Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Gjuha shqipe

Gjuha shqipe “Gjuha jonė sa e mirė!/ Sa e ėmblė, sa e gjerė!/ Sa e lehtė, sa e lirė!/ Sa e bukur, sa e vlerė!” Naim Frashėri

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-11-2019, 15:15   #561
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,768
Thanks: 249
Thanked 29 Times in 22 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Sllavishtja dhe Shqipja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kreksi Shiko postimin
Per me kuptu ju diēka duhet me shkrujtur nje fjale nje postim de gja...s kuptoni....
Ketu fjala ''she nuse'' te na quhet ..ne franke del zeri=ŠEN U SE'' SHEN U SERIZEje ?
---dru lisi apo serizier....?
Tjetri ia kthen....
Te ne ''riz'' /ri ...je /eshte...dalmate...
Te na fjala ''ri'' qe te ju franēezet eshte ''orizi'' o rizil ..l/L je j...! Si g-luha g-juha....!
__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 06:58   #562
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,768
Thanks: 249
Thanked 29 Times in 22 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Sllavishtja dhe Shqipja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kreksi Shiko postimin
Ketu fjala ''she nuse'' te na quhet ..ne franke del zeri=ŠEN U SE'' SHEN U SERIZEje ?
---dru lisi apo serizier....?
Tjetri ia kthen....
Te ne ''riz'' /ri ...je /eshte...dalmate...
Te na fjala ''ri'' qe te ju franēezet eshte ''orizi'' o rizil ..l/L je j...! Si g-luha g-juha....!
Ska fjale shqip qe s perfundon diku ne nje gjuhe te njohur....si psh. Ēfardo Diktimi te bejmi ne cilėn do gjuhe dhe ta shkruajmi ne alfabetin dalmatin ...aty do shohim se nga rrjedh shqipja: psh,,
''ZVARRTE PJEDIT PER FE TAR''
(emri i nje prifti alzasjan Per Fetar....dit (i quajtur ''zwarte pjedi'' gjermane/ship kembe ziu....i njoftun te ne ''ra pjedi ne humner....
Fhala ''zvarte kembet'' kembe e kembanat....nuk pik prej quelles...''zvarte'' i zgjaste kembet....zvarte pjedi....
__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2019, 17:55   #563
Arban bArbArian
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Posts: 327
Thanks: 37
Thanked 32 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Arban bArbArian do tė bėhet i njohur mjaft shpejtArban bArbArian do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Sllavishtja dhe Shqipja

Re Sen ik
Arban bArbArian nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2019, 20:50   #564
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Wink Re: Sllavishtja dhe Shqipja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kreksi Shiko postimin
Ska fjale shqip qe s perfundon diku ne nje gjuhe te njohur....si psh. Ēfardo Diktimi te bejmi ne cilėn do gjuhe dhe ta shkruajmi ne alfabetin dalmatin ...aty do shohim se nga rrjedh shqipja: psh,,
''ZVARRTE PJEDIT PER FE TAR''
(emri i nje prifti alzasjan Per Fetar....dit (i quajtur ''zwarte pjedi'' gjermane/ship kembe ziu....i njoftun te ne ''ra pjedi ne humner....
Fhala ''zvarte kembet'' kembe e kembanat....nuk pik prej quelles...''zvarte'' i zgjaste kembet....zvarte pjedi....
Pra zwarte pjedi kenka gjermane/skip...

PS...pash neren,kush i fto kta DEBILLAT ne forum.....

Per pjedi ka.... vuoz, ahd. fuoz engl. foot germ. fot lat. pes griech pośs .= nė pėrgjithėsi, termi i referohet vetėm pjesės sė poshtme tė kėmbės.

DOKUMENTI I VĖRTETĖ ORIGJINAL.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 13-11-2019 nė 21:12
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2019, 19:26   #565
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,768
Thanks: 249
Thanked 29 Times in 22 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Sllavishtja dhe Shqipja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Pra zwarte pjedi kenka gjermane/skip...

PS...pash neren,kush i fto kta DEBILLAT ne forum.....

Per pjedi ka.... vuoz, ahd. fuoz engl. foot germ. fot lat. pes griech pośs .= nė pėrgjithėsi, termi i referohet vetėm pjesės sė poshtme tė kėmbės.

DOKUMENTI I VĖRTETĖ ORIGJINAL.
Fjala ''shpuz'' /špuz/ rrjedh nga fjala e huaj frenge ''eponge''
EPONGE/
EPONŽ
SPUZ/
Si po vertetohet ketu prefiksi ''s' i shqipes eshte krijua nga shkronja teknike tipografike ose e dorsgkrimit ''E'/S/Š....si eshte e mundur kjo...shume lehte....
Sistem A me nje vij te kuqe ne mes emrit tende duket se edhe zoti t ka ra vij...t ka shlyer.. .raje....!...lol !
__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2019, 19:37   #566
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,768
Thanks: 249
Thanked 29 Times in 22 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Sllavishtja dhe Shqipja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kreksi Shiko postimin
Ska fjale shqip qe s perfundon diku ne nje gjuhe te njohur....si psh. Ēfardo Diktimi te bejmi ne cilėn do gjuhe dhe ta shkruajmi ne alfabetin dalmatin ...aty do shohim se nga rrjedh shqipja: psh,,
''ZVARRTE PJEDIT PER FE TAR''
(emri i nje prifti alzasjan Per Fetar....dit (i quajtur ''zwarte pjedi'' gjermane/ship kembe ziu....i njoftun te ne ''ra pjedi ne humner....
Fhala ''zvarte kembet'' kembe e kembanat....nuk pik prej quelles...''zvarte'' i zgjaste kembet....zvarte pjedi....
PERFETARET PERFITORET PERFITUSIT PROFITER...(rrotacion)...per fe taret ''epetaret'' ''šipetaret'' do thote ata qe luftojne ende me shpata derisa ne vende tjera luftohej me pushk....
EPETARE
ŠIPETARE
EPONGE
EPONŽ
SPONGE
prova se si krijohet S/Š.....nga E.....
__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2019, 19:41   #567
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,768
Thanks: 249
Thanked 29 Times in 22 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Sllavishtja dhe Shqipja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Pra zwarte pjedi kenka gjermane/skip...

PS...pash neren,kush i fto kta DEBILLAT ne forum.....

Per pjedi ka.... vuoz, ahd. fuoz engl. foot germ. fot lat. pes griech pośs .= nė pėrgjithėsi, termi i referohet vetėm pjesės sė poshtme tė kėmbės.

DOKUMENTI I VĖRTETĖ ORIGJINAL.
DEBIL/DEBILL vjen prej fjales ''DEBELI'' i trash ne krye/tru ...si si st em A ....lol...!
__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur