Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-10-2019, 15:58   #21
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,420
Thanks: 3,625
Thanked 2,924 Times in 1,981 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Biznesi i prostitucionit nė duart e shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Bardhyl po te jap nje rast qe ka ndodhur ketu ne katunin ku une jetoj....
Pasi shumica e anetareve dhe krereve te 5 familjeve kryesore mafioze ishin ose neper burgje ose te vdekur, nje klan i ri i 6te kerkoi te ndante me force torten e katunit....Klani i kryesuar nga Alex Rudaj....
deri ne fillimet e viteve 2000 ky klan u be pothuaj gangrene neper lagjet e NYse per agresivitetin dhe kokfortesine me te cilen vepronin.....deri kur....si gjithmone Qafiristanasit nuk rrine dot pa u hap mythesh dhe duke treguar arritjet e tyre (besoj i ke pare fotot neper fb e landfillet e social mediave ku dalin para parave, makinave, armeve e droges dhe keshtu i kapin si klysh micet e i rrasin mrena me faktet qe ata ua kane dhene)....Mafiozet e qute i lane te hapen mythesh dhe pasi keta edhe filluan te tregojne per bemat e tyre e i incizuan e pasi i mblodhen si delet i kane cuar per pushime ne burgjet federale e mbledhin capunj tani.
O cool, e di si ėshtė problemi? Nė shtypin ndėrkombėtar shpesh ka artikuj qė flasin pėr Mafie Shqiptare. Unė mbaj mend njė artikull tė tillė tė publikuar nė Francė nga njė gazetė prej mė tė mėdhave, "Le Figaro". Edhe aty flitej pėr mafie shqiptare. Por artikullshkruesi nuk sqaronte disa gjėra. Strukturėn organizative tė kėsaj organizate, sepse nuk ėshtė mė muhabet me ēunat e lagjes, ėshtė diēka tjetėr mbrapa fjalės Mafie. Nuk sqaronte se si ishte e mundur qė disa emigrantė arritėn qė nė njė nga vendet me strukturat e rendit dhe tė sigurisė mė tė fortat nė botė(xhandarėt francezė, ose tė zinjtė siē u thonė, janė tė tmerrshėm) tė krijojnė njė ose disa organizata mafioze, jo grupe kriminale, por organizata mafioze, si organizata e Aleks Rudaj. Si arritėn kėto organizata tė infiltrohen nė qarqet politike franceze sepse pa lejen dhe ndihmėn e tyre nuk pipėtin miza dhe kush ishin kėta politikanė francezė tė pėrzierė nė kėto histori. Mund tė vazhdoj tė bėj shumė pyetje por besoj se idea ėshtė e qartė. Kur flitet pėr grupe kriminelėsh ėshtė njė gjė dhe kur flitet pėr pėr organizata mafioze ėshtė totalisht diēka tjetėr. Nė mėndje mė vin Cosa Nostra, Mafia Ruse, Triadat, etj. Kėto janė mafie.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
border=
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2019, 16:10   #22
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,047
Thanks: 11,706
Thanked 9,650 Times in 6,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 500
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Biznesi i prostitucionit nė duart e shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
O cool, e di si ėshtė problemi? Nė shtypin ndėrkombėtar shpesh ka artikuj qė flasin pėr Mafie Shqiptare. Unė mbaj mend njė artikull tė tillė tė publikuar nė Francė nga njė gazetė prej mė tė mėdhave, "Le Figaro". Edhe aty flitej pėr mafie shqiptare. Por artikullshkruesi nuk sqaronte disa gjėra. Strukturėn organizative tė kėsaj organizate, sepse nuk ėshtė mė muhabet me ēunat e lagjes, ėshtė diēka tjetėr mbrapa fjalės Mafie. Nuk sqaronte se si ishte e mundur qė disa emigrantė arritėn qė nė njė nga vendet me strukturat e rendit dhe tė sigurisė mė tė fortat nė botė(xhandarėt francezė, ose tė zinjtė siē u thonė, janė tė tmerrshėm) tė krijojnė njė ose disa organizata mafioze, jo grupe kriminale, por organizata mafioze, si organizata e Aleks Rudaj. Si arritėn kėto organizata tė infiltrohen nė qarqet politike franceze sepse pa lejen dhe ndihmėn e tyre nuk pipėtin miza dhe kush ishin kėta politikanė francezė tė pėrzierė nė kėto histori. Mund tė vazhdoj tė bėj shumė pyetje por besoj se idea ėshtė e qartė. Kur flitet pėr grupe kriminelėsh ėshtė njė gjė dhe kur flitet pėr pėr organizata mafioze ėshtė totalisht diēka tjetėr. Nė mėndje mė vin Cosa Nostra, Mafia Ruse, Triadat, etj. Kėto janė mafie.
Per mendimin tim, grupimet e Qafiristanasve nuk e kane ate lluksin qe te drenazhojne sistemin shoqeror duke u ngjitur ne ate politik....e shumta mbajne me rroge te dyte ndonje shef rrajoni ose inspektor lagjeje aty ku veprojne.....e them kete sepse nuk e kane ate aftesine e krijimit te nje zinxhiri qe financon elemete te pa lidhur me ta dhe structurat e tyre, ne politiken e qeverisjes lokale e ate shteterore ose federale....nuk e kane aftesine psh: te kontrollojne shoqatat sindikale te mesuesve ose je kategorie tjeter qe te ushtrojne presion pergjate zgjedhjeve ose veperimtarive te tjera elektorale.....pra u mungon (ose nuk duan) te hapen shume por kenaqen me rrolin e ushtarit e prandaj jane te veshtire per tu penetruar ose kontrrolluar.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 07-10-2019 nė 16:12
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2019, 16:22   #23
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,420
Thanks: 3,625
Thanked 2,924 Times in 1,981 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Biznesi i prostitucionit nė duart e shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Per mendimin tim, grupimet e Qafiristanasve nuk e kane ate lluksin qe te drenazhojne sistemin shoqeror duke u ngjitur ne ate politik....e shumta mbajne me rroge te dyte ndonje shef rrajoni ose inspektor lagjeje aty ku veprojne.....e them kete sepse nuk e kane ate aftesine e krijimit te nje zinxhiri qe financon elemete te pa lidhur me ta dhe structurat e tyre, ne politiken e qeverisjes lokale e ate shteterore ose federale....nuk e kane aftesine psh: te kontrollojne shoqatat sindikale te mesuesve ose je kategorie tjeter qe te ushtrojne presion pergjate zgjedhjeve ose veperimtarive te tjera elektorale.....pra u mungon (ose nuk duan) te hapen shume por kenaqen me rrolin e ushtarit e prandaj jane te veshtire per tu penetruar ose kontrrolluar.
Cool, mafiozėt, shumė rrallė ndodh qė tė vriten apo tė pėrfundojnė nė burg. Vetėm kur plas lufta ndėrmjet organizatave dėgjon histori tė tilla. Shqiptarėt mbetėn duke u vrarė dhe duke u kalbur burgjeve sepse janė akoma te shkallėt e para. Ata kanė mbi njė shekull qė i kanė krijuar kėto organizata, shkuam ne dhe i spostuam. Ku lė Larua qė tė hajė Balua.
Njė Shqiptar kam dėgjuar deri tani qė ėshtė bėrė kapo mafie. Nė mos gaboj ishte nė Napoli, bėri karierė brenda organizatės italiane atje dhe u martua me vajzėn e njėrit prej bosėve. Nė atė moment ata e pranuan dhe ai u bė pjesė e familjes pėr kėtė arsye u detyruan qė ti caktonin njė zonė tė tijėn ku do tė ishte kapo. Por kjo ėshtė mafie italiane dhe jo shqiptare.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2019, 17:56   #24
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,047
Thanks: 11,706
Thanked 9,650 Times in 6,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 500
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Biznesi i prostitucionit nė duart e shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Cool, mafiozėt, shumė rrallė ndodh qė tė vriten apo tė pėrfundojnė nė burg. Vetėm kur plas lufta ndėrmjet organizatave dėgjon histori tė tilla. Shqiptarėt mbetėn duke u vrarė dhe duke u kalbur burgjeve sepse janė akoma te shkallėt e para. Ata kanė mbi njė shekull qė i kanė krijuar kėto organizata, shkuam ne dhe i spostuam. Ku lė Larua qė tė hajė Balua.
Njė Shqiptar kam dėgjuar deri tani qė ėshtė bėrė kapo mafie. Nė mos gaboj ishte nė Napoli, bėri karierė brenda organizatės italiane atje dhe u martua me vajzėn e njėrit prej bosėve. Nė atė moment ata e pranuan dhe ai u bė pjesė e familjes pėr kėtė arsye u detyruan qė ti caktonin njė zonė tė tijėn ku do tė ishte kapo. Por kjo ėshtė mafie italiane dhe jo shqiptare.
Nuk di me shume por te behesh ashtushit me "mba-fije" do me teper mend se sa force.....mendet i kemi por i kemi per te keqia ordinere, force kemi sa te duash keshtu qe na lene atje poshte ata te qutit dhe ne dalim neper gazeta e emisione dokumentare...un kete marifet e kam pare kur isha me pushime ne Gėrrqi....vidhnin psh: rumunet por dinin cfare merrnin, kurse qafiristanasit vidhnin edhe breket neper sirtare....dhe dilnin neper lajme ...rumunet e gjeorgjianet qe vidhnin flori, diamante e gjera e vlere nuk i njihte njeri.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 15:22   #25
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,597
Thanks: 339
Thanked 603 Times in 396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Biznesi i prostitucionit nė duart e shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Bardhyl po te jap nje rast qe ka ndodhur ketu ne katunin ku une jetoj....
Pasi shumica e anetareve dhe krereve te 5 familjeve kryesore mafioze ishin ose neper burgje ose te vdekur, nje klan i ri i 6te kerkoi te ndante me force torten e katunit....Klani i kryesuar nga Alex Rudaj....
deri ne fillimet e viteve 2000 ky klan u be pothuaj gangrene neper lagjet e NYse per agresivitetin dhe kokfortesine me te cilen vepronin.....deri kur....si gjithmone Qafiristanasit nuk rrine dot pa u hap mythesh dhe duke treguar arritjet e tyre (besoj i ke pare fotot neper fb e landfillet e social mediave ku dalin para parave, makinave, armeve e droges dhe keshtu i kapin si klysh micet e i rrasin mrena me faktet qe ata ua kane dhene)....Mafiozet e qute i lane te hapen mythesh dhe pasi keta edhe filluan te tregojne per bemat e tyre e i incizuan e pasi i mblodhen si delet i kane cuar per pushime ne burgjet federale e mbledhin capunj tani.
Ja kete u beri Enveri mafiozeve ne Shqiperi. Mirpo keta mafiozet e shqiperise ju i quani te persekutuar. Ata te amerikes shfrytezonin grate keta ballistet e shqiperise shfrytezonin gra e burra. Dhe tani na dalin te persekutuar.

Domethene sipas teorise tende kush shfrytezon vetem grate quhet prostitucion, kurse ata qe i shfrytezojne familiarisht gra e burra bile dhe femijte quhen te persekutuar. Jo mo Col, ballist quhen te gjitha palet qe shfrytezojne. Persekutor jane te gjith, jo te persekutuar.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 16:52   #26
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,047
Thanks: 11,706
Thanked 9,650 Times in 6,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 500
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Biznesi i prostitucionit nė duart e shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Ja kete u beri Enveri mafiozeve ne Shqiperi. Mirpo keta mafiozet e shqiperise ju i quani te persekutuar. Ata te amerikes shfrytezonin grate keta ballistet e shqiperise shfrytezonin gra e burra. Dhe tani na dalin te persekutuar.

Domethene sipas teorise tende kush shfrytezon vetem grate quhet prostitucion, kurse ata qe i shfrytezojne familiarisht gra e burra bile dhe femijte quhen te persekutuar. Jo mo Col, ballist quhen te gjitha palet qe shfrytezojne. Persekutor jane te gjith, jo te persekutuar.
Sipas teje dhe teorise tende une dhe familja ime dalkemi mafiozer eeee ????

Enveri ishte produkt dallkauku orientalist, ishte nje parazit me maske ushunjze qe beri ceshte e mundur te mbreteronte duke vrare e prere nga ti theshte endrra e nje nate me pare....te krahasosh xhaxhi gojsheqerin me me te keqin e kapitalizmes, Trumpin, ky i fundit eshte 100000000 here me i mire se Tarasi ne cdo drejtim si per popullin e tij por edhe per ekonomine dhe kombin.
Te mbrosh nje kriminel nuk te ben te besueshem ne argumentin tend, te mbrosh nje tufe kriminelesh te ben edhe ty te dukesh si i tille (por un e di qe ti nuk je i tille).
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 17:25   #27
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,597
Thanks: 339
Thanked 603 Times in 396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Biznesi i prostitucionit nė duart e shqiptarėve

Ti je djal i mire Col. Bile nga me te miret.
Me i mire se une kete mund ta them, se nuk mund te flase per te tjeret.

Nuk eshte nje bised e thjesht kjo. Se ka shfrytezues dhe ndjekesnte tyre ne menyre te pa vetedijshem. Pdandaj nuk mund te etiketojme njerz. Ne etiketojme ide. Dhe idealet balliste ishin te tilla #, shume mafioze. Nuk mund te thuash te njejten gje per shume nga njerzit qe i perndiqnin keto ide sepse hyne ne loje shume faktor, qe nga ingeresi deri tek formimi. Prandaj kur vjen puna per te etiketuar njerez tregohemi me te kujdesshem.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 17:53   #28
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 1,974
Thanks: 0
Thanked 424 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Biznesi i prostitucionit nė duart e shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Ja kete u beri Enveri mafiozeve ne Shqiperi. Mirpo keta mafiozet e shqiperise ju i quani te persekutuar. Ata te amerikes shfrytezonin grate keta ballistet e shqiperise shfrytezonin gra e burra. Dhe tani na dalin te persekutuar.

Domethene sipas teorise tende kush shfrytezon vetem grate quhet prostitucion, kurse ata qe i shfrytezojne familiarisht gra e burra bile dhe femijte quhen te persekutuar. Jo mo Col, ballist quhen te gjitha palet qe shfrytezojne. Persekutor jane te gjith, jo te persekutuar.
O peshk,

Ke nje urrejtje, te tejskashme per njerezit e familjeve te shquara te shqiperise.

Nuk di parardhes ke po uroj qe te vije edhe njehere ai jo mafiozi Enver, dhe ta njdiesh edhe njehere ne trupi tend, dhe te dashurve te tu, ate tmerr qe pesoje pjesa e familjeve me atdhetare shqiptare.

E di kush eshte e keqja, se nese cifutet i shfarosi Hitleri, parine shqiptare e shfarosen serbo-greket me dorene Enverit.

Nese nese cifutet i kerkuan dhe i gjeten edhe ne vrime te miut, edhe 100 vjacare.

Thuj flm mafiozeve imperialisteve amerikane, qe bashkepunuan me ish-sigurimsat, dhe jo hakmarjes se pjeses tjeter, pa do flisje ndryshe nese, "do te ta kishin kajt nonen" kta balliste, do i quaje babe.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 18:13   #29
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,597
Thanks: 339
Thanked 603 Times in 396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Biznesi i prostitucionit nė duart e shqiptarėve

Doganier shume keq po flet.
Me nenen tende nuk kam gje po ty do ta zgjeroja prapanicen dhe do ti fusja atje fjalet qe ke thene.
Tani mo me rruaj shume rripin lesh.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 18:19   #30
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 1,974
Thanks: 0
Thanked 424 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Biznesi i prostitucionit nė duart e shqiptarėve

Si letrar qe je kajtjen e ke literare. Skam gje me nonen tende, dhe te te tjereve.

Kajtja do ishte si e cifuteve ndaj nazisteve,

Po ta oerseris oraoe, thuaj flm mafiozve amerikano,

Ne te kunderten shko jeto i lumtur ne korene e veriut mes revolucionaresh.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 18:53   #31
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,420
Thanks: 3,625
Thanked 2,924 Times in 1,981 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Biznesi i prostitucionit nė duart e shqiptarėve

Kontrabanden e droges dhe te cigareve ne Shqiperi e bente Sigurimi i Shtetit. Fillesat e organizatave kriminale qe ne degjojme te fliten ne ditet tona jane pikerisht te sherbimet sekrete te periudhes se komunizmit. Mbas renies se sistemit, keto struktura filluan te punonin per veten e tyre. E mbani mend rastin e Durdes, Perballes, Sokoli Kociut? E kemi dhurate nga Dulla kete pune. Banditi, harbuti, i tille mbetet, nuk behet dot fisnik brenda nje nate apo brenda nje brezi e dy. I nipi i tij vazhdoi ne gjurmet e gjyshit, sic duket tashme eshte krijuar nje tradite e forte familjare.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 20:48   #32
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,265
Thanks: 351
Thanked 634 Times in 462 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Biznesi i prostitucionit nė duart e shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kontrabanden e droges dhe te cigareve ne Shqiperi e bente Sigurimi i Shtetit. Fillesat e organizatave kriminale qe ne degjojme te fliten ne ditet tona jane pikerisht te sherbimet sekrete te periudhes se komunizmit. Mbas renies se sistemit, keto struktura filluan te punonin per veten e tyre. E mbani mend rastin e Durdes, Perballes, Sokoli Kociut? E kemi dhurate nga Dulla kete pune. Banditi, harbuti, i tille mbetet, nuk behet dot fisnik brenda nje nate apo brenda nje brezi e dy. I nipi i tij vazhdoi ne gjurmet e gjyshit, sic duket tashme eshte krijuar nje tradite e forte familjare.
Kontrabanda qe bente Sigurimi at'her ishte i kontrolluar dhe kishte qellime fisnike: sillte valut te padokumentuar per te ndihmuar nomenklaturen ne rrugetimet jasht, per te forcuar levizjet marksist-qelepir-leniniste ne bot, per te spiunuar mergaten shqiptare (perfshi kosovaret), promovuar veprat e klasikut dulle ne vendet ku keshte ambasada, e te tjera xhevahire xhelato-xhahilesh.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 21:18   #33
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Biznesi i prostitucionit nė duart e shqiptarėve

Pra gjagji gojesheqeri paska kene....kamunist,nazist,revizionist,imperialist e sa te tjera,tashi po na del ne supermafiosh.A ka me qeLo-si se kllufis flamurtarist....

Nuk late teme pa permen dullen...KOPUKER.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur