Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-09-2018, 00:36   #1
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,798
Thanks: 4,356
Thanked 4,703 Times in 3,133 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

E shkeputa nga emisioni i gjurme shqiptare.

Kur shqiptaret i thone vetes boshnjake, ptuuu.

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 12:10   #2
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,913
Thanks: 804
Thanked 500 Times in 302 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

*

I ke gjithandej te njejtit. Sikur shqiptaret ortodokse te Maqedonise, te cilet edhe sot e kesaj dite deklarohen (dhe ndjehen) Maki Dönci... A eshte mire? Jo.

Me rendesi eshte qe njerezit e ketille, megjithate, po zgjohen...


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 13:58   #3
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,752
Thanks: 7,062
Thanked 8,315 Times in 5,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

pse kishin ndonje perkrahje nga shteti ame?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 14:13   #4
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

Shqiptaret e Sanxhakut nuk jane aq thelle te asimiluar sa ata te Maqedonise.

Shqiptaret e maqedonise, me perjashtim te disa individeve, shkonin aq larg sa nuk e besonin se mund te jesh edhe shqiptar edhe ortodoks ne te njejten kohe. Kjo nga emisioni i te njejtit autor, Marin Mema.

Shqiptaret e Sanxhakut jane me te vetedijshem per origjinen, nuk e mohojne ate, nuk kane pragjykime per shqiptaret e tjere si dhe, ashtu si ne kete video, ka shume qe nuk e mbajne te fshehte origjinen e tyre dhe jane krenar me te.

Fakti qe ai plaku, edhe pse fliste shume mire shqip, nuk e dinte se kush eshte kryeminister i Kosoves dhe Shqiperise tregon se cfare perkujdesi kemi treguar per ta. Zero.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 15:02   #5
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

Se mu kujtua edhe ky kastraveci Adem Salihaj, ish minister, kur para dy vitesh i thirri gazetaret ne konference urgjente per shtyp. U mblodhen i madh e i vogel dhe filloi me fol per zbulimin e tij epokal per ekzistencen e shqiptareve ne pakistan, fiset Hunza e Kallashi. Muhabete te forumeve te rrahura nje dekade me pare.

Nderkohe qe i kemi rreth e perqark shqiptaret vone te asimiluar dhe s’e can kush koken per ta.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 15:11   #6
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,717
Thanks: 3,749
Thanked 3,016 Times in 2,046 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Shqiptaret e Sanxhakut nuk jane aq thelle te asimiluar sa ata te Maqedonise.

Shqiptaret e maqedonise, me perjashtim te disa individeve, shkonin aq larg sa nuk e besonin se mund te jesh edhe shqiptar edhe ortodoks ne te njejten kohe. Kjo nga emisioni i te njejtit autor, Marin Mema.

Shqiptaret e Sanxhakut jane me te vetedijshem per origjinen, nuk e mohojne ate, nuk kane pragjykime per shqiptaret e tjere si dhe, ashtu si ne kete video, ka shume qe nuk e mbajne te fshehte origjinen e tyre dhe jane krenar me te.

Fakti qe ai plaku, edhe pse fliste shume mire shqip, nuk e dinte se kush eshte kryeminister i Kosoves dhe Shqiperise tregon se cfare perkujdesi kemi treguar per ta. Zero.
Kėta tė Sanxhakut e ndėrruan vetė identitetin. Nė 1992 krerėt e tyre u mblodhėn dhe deklaruan se janė boshnjakė dhe jo Shqiptarė. U trembėn apo patėn presion, kėtė nuk di ta them, por qė e ndėrruan identitetin publikisht kėtė e di.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 15:29   #7
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kėta tė Sanxhakut e ndėrruan vetė identitetin. Nė 1992 krerėt e tyre u mblodhėn dhe deklaruan se janė boshnjakė dhe jo Shqiptarė. U trembėn apo patėn presion, kėtė nuk di ta them, por qė e ndėrruan identitetin publikisht kėtė e di.
A e sjelle ndonje material ku e bazon kete qe thua sepse une per here te pare po e lexoj. Per vitin 1992 dmth.

Sepse per ate vit une e di se ngjarja e vetme ishte organizmi i referendumit nga shqiptaret e Medvegjes, Bujanocit e Presheves per bashkim me Kosoven.

Asimilimi i shqiptareve te sanxhakut eshte nje proces qe ka fillu shume me heret se ai vit qe e jep ti. Qysh ne debimet dhe masakrat masive te vitit 1877 e vazhdon edhe sot.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 15:42   #8
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,717
Thanks: 3,749
Thanked 3,016 Times in 2,046 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
A e sjelle ndonje material ku e bazon kete qe thua sepse une per here te pare po e lexoj. Per vitin 1992 dmth.

Sepse per ate vit une e di se ngjarja e vetme ishte organizmi i referendumit nga shqiptaret e Medvegjes, Bujanocit e Presheves per bashkim me Kosoven.

Asimilimi i shqiptareve te sanxhakut eshte nje proces qe ka fillu shume me heret se ai vit qe e jep ti. Qysh ne debimet dhe masakrat masive te vitit 1877 e vazhdon edhe sot.
Te ky dokumentari i dytė, sepse ėshtė i dyti qė realizon Marini pėr Shqiptarėt e Sanxhakut, ėshtė edhe njė vajzė qė mban njė varėse me shqiponjėn dykrenore. Ka njė artikull nė njė gazetė, pėrpara dy apo tre vjetėsh, mund tė gjendet nė internet, ku ndėrmjet tė tjerave kishte dhe njė intervistė me kėtė vajzėn e videos. Ajo ėshtė Shqiptare dhe shumė krenare pėr kėtė gjė. Ajo e ka bėrė kėtė akuzė dhe ishte shumė e dėshpėruar, me ē'tė drejtė ata morėn vendime tė tilla qė kanė tė bėjnė me fatin e njerėzve tė tjerė, nuk e pranonte dhe ishte shumė e revoltuar.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 15:49   #9
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Te ky dokumentari i dytė, sepse ėshtė i dyti qė realizon Marini pėr Shqiptarėt e Sanxhakut, ėshtė edhe njė vajzė qė mban njė varėse me shqiponjėn dykrenore. Ka njė artikull nė njė gazetė, pėrpara dy apo tre vjetėsh, mund tė gjendet nė internet, ku ndėrmjet tė tjerave kishte dhe njė intervistė me kėtė vajzėn e videos. Ajo ėshtė Shqiptare dhe shumė krenare pėr kėtė gjė. Ajo e ka bėrė kėtė akuzė dhe ishte shumė e dėshpėruar, me ē'tė drejtė ata morėn vendime tė tilla qė kanė tė bėjnė me fatin e njerėzve tė tjerė, nuk e pranonte dhe ishte shumė e revoltuar.
Me duket interesante sepse po flasim per nje date jo shume te larget. Nejse, nese e gjene ndonje material, pervec deklarates se asaj vajzes, jam kurioz me e lexu.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 15:52   #10
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,717
Thanks: 3,749
Thanked 3,016 Times in 2,046 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Me duket interesante sepse po flasim per nje date jo shume te larget. Nejse, nese e gjene ndonje material, pervec deklarates se asaj vajzes, jam kurioz me e lexu.
Vetėm kėtė material kam lexuar. I akuzonte me emėr dhe mbiemėr ajo vajza. Ajo ėshtė e betuar, jam Shqiptare thotė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2018, 19:41   #11
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,565 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Se mu kujtua edhe ky kastraveci Adem Salihaj, ish minister, kur para dy vitesh i thirri gazetaret ne konference urgjente per shtyp. U mblodhen i madh e i vogel dhe filloi me fol per zbulimin e tij epokal per ekzistencen e shqiptareve ne pakistan, fiset Hunza e Kallashi. Muhabete te forumeve te rrahura nje dekade me pare.

Nderkohe qe i kemi rreth e perqark shqiptaret vone te asimiluar dhe s’e can kush koken per ta.
Sigurisht qe nuk e can koken kush per ta ne Shqiperi. Arsye eshte sepse ata qe zgjidhen per t'u bere politikan s'pari duhet te kalojne 'intervisten' qe te mos germojne per te drejtat e shqiptareve qe jetojne ne tokat e tyre ndershekullore por qe perfunduan ne shtetet fqinje. Nuk guxon njeri te flasi per te drejtat e shqiptareve sepse e ka karrieren shume te shkurter jo vetem ne politike por kudo.

Kim Mehmeti, nje nga gazetaret dhe intelektualet shqiptare me te denje per mendimin tim e tha shume bukur para pak ditesh ne nje emision televiziv. Shqiptaret jasht Shqiperise te cilet jetojne ne shtetet fqinje vuajne sepse ne Tirane nuk kemi shtet te vertete. Ne fakt politikanet qe kemi ne Maqedoni dhe ne Kosove jane te komanduar nga Tirana. Kete gje une e kam thene per vite ne kete forum.

Kam nje deshire te vogel, jam i mendimit se referendumi ne Maqedoni duhet te mos kaloje. Sepse po kaloje shqiptareve ju duhet te bashkjetojne me te vetquajturit maqedonas te cilet jane ndoshta po aq qelbanik sac jane edhe serbet. Ka nje urretje te tmerrshme midis te dyve dhe une nuke shikoje dote stabilizimin e ktyre dy etnive, as sot as mot e as 100 vjete. Me mire te ndahen shqiptaret nga maqedonia dhe te bejne shtetin e vet. Gjith secili ne vendin e vet. Me mire te kemi 3 shtete sesa shqiptaret te durojne perbuzjet, padrejtesite dhe keqtrajtimin nga plehrat bulgaro-sllavet!

Shqiptaret e Maqedonise duhet te kerkojne pavaresi! Por qe kjo te ndodhi partrckat shqitare atje, te shitura dhe te e komanduar nga Tirana, duhet te dalin non-grata dhe te krijojne nje shtrese politike pro-shqiptare dhe te ndahen nga pjesa sllavo-bullgare. Kjo eshte e vetmja zgjidhe perfundimtare, perndryshe do te jete tiqe e mos e keput. Shqiptaret nuk kan per ta patur kurre paqe me sllavet e ballkanit, pervec Kroateve dhe Slovaneve!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 29-09-2018 nė 19:43
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2018, 22:30   #12
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

Ne rregull me te gjitha Beu, me perjashtim te pjeses per referendumin. Mendoj se shqiptaret duhet te dalin masovikisht neser dhe te votojne pro ne referendum. Edhe pse nuk eshte marreveshja me ideale per ne, eshte me rendesi qe fillimisht maqedonia te largohet nga ndikimi rus dhe te dobesohet akoma me shume pozicioni i partise nacionaliste VMRO.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2018, 23:15   #13
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,565 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Ne rregull me te gjitha Beu, me perjashtim te pjeses per referendumin. Mendoj se shqiptaret duhet te dalin masovikisht neser dhe te votojne pro ne referendum. Edhe pse nuk eshte marreveshja me ideale per ne, eshte me rendesi qe fillimisht maqedonia te largohet nga ndikimi rus dhe te dobesohet akoma me shume pozicioni i partise nacionaliste VMRO.
Ateher une nuk e paskam te qarte kete referendumin.

Persa kohe popullata sllavo-bullgare dhe kisha ortodokse jane aty nuk e kuptoj si do te ndahen nga ndikimi Rus?

Nese referendumi kalon 'maqedonia' ka shance te futet ne Europe?


Mendoje se eshte bere nje dem i jashtzakonshem per 76 vjete e me shume ne ate vend. Urretja per shqiptaret eshte tashme e mbjellur me kohe dhe ato filiiza tashme jane bere peme me trung te trashe me dege e me gjethe. Shqiptaret mund te futen ne BE por BE-ja nuk eshte garanci qe do te jete aty 100 vjete me vone. Shqiptaret duhet te ndahen te jetojne ne shtetet e veta, dhe me vone te bashkohen te gjitha bashke. Shqiptaret duhet te fitojne luften 'ceshtjen shqiptare' dhe jo vetem betejen, permiresimi i jetes ne nje shtet ku ata trajtohen si qytetaret te kategorise se trete. Une mendoje se ka ardhur koha e 'shqiptareve' dhe nese nuke shfrytezojme do te na iki. Ky eshte mendimi im, ndoshta e kam edhe gabim!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 29-09-2018 nė 23:17
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-09-2018, 16:58   #14
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

Qellimin/deshiren e kemi te njejte mano por rruget/mundesite i shofim ndryshe.

Ti e preferon rrugen me te shkurte e me te pasigurte, ndersa une e preferoj me te gjate e me te sigurte.

Nuk jam per lufte, pervec nese eshte e pashmangshme.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2018, 02:33   #15
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,565 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Qellimin/deshiren e kemi te njejte mano por rruget/mundesite i shofim ndryshe.

Ti e preferon rrugen me te shkurte e me te pasigurte, ndersa une e preferoj me te gjate e me te sigurte.

Nuk jam per lufte, pervec nese eshte e pashmangshme.
Nuk jam pėr luftė. Lufta duhet tė jetė zgjedhja e fundit. Kėto plehrat bullgaro-sllavė janė shumė tė poshtėr dhe vetėm njė ndarje e plotė nga ata mund tė ua lehtėsojė shqiptarėve jetesė me dinjitet.

Unė dua vetėm tė mirėn e shqiptarėve atje. Sido qė tė arrihet.

Liria fitohet miku im, nuk ta dhuron njeri. Ėshtė gjėja mė e shtrenjtė dhe qė kushton mė shumė se ēdo gjė tjetėr.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 01-10-2018 nė 02:39
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2018, 13:41   #16
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Nuk jam pėr luftė. Lufta duhet tė jetė zgjedhja e fundit. Kėto plehrat bullgaro-sllavė janė shumė tė poshtėr dhe vetėm njė ndarje e plotė nga ata mund tė ua lehtėsojė shqiptarėve jetesė me dinjitet.

Unė dua vetėm tė mirėn e shqiptarėve atje. Sido qė tė arrihet.

Liria fitohet miku im, nuk ta dhuron njeri. Ėshtė gjėja mė e shtrenjtė dhe qė kushton mė shumė se ēdo gjė tjetėr.
E di vleren e luftes per liri, por atje tani nuk behet fjale per ate gjendje sepse lufta per liri ndodhi ne 2001 dhe u arrit nje marreveshje e cila e ka ndryshu dukshem poziten e shqiptareve atje. Ndoshta nuk eshte me idealja, sepse e mira s’ka fund, por ka qene nje baze e mire qe shqiptaret te faktorizohen deri ne ate mase per te qene faktor percaktues per krijimin e seciles qeveri.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur