Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-08-2019, 22:10   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,080
Thanks: 8,044
Thanked 3,680 Times in 1,952 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Shqiptarja, ambasadore e Universitetit tė Groningenit nė HolandėNjė pjesė jo e vogėl e shqiptarėve janė integruar plotėsisht nė vendet europiane. Ata kanė fituar me pėrpjekje meritat duke u bėrė pjesė e kulturės sė vendeve ku jetojnė dhe punojnė.

Njė rast i tillė ėshtė ai i shqiptares, Sabina Gjocaj. Ajo nė muajin korrik tė kėtij viti ėshtė zgjedhur zyrtarisht ambasadore e Universitetit tė Groningenit, nė Holandė. Shqiptarja e talentuar do ta pėrfaqėsojė kėtė universitet nė arenėn ndėrkombėtare, i cili ėshtė i listuar nė top 100 universitetet mė tė mira nė botė.
Ajo ėshtė shprehur e nderuar dhe privilegjuar qė ėshtė zgjedhur nė mesin e studentėve qė do ta pėrfaqėsojė universitetin. Sabina aktualisht ėshtė nė pėrfundim tė studimeve nė Programin LLM nė Ligjin Global Penal, nė kėtė universitet.
Kjo arritje ėshtė njė shembull i mirė pėr tė gjithė tė rinjtė shqiptarė, se me punė dhe pėrkushtim mund tė arrihet gjithēka edhe jashtė kufijve shqiptarė./BW
___________________________________
https://www.koha.net/arberi/179721/s...it-ne-holande/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 06:43   #2
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Shqiptarja, ambasadore e Universitetit tė Groningenit nė Holandė

Sigurisht qe do arrijne te realizojne gjthcka jashte, se ne Shqiperi i zgjuar dhe VIP eshte drogaxhiu, mashtruesi, kengetaret pa breke, politiqenet.
Suksese kesaj vajze dhe nje falenderim qe nderon masen inteligjente te shqiptarise.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur