Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-11-2018, 00:35   #101
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,824
Thanks: 15,545
Thanked 9,390 Times in 5,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 275
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron;148882QUOTE

………………………….

Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 00:36   #102
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adam Kadmon Shiko postimin
Adam Kadmon eshte cdonjeri prej nesh eshte njeriu me njerezor qe eshte i privuar nga memorja e historikut familjar. Eshte ai qe nuk ka manjetizem dhe nuk terheq asnje event qe nuk ploteson deshiren e tij.

Do te thote ne gjuhen e thjeshte pa simbolizma.
Eshte njeriu i pare i paster i pa ndikuar nga influenca e njerzve te tjere i cili ndertoj universin e tij sipas deshires se tij pa e kopjuar pa u ndikuar. Ne Adamin nuk kishte nje ndikim te paraardhesve ne pemen familjare. Sepse ne okultizem trashigimia familjare e sferes emotive trashegohet ne shume breza psh ne themi i ka ngjare gjyshit ne siellje por pervec sielljes nje femije trashegon brenga bllokime trauma te cilat i manifeston ne jeten e vet. Paraardhesit ndikojne deri ne 4 breza por edhe ne 20 breza. Nje shembull konkret nga okultizmi nese nje femije vdes brenga e familjes kalon ne bresa dhe brezi i trete e has si problem ne fushen emotive ose emocionale dhe nga frika nuk ka femije sepse ndjen dhimbjen e gjyshes dhe trupi reagon me ane te hormoneve kur ndikohet nga nje ndjenje paniku.

Simbolika e Adamit tregon se Adami eshte nje njeri i lire nga problemet sepse eshte njeriu i pare ose ndryshe Primondial njeriu 100 % pa probleme ai qe shijoj parajsen tokesore dhe njeh personalisht krijuesin e vet.

Simbolika eshte nje fushe shume e gjere dhe duhet shume durim ta kuptosh dhe ta studjosh. Por une e vendosa kete emer jo nga prezatuesi italian i emisjonit Enigma edhe pse e njoh shume mire dhe kam lexuar librat e tij dhe degjuar muziken qe ai krijon. Me duhej nje emer universal qe te mos perdorja identitetin tim dhe brenda 3 sekondave gjeta kete emer. Ne fakt kisha dhe nje opsion te dyte nje numer nga gjeometria e shenjte ose me thjeshte numri Pi 3.14 i Fibonacit por pati nje konflikt simbolesh ne sistemin e forumit dhe e zendesova me Adam
mire e ke bere, Adami kabalik eshte nje fuzion i Adamit biblik dhe Cadmusit filistin. ky i fundit pati pervec femijeve te tjere nje djale me Harmonian, i cili ishte Ilirius, ati i Ilireve aka shqiptareve.


cila ishte gruaja e Adamit biblik? Eva apo Lilithi?
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 00:41   #103
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,824
Thanks: 15,545
Thanked 9,390 Times in 5,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 275
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

ron ndonjehere me duket sikur flet automatikisht ...lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 00:45   #104
Adam Kadmon
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2018
Vendndodhja: Amsterdam
Posts: 92
Thanks: 12
Thanked 35 Times in 26 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Adam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejtAdam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
mire e ke bere, Adami kabalik eshte nje fuzion i Adamit biblik dhe Cadmusit filistin. ky i fundit pati pervec femijeve te tjere nje djale me Harmonian, i cili ishte Ilirius, ati i Ilireve aka shqiptareve.


cila ishte gruaja e Adamit biblik? Eva apo Lilithi?
Adami nuk ishte nje person ishte nje grup personash qe quheshin Adamitet te krijuar enkas per te jetuar ne toke dhe per te mbajtur nje shpirt embrijon. Adamitet ishin njerez te programuar por qe devijuan shume prej tyre vdiqen pam bushur disa vite dhe pak anetare mbijetuan per shkak te mospershtatjes me trupin dhe token.
Ka shume varjante me ke ka shkuar per here te pare Adami ne shtrat por po ta dish ai fillimisht ai tentoi te lidhej seksualisht me kafshet por e pa qe nuk kishte ndjenje dhe as terheqie Eva erdhi me vone nga nje nderhyrje gjenetike kur Adami kishte kaluar mbi 100 vjet mbi toke. Dhe gjarpri ne simbolistike i mesoj Eves menyren se si te ciftohej por me pare ai pastaj Adami. Eshte historime gjate mund te gjesh informacion ne librat e Mauro Biglinio ky dijetar ka studjuar 30 vjet Adamin dhe bemat e tij.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adam Kadmon : 03-11-2018 nė 00:48
Adam Kadmon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 00:45   #105
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
duket goxha interesant, pash nja 4-5 min...do e ndjek me vemendje me vone.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 00:51   #106
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,113
Thanks: 147
Thanked 938 Times in 541 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
a fole se ti e di kush dizenjoi kohen sipas levizjes se planeteve? konstrukt mendimi pa shume kuptim ky, sipas meje. Si mund te dizenjohet koha?

po ja, une pershembull nuk jam as ortodoks as musliman as katolik, cfar kombesie i bie te jem?


ti leme se cfar jane jonianet apo javanet sepse e di mire cfar jane, nuk di cfar sekreti dine?
Si koncept njerezor, si mase qe perdoret nga vdekataret. Koha nuk ekziston si fenomen.

Albanez. Ai thesi ku hyne ata qe nuk i takonte nje kornize te percaktuar.

Dinin. Po flasim rreth 2000-1000BC.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ZET : 03-11-2018 nė 01:09
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 00:52   #107
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
ron ndonjehere me duket sikur flet automatikisht ...lol
ne c'kuptim automatikisht?
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 00:58   #108
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adam Kadmon Shiko postimin
Adami nuk ishte nje person ishte nje grup personash qe quheshin Adamitet te krijuar enkas per te jetuar ne toke dhe per te mbajtur nje shpirt embrijon. Adamitet ishin njerez te programuar por qe devijuan shume prej tyre vdiqen pam bushur disa vite dhe pak anetare mbijetuan per shkak te mospershtatjes me trupin dhe token.
Ka shume varjante me ke ka shkuar per here te pare Adami ne shtrat por po ta dish ai fillimisht ai tentoi te lidhej seksualisht me kafshet por e pa qe nuk kishte ndjenje dhe as terheqie Eva erdhi me vone nga nje nderhyrje gjenetike kur Adami kishte kaluar mbi 100 vjet mbi toke. Dhe gjarpri ne simbolistike i mesoj Eves menyren se si te ciftohej por me pare ai pastaj Adami. Eshte historime gjate mund te gjesh informacion ne librat e Mauro Biglinio ky dijetar ka studjuar 30 vjet Adamin dhe bemat e tij.
dhe cfar jane adamitet, manipulimi gjenetik i nje zoti alien?
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 01:03   #109
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,824
Thanks: 15,545
Thanked 9,390 Times in 5,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 275
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
ne c'kuptim automatikisht?
ok ….its like changing behaviour through reinforcement or punishment .,,,
fixed thinking , overconfidence , mistaken judgement , conditioning … not challenging... existing memories by tendency to verify and confirm … accuracy or inaccuracy in thinking …schemas in thinking ,, old patterns , limiting and preventing us from seeing new information in new and nontraditional ways …..,
distortion based on expectations … etc … te gjithe e kemi pak a shume keto tendenca … por ideja ime eshte qe nese perserisim te njejtat gjera asgje e re nuk zbulohet …. informacjoni qe ja vlen esht challenging and brings new ideas to discuss …

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Performer : 03-11-2018 nė 01:05
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 01:05   #110
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,824
Thanks: 15,545
Thanked 9,390 Times in 5,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 275
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adam Kadmon Shiko postimin
Adami nuk ishte nje person ishte nje grup personash qe quheshin Adamitet te krijuar enkas per te jetuar ne toke dhe per te mbajtur nje shpirt embrijon. Adamitet ishin njerez te programuar por qe devijuan shume prej tyre vdiqen pam bushur disa vite dhe pak anetare mbijetuan per shkak te mospershtatjes me trupin dhe token.
Ka shume varjante me ke ka shkuar per here te pare Adami ne shtrat por po ta dish ai fillimisht ai tentoi te lidhej seksualisht me kafshet por e pa qe nuk kishte ndjenje dhe as terheqie Eva erdhi me vone nga nje nderhyrje gjenetike kur Adami kishte kaluar mbi 100 vjet mbi toke. Dhe gjarpri ne simbolistike i mesoj Eves menyren se si te ciftohej por me pare ai pastaj Adami. Eshte historime gjate mund te gjesh informacion ne librat e Mauro Biglinio ky dijetar ka studjuar 30 vjet Adamin dhe bemat e tij.
weird ...lol

nje pyetje kisha une , ti Adam si u lidhe me kabbalah ? e ke ditur gjithmone qe je magjistar apo e ke kuptuar me vone ..
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 01:05   #111
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,113
Thanks: 147
Thanked 938 Times in 541 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adam Kadmon Shiko postimin
Adami nuk ishte nje person ishte nje grup personash qe quheshin Adamitet te krijuar enkas per te jetuar ne toke dhe per te mbajtur nje shpirt embrijon. Adamitet ishin njerez te programuar por qe devijuan shume prej tyre vdiqen pam bushur disa vite dhe pak anetare mbijetuan per shkak te mospershtatjes me trupin dhe token.
Ka shume varjante me ke ka shkuar per here te pare Adami ne shtrat por po ta dish ai fillimisht ai tentoi te lidhej seksualisht me kafshet por e pa qe nuk kishte ndjenje dhe as terheqie Eva erdhi me vone nga nje nderhyrje gjenetike kur Adami kishte kaluar mbi 100 vjet mbi toke. Dhe gjarpri ne simbolistike i mesoj Eves menyren se si te ciftohej por me pare ai pastaj Adami. Eshte historime gjate mund te gjesh informacion ne librat e Mauro Biglinio ky dijetar ka studjuar 30 vjet Adamin dhe bemat e tij.
Ideja qe na krijuat ishte se nepermjet ketij zgjimit tuaj spiritual, ishit ne gjendje te njihni te verteten.

Ky post tregon se njohuria juaj eshte si e te tjereve, qe nuk jane te 'ndricuar'; nga librat. Tek njohuria e shkruar qe ka mbetur ende, ju edhe shume te tjere jeni amatore krahasuar me nje numur te madh anetaresh te forumit te historise. Nuk keni asgje per te na treguar.

Shendet.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 01:12   #112
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

cilet jane keta antare te forumit te historise te mesojme ndonje gje!

lol
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 01:13   #113
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
ok ….its like changing behaviour through reinforcement or punishment .,,,
fixed thinking , overconfidence , mistaken judgement , conditioning … not challenging... existing memories by tendency to verify and confirm … accuracy or inaccuracy in thinking …schemas in thinking ,, old patterns , limiting and preventing us from seeing new information in new and nontraditional ways …..,
distortion based on expectations … etc … te gjithe e kemi pak a shume keto tendenca … por ideja ime eshte qe nese perserisim te njejtat gjera asgje e re nuk zbulohet …. informacjoni qe ja vlen esht challenging and brings new ideas to discuss …
e di lol.

perseritja eshte nona e merzise.....


dhe e diturise
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 01:14   #114
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,824
Thanks: 15,545
Thanked 9,390 Times in 5,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 275
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
cilet jane keta antare te forumit te historise te mesojme ndonje gje!

lol
Ky Zet ca di ndonje gje te vecante? eshte Historian I madh dmth ?
lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 01:18   #115
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
weird ...lol

nje pyetje kisha une , ti Adam si u lidhe me kabbalah ? e ke ditur gjithmone qe je magjistar apo e ke kuptuar me vone ..
mesa kuptova une eshte fan/ndjekes i Mauro Biglino-s, perkthyesit italian te shkrimeve "te shenjta", nje perkthyes kontrovers i cili gjen aliene dhe modifikime gjenetike ngado ne shkrimet hebraike.
Mauro eshte pak a shume si sharlatani Zecharia Sitchin i stilit italian.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 01:23   #116
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,824
Thanks: 15,545
Thanked 9,390 Times in 5,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 275
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adam Kadmon Shiko postimin
Eshte ai qe nuk ka manjetizem dhe nuk terheq asnje event qe nuk ploteson deshiren e tij.

Do te thote ne gjuhen e thjeshte pa simbolizma.
Eshte njeriu i pare i paster i pa ndikuar nga influenca e njerzve te tjere i cili ndertoj universin e tij sipas deshires se tij pa e kopjuar pa u ndikuar.
Simbolika e Adamit tregon se Adami eshte nje njeri i lire nga problemet sepse eshte njeriu i pare ose ndryshe Primondial njeriu 100 % pa probleme ai qe shijoj parajsen tokesore dhe njeh personalisht krijuesin e vet.

.
Ky shpjegim me pelqeu per primordial man … te gjithe kemi qene te tille ne nje kohe …. pa ndikime , pa nderhyrje , te plotfuqishem , creators , gods …. dhe Akoma jemi nese arrijme te zgjohemi nga amnesia dhe te mos I japim fuqi gjerave qe jane jashte nesh , sepse cdo gje qe jemi e na duhet eshte brenda , bota e brendshme

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Performer : 03-11-2018 nė 01:26
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 01:25   #117
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,824
Thanks: 15,545
Thanked 9,390 Times in 5,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 275
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
mesa kuptova une eshte fan/ndjekes i Mauro Biglino-s, perkthyesit italian te shkrimeve "te shenjta", nje perkthyes kontrovers i cili gjen aliene dhe modifikime gjenetike ngado ne shkrimet hebraike.
Mauro eshte pak a shume si sharlatani Zecharia Sitchin i stilit italian.
hmmm , aren't we aliens after all....

ti Ron si mendon .. ne nje univers si ky I joni ne jemi aq unike sa ska te tjere? po sikur te kete shume si ne por ne dimensione te tjera qe nuk arrijme ti shohim? shkenca e ka prekur diku kete topic …me ben pak habi ky skepticizmi yt … too rigid … lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 01:26   #118
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,113
Thanks: 147
Thanked 938 Times in 541 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Ky Zet ca di ndonje gje te vecante? eshte Historian I madh dmth ?
lol
Pyet Adam Kadmonin. Ai ka aftesi perceptuese. Ndersa ju, nuk ju pengon te ndiqni kulte qe perputhen me ekzigjencat tuaja.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 01:28   #119
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,824
Thanks: 15,545
Thanked 9,390 Times in 5,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 275
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

na e thuaj ti , ska pse te kesh frike lol ne ktu jemi te mesojm nga njeri tjetri
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 01:30   #120
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,113
Thanks: 147
Thanked 938 Times in 541 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

O ti pretender. Adami ishte njeri me lekure te erret dhe masiv qimesh. Ai nuk qe njeriu i pare, por njeriu i pare qe foli, domethene u artikulua. Eva pas hume perpjekjeve dhe disa shume seri me pas. Shume me inteligjente dhe shume me e atikuluar. Adami me Even jane pallavra hebraike, te ngjitura me mastic.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur