Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-07-2019, 09:51   #1
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 587
Thanks: 231
Thanked 248 Times in 128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
rolex ka mbyllur reputacionin
Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Shumica e vendeve te botes vendosin rregulla reciproke per sa i perket paisjeve me viza nderkohe qe shteti shqiptar nuk e aplikon nje gje te tille.

Ketu nuk dua te perfshi vende te zhvilluara si USA , Australi , Kanada, Angli etj. por e kam fjalen per vende si Kazakistani apo shtete te ngjashme.

Perse nje shtetas i Kazakistanit duhet te hyje pa vize ne Shqiperi dhe shqiptaret duhet te paisen me vize per ne Kazakistan? Cila eshte llogjika e kesaj apo thjeshte paaftesi e ministrise se puneve te jashtme te Shqiperise?
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 10:02   #2
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,750
Thanked 9,676 Times in 6,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Qaj quni problematik qe e ka ca rrugen per nministri tperjashtme me palle ne dore asht momentalisht i xanun me krevatin....

Ketu i vodhen laptopin me sekrete mu mrena ne zyren e tyre ne OKB, perfaqsise Shqiptare e se mori vesht njeri se si qysh, tek e si....aty ku ka mijra kamera e kalime sigurie.....e ti i nderum po thu per viza me Kazakun.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 10:25   #3
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 587
Thanks: 231
Thanked 248 Times in 128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
rolex ka mbyllur reputacionin
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Qaj quni problematik qe e ka ca rrugen per nministri tperjashtme me palle ne dore asht momentalisht i xanun me krevatin....

Ketu i vodhen laptopin me sekrete mu mrena ne zyren e tyre ne OKB, perfaqsise Shqiptare e se mori vesht njeri se si qysh, tek e si....aty ku ka mijra kamera e kalime sigurie.....e ti i nderum po thu per viza me Kazakun.
Se dija qe kishim nje 29 vjecar Minister te puneve te jashtme. I bera nje search ne youtube dhe ke te drejte, ky qenka per ti dhene nje sopate e ta nxjerresh ne mal per me prere dru.

__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 10:28   #4
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,011
Thanks: 2,014
Thanked 2,906 Times in 1,617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Qaj quni problematik qe e ka ca rrugen per nministri tperjashtme me palle ne dore asht momentalisht i xanun me krevatin....

Ketu i vodhen laptopin me sekrete mu mrena ne zyren e tyre ne OKB, perfaqsise Shqiptare e se mori vesht njeri se si qysh, tek e si....aty ku ka mijra kamera e kalime sigurie.....e ti i nderum po thu per viza me Kazakun.
Kėshtu ėshtė kur nepotizmi tė zė rrotėn.
Burrin e ish gruas ministėr, dashnorin e vajzės sė gruas po ashtu, vėllai nxjerr Partizanin kampion pas 30 vitesh.
Gruan drejtoreshė banke ku xhirohen miliardat pėr off shore etj etj
Nuk duam rrugė, ujė, punė, as drejtėsi vetėm ato tė jenė mirė!!!!!!!!!!!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 10:28   #5
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,750
Thanked 9,676 Times in 6,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Se dija qe kishim nje 29 vjecar Minister te puneve te jashtme. I bera nje search ne youtube dhe ke te drejte, ky qenka per ti dhene nje sopate e ta nxjerresh ne mal per me prere dru.

https://www.youtube.com/watch?v=RZSCV0DhjzA
Pervec latave me dru ka dhe do ferra fort trrezikshme qe flen nto per nate.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 31-07-2019 nė 10:44
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 10:40   #6
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,961
Thanks: 6,869
Thanked 1,958 Times in 1,103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Ktu qenka problemi. Dhe problem shume serioz biles. Minsitrat e jashtem duhet te kene personalitet, magnetizem, diplomater me prezence te forte edhe kur nuk flasin. Ky rama qenka edhe me idiot liberal se kujtoja. Nese shikoni intervista p.sh te ministrit te arabise saudite do shikoni brilliance qe ta ndryshon mendjen edhe kur jane fajtor krimi te kapur me presh ne dore sic vrane nje gazetar ne turqi. Shikoni ministrin e jashtem Rus lavrov, gjenial. Edhe ministri i jashtem serb gjithmone eshte intelektual diplomat i forte. Ku e kane gjetur gjetur ket kto idiotat tane?
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 10:54   #7
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,469
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Shumica e vendeve te botes vendosin rregulla reciproke per sa i perket paisjeve me viza nderkohe qe shteti shqiptar nuk e aplikon nje gje te tille.

Ketu nuk dua te perfshi vende te zhvilluara si USA , Australi , Kanada, Angli etj. por e kam fjalen per vende si Kazakistani apo shtete te ngjashme.

Perse nje shtetas i Kazakistanit duhet te hyje pa vize ne Shqiperi dhe shqiptaret duhet te paisen me vize per ne Kazakistan? Cila eshte llogjika e kesaj apo thjeshte paaftesi e ministrise se puneve te jashtme te Shqiperise?
Shteti shqiptar eshte per tu kritkuar per shume gjera, por ne kete rast nuk ka vend.


Ka disa vite qe per 5 muaj, nga Maji e der ne Shtato, hiqen vizat per 149 vende te botes, ne menyre qe te ndihmoje turizmin shqipiptar.

Une mendoj qe kjo heqja e vizave oer shume vende eshte pak e ekzgjeruar, por kjo eshte arsyeja, me pas ne Tetor, vizat kthehen.

Nuk ak renedesi nese vendt jane te zhvilluara apo jo, une kam mendimin me te ulet per derrat angleze per shembull dhe viza me ta duhet me pas tere kohen, duke qene se shqiptaret kanw 5 vite qe jane shenjesta e tyre kreysore mediatike.

Nuk jam dakord gjithashtu qe 1 amerikan mund te qendroje 6 muaj pa vize ne Shqiperi.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 11:05   #8
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,158
Thanks: 6,137
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

#postimi i Rolex

Kjo Nuk sjell asnje lloj humbje per ne , sepse vjen e shpenzon tek ne. Arsyeja pse Shqiperia eshte vete e limituar kundrejt shteteve te tjera , eshte per arsye te kualitetit te dobet ne pergjithesi , dhe denimit politik ( sigurisht ) .

Merr shembull shembullin e vizave 3- mujore pshm se c’fare ndodhi ? Njerezit ne mase ...Nuk respektojne rregullat ... e per k’te arsye Nuk i don as edhe njeri dhe denohen.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 11:52   #9
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 587
Thanks: 231
Thanked 248 Times in 128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
rolex ka mbyllur reputacionin
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Shteti shqiptar eshte per tu kritkuar per shume gjera, por ne kete rast nuk ka vend.


Ka disa vite qe per 5 muaj, nga Maji e der ne Shtato, hiqen vizat per 149 vende te botes, ne menyre qe te ndihmoje turizmin shqipiptar.

Une mendoj qe kjo heqja e vizave oer shume vende eshte pak e ekzgjeruar, por kjo eshte arsyeja, me pas ne Tetor, vizat kthehen.

Nuk ak renedesi nese vendt jane te zhvilluara apo jo, une kam mendimin me te ulet per derrat angleze per shembull dhe viza me ta duhet me pas tere kohen, duke qene se shqiptaret kanw 5 vite qe jane shenjesta e tyre kreysore mediatike.

Nuk jam dakord gjithashtu qe 1 amerikan mund te qendroje 6 muaj pa vize ne Shqiperi.
Kazaket hyjne ne shqiperi pa viza gjate gjithe vitit.
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 11:55   #10
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,473
Thanks: 3,640
Thanked 2,935 Times in 1,991 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Kėshtu ėshtė kur nepotizmi tė zė rrotėn.
Burrin e ish gruas ministėr, dashnorin e vajzės sė gruas po ashtu, vėllai nxjerr Partizanin kampion pas 30 vitesh.
Gruan drejtoreshė banke ku xhirohen miliardat pėr off shore etj etj
Nuk duam rrugė, ujė, punė, as drejtėsi vetėm ato tė jenė mirė!!!!!!!!!!!
Gruaja ishte aksionere nė Bankė. I kishte nja 36 milion euro aksione atje sepse me tė shitur aksionet, kur u bė zhurma e madhe, tė nesėrmen nga ajo bankė u transferuan diku tjetėr 36 milionė euro. Ēdo punonjės banke nė Shqipėri e di kėtė histori.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 12:00   #11
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,938
Thanks: 15,626
Thanked 9,456 Times in 5,478 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Shumica e vendeve te botes vendosin rregulla reciproke per sa i perket paisjeve me viza nderkohe qe shteti shqiptar nuk e aplikon nje gje te tille.

Ketu nuk dua te perfshi vende te zhvilluara si USA , Australi , Kanada, Angli etj. por e kam fjalen per vende si Kazakistani apo shtete te ngjashme.

Perse nje shtetas i Kazakistanit duhet te hyje pa vize ne Shqiperi dhe shqiptaret duhet te paisen me vize per ne Kazakistan? Cila eshte llogjika e kesaj apo thjeshte paaftesi e ministrise se puneve te jashtme te Shqiperise?
Sa leke do kishin bere me kto visas thuaj .po su shkon mendja
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 15:34   #12
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,077
Thanks: 1,568
Thanked 8,894 Times in 3,928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ktu qenka problemi. Dhe problem shume serioz biles. Minsitrat e jashtem duhet te kene personalitet, magnetizem, diplomater me prezence te forte edhe kur nuk flasin. Ky rama qenka edhe me idiot liberal se kujtoja. Nese shikoni intervista p.sh te ministrit te arabise saudite do shikoni brilliance qe ta ndryshon mendjen edhe kur jane fajtor krimi te kapur me presh ne dore sic vrane nje gazetar ne turqi. Shikoni ministrin e jashtem Rus lavrov, gjenial. Edhe ministri i jashtem serb gjithmone eshte intelektual diplomat i forte. Ku e kane gjetur gjetur ket kto idiotat tane?
Nuk edhte idiot jo. Goxha cun I zgjuar eshte.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 18:43   #13
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,469
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Kazaket hyjne ne shqiperi pa viza gjate gjithe vitit.
Nuk e dija kete gje.

Nese eshte keshtu nuk ka kuptim.

Nuk ke cfare pret nga drogaxhiu.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 18:45   #14
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,469
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Gruaja ishte aksionere nė Bankė. I kishte nja 36 milion euro aksione atje sepse me tė shitur aksionet, kur u bė zhurma e madhe, tė nesėrmen nga ajo bankė u transferuan diku tjetėr 36 milionė euro. Ēdo punonjės banke nė Shqipėri e di kėtė histori.
Ajo duhet ti kete ende aksionet tek Banka amerikane e cila sapo bleu edhe NBG-ne ne Shqiperi.

Nuk merret vesh kush qendron mbas asaj banke, por dihet qe nje pjese te madhe te aksioneve i ka nje cifut, dhe pjesa tjeter zarat e Edvinit dhe kilka te caktuara perfshi edhe gruan e tij te bere me mbleseri nga Sorosi.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 18:54   #15
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,011
Thanks: 2,014
Thanked 2,906 Times in 1,617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Si ka mundėsi qė studentėt e Universitetit Epoka por edhe tė UET ju jepen bursa pėr Shba dhe Eu dhe pastaj punėsohen nėpėr dikasteret kryesore tė shtetit!?
Ēudi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sigurisht pėrgadisin tenderimet, pazaret, PPP, trafikimet e parasė.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 31-07-2019 nė 19:02
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 18:55   #16
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,077
Thanks: 1,568
Thanked 8,894 Times in 3,928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

E forte se ketu asnjeri nuk ka njohurite e duhura si funksionojne keto gjera. Thjesht supozime ‘ekspertash’ si ne cdo fushe. Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 18:58   #17
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,473
Thanks: 3,640
Thanked 2,935 Times in 1,991 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
E forte se ketu asnjeri nuk ka njohurite e duhura si funksionojne keto gjera. Thjesht supozime ‘ekspertash’ si ne cdo fushe. Lol
Na e shpjego ti si funksionojne gjerat.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:02   #18
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,077
Thanks: 1,568
Thanked 8,894 Times in 3,928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Na e shpjego ti si funksionojne gjerat.
Nuk jam eksperte ne ate fushe. Sic e shef nuk po komentoj, pervecse kontstatim qe ai djale per moshen qe ka eshte goxha I pergatitur.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:04   #19
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 153
Thanked 755 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Se dija qe kishim nje 29 vjecar Minister te puneve te jashtme. I bera nje search ne youtube dhe ke te drejte, ky qenka per ti dhene nje sopate e ta nxjerresh ne mal per me prere dru.

https://www.youtube.com/watch?v=RZSCV0DhjzA

“According to the Albanian Government decree No.367 as of 13.05.2011 concerning changes in requirements, procedures and documents for entry and stay of foreign citizens at the territory of Albania, visas are canceled for citizens of Ukraine, Armenia, Azerbaijan and Kazakhstan, holders of passports and travel documents issued in Taiwan and China; seasonal cancellation of visas for Russian citizens is applied from June 1 to October 31, 2011,”

nuk ishte minister ky 29 vjecari ne 2011
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:11   #20
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,011
Thanks: 2,014
Thanked 2,906 Times in 1,617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze


__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur