Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-06-2019, 05:51   #481
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,041
Thanks: 16,377
Thanked 9,699 Times in 6,559 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Nuk i rre mo gjermonet me i....korruptuar,kriminel,shpijun ne gjona truFICK-esh.Vrehet XHEPI.


PS....lexoni HULUMTIMET poshte Bruder dhe SCHWESTER.Leni kta PALLOSHAT ne usa.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2019, 22:50   #482
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,433
Thanks: 2,620
Thanked 2,157 Times in 818 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Pershendetje te gjithve


__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2019, 22:13   #483
gesti_7
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jul 2014
Posts: 154
Thanks: 100
Thanked 78 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
gesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Re: Shqiptarėt nė Gjermani

Pershendetje te gjitheve,
Kishin kercenuar USAt do hiqnin ushtrine nga Gjermania me clexova.
Pashe dhe nje tip qe punonte per ushtrine e tyre qe kish aplikuar te kompania jone qe te qendronte ndoshta ne Gjermani.
Halle halle kjo dynja, mos i ngecin gjysma e ushtareve (ose kontraktoreve) ketu si civil.
gesti_7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 07:08   #484
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,041
Thanks: 16,377
Thanked 9,699 Times in 6,559 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gesti_7 Shiko postimin
Pershendetje te gjitheve,
Kishin kercenuar USAt do hiqnin ushtrine nga Gjermania me clexova.
Pashe dhe nje tip qe punonte per ushtrine e tyre qe kish aplikuar te kompania jone qe te qendronte ndoshta ne Gjermani.
Halle halle kjo dynja, mos i ngecin gjysma e ushtareve (ose kontraktoreve) ketu si civil.
Raketen (Wernher von Braun), Düsentriebwerk (Hans Joachim Papst), Atomenergie (Werner Heisenberg). Die amis hatten nichts von dem bis die deutschen Wissenschaftler von ihnen gekapert wurden.

Die NASA ist so rückständig, seit dem die Deutschen gestorben sind, welche die Saturn5 und das Apollo Mondlandeprogramm massgeblich entwickelten, die bringt nicht mal einen Astronauten in die Umlaufbahn und muss ihre mit den.................................... Russen mitfliegen lassen.

Die Amerikaner sind nur in einem gut, BULLSHIT zu produzieren und wie man............................................... ............... Länder plündert und zerstört und Massenmord begeht!!!

Chapeau &

TSCHYSS.

AproPO.....te ishte mbajtur pakti Hitler-Stalin,sot nuk i dihej se kush do VENDOSTE!!!!!!

LG.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-09-2019, 11:10   #485
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,041
Thanks: 16,377
Thanked 9,699 Times in 6,559 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Gjermani

I bona ktij gjermonit jedan bilder.
I thashe: neser do jeni tek...WANTED.
Beno..hudhi 5 euro dhe niks problema.
Po mos ta njihja do mendoja...ky eshte <bandit>,dhe nacist.

Pra imazhi ne do raste te qon ne rruge te gabuar.

Tunga.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg IMG_20190922_072417[1].jpg (20.5 KiloByte, 48 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2019, 08:09   #486
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,041
Thanks: 16,377
Thanked 9,699 Times in 6,559 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Shqiptarėt nė Gjermani

Gezuar baashkimin e trojeve oooooooooooooooooooooooooooooooo gjermane.

Helmut Kohl.....dola ne konkluzionin qe CELSI i SUKSESIT u vendoste ne...................Moske.Masanej ishte pune CMIMI.

15 MILIARDE MARKA ja u dhame me DESHIRE....ruseve.

HISTORI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2019, 21:08   #487
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,178
Thanks: 3,975
Thanked 1,475 Times in 861 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Linda ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Gjermani


30 vjet Beno

Frohen Tag der deutschen Einheit

Die deutsche Wiedervereinigung oder deutsche Vereinigung (in der Gesetzessprache Herstellung der Einheit Deutschlands) war der durch die friedliche Revolution in der DDR angestoßene Prozess der Jahre 1989 und 1990, der zum Beitritt der Deutschen Demokratischen Republik zur Bundesrepublik Deutschland am 3. Oktober 1990

Sa pushime mer dhe ti mer
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2019, 21:12   #488
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,418
Thanks: 15,854
Thanked 13,394 Times in 8,476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 713
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Gjermani

Nė Abensberg dy kosovar kanė vrarė dy serb me armė sot.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2019, 21:13   #489
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,628
Thanks: 13,613
Thanked 7,576 Times in 4,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nė Abensberg dy kosovar kanė vrarė dy serb me armė sot.
Motivi dihet?
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2019, 21:14   #490
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,178
Thanks: 3,975
Thanked 1,475 Times in 861 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Linda ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nė Abensberg dy kosovar kanė vrarė dy serb me armė sot.
Ju i merni vesh atje,se ktu nix lajm
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2019, 21:16   #491
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,418
Thanks: 15,854
Thanked 13,394 Times in 8,476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 713
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Motivi dihet?
Luftė bandash qė veprojnė nė baza etnike thonė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2019, 01:27   #492
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,041
Thanks: 16,377
Thanked 9,699 Times in 6,559 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Gjermani

Belaja nė Bavari – Ēfarė mosmarrėveshje kishin familjet nga Kosova qė ēuan nė vrasje.

Tė mėrkurėn pasdite njė ngjarje e rėndė tronditi Gjermaninė. Protagonistėt nga Kosova, pas njė mosmarrėveshje qė kishin pasur mes vete puna e bizneseve, vendosėn qė mospajtimet t’i zgjidhnin me plumba. Para gruas e fėmijėve nė parkingun e njė qendre tregtare u vra Fatos Lumi nga Suhareka, derisa vėllai i tij 46-vjeēar mbeti i plagosur rėndė e tashmė gjendet nė gjendje kome. Tė dyshuarit kryesorė janė familjarė tė tė vdekurit e tė plagosurit, dy vėllezėr nga fshati Krojmir i Lipjanit.

Kishin mė shumė se 20 vite qė ishin duke jetuar nė shtetin gjerman. Pėr tėrė kėtė kohė, deri njė vit mė parė, familja Lumi nga Suhareka kishte punuar sė bashku me disa familjarė tė tyre, kėta nga komuna e Lipjanit nė njė biznes tė pėrbashkėt.

Probleme sė bashku nuk kishin pasur deri para njė viti. Kur bizneset e tyre u ndanė, dhe tė dy familjen filluan qė tė punojnė me firmat e tyre tė profilit tė njėjtė, aty filloi edhe sherri.

Njė vit mė parė, familja nga Lipjani, i kishte ‘paralajmėruar’ familjen Lumi nga Suhareka qė tė mos vazhdojnė qė tė punojnė nė punėn e njėjtė, kjo pasi qė ta si duket kishin vėshtirėsi me punėn e klientėve.

Pėr njė vit, burra tė ndryshėm kishin tentuar qė tė ndėrmjetėsonin njė marrėveshje mes dy familjeve, mirėpo, njė gjė e tillė nuk u arrit. Problemin familja nga Lipjani vendosi qė ta zgjedhė duke shkrepur plumba.

Pasditen e tė mėrkurės, policia nė qytetin e Abensbergut nė Bavarinė e Poshtme u njoftua pėr tė shtėna armės qė u dėgjuan nė parkingun e njė super marketi nė rrugėn “Strabuiner”.

Aty u bė e ditur se nga plumbat vdiq nė vend tė ngjarjes, nė parkingun e dyqanit njė 39-vjeēar. Bėhet fjalė pėr Fatos Lumin nga Suhareka. I njėjti nė momentin kur u qėllua pėr vdekje kishte qenė sė bashku me gruan dhe fėmijėt, tė cilėt e panė krejt ngjarjen.

Dy vėllezėrit, 30 dhe 41-vjeēari nga Lipjani krimin nuk e lanė me kaq. Pasi vranė Fatos Lumin u nisėn pėr tė gjetur edhe vėllain e tij tė madh Haki Lumin, i cili ėshtė pronar i firmės. Pas gjysmė ore u dėgjuan edhe tė shtėnat tjera.

Nė njė udhėkryq nė qytetin e Abensberg dy makina u ndalėn pranė njėra-tjetrės. Nė to ishin dy burrat nga Lipjani dhe Haki Lumi nga Suhareka.

Tė dy kėta pas njė grindje qė patėn me Lumin, e plagosėn 46-vjeēarin rėndė. I njėjti ka disa ditė qė ėshtė duke qėndruar nė gjendje kome nė spitalin e Gjermanisė.

Dy tė dyshuarit fillimisht u arratisėn, mirėpo, polica arriti t’i gjente pas njė operacioni tė madh kėrkimi, ku u pėrfshinė edhe helikopter policie. Tė njėjtėt nuk rezistuan, derisa, arma me tė cilėn u krye krimi u sekuestrua.

Vėllezėrit nga Lipjani tė cilėt janė tė dyshuarit kryesorė pėr vrasjen dhe plagosjen janė 41-vjeēari Shpejtim G. Dhe vėllai i tij Petrit G.(nuk janė emrat e tyre tė vėrtetė), qė tashmė janė arrestuar.

Njė fqinj, qė kishte njohur dy familjet ka thėnė se vėllezėrit qė u qėlluan kishin jetuar nė shtėpinė e dorasit, derisa ishin tė punėsuar prej tyre. Kohė mė parė ishin shpėrngulur dhe kishin themeluar kompaninė e tyre. Problemet filluan kur kėta u bėnė konkurrentė.

Mirėpo, kjo nuk dihet ende nėse ėshtė motivi, thonė nga policia. Fillimisht duhet tė merren nė pyetje tė gjithė tė dyshuarit dhe dėshmitarėt.

Nė anėn tjetėr, 16-vjeēarja Carina S. ka dėshmuar pak minuta pas vrasjes qė ndodhi tė mėrkurėn nė mbrėmje, se ajo ishte sė bashku me njė mikun e saj kur dėgjuan tė shtėnat.

“Unė isha me mikun tim nė farmaci kur dėgjuam pėr trazirat jashtė. Kishte policė kudo e helikopterė. Asgjė nuk po punonte, nė parking ishte njė person pa ndjenja. Dėgjuam nga njė punonjės i qendrės tregtare se dikush ishte qėlluar e se dorasi ishte nė arrati. Ne ishim tmerrėsisht tė frikės. E tmerrshme ajo qė ndodhi dhe qė dikush duhet tė vdiste.

Nė njė rrėfim pėr Express, Sejdi Oruqi, familjar i familjes Lumi thotė se kishte njė vit qė mes tyre kishin filluar qė tė kishte mospajtime, krejt kjo shkaku i njė firmės qė familja Lumi kishte hapur sė fundmi. Firma ishte e profilit tė njejtė si ajo e dorasit e kjo si duket kishte ngritur mospajtime nė mes tė tyre.

Tė dy familjet, kishin qė njė vit kohė qė nuk po komunikonin mes vete, derisa Oruqi thotė se familja Lumi disa herė ka dėrguar njerėz qė tė ndėrmjetėsojnė pėr pajtim.

“Probleme kėta kanė pas, si mė ka thėnė vėllai i tij, kėta kanė pas edhe vjet njė mosmarrėveshje sepse kanė punu mė herėt bashkė, me dorasin, ai ėshtė emrin njėri e ka Shpejtim, dorasi ėshtė i Komunės sė Lipjanit. Janė familjarė mes vete (djem tė dajės sė babės), njihen mes vete familjarisht. Restoranta kanė pastru, motorė tė ajrit, ventilla nė kuzhina qė janė, qė bėhen me yndyrat me gjėra. Kėta kanė 30 vite nė Gjermani. Prej fillimit kanė punu bashkė”, thotė ai.

“Hakiu qė ėshtė bashkė ky ka punu me njė vėlla tė tyre, kanė punu gjithmonė bashkė, me njė firmė, por, tani Luli e qeli njė firmė tė vetė, edhe ky njė firmė tė veten edhe aty kanė pas diēka mosmarrėveshje mos me i hi nė punė njėri-tjetrit. Para njė viti e kanė pas keqkuptimin, s’ka pas rrahje, vetėm qė nuk ishin duke folur qė njė kohė. Ata banojnė afėr nė Gjermani shtėpijat i kanė afėr. Ksi gjana jo nuk kanė pas, veē qė kanė qu njerėz me i pajtu, qė me punu secili punėn e vet. Kėta vjet kur e kanė pas mosmarrėveshjen ka ardh puna edhe skanė fol mes vete”, shton tutje.

“Ka shku me ble harxh me gruan, pardje nė mbrėmje, ka qenė me gruan dhe fėmijėn, ka qenė nė prezencė tė tyre, kur e ka gjujt edhe e ka vra. Ai tjetri (Hakiu) pastaj e kanė vra mė vonė. Edhe ata e ka rrok nė qafė”, shton ai.

I njėjti ka shpjeguar se tashmė Haki Lumi ėshtė nė gjendje tė rėndė derisa, mjekėt sot gjatė ditės iu kishin thėnė se kishte ndėrruar jetė. Kjo kishte dalė tė mos jetė e vėrtetė.

“Njė mjek ka thanė qė ka vdek edhe Hakiu, po ai pėr momentin ėshtė gjallė, nė gjendje kome, i kanė thėnė mjekėt qė ka pasur vdekje klinike, vetėm mjeku e ka konfirmu fillimisht, tash ėshtė nė shumė gjendje tė rėndė”, shton, derisa shpjegon se ende nuk dihet se kur do tė kthehet pėr nė Kosovė trupi i pajetė i tė ndjerit.

PS: Tschja........shqiptaret i zgjidhin konkurencat me.....ARME.

Ngushellime.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 07:07   #493
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,041
Thanks: 16,377
Thanked 9,699 Times in 6,559 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Gjermani

https://www.spiegel.de/wirtschaft/un...a-1295423.html

PS....muk ma do menja qe shkruesi asht kamunist.Ndersa kapitalizmin do e njihni pak me vone se cfar FYTYRE ka ne te VERTETE.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur