Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-06-2019, 10:53   #1
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,452
Thanks: 266
Thanked 444 Times in 342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

Dhe qe ka 30 vite qe promovohet edhe ketu.

Nuk eshte thjesht lajm, ky eshte promovim.

Promovojne kurverine e hapur tek femrat dhe therrimimin e cdo lloj norme ne shoqeri.

Kjo vjen nga Britania, ku shume vajza shqiptare shkojne per studim dhe studiohen mire, Britania qe merret si shembull per tu ndjek.

Cfare mendimi keni ju o forumiste?

Drejt kesaj rruge duhet shkuar???

Top channel

Citim:
Vajzat e reja qė bėjnė marrėveshe me burra tė pasur, me tė cilėt ruajnė lidhje seksuale nė kėmbim tė njė pagese mujore, sa vjen e po rritet nė Britani. Rreth 500 mijė studente zgjedhin kėtė rrugė tė shkurtėr pėr tė pėrballuar faturat.

Njė 18-vjeēare ka thėnė pėr BBC se ajo ka shtatė burra tė tillė, tė pasur, prej tė cilėve merr rreth 22 mijė euro nė muaj.
Ajo ėshtė studente nė njė shkollė mode, dhe thotė se shumica e tė pasurve me tė cilėt ka marrėveshje janė mbi 40 vjeē.
“Nuk dal dot me djem tė moshės sime”, thtoė ajo. “Ata e kanė mendjen tė rrinė mbyllur nė shtėpi e tė luajnė video-lojėra me futboll ”
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 11:44   #2
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,939
Thanks: 10,243
Thanked 9,587 Times in 4,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

Ky fenomen po ndodh kudo ne bote dhe jo vetem ne Shqiperi.

Kjo ndodh sepse pervec kerkesave te larta qe kerkon shoqeria kapitaliste sot ato skane as minimumin per te studiuar e punuar ne te njejten kohe.

Keto jane fenomene qe politikat duhet te ndryshojne patjeter.. Ti se ke keq se drejt djallit po shkojme..
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 11:53   #3
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,945
Thanks: 883
Thanked 1,494 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

e me avash ti se na i bere ungjill e kuran bashke..nuk eshte kurveri kur shkon me nje apo shtate persona kundrejt pageses..kurveri eshte kur shkon me me shume se shtate dhe ul cmimin.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 12:05   #4
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

kjo quhet prostitucion, kurveri quhet marredhenie qejfi, liria e ka edhe kete rrisk, sidomos polarizimi i shoqerise dhe margjinalizimi i shtresave te varfra, eshte kollaj te gjykosh por na thoni si mund te ece nje vajze me 7 motra dhe baba e nene me ndihme sociale, i dershiroj te gjithave clirimin nga ky mekat shteti ka shume gjera ne dore, por varet sa interesohet per fatet e njerezve
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ilia spiro : 14-06-2019 nė 12:07
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 13:24   #5
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,452
Thanks: 266
Thanked 444 Times in 342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Ky fenomen po ndodh kudo ne bote dhe jo vetem ne Shqiperi.

Kjo ndodh sepse pervec kerkesave te larta qe kerkon shoqeria kapitaliste sot ato skane as minimumin per te studiuar e punuar ne te njejten kohe.

Keto jane fenomene qe politikat duhet te ndryshojne patjeter.. Ti se ke keq se drejt djallit po shkojme..
Lexo nje here.
Lajmi eshte per Angline.

Permenda femrat shqiptare sepse ato jane te parat qe ndikohen
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 13:42   #6
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,536
Thanks: 13,506
Thanked 7,503 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 436
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Lexo nje here.
Lajmi eshte per Angline.

Permenda femrat shqiptare sepse ato jane te parat qe ndikohen
Ate stil jetese ka zgjedhur ajo, kjo nuk do te thote qe gjitha femrat e perendimit bejne nje jete te tille!
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 13:46   #7
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,939
Thanks: 10,243
Thanked 9,587 Times in 4,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Lexo nje here.
Lajmi eshte per Angline.

Permenda femrat shqiptare sepse ato jane te parat qe ndikohen
Po pra e lexova dhe sic te thashe kudo po ndodh kjo gje.. ti do fusesh patjeter dhe shqiptaret brenda. mdr

keto i kane bere politikat kapitaliste. Atyre drejtohu..!
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 14:01   #8
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,730
Thanks: 15,505
Thanked 9,378 Times in 5,428 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 275
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

kaci ca do besh ti me e heq kte degjenerim lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 19:32   #9
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,452
Thanks: 266
Thanked 444 Times in 342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ate stil jetese ka zgjedhur ajo, kjo nuk do te thote qe gjitha femrat e perendimit bejne nje jete te tille!
Absolutisht, por edhe menyra tjeter e jeteses, pra pallim me 1000 dashnore, por jo me leke, pak a shume e nejta gje eshte.

Pak a shume 95% e femrave perendimore i perkasin njerez apo tjetres kategori.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 19:34   #10
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,452
Thanks: 266
Thanked 444 Times in 342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Po pra e lexova dhe sic te thashe kudo po ndodh kjo gje.. ti do fusesh patjeter dhe shqiptaret brenda. mdr

keto i kane bere politikat kapitaliste. Atyre drejtohu..!
Une i fus shqiptaret brenda o cike sepse ato em interesojne, dhe e di sa jane ndikuar ato keto 30 vite nga keto fenomene, e shoh perdite dhe e di sesa keq do behet, prandaj edhe hap keto tema sensibilizuese.

Pyetja qe behet, eshte se kush i drejton keto politika kapitaliste?
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2019, 16:39   #11
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

Jak kurioz tė dij nga vjen degjenerimi.
Sheh sipėrmarrėsin perėndimor,i pari qė fillon punėn dhe i fundit qė e len.Jeton pėr familjen dhe rrethin shoqėror.
Sheh biznesmenin shqiptar.
4 benza,2 dashnore dhe 3 hyrje pallatesh qė nuk i din e shoqja.
Plus barkun,se thon qė burgu dhe barku jan pėr burra.
Por nuk jemi tė degjenerum,jemi thjesht viktima tė evolucionit.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2019, 16:46   #12
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,536
Thanks: 13,506
Thanked 7,503 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 436
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Absolutisht, por edhe menyra tjeter e jeteses, pra pallim me 1000 dashnore, por jo me leke, pak a shume e nejta gje eshte.

Pak a shume 95% e femrave perendimore i perkasin njerez apo tjetres kategori.
Se ku I gjen keto statistika ti o Gjergj se kam idene!! Por di te them qe kam njohur femra ne perendim qe ti bejne m... atyre nareve qe ti pretendon qe jane te ndershme
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 08:04   #13
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

Vajza,aktori turk qe ju la pa mend (ne KRYE) vjen ne Kosovo.

Aktori i njohur i kinematografisė turke, Turgut Tolgahan Sayışman, sot pritet tė vizitojė Kosovėn.
Tolgahan u bė i njohur pėr publikun kosovarė me rolin e tij, Ēinar Ilgaz nė serialin Lale Devri.

Kujtim Gashi, Ministri nė detyrė i Kulturės, Rinisė dhe Sportit, sot do tė pret nė kabinetin e tij njė delegacion turk tė kryesuar nga aktori Sayisman.

Ky takim pritet tė ndodh rreth orės 11:00.

Sayışman ėshtė i martuar me modelen e Shqipėrisė, Almeda Abazi, dhe janė prindėr tė njė djali, Efehan Sayışman.

25 September, 2019, 9:16.

PS....heren tjeter kujdes juve <pishtaret> DARiane,kur te beni ljubav me shkinet

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 08:46   #14
Jetmira
💙🌙
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,830
Thanks: 1,744
Thanked 1,255 Times in 519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Re: Degjenrimi masiv qe vjen nga Perendimi.

Nuk e ka fajin as lindja e as perendimi.
Fajin e ka truri saj qe degjenerohet ne ato lloj menyre.
Po te pafytyrat si kjo duan te shijojne lluksin e ti ekspozojne per te shitur mend.
Se del nje keshtu nuk do thote qe jane te gjitha femrat njesoj.
Jeta e tyre eshte,nese ju keni alergji nga te tille femrash,mund tu qendroni larg.
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur