Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-09-2019, 09:04   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,259
Thanks: 7,147
Thanked 3,323 Times in 1,350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė TiranėZėvendėskryeministri Erion Braēe nė njė postim nė “Instgramin” e tij ka shkruar hapur kundėr kryebashkiaut tė Tiranės Erion Veliajt.

Ai shkruan se a e kuptojnė qytetarėt se ēfarė ajri thithin nė Tiranė. Mė tej nė postimin e tij, ai shprehet se nė Divjakė ka mushkonja tė paktėn, por ka ajėr.

Po ashtu, ai nuk lė pa pėrmendur se nė Tiranė qytetarėt janė tė bllokuar nga pluhuri i ndėrtimeve dhe se tė gjithė kanė probleme me ajrin qė thithin.

Postimi i plotė:

Citim:
Mua do me vdesin kėta #DelikateteTirones! Sa here postoj ketu ndonje foto nga #ParkuiDivjakes, sulen te pakenaqur: Mushkonjat, mushkonjat! Tani shihini pak keto foto; Ajo larte, #PerendimiiDiellit dje ne #Divjake pare nga #Kulla360G, Ajo poshte, nje makine ne lagjen time sot ne mengjes! Pyetje per gjithe delikatet e Tiranes: A e kuptoni cfare ajri thithni ne kete qytet? Eshte i tille sa ketu nuk ka as mushkonja, ngordhin dhe ato! Dhe mendoni pak, ketu jeni mu buze parkut te liqenit. Ja kjo eshte diferenca; Ne #Divjake ka mushkonja por ka ajer, pa fund ajer te paster, aq sa ty tironsit delikat te bllokuar nga bloza e makinave e pluhuri i ndertimit, atje te duket vetja jashte shteti, ne bote tjeter! Me mushkonja patjeter,por edhe me autan po e pate problem me shume se ajri qe thith ne #Tirone!”
Kujtojmė kėtu se vetėm pak ditė mė parė Tirana u rendit si kryeqyteti mė i ndotur nė Europė, kurse nga ana tjetėr Veliaj thotė se cilėsia e ajrit nė Tiranė po pėrmirėsohet prej mbjelljes sė pemėve. Por ajo qė vihet re nė Tiranė ėshtė shtimi i numrit tė pallateve ēdo ditė.
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 09:34   #2
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,011
Thanks: 2,014
Thanked 2,906 Times in 1,617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Ku kemi arritur ;- kur pushteti bėn opozitėn e pushtetit!!!!!!!!
Rrnoftė demokracia!

Urbanėt janė katastrofė sa ēdo ditė shahen dhe rrahen faturino mė udhėtarė, uji nė shumė lagje tė Tiranės mungon edhe pse ēmimi kushton mė shumė se 4 vite mė parė.
Rrugė qė nuk ndėrtohen/ rikonstruktohen ka 50 vite ndėrsa tė tjera qė hapen e mbyllen ēdo 10 vite ( bulevardi zogu 1-rė )
Monumente shqiptarėsh qė dhanė jetėn pėr Shqipėrinė hiqen pėr tu zėvendėsuar me histerizma masonerie.
Gradaēela qė ngrihen ndėrkohė qė mungon infastruktura rrugore, ujore, elektrike.
Kaos parkimesh pėr banorėt ndėrsa tė tjerė qė gjobiten shpesh herė kot nė kaosin urban.
Provoni tė ēoni fėmijėn nė shkollė dhe tė ndaloni ta ulet fėmija sepse njė fotografucė do ju pres gjobėn pėr ndalim tė gabuar.
Fėmijė qė duhet tė paguajnė urbanėt si tė rriturit, pensionistė qė enden mjerisht pėr njė vėnd diku nė urban por qė mė sė shumti ska vėnde.
Erjoni pėrkundėr Erjonit!!!!!!!!!!
Chiēarita kundėr kryefikut!!!!!!!!!
ZOT vėrė dorė nė kėtė vėnd tė marr peng nga Sindroma e sorrave!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 02-09-2019 nė 09:47
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 16:27   #3
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,011
Thanks: 2,014
Thanked 2,906 Times in 1,617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

https://www.facebook.com/joqalbania/...23631/?app=fbl
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 18:34   #4
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,473
Thanks: 3,640
Thanked 2,935 Times in 1,991 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira


__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 02-09-2019 nė 18:37
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 18:40   #5
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,635
Thanks: 6,990
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

sot filloj seanca plenare dhe Ismet Drishti pyet.....

Sot ekziston mundėsia tė ngrihet HAJDARI!
A di kush tė mė tregojė se pse kur ngrihet HAJDARI kėnaqen tė gjithė?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 18:45   #6
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,077
Thanks: 1,568
Thanked 8,894 Times in 3,928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Nga ato fotot e videot e Bardhokut Tirana duket nice. Goxha pune e ndryshime jane bere. Bravo Veliaj. 👋
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 03-09-2019 nė 01:45
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 18:49   #7
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,158
Thanks: 6,137
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Titulli I temes... le shume per te deshiruar. Te zezat e ullirit Po heqin se shikon... njerez te trashe injorante.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 19:33   #8
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Do vij pd-ja ne pushtet per te....TLETEN here ...

1-ne te PAREN vendosen....FASHIZEM+KUOTA ZERO=SHKATERRIM i AKUMULIMIT.
2-VRASJE ne DEMOSTRATA me FISHEKE LUFTE
3-me KURVA si ai pederasti qe ben flirt ne parlament...e marr me mend.
A po ai salinjani BUCER maskule.

PS...kur thote ky PLEHRA...mos ma ngri zonin.

Boahhhhhhhhhhhhhhhh
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 19:48   #9
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,635
Thanks: 6,990
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

erdhen dhe spiropalet e forumit. 2020 Tirana nuk ka uje

militante injorante . jo po sala jo po luli .prap me kanoce do laheni?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 20:00   #10
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
erdhen dhe spiropalet e forumit. 2020 Tirana nuk ka uje

militante injorante . jo po sala jo po luli .prap me kanoce do laheni?
Ne mos u qa ka....dulla.

E SHPERDOROJE...UJIN.

NON STOP...apo JA??????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 20:09   #11
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,635
Thanks: 6,990
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ne mos u qa ka....dulla.

E SHPERDOROJE...UJIN.

NON STOP...apo JA??????
ne kohen e dulles vetem ne vere na vinte me orar.

u bo shalgjati kretar bashkie ..do keni uje 24 ure pastaj lul damotja po i njejti premtim. si perfundim erdhi ky mashtrusi dhe akoma pa uje .per te pijshem as nuk bohet fjale.

ps heren e fundit jam la me legen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 20:22   #12
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,473
Thanks: 3,640
Thanked 2,935 Times in 1,991 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ne kohen e dulles vetem ne vere na vinte me orar.

u bo shalgjati kretar bashkie ..do keni uje 24 ure pastaj lul damotja po i njejti premtim. si perfundim erdhi ky mashtrusi dhe akoma pa uje .per te pijshem as nuk bohet fjale.

ps heren e fundit jam la me legen
Ka qene nje nga premtimet kryesore te Edi Rames ne 2013. Ka thene gjeja e pare qe do bejme eshte te zgjidhim problemin e ujit. Dhe ka qene shume i prere ne kete premtim sepse Berisha kur erdhi ne pushtet ne 2005 tha do zgjidhim perfundimisht ceshtjen e dritave. Ka uje Fierza, s`ka uje Fierza njerezit do kene drita. Sado te kushtoje, do ta blejme dhe nuk do kete me kufizime. Sepse deri atehere njerezit po degjeneroheshin per drita. Ishte Meta Kryeminister, njeriu i Nanos ishte Drejtor i KESH dhe e linte vendin edhe dy dite pa drita per te goditur Meten.
Prandaj dhe ky karagjozi e beri ate premtim, Saliu rregulloi dritat, ky do rregullonte problemin e ujit. Sot dhe gjithe beharit nuk ka uje ne Tirane.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 02-09-2019 nė 20:32
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 20:30   #13
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,473
Thanks: 3,640
Thanked 2,935 Times in 1,991 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 20:33   #14
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,158
Thanks: 6,137
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

C’fare krahasimi Qe shkojne e bejne .... upupu qysh Nuk ju vjen turp nje here, ignorance ignorance !!!!!
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 20:38   #15
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,473
Thanks: 3,640
Thanked 2,935 Times in 1,991 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira


...dhe vin era sqetulla.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 20:39   #16
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,158
Thanks: 6,137
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ne kohen e dulles vetem ne vere na vinte me orar.

u bo shalgjati kretar bashkie ..do keni uje 24 ure pastaj lul damotja po i njejti premtim. si perfundim erdhi ky mashtrusi dhe akoma pa uje .per te pijshem as nuk bohet fjale.

ps heren e fundit jam la me legen
Po mire ti a je ne dijeni se sa prb ka sistemi I ujit te pakontrolluar andej ne pergjithesi...e kjo fale Sali gomarit ... qe gjysmen e popullit e ka helmosur ne k’te forme e kap e ler leke njerezit neper doktore ... plus vete sistemi i
Furnizimit qe duhet vene ne pune e kontroll edhe nje here nga fillimi.

Jeni shume te cuditshem Seriozisht ... me mire eci dy ore ne kembe e mbush uje te paster se pij sh*rre e ulur ne divan .

Sipas teje perse ky prb ne lidhje me ujin ?!
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 20:39   #17
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,750
Thanked 9,676 Times in 6,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Kur ky dhe shoket e tij te mashtirmit, ne fushate zotohen per shperndarje te ujit dhe energjise e kur hipen ne mullar vune neper burgje shum veta qe nuk paguanin faturat e disa edhe kane humbur jeten, por kur keta nuk permbajne premtimet a nuk duhet te rrasen ne burg per mashrim e pervetsim posti me ane te mashtrimit ????

__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 02-09-2019 nė 20:41
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 20:42   #18
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,750
Thanked 9,676 Times in 6,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
...dhe vin era sqetulla.
Dhe jo vetem.....u vjen era kope.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 20:43   #19
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,473
Thanks: 3,640
Thanked 2,935 Times in 1,991 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Kur ky dhe shoket e tij te mashtirmit, ne fushate zotohen per shperndarje te ujit dhe energjise e kur hipen ne mullar vune neper burgje shum veta qe nuk paguanin faturat e disa edhe kane humbur jeten, por kur keta nuk permbajne premtimet a nuk duhet te rrasen ne burg per mashrim e pervetsim posti me ane te mashtrimit ????

https://www.youtube.com/watch?v=8YKmgcfkM1c
6 nentor, 2017

Kryeministri Edi Rama ka nisur mbledhjen pėr njoftimin e detajeve lidhur me aksionin e madh pėr ujin e pijshėm, nė kuadėr tė Reformės nė kėtė sektor.

“Thirrje publike pėr konsumatorėt qė furnizohen me ujė qė tė vetėrregullojnė situatėn dhe lidhin kontratat brenda 90 ditėve. Njėkohėsisht do tė nisė prerja e lidhjeve tė paligjshme pa penalizime nė kėtė periudhė tranzitore, pėr tė vazhduar nė shkurt me kontrollin derė mė derė dhe penalizimet ligjore pėr ēdo vjedhje tė ujit”- njofton Rama.

Kryeministri e nisi fjalėn e tij me pėrshėndetje pėr vendoret e pranishėm nė kėtė takim.

“Jemi vendi i dytė mė i pasur nė Evropė nė burime ujore dhe i vetmi qė kemi probleme serioze nė furnizimin me ujė tė pijshėm.

Nėse e gjykojmė ujin si kriter thelbėsor pėr ekzistencėn atėherė shqiptarėt mbi bazėn e kėtij kriteri shqiptarėt mbijetojnė dhe nuk jetojnė normalisht.

Nė shumicėn e qendrave tė banuara uji vjen 4-5 orė, nė fshatra ndonjėherė edhe 1 orė nė ditė, ėshtė e papranueshme qė nė mes tė Tiranės shohim dėshmi rrėqethėse tė prapambetjes sė gjatė, por mbi tė gjithė tė njė prapambetje tė vetė shtetit dhe pėrgjegjėsinė mė tė rėndė e ka qeverisja qendore qė nuk ka zgjidhur dot njė problem kaq flagrant nė sytė e tė gjithėve, ku mjafto tė hedhėsh sytė nė tarracat e Tiranės pėr tė kuptuar se ku jemi.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 20:46   #20
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,750
Thanked 9,676 Times in 6,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Mos u lodh kot Bardhyl djali se turma nuk ftillohet kollaj.......do merzitesh kot se koti....leri atje te livadhisin e ti kopanisisn se keshtu i do mushka kercunjte....poplli yne e meriton ate lloj qeverisje.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 02-09-2019 nė 20:50
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur