Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-11-2018, 15:42   #361
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adam Kadmon Shiko postimin

Shume prej jush ende pa ditur gje nga filozofia okulte dhe ezoterike nisin servilosjen me shpresen se do shpetojne duke genjyer veten.
Magjia ne vetvete eshte filozofi e praktikuar nuk eshte besim fetar nuk kane cme duhen delet perkundrazi dua njerezit te jene te llogjikshem te arsyetushem dhe jo te verber duke u bere pjese e prapagandes nga institucionet Akademike Fetare e Shteterore.
Shoku Adam, akoma verrej gafa te renda prej teje lol, akuzon te tjeret se nuk dine asgje nga filozofia okulte, dhe fiks dy rreshta me poshte e ben gafen.
Filozofia okulte ka te beje me te kater elementet, astrologjine, kabalane, numerologjine, engjejt, emrat e Zotit, si dhe alkimine. Origjinat e shkrimeve hebreje( biblike dhe kabalah), "greke" dhe kaldease. Merret filozofia okulte bashke me filozofet hermetike me besimet fetare, si nuk merret

Kujdes lol

Gafa ne astrofizike, tashi po ben gafa dhe ne okultizem....qe te kuptohemi, jo se une besoj ne traplleqet e okultizmit, por e di sakte se cfare eshte, di shume mire fazat e kalimit nga okulti ne shkence te mirefillte, nga alkimia tek kimia, nga astrologjia tek astronomia etj etj.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2018, 22:06   #362
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 473
Thanks: 83
Thanked 79 Times in 63 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Waaaa cfare tmerri. Tema me e ndyr ne forum. Ci keni keto maskaralliqe se na moret ne qaf. Vjen i lexon ndonje idjot ose idjote dhe i zbaton, pa e ditur se cfare shkaterron tek vetja dhe demin qe i ben tjetrit.
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 08:11   #363
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Te tmerruarit te shoqerohen nga prinderit kur te hyjne te kjo tema +14... dhe te jene te siguruar me password ose kod pin me leje moderatori.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 08:27   #364
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,501
Thanks: 4,265
Thanked 7,044 Times in 2,411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Adam ku humbe?
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2019, 15:44   #365
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Me murr dy ore kjo teme qe te lexoj Adamin, Adam ne disa shkrime bie shume kontradikt me veten tende.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur