Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-09-2019, 11:58   #21
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,208
Thanks: 1,862
Thanked 2,065 Times in 887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Nuk di cfare po flet.

Te jesh home trader pervecse je free lancer dhe nuk varesh nga askush ben fitime teper te medha dhe meson shume nga bota e finances.

Quhet investim ne burse dhe jo " te luash" ne burse.

Pak arrijte te behen i investitore sepse jo vetem nuk arrijte te bejne dot analiza fondamentale te kompanive por nuk arrijne te kuptojne grafiket e forex.

Pervec dijeve, duhet disipline e perditshme dhe te dish ku te vesh upper dhe down limits, sidomos ne forex.

Krijon shume mundesi edhe per shqiptaret ne ballkan.
Po mer Po, on a good day je Si pasha Kur je Home trader Por on a bad day te vjen te varesh veten. Ke fitime te medha nqse rrezikon. Ato trades qe ben jo gjithmone shkojne ashtu siē mendon ti. What goes up must come down.

Te kesh gjithe ate njohuri atehere hap nje hedge fund e manaxhon parate e te tjereve, nuk rri Home trader. Nejse, ka lloj llojsh.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:02   #22
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 50 Times in 40 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

E thashe me perpara forex ka shume volatitliet dhe manipulime, pump and dump . Eshte me mire te beni daytrading se eshte shume me sigurte se forex dhe nuk do ja keshilloj njeriut , forex tarding. Ne ballkan behet shume nga individuale dhe ne fund fare bejne vetemse nje brime ne uje, ktu eshte e kote sha buke fare.

Po qe per individual trading merruni me day trading

https://en.wikipedia.org/wiki/Day_trading


Nejse sjemi duke folur per individual trading po falsim per deget e finances si profesjone.
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga HTFengineer : 26-09-2019 nė 12:06
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:13   #23
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,958
Thanks: 6,863
Thanked 1,956 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Meqe kam kalu 20 vjet duke bere “day trading” me parat e mia ne poker cdo dite me terhoqi kjo tema sepse me ka rastisur shume te bisedoj me njerz qe dijn shume per finance and stock market.
Urime juve qe i keni hy ktij profesioni.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:14   #24
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,467
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga HTFengineer Shiko postimin
Forex ka shume volatilitete ka shume gjera mbrapa, mos flasim per manipulime dhe pastaj sekmat pump and dump per kta fillestaret.
Eshte me mire daytrading me regular stocks, se forex.


Marketingu eshte me comfortable duhet ne nje moshe te larte, per moshat e reja nuk ehste shume e pershatshe se ke meundesi, pervec ca vajza qe e zgjedhin, por une per vete sja keshilloj shume njerzve.
Per individual traders nuk ka manipulime forex.

Duhet te njohesh mire grafiket dhe analizat ekonomike.

E vertete, nuk eshte per amator.

Sa per marketingun eshte e ardhmja.

Sot differenca ne kompani dhe shitje behet nga marketingu.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:17   #25
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,467
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Po mer Po, on a good day je Si pasha Kur je Home trader Por on a bad day te vjen te varesh veten. Ke fitime te medha nqse rrezikon. Ato trades qe ben jo gjithmone shkojne ashtu siē mendon ti. What goes up must come down.

Te kesh gjithe ate njohuri atehere hap nje hedge fund e manaxhon parate e te tjereve, nuk rri Home trader. Nejse, ka lloj llojsh.
Shiko kjo eshte histori e gjate dhe nuk ja ke idene .

Asgje nuk eshte e sigurt ne kete bote por mos ngaterro bixhozxhinjte me investitoret.

Ata qe dine te investojne n 95% te rasteve dalin me fitim.

Dhe nese ke portofol 10,000 euro, asnjehere nuk investohet me shume se 5% e portofolit.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:21   #26
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 50 Times in 40 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Falmendiret dhe uroj fat te tjerve gjith shqiptarve, dhe mos ta kthejne koken mbrapa e te behn pishman.

Desha me ju thene dicka tjeter per investoret individuale jo vetem mos bini ne gracken e forex, por metodat si scapling, dhe trading on news only, other garbage...


Daytrading mund ta quash cdo gje po poker seshte vetem posdite ca ben.
Sa per day trading une kame disa llogari individuale, dhe madje kame edhe 401k per pensjonin edhe pse jame vete ne kte fushe.

Gabimi me i madh eshte ne daytrading si shembull eshte valucjoni vetem me Ebita te nje kompanie. Kjo tregon nje pjese shume te vogel. DUhet te marret parasysh komplet figura, ska teknike perefekte, ka shume gjera qe duhet te studjohen ne stock,mos llogarsini vetem nje. Ju keshilloj nje fare shkolle nqs nuk doni te humbi leket te pakten 2 vjet.


Dhe gjeja me kryesore ne daytrading:
Trend is not your friend.
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga HTFengineer : 26-09-2019 nė 12:28
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:26   #27
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,208
Thanks: 1,862
Thanked 2,065 Times in 887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Shiko kjo eshte histori e gjate dhe nuk ja ke idene .

Asgje nuk eshte e sigurt ne kete bote por mos ngaterro bixhozxhinjte me investitoret.

Ata qe dine te investojne n 95% te rasteve dalin me fitim.

Dhe nese ke portofol 10,000 euro, asnjehere nuk investohet me shume se 5% e portofolit.
Histori gjate apo shkurt, sill ti statistika qe na qenkan 95% fitimprurese? Nese ti po investor 5% te portfolit atehere nuk e quan dot veten day trader, e ke Veē per hobby. Sado i mire te jete ai kthim ne investimin tend nuk ta leverdis te meresh me te. Shko me mire e mer nje ISA me stocks and shares tek banka.

Ti mund te thuash qe 75-80% te portfolio e ke ne treasuries and bonds, 15% ne large cap equities, e nje 5% ne high risk stocks atehere ok, do kene pak peshe fjalet e tua.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:27   #28
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,467
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Ahaha

Forex do byth dhe disipline.

Me e mira eshte paterni i grafikut se cdo gje tjeter.

Ne forex duhet disipline e forte.

Duhet te vendosesh upper and down limits dhe ti permbahesh.

Ky eshte thelbi.

Gjithashtu qellimi duhet te jete jo me shume se 10% fitim ne muaj.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:30   #29
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,278
Thanks: 1,894
Thanked 2,095 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Ndertim, hidraulik, elektricist, berber, dhe doorman gjate festave lol
Ose familjarisht kujdesuni per nje pallat
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:31   #30
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,467
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Histori gjate apo shkurt, sill ti statistika qe na qenkan 95% fitimprurese? Nese ti po investor 5% te portfolit atehere nuk e quan dot veten day trader, e ke Veē per hobby. Sado i mire te jete ai kthim ne investimin tend nuk ta leverdis te meresh me te. Shko me mire e mer nje ISA me stocks and shares tek banka.

Ti mund te thuash qe 75-80% te portfolio e ke ne treasuries and bonds, 15% ne large cap equities, e nje 5% ne high risk stocks atehere ok, do kene pak peshe fjalet e tua.
Une nuk kam ndermend te te bind ty se nuk kam kohe dhe energji te mjaftueshme.

Eshte e qarte qe nuk ja ke idene investimit.

Idiotlliku me i.madh eshte te investosh gjithe portofolin.

Me mire shko hidhi parate ne nje investment fund nese ke mbi 50,000 -100,000 dollare.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:32   #31
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 50 Times in 40 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Ska te bej shume displina individuale ka me shume informacjoni dhe formulat valuacjoni etj etj. Ato limite eksistojne edhe day trading edhe me bazike ne option prshdmbull dhe quhet put;
https://en.wikipedia.org/wiki/Put_option

Ne e perdorim shume ne shorting

https://en.wikipedia.org/wiki/Short_(finance)
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:36   #32
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,467
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Njohja e paternave te grafikut dhe venia e limiteve jane gjeja kryesore ne forex.

Ceshtja eshte qe nuk ka universitet qe te meson investimin ne stocks apo forex, kjo eshte ceshtja.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:37   #33
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,208
Thanks: 1,862
Thanked 2,065 Times in 887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Une nuk kam ndermend te te bind ty se nuk kam kohe dhe energji te mjaftueshme.

Eshte e qarte qe nuk ja ke idene investimit.

Idiotlliku me i.madh eshte te investosh gjithe portofolin.

Me mire shko hidhi parate ne nje investment fund nese ke mbi 50,000 -100,000 dollare.


S’eshte e nevojshme t’me bindesh, ti ishalla ben miliona me forex.

Une kursimet e mia do i ruaj nen jastek.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:40   #34
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,278
Thanks: 1,894
Thanked 2,095 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Kjo teme eshte hapur ne nen forumin e gabuar

Ata qe vijne fillojne nga hici, dhe do pune krahu
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:40   #35
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,075
Thanks: 15,526
Thanked 13,188 Times in 8,329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Une nuk kam ndermend te te bind ty se nuk kam kohe dhe energji te mjaftueshme.

Eshte e qarte qe nuk ja ke idene investimit.
O gjithollog, ajo qė po i jep mėnd mė duket se punon nė bankė.
Kot thot ai punė ka po s'ka profesionist, Shqipėria ėshtė plot profesionistė por s'ka punė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:40   #36
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 949
Thanks: 35
Thanked 339 Times in 230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Kacin e mendoja anti-kapitalist.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:41   #37
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,278
Thanks: 1,894
Thanked 2,095 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
O gjithollog, ajo qė po i jep mėnd mė duket se punon nė bankė.
Kot thot ai punė ka po s'ka profesionist, Shqipėria ėshtė plot profesionistė por s'ka punė.
Keta flasin kot lol....
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:47   #38
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,063
Thanks: 1,566
Thanked 8,885 Times in 3,923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Thanks se na hapet syte. Sidomos Kaci. Wow. I am impressed. 🙃
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:47   #39
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 50 Times in 40 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Ndertim, hidraulik, elektricist, berber, dhe doorman gjate festave lol
Ose familjarisht kujdesuni per nje pallat

Tema po del offtopic.
O mik si fillim nuk mund te kapesh thelat e medha menjehere.
Une kam bere kamrjer per te paguar shpenzimet kur erdha por bera nje fare sakrifice.

Megjithate une kam qef ti shoh shiqptaret me mire dhe prandaj po them.
Beni si te doni por po eshte gjynah nqs jeni te rinj dhe nuk mundoheni sakarifikoni sic bejn gjithe emigrantete te tejere qe kane kurajo , keni len vendin tuaj per te nednjur ne vend. Nejse. Ju ecte mbare cado qe keni vendosur.
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga HTFengineer : 26-09-2019 nė 12:51
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:51   #40
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,632
Thanks: 4,295
Thanked 4,603 Times in 3,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

dy-tre shkrimet e para i lexova dhe mendova keshilla me vlere dhe te dobishme per njerezit qe ikin ne nje vend te ri dhe painformuar.

Ndersa shkrimet qera deri te ajo me finance shkollimin, qe e meson per 4-5 mbremje duke luajtur bilardo me dike qe njeh financat me duket perralle gjysma, gjysma.

Tani cila eshte e verteta fidhimi apo mbarimi perradhes ?
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur