Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-11-2019, 13:15   #101
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,338
Thanks: 364
Thanked 660 Times in 480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Prisni, nuk keni parė gjė akoma.

BalkanWeb, 09 Nėntor, 2019

Kim Mehmeti:
“Rilindja”, fushėbetejė ku luftojnė kriminelėt e fortė politikisht dhe politikanėt e pasur materialisht!

Shkrimtari dhe analisti shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Kim Mehmeti, sulmon ashpėr qeverinė shqiptare tė Edi Ramės, teksa shkruan nė “Facebook” se ėshtė fushėbetejė, ku luftojnė kriminelėt e fortė politikisht dhe politikanėt e pasur materialisht.

Sipas tij, kėsaj lufte nuk do mund t’i shpėtojė asnjė nga partitė shqiptare, drejtuesit e tė cilave janė majmur, duke ngrėnė nga grazhdi i shtetit. Por, shton Mehmeti, “Lėvizja Vendvendosje ėshtė e vetmja shpresė e panjollosur dhe e paharxhuar shqiptare”.

“Tė gjitha partitė shqiptare, tė cilat gjatė kohė kanė qenė nė pushtet – pa pėrjashtim dhe kudo qė janė – nuk i sollėn popullit thuajse asnjė tė mirė, por u prunė pasuri pėrrallore drejtuesve tė tyre. Partitė e tilla doemos do pėrfundonin aty ku janė sot: si vėllazėri e tė gjitha ‘qelbėsirave’ qė kanė shoqėritė shqiptare, pra si gropa ‘septike’ ku derdhet arroganca e nėntokės politike dhe hajdutėria e drejtuesve partiak.

Dhe kėtė mė sė miri e shpėrfaq ‘Rilindja’ e Piktorit, e cila ėshtė shndėrruar nė fushėbeteje ku luftojnė mes veti pėr jetė a vdekje kriminelėt e fortė politikisht, qė nuk kanė mė nevojė pėr mbulesė partiake dhe, politikanėt e pasur materialisht, tė cilėve nuk u duhet mė shėrbimi i nėntokės politike.
Kėsaj lufte nuk do mund t’i shpėtoj asnjė nga partitė shqiptare, drejtuesit e tė cilave janė majmur duke ngrėnė nga grazhdi i shtetit. Lėvizja Vendvendosje ėshtė e vetmja shpresė e panjollosur dhe e paharxhuar shqiptare, e cila ka mundėsi tė tregojė se edhe shqiptaria mund tė bėjė politik tė mbėshtetur mbi pėrgjegjėsi e ndershmėri, e jo mbi hajdutėri e pafytyrėsi!”, shkruan Mehmeti.
Duaje Siveten ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur