31-10-2018 nė 22:34
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 22:30   #8
Adam Kadmon
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2018
Vendndodhja: Amsterdam
Posts: 92
Thanks: 12
Thanked 35 Times in 26 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Adam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejtAdam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Me qe e pamundur mund te behet e mundur, Adam Kadmon, e mundet te zgjerohen kufijte aq sa te perfshihet tere populli shqiptar jashte e brenda kufijve, te qerohen tere keto vemjet dyfytyreshe te politikes dhe te popullates qe vijen nga erresira, dhe te jetojne njerezit e vendit tim ne drejtesi dhe harmoni?

Po qe se kjo eshte e beshme, me numero mua.
Po mundet nese te gjithe shqiptaret e deshirojne kete gje.
I gjithe njerzimi jeton ne menyren sunambul qe do te thote eshte i vetedijshem por brenda makthit te endres se vet pokeshtu dhe shqiptaret.

Quhet jetesa e viktimes qe ne vetvete do te thote. Viktima pelqen te viktimizohet dhe ne te njejten kohe pranon shtypjen edhe pse e kritikon ne vetvete e beson qe eshte viktime sepse truri i njerzve mendon vetem negativisht imagjinon skenare apokaliptik dhe ka frike te kete dashuri dhe besim sepse bie ne kundershtim me mbijetesen materiale te vete natyres njerezore.

Cfare i pengon shqiptaret te jene nje komb gardhi i kufirit?
Po ta them une. Shqiptaret nuk duan te jene nje komb duan te jene te shtypur nuk reagojne mendojne qe jane te vegjel para forcave te madhe por ne fakt e kane gabim. Mjafton nje cast nje deshire dhe te gjithe jetojne ne nje shqiperi te madhe.
Adam Kadmon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 22:39   #9
Adam Kadmon
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2018
Vendndodhja: Amsterdam
Posts: 92
Thanks: 12
Thanked 35 Times in 26 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Adam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejtAdam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
dmthon adam. ti bakrin nuk e kthen dot ne ar sikur perpjet te hidhesh
eliksirin e pavdekesise nuk e krijon dot, te gjith kan vdekur, perfshir adam kadmonin primordial i cili nuk ka ekzistuar hic. gurin filozofik nuk e krijon dot perderisa i kan rruajtur lesht alkimistet para teje.....


eh ca te them me un! studio cik kimi, ne vend te alkimise, vertete ca elemente transformohen ne elemente te tjere(po deshe hollesi ti mesoj une cilat jane), por duhet reaksion zinxhir nuklear kimik, atomik. ose e then me shqip, duhet noj bomb atomike te shpertheje, po ska bir none alkimisti te mbijetoje po shpertheu ajo
Alkimia nuk eshte kimi e mirefillte edhe pse materialet kimike perdoren si nenkuptime te proceseve ezoterike edhe pse ja kalon kimise ne vetvete sepse njeh sekretet e fizikes kuantike. Nese do te mereshe ti me Alkimi duhet me pare te mesoje kimine kuantike dhe fiziken berthamore te kuanteve qe nuk ka qellim te krijoj flori por te shpjegoje proceset ku kimia dhe fizika tradicionale deshton.

Ka me qindra pyetje shkencore pa pergjigjie te cilat alkimia i ka dhene para mijra vjetesh por kjo eshte nje teme e gjate nese do te rekomandoj ndonje liber te fizikes kuantike dhe pse cerni kerkon bozonin X
Adam Kadmon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 22:48   #10
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adam Kadmon Shiko postimin
Alkimia nuk eshte kimi e mirefillte edhe pse materialet kimike perdoren si nenkuptime te proceseve ezoterike edhe pse ja kalon kimise ne vetvete sepse njeh sekretet e fizikes kuantike. Nese do te mereshe ti me Alkimi duhet me pare te mesoje kimine kuantike dhe fiziken berthamore te kuanteve qe nuk ka qellim te krijoj flori por te shpjegoje proceset ku kimia dhe fizika tradicionale deshton.

Ka me qindra pyetje shkencore pa pergjigjie te cilat alkimia i ka dhene para mijra vjetesh por kjo eshte nje teme e gjate nese do te rekomandoj ndonje liber te fizikes kuantike dhe pse cerni kerkon bozonin X
ah, pse mer cun mekaniken e kuanteve ti e di alkimi

hajt se me ke dale ne shteg, flasim per quantet e per ca te dush ti, por te garantoj se nuk ka asgje magjike


ka vetem nje konflikt te relativitetit te pergjithshem me kuantet, ose me ndryshe, ligjet qe vlejne ne makrokozmos dalin jashte loje ne mikrokozmos(boten e kuanteve).
dmth nuk ka vlere as above(macrocosmos) so below(microcosmos). konflikti eshte akoma i pazgjidhur nderkohe qe ligjet duhet te jene te njejta ne te dy botet, ti nese ke zgjedhur zgjidhjen, jepe, do te te coj te fitosh cmimin nobel ne astrofizike.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 31-10-2018 nė 22:52
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 22:48   #11
Adam Kadmon
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2018
Vendndodhja: Amsterdam
Posts: 92
Thanks: 12
Thanked 35 Times in 26 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Adam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejtAdam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Interesante!
Nuk guxoj te te pyes,sepse vete fjala magji me frikeson.

Me t'mira.
Magjia eshte keqinterpretuar nga institucionet fetare sidomos ne kohen e gjuhetise se shtrigave.

Por ne vetvete qellimi eshte menyra e rritjes shpirterore te njeriut ne nivelet me te larta dhe qellimin kryesor ka dashurine dhe harmonine me universin.

Ti me siguri pyet po magjia e zeze cfare eshte ?
Po te pyes une ty ? A mundet te akuzosh nje thike per vrasje ?

Cdo art ne vetvete i perdorur keq sjell deme dhe nje pikture e pikturuar qellimisht keq ku paraqitet nje perbindesh demton psikologjine dhe jeten e nje femije qe e sheh per here te pare.

Magjia eshte nje art me vete varet si e perdor.
Adam Kadmon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 22:53   #12
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Me qe e pamundur mund te behet e mundur, Adam Kadmon, e mundet te zgjerohen kufijte aq sa te perfshihet tere populli shqiptar jashte e brenda kufijve, te qerohen tere keto vemjet dyfytyreshe te politikes dhe te popullates qe vijen nga erresira, dhe te jetojne njerezit e vendit tim ne drejtesi dhe harmoni?

Po qe se kjo eshte e beshme, me numero mua.
Keta i leshohen SPONTANITETIT...me nje deshire dhe moment te castit(qe e ben dhe shkruesi)

Leksione AMORFE...

GRANDE ZET
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 22:55   #13
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 613 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

This is the end. Spirit will be sent in a world of its interest. All those interested in the past will be gone to the past. No it is not glorious.

Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 22:56   #14
Adam Kadmon
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2018
Vendndodhja: Amsterdam
Posts: 92
Thanks: 12
Thanked 35 Times in 26 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Adam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejtAdam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
ca t'themi?!
qe nga nick-u, je fake, adam kadmoni apo elyoni, njeriu primordial i kabalahse
do te te ngjiste me mire mashtrimi sikur te kishe zgjedhur nick tjeter
Nuk mund te zgjedh nje emer tjeter sepse kur arrin nje nivel te caktuar nuk mundesh te identifikohesh me emra dhe simbole tokesore. Une e kam te pamundur te identifikohem sepse niveli qe jam i tejkalon emertimet kombesite moshen dhe cdo identifikim tjeter si profesioni politika besimi etj.

Mendoj dhe veproj ne nje tjeter menyre, per mua nuk kane rendesi emertimet sepse mundem te jem kushdo kudo te bej gjithcka pa u kufizuar nga shtetesia apo profesionet. Biles nuk e di dhe moshen e vertete edhe pse kam dokumenta ne vetvete ndihem shume i vjeter disa mijra vjecare ndersa ne shpirt ndihem shume i ri ose me thjeshte femije.

Eshte e veshtire te me kuptosh por une leviz ne nje nivel tjeter te koshiences.
Adam Kadmon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 23:02   #15
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 613 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

The famous albanians.


Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 23:02   #16
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,542
Thanks: 968
Thanked 578 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Po mire ndaj postimit tim pse nuk reagova mo mofo?
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 23:02   #17
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,113
Thanks: 147
Thanked 938 Times in 541 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adam Kadmon Shiko postimin
Po mundet nese te gjithe shqiptaret e deshirojne kete gje.
I gjithe njerzimi jeton ne menyren sunambul qe do te thote eshte i vetedijshem por brenda makthit te endres se vet pokeshtu dhe shqiptaret.

Quhet jetesa e viktimes qe ne vetvete do te thote. Viktima pelqen te viktimizohet dhe ne te njejten kohe pranon shtypjen edhe pse e kritikon ne vetvete e beson qe eshte viktime sepse truri i njerzve mendon vetem negativisht imagjinon skenare apokaliptik dhe ka frike te kete dashuri dhe besim sepse bie ne kundershtim me mbijetesen materiale te vete natyres njerezore.

Cfare i pengon shqiptaret te jene nje komb gardhi i kufirit?
Po ta them une. Shqiptaret nuk duan te jene nje komb duan te jene te shtypur nuk reagojne mendojne qe jane te vegjel para forcave te madhe por ne fakt e kane gabim. Mjafton nje cast nje deshire dhe te gjithe jetojne ne nje shqiperi te madhe.
Me duket se nuk ofrove kurse te analizes politike. As une nuk firmosa per ndonje te tille.

Ne se nje njeri ose disa njerez e bejne te pamunduren te mundur, dhe ju thone qe e dini metoden [duket si inicijim], urdhero behemi 10 vete dhe ndjekim udhezimet e tua. Ne se nuk behet kjo gje e pamundur e mundur, atehere thuaji Mandit te ta fshije temen.

Askush nuk mund te rroje ne paqe kur rreth vetes ka mizerje, mundgese te paqes, padrejtesi etj. tej. Keto i adreson feja duke bere lutje cdo dite nga kisha ose minarja dhe duke vjedhur fondet.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ZET : 31-10-2018 nė 23:05
border=
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 23:03   #18
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,542
Thanks: 968
Thanked 578 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Unė bie sh dakorte me tė gjitha ato ca je duke llomotitur der tani
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 23:04   #19
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adam Kadmon Shiko postimin
Nuk mund te zgjedh nje emer tjeter sepse kur arrin nje nivel te caktuar nuk mundesh te identifikohesh me emra dhe simbole tokesore. Une e kam te pamundur te identifikohem sepse niveli qe jam i tejkalon emertimet kombesite moshen dhe cdo identifikim tjeter si profesioni politika besimi etj.

Mendoj dhe veproj ne nje tjeter menyre, per mua nuk kane rendesi emertimet sepse mundem te jem kushdo kudo te bej gjithcka pa u kufizuar nga shtetesia apo profesionet. Biles nuk e di dhe moshen e vertete edhe pse kam dokumenta ne vetvete ndihem shume i vjeter disa mijra vjecare ndersa ne shpirt ndihem shume i ri ose me thjeshte femije.

Eshte e veshtire te me kuptosh por une leviz ne nje nivel tjeter te koshiences.
shoh nje lloj panteizmi tek ty lol, ti je kudo e kurdo. di gjithcka. you're omniscient, omnipresent, probably all seeing eye.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2018, 23:05   #20
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Ke nje gure 100 gram si sfere.Fryji apo beji magji po levizi.
Ne forme katrore ske SHANCE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur