Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-07-2019, 17:44   #41
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,063
Thanks: 1,566
Thanked 8,885 Times in 3,923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Po mos shko o vlla. Njeriu shkon per qef kur shkon. Do dhe shkon, sdo nuk shkon. Per turistet nuk eshte shtrenjte hotelet n all.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 17:47   #42
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,987
Thanks: 1,371
Thanked 2,261 Times in 1,267 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Po mos shko o vlla. Njeriu shkon per qef kur shkon. Do dhe shkon, sdo nuk shkon. Per turistet nuk eshte shtrenjte hotelet n all.
Zakonisht e kemi mix vajtjen, qef e hall bashkė...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 17:48   #43
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,063
Thanks: 1,566
Thanked 8,885 Times in 3,923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Zakonisht e kemi mix vajtjen, qef e hall bashkė...
No no, ska bashke. Ndaje mendjen o qef o per hall. Te dyja bashke nuk shkojne. Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 17:57   #44
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,617
Thanks: 2,891
Thanked 2,885 Times in 1,605 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Sa llafe ka kjo Si Bora. Ne fund te beharit po takoj njeri kjo po tme varin mua me koke poshte. Lol
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 18:09   #45
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,632
Thanks: 4,295
Thanked 4,603 Times in 3,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Me se miri eshte te ikesh jashte sezones e mira te mires ne kohen e turshive i ke te gjithe te nxene me aktivitete kreative dhe nuk te pengon njeri pdhus nuk i ke keta budadhenjet e tre javeve qe i pengojne popudhates autoktone vendore ne rruge, dyqan, restorant, pdhazh dhe gjitheandej nga shkojne.

Hape rrugen, hape rrugen
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 20:45   #46
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,958
Thanks: 6,863
Thanked 1,956 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Nuk kam perjetuar sezon vere apo nje dite vere ne shqiperi tash 25 vjet. E kam imagjinaten aq te forte saqe pa problem do kaloj gjithe jeten pa shku atje gjate veres
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 22:01   #47
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,817
Thanks: 6,753
Thanked 8,359 Times in 3,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

It means she loves summer when I’m there, and hates it when I’m not!

Kurt i find it hard to understand ppl like urself qe nuk e pelqejne veren!
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 22:19   #48
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,958
Thanks: 6,863
Thanked 1,956 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
It means she loves summer when I’m there, and hates it when I’m not!

Kurt i find it hard to understand ppl like urself qe nuk e pelqejne veren!
Ka nje shpjegim psikologjik kjo natura ime prandaj une vdes per klimen e keqe. Kur antaret ktu ankohen nga shiu dhe stuhia nojehr une behem xheloz qe nuk jetoj aty ne ate qyetet per momentin.

Vera me ben me depresione sepse te gjithe njerzit jane te gezuar dhe shume energjitik. Kur e gjithe bota eshte e gezuar me duket se me rrembejn gezimin tim personal. Kur bie shi e stuhi gezohem thellesisht sepse e gjithe bota perreth eshte e qete dhe miserable,lol
Pastaj gjate veres duhet te dalesh ne plazh lakuriq duhet te ushtrosh fizikun te dukesh attractive, te gjitha kto jane gjera dhe mund i harxhuar kot dhe nuk dua te behem pjese e asaj bote.
Kur shkova ne shkoder njeher ne tetor me duket, ra shi e bunullima nje jave rrjesht, e mbaj mend isha teper i gezuar dhe i qete. Dola me pi ne lokalet me te mira qe ne mengjes heret,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 17:16   #49
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,208
Thanks: 1,862
Thanked 2,065 Times in 887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Ardhjen ne vendlindje e kemi detyrim mendoj une. Se pari ndaj vetes e me pas ndaj femijeve- Shqiperia eshte 50% ose 100% identiteti i tyre edhe eshte e nevojshme qe ta njohin edhe te nejehen (me aq mundesi sa jane) rehat aty.

Sa per komoditet/rehatllek, edhe kur je ne nje hotel lluksoz perseri nuk e ke rehatllekun si ne shtepi tende. Une kam filluar ta kuptoj vleren e Shqiperise pasi jam bere nene. E kuptoj tashme rendesine qe ka trashegimeria e gjuhes, kultures se vendit tim.

Nuk me premton koha (per arsye te punes) te shpenzoj me shume se 10 dite per nje here por ne si familje mundohemi te bejme 2 vizita ne vit ne Shqiperi.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 20:53   #50
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,987
Thanks: 1,371
Thanked 2,261 Times in 1,267 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Unė e kam ende mundėsinė....
Dhe fėmijėt i gėzojnė e pakta dy muaj aty..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 05:10   #51
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Ndersa mua me ben per te qeshur kur thone na erdhen emigrantet ... ndersa ne themi I’m going back home .

Seriozisht njerez pa pike sensi lool
Me e forta eshte kur thon ata rumpallat atje ne shqiperi, qe ne nuk dim te ngasim makinen
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 05:16   #52
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
une kam te pakten 10 vite qe nuk e coj tv tek kanalet gjermane. nje kembe e kemi aty moj rrushe
Ti ka thartu trut, edi rama ne opinion dhe tek ai i vision plusit, si mutin e ka ai palla qe ka grun ministre dhe ja dridhte me cybersex, ai i real story.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 05:49   #53
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,987
Thanks: 1,371
Thanked 2,261 Times in 1,267 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Me e forta eshte kur thon ata rumpallat atje ne shqiperi, qe ne nuk dim te ngasim makinen
Nė fakt.... kėta tė Greqisė janė tė rrezikshėm...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 06:02   #54
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Me e forta eshte kur thon ata rumpallat atje ne shqiperi, qe ne nuk dim te ngasim makinen
2 Here kam shku une me makine.preferoj me mire Taxi se ato jane shofera 100mij leksh
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 07:43   #55
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,617
Thanks: 2,891
Thanked 2,885 Times in 1,605 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Nė fakt.... kėta tė Greqisė janė tė rrezikshėm...
Shofera me budallenj se keta jorgot nuk gjen. Para i jave ke rruga Prrenjas - Pogradec desh me beri cope njeri qe u fut ne parakalim ne kthese
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 08:10   #56
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Shofera me budallenj se keta jorgot nuk gjen. Para i jave ke rruga Prrenjas - Pogradec desh me beri cope njeri qe u fut ne parakalim ne kthese
Giuseppe-t jan cik me gjall, kurse Joe-t jan mjeshtra, fritz Drague ist gut. Kurse ju agronat, dedat, josifat dhe ramazanet jeni cop cop lol.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 08:45   #57
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,617
Thanks: 2,891
Thanked 2,885 Times in 1,605 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Giuseppe-t jan cik me gjall, kurse Joe-t jan mjeshtra, fritz Drague ist gut. Kurse ju agronat, dedat, josifat dhe ramazanet jeni cop cop lol.
Une jam i kujdesshem per vete. Sidomos kur kam njerez te tjere, se kaloj 90.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 09:03   #58
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 2,072
Thanks: 1,784
Thanked 757 Times in 543 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Shofera me budallenj se keta jorgot nuk gjen. Para i jave ke rruga Prrenjas - Pogradec desh me beri cope njeri qe u fut ne parakalim ne kthese
Venom ne Shqiperi jeton ti? me thuaj qe jo se menyra sesi ngasin makinen ne Shqiperi eshte eksperience me vete. E te qahen shqiptaret per ata qe vijne nga jashte s`do te ishte normale. Pastaj juve kur shikoni me targa te huaja ne vend qe te hapni rruge se kushedi sa ore ka udhetu tjetri e mbase do te arrije filloni garat
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 17:58   #59
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nghi ngo Shiko postimin
Venom ne Shqiperi jeton ti? me thuaj qe jo se menyra sesi ngasin makinen ne Shqiperi eshte eksperience me vete. E te qahen shqiptaret per ata qe vijne nga jashte s`do te ishte normale. Pastaj juve kur shikoni me targa te huaja ne vend qe te hapni rruge se kushedi sa ore ka udhetu tjetri e mbase do te arrije filloni garat
ai po flet per shqipet e greqis, qe u ka njel sahati kur kan ik nga shqiperia.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 18:30   #60
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,817
Thanks: 6,753
Thanked 8,359 Times in 3,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
ai po flet per shqipet e greqis, qe u ka njel sahati kur kan ik nga shqiperia.
Njoh njerin qe lan dritaret, 20 vite ne Greqi thote kam jetuar.
Punon me hile, ben 100 pyetje personale, ben gjasme te ul cmimin...
Cope cope me pak fjale!


Nghi mos e vrit mendjen se kshu thone dhe per te Anglise
__________________
a wolf will never be a pet

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Jolene : 20-07-2019 nė 18:33
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur