Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-03-2019, 17:09   #921
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Rruga e suksesit kulmor, nuk njeh ndershmėri!
- Ku ka naftė, ka edhe fėlliqėsi!
- Edhe nga fėlliqėsira, njerėzit dijnė ēka ke ngrėnė!
- Dashurisė, nuk ia ndinė pėr pasojat!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2019, 17:57   #922
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Mos vrapo pas fjalėve tė hallkut, do mbetesh ēdo herė duarthatė!
- Mos i ndėgjo shumė fjalėt e hallkut, s’tė mbetet koha pėr punėt e tua!
- Nėse ke aq kohė tė lirė, atėherė merru me fjalėt e hallkut!
- Mos i besoni shumė as syrit, mbase ai pėrzgjedh vetėm gjėrat e bukura dhe ato qė i pėlqejnė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-03-2019, 16:51   #923
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Drejtėsinė kurrė mos ia lė kohės, pritja ka pėr tė vrarė!
- Shumė nga gazetat e sotme ditore, mė ngjajnė toaletave publike ku pėshurrin, dhiejnė e mesturbojnė...pa kontrollė!
- Shefi nuk ka punė tjetėr, pos tė jap urdhėra!
- Kosova vėrtet s'ka xhungėl, por ka shumė majmuna!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2019, 17:05   #924
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Politikanėt tanė nėse s’kanė aftėsi pėr politikėbėrje, janė krijues perekt tė tragjikomedive!
- E kam shumė vonė tė tėrhiqem nga drejtėsia dhe besimi!
- U kam besuar shumė njerėzve, prandaj jam zhgėnjyer shumė!
- Sa mė pak u beson njerėzve, aq mė pak do zhgėnjehesh!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-03-2019, 17:04   #925
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Njerėzve po u besove shumė, do bėsh gabime!
- Fundi, ēdo herė ėshtė shumė diskutabil!
- Sa mė shumė afrohet fundi, aq mė shumė brengosja majmet!
- Formaliteti i tepruar, e lė mėnjanė esencėn!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 30-03-2019, 17:27   #926
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Mos e lejo veten qė vonesa tė bėhet shok i jetės!
- Pėrtesa mike tė pandashme e ka vonesėn e vonesa dėshtimin!
- PĖRTESA + VONESA = NGATĖRRESA!
- I mjerė ėshtė ai person qė bėhet pėr ankesa!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2019, 17:03   #927
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nė momentin kur jeta vėshtėrsohet tej mase, shumė afėr ėshtė ēlirimi!
- Punėtori duhet tė di se e ka emrin PUNĖTOR dhe se duhet vetėm tė punoj!
- Nėse i ndėrron shtigjet, caku bėhet shumė i largėt!
- Njeriu cinik, kurrė s’e pranon gabimin!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-04-2019, 16:51   #928
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Njeriu qė lehtė i pranon gabimet, mbaje pėr shokė!
- Komedi mė qesharake se sa seancat e konstituimit tė parlamentit, nuk kam parė kurrė nė jetė!
- Njerėzit shpesherė dehen qė budallakitė e njerėzve t’ju duken interesant!
- Rrnofshin paratė...i blejnė edhe gratė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2019, 17:41   #929
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Defekti qė s’kurohet, nga dita nė ditė fuqizohet!
- Kur njė ēėshtje refuzohet, edhe po t’i kthehesh me pasion, shumė vėshtirė kurohet!
- Banaliteti dhe vandalizmi i intelektualit, nuk arsyetohet as nga shkaku mė i arsyeshėm!
- Shaku i arsyeshėm, nė shumė raste, mund t’a arsyetoj veprimin e pahijshėm!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 09-04-2019, 17:27   #930
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Sa tė dijshėm i kemi disa hoxhallarė, ata dijnė kush ėshtė dreq (Ismail Kadare) e kush janė meleqė!
- Putini dhe Rusia janė ngushtuar shumė edhe Kosova u vendosi sanksionet!
- Edhe pse Kosova nuk ka xhungėl, kjo aspak nuk i pengoi politikanėt tanė t’i mėsojnė njė mijė e njė majmunllėqe!
- Nėse njė zemėr mėshirė nuk ndjen kurrė, atėherė nuk ėshtė zemėr por ėshtė gur!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2019, 17:20   #931
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nėse pa meritė pranon njė pozitė, problemet do tė shtohen nga dita nė ditė!
- Kurrė mos lejo qė jetės tuaj, tė tjerėt t’ia trasojnė rrugėn!
- Si po ecin rrjedhat, fatkeqėsisht, njerėzimi do tė besoj vetėm nė njė fe – NĖ PARATĖ!
- Nėse ke vendosur tė tėrhiqesh, atėherė mos humbė as kohė e as energji me kundėrshtime!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-04-2019, 17:28   #932
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Pas ēdo dhurate tė shtrenjt, fshihet kėrkesė e trefisht!
- Po nuk u morre me veten, do tė merren tė tjerėt me ty!
- Secili qė ka qėllimin e mashtrimit, do tė thot se e ka pėr tė mirėn tėnde!
- Nėse fshihet qėllimi, pakėsohen ndihmat!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 17:12   #933
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nė politikėn kosovare, kemi blloqe e kundėrblloqe...ama tė prodhuar nga “lloqi”!
- Nėse edhe shoku tė ofron tė mirėn e madhe, analizoje humbjen tėnde!
- Mos prano dhuratėn e shtrenjt, ajo fsheh kėrkesėn e madhe!
- Pas ēdo dhurate tė shtrenjt, fshehet kėrkesė e trefisht!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 17:04   #934
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,806
Thanks: 907
Thanked 2,629 Times in 1,675 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Edhe bimėt edhe kafshėt, krijojnė kurthet e lėre mė njeriu!
- Edhe bimėt me kafshėt, edhe bimėt mes bimėve, edhe kafshėt mes kafshėve...krijojnė koalicionet pėr mbijetesė e lėre mė njerėzit!
- Ik shoqėrimit me tė padijshmin, mbase vazhdimisht do tė futesh nė gėrshėrė!
- Edhe nė familje kėrkohet “preja” e lėre mė nė shoqėri!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur