Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare > Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare

Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare Nė kėtė forum mund tė diskutoni mbi tė rejat mė tė fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botėror janė me interes.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-04-2019, 14:16   #1
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,162
Thanks: 337
Thanked 583 Times in 432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Assange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA
https://twitter.com/Reuters?ref_src=...Ctwgr%5Eauthor
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-04-2019, 14:54   #2
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,162
Thanks: 337
Thanked 583 Times in 432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

botasot.info

MĖ: 11 PRILL 2019 NĖ ORA: 11:53

Julian Assange, bashkėthemelues i Wikileaks ėshtė arrestuar nė Londėr

Bashkėthemeluesi i Wikileaks Julian Assange ėshtė arrestuar nė ambasadėn e Ekuadorit nė Londėr.

Z. Assange u strehuan nė ambasadė shtatė vjet mė parė pėr tė shmangur ekstradimin nė Suedi lidhur me njė rast tė sulmit seksual qė ėshtė akuzuar.

Policia tha se ishte arrestuar pėr mos dorėzimin nė gjykatė.

Presidenti i Ekuadorit Lenin Moreno tha se e tėrhoqi azilin e Asangeit pas shkeljeve tė pėrsėritura tė konventave ndėrkombėtare, raporton BBC.

MĖ: 11 PRILL 2019 NĖ ORA: 13:37

Wikileaks: Assange viktimė e pėrpjekjeve tė aktorėve tė fuqishėm, pėrfshirė CIA-n

Organizata ndėrkombėtare jofitimprurėse Wikileaks, themeluesi i sė cilės Julian Assange ėshtė arrestuar sot nė Londėr, ka akuzuar "aktorė tė fuqishėm", pėrfshirė CIA-n pėr "pėrpjekje tė sofistikuara" qė tė arrestojnė dhe de-legjitimojnė Assange.

Wikleaks postoi njė fotografi tė Assange nė llogarinė e tij nė Twitter duke shkruar se "ky njeri ėshtė njė bir, njė baba dhe njė vėlla", qė ka fituar dhjetėra ēmime gazetarie dhe u propozua pėr Ēmimin Nobel pėr Paqe ēdo vit qė nga viti 2010.

MĖ: 11 PRILL 2019 NĖ ORA: 13:23

Ministri i jashtėm i Mbretėrisė sė Bashkuar: Assange i Wikileaks nuk ėshtė hero

Julian Assange nuk ėshtė hero dhe e ardhmja e tij do tė vendoset nga gjykatat britanike, tha ministri i jashtėm britanik tė enjten pasi themeluesi i Wikileaks u arrestua nga policia dhe u krye nga ambasada Ekuadoriane ku ai ishte fshehur pėr gati shtatė vjet, shkruan Reuters.

"Askush nuk ėshtė mbi ligjin", tha Jeremy Hunt pėr Sky News.

"Julian Assange nuk ėshtė hero, ai ėshtė fshehur nga e vėrteta pėr vite e vite. Ėshtė e drejtė qė e ardhmja e tij duhet tė vendoset nė sistemin gjyqėsor britanik, "shtoi Hunt.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-04-2019, 19:25   #3
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

NJERA nga SHUME aresye apo FAKTE perse.....


CITAT para afro 100 vjetesh qe te besh te MENDOSH...ai qe nuk e di te VERTETEN eshte thjesht nje IDIOT.Por ai qe e DI dhe e emeron genjeshter,eshte.................KRIMINEL.

Nga nje DEMOKRAT pa teste partie ne xhep.

B.B....KY.

Pastaj ARESYEN e VERTETE perse Ekuadori e dorezoi e DINE,VETEM NJEREZ qe kane akoma nje THERMI....MORALI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 11-04-2019, 19:50   #4
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Snowden pėr arrestimin e Assange: Ditė e errėt pėr gazetarinė

Edward Snowden, njė ish agjent i CIA’s i cili publikoi informacione top sekrete kundėr Agjencisė sė Sigurisė Kombėtare (NSA), ka reaguar kundėr arrestimit tė Julian Assange, themelues i Wikileaks.

Nė njė postim nė rrjetin social Twittwr, Snowden, i cili ka gjetur azil politik nė Rusi, e ka quajtur arrestimin e Assange njė moment tė errėt pėr lirinė e gazetarisė kudo nėpėr botė.

“Imazhet e ambasadorit tė Ekuadoit duke e ftuar policinė sekrete brenda ambasadės, pėr tė tėrhequr zvarrė njė gazetar i cili ka fituar ēmime tė mėdha pėr punėn e tij do pėrfundojnė nė libra tė historisė pėr tė gjitha arsyet e padėshirueshme”, thotė Snowden.

“Kritikėt e Assange mund t’i gėzohen arrestimit tė tij por ky ėshtė njė moment i errėt pėr lirinė e shtypit nėpėr botė”, shtoi nė fund njeriu i cili theu ligjet e spiunazhit nė SHBA.

Ndryshe Assange ishte njeriu qė pėrhapi sajtin e njohur Wikileaks ku u publikuan infromacione top sekrete tė politikės qė vijnė nga burime anonime nga e gjithė bota.


Shėnimi im;
LAJM I KEQ PER GAZETARINE dhe i mire per kriminelet e veshur me PUSHTET.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 11-04-2019 nė 19:53
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 11-04-2019, 20:01   #5
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

FASHIZMI nuk ka bri.Vjen ne PUSHTET me metoda <demokratike>.
Ato komuniste DIHEN.
ASANGE eshte HERO i HAPUR,dhe jo i heshtur.

PS....kur FASHISTIN e Ekuadorit e nxjerr GAFIL si te KORRUPTUAR e harron nenshtetesine.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 12-04-2019, 09:20   #6
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Protestohet kundėr arrestimit tė Assange.

Mbėshtetėsit e Julian Assange kanė demonstruar para ambasadės sė Ekuadorit nė Londėr, nga frika e njė postimi ku thuhej se themeluesi i WikiLeaks mund tė arrestohej dhe tė dėbohej brenda disa orėve.

Ueb-faqja i ka bėrė kėto pretendime gjatė natės nė Twitter, duke u bazuar nė njė burim tė pa emėruar, se qėndrimit shtatėvjeēar tė Assange tė ambasadė do t’i vije fundi. Qė nga orėt e para tė mėngjesit, mbėshtetėsit kanė vėnė pankarta dhe tenda, qė tė mbrojtė sinjalizuesin kontrovers. Disa orė mė vonė, hapėsira para ambasadės ėshtė mbushur me protestues, qė kėrkonin drejtėsi dhe mos arrestimin e tij. Zyrtarėt nga ambasada kanė hedhur poshtė pretendimet, se do tė largohet australiani qė po mbahet aty prej vitit 2012, duke thėnė se mė vonė do tė jepet njė deklaratė zyrtare.

Me DATE.....Apr 05, 2019 21:23 SHKRIMI.Dhe...burimin e pa emeruar ....shkruesi e DI....FATKEQESISHT.Por kur DJEM inteligjente(e jap dhe emrin qe ka,por mungon) bien preh e propagandes ose fiksohen me fjalen....tradhtare,eshte e kote ta zgjasesh.Pershendes lyon,dhe per sot KAQ.

POSHTE fashistat dhe te PARET,ata FSHATARUCAT al.

Chapeau.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2019, 12:32   #7
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 651
Thanks: 374
Thanked 330 Times in 199 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Ky sikur kishte fillu me u be mik me Rusine e Putinit kohet e fundit (si puna e Snowden), apo e kam gabim une?

Une jam pro lirise se informacionit, por nese dikush e perdor lirine e informacionit vetem per kundershtaret e Putinit, atehere dicka nuk me duket ne rregull.

Nuk them se jam i sigurt per lidhjet e Assange me Rusine, por keto kohet e fundit Wikileaks me dha pershtypjen se punonte vetem kundra Perendimit ne favor te Rusise.

Eshte i lutur kushdo qe ka me shume info ne keto pune te me ndricoje pak.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Erdhi Dimri pėlqehet nga
i vjetėr 12-04-2019, 13:46   #8
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,672
Thanks: 6,341
Thanked 1,770 Times in 997 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Ky sikur kishte fillu me u be mik me Rusine e Putinit kohet e fundit (si puna e Snowden), apo e kam gabim une?

Une jam pro lirise se informacionit, por nese dikush e perdor lirine e informacionit vetem per kundershtaret e Putinit, atehere dicka nuk me duket ne rregull.

Nuk them se jam i sigurt per lidhjet e Assange me Rusine, por keto kohet e fundit Wikileaks me dha pershtypjen se punonte vetem kundra Perendimit ne favor te Rusise.

Eshte i lutur kushdo qe ka me shume info ne keto pune te me ndricoje pak.
Problemi kryesor eshte frika. perendimi dhe amerika kane ligje njerzore dhe nuk eliminojn gazetar apo spiuna sic ben putini dhe mbreti i arabise saudite apo izraeli qe eliminojn cdo kundershtar tyre.
Putini po fiton simpati neper bote sespe eshte besnik dhe eshte njekohesisht vrases kriminel qe te heq qafe.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2019, 19:42   #9
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Po c`pune ka Putin ne kete mes????Ata caubojsit qe VRISNIN njerez te PAFAJSHEM ne IRAK,putini i qoi?Si skeni turp dhe perse?
Sepse...fusni llogjiken ne KRYE(qe juve patriota smund ta keni)..sikur FAMILJET e JUAJA(larg qofte) tja u VRASIN nga ....rete.

Si do reagonit????????????????????????????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2019, 20:19   #10
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Problemi kryesor eshte frika. perendimi dhe amerika kane ligje njerzore dhe nuk eliminojn gazetar apo spiuna sic ben putini dhe mbreti i arabise saudite apo izraeli qe eliminojn cdo kundershtar tyre.
Putini po fiton simpati neper bote sespe eshte besnik dhe eshte njekohesisht vrases kriminel qe te heq qafe.
Julian Assange und Wikileaks haben genau das gemacht, was die Medien als "vierte Gewalt" im Staat eigentlich tun sollten....qe do te thote ne Shqip...puna e GAZETARIT(te NDERGJEGJSHEM) eshte...te tregoje apo nxjerri ne pah.... korrupsionin dhe krimet e shtetit.

Pastaj Rusia eshte diktature....thone.Lere me Kina.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-04-2019, 12:49   #11
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Kushtetuta e SHBA ėshtė e vetmja nė mbarė botėn qė mbron nė mėnyrė eksplicite lirinė e shtypit. Megjithatė, ajo ėshtė shkelur nga shteti amerikan nė rastin e Assange dhe asnjė gazetar nuk hap gojėn e tij.

Amendamenti i parė i Kushtetutės sė Shteteve tė Bashkuara ėshtė pjesė e Projektligjit tė tė Drejtave tė Kushtetutės sė Shteteve tė Bashkuara.

Artikulli, i miratuar nė vitin 1791, ndalon Kongresin tė miratojė ligje qė........ kufizojnė lirinė e fjalės, lirinė fetare, lirinė e shtypit, lirinė e mbledhjes ose tė drejtėn e peticionit.

Midis te tjerash .....Unė mendoj se prokuroria (e Assange) jep nje shembull shume te rende pėr tė gjithė botuesit ... me aq sa unė di, ai ėshtė nė njė pozicion klasik si botues dhe gjyqėsori do ta ketė shumė te vėshtirė ne te ardhmen, pėr tė dalluar....... nė mes tė New York Times dhe Wikileaks.Shkruan avokati(David McCraw) i.... The New York Times, i cili njeh rrezikun pėr tė gjitha mediat.

Shenimi IM....nuk e di se sa gazetaruca me flamur jane per apo mbeshtesin te arrestuarin.Po supozoj...99.99% jane bycLEPIRE.

FAZIT: Die Geschichte zeigt, was passieren kann. Wie kam Hitler an die Macht und wurde ein brutaler Diktator? Weil die deutschen Medien gekuscht haben und niemand sich wehrte.

HISTORI ne Gjermani.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2019, 18:09   #12
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,162
Thanks: 337
Thanked 583 Times in 432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
...
...

Artikulli, i miratuar nė vitin 1791, ndalon Kongresin tė miratojė ligje qė........ kufizojnė lirinė e fjalės, lirinė fetare, lirinė e shtypit, lirinė e mbledhjes ose tė drejtėn e peticionit.

...
Ti hapesh si vaji n'lakna. Artikulli ne fjale ndalon Kongresin te miratoje ligje qe ... Ke pare/degjuar/lexuar ndonji akt kongresial qe te kufizoje lirite e siper-permendura?

PS: me tyve una boj gallat/hajgare.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2019, 13:57   #13
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ti hapesh si vaji n'lakna. Artikulli ne fjale ndalon Kongresin te miratoje ligje qe ... Ke pare/degjuar/lexuar ndonji akt kongresial qe te kufizoje lirite e siper-permendura?

PS: me tyve una boj gallat/hajgare.
Ti bo hajgare me LLAPE.... nuk na hulumtove noi gjo te re.Shko me mire ke Rogneri ne gjuj per shpijuna apo FUKSA.JE ADAP per ket lavoro.

MRRK.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 19:37   #14
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,162
Thanks: 337
Thanked 583 Times in 432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Kemi ndonji llaf tjater andej nga ku eshte strofkulluar snoudeni? Do ta haj edhe ki, mos ki merak. Ne rastin me t'mir, do t'shkembehet.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 19:46   #15
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 651
Thanks: 374
Thanked 330 Times in 199 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Kemi ndonji llaf tjater andej nga ku eshte strofkulluar snoudeni? Do ta haj edhe ki, mos ki merak. Ne rastin me t'mir, do t'shkembehet.
I bojne shoqni kurvat ne Rusi dhe u thote te gjitheve gjeta parajsen tani. Urojme te kete marre ndonje valixhe me persevativa kur iku nga Amerika, se Rusise dhe Ukraines vetem Angola ua kalon per AIDS.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2019, 02:38   #16
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 413
Thanks: 71
Thanked 62 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Mezi po e presim . Krimba si ky vetem dijne te zvarriten, por heret apo vone dalin ne siperfaqe
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2019, 15:37   #17
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga luleshtrydhe Shiko postimin
Mezi po e presim . Krimba si ky vetem dijne te zvarriten, por heret apo vone dalin ne siperfaqe
Ka nje problen ne kete mes...qe AI <KRIMBI>,nuk ju dha informata sekrete,ruseve,kinezeve,korese se veriut apo te tjereve.U mundua tju TREGOJE njerezimit...se CFAR poshtersirash dhe KRIME behen mbi njerez te PAFAJSHEM(lere ato letrat per pastrim parash) ne baze te te drejtave te njeriut.DESHIROJ qe tju qellojne dhe JUVE ne kulle,por mos te kete VIKTIMA,vetem kjo te RREZOHET.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2019, 15:58   #18
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 413
Thanks: 71
Thanked 62 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sergente Shiko postimin
Ka nje problen ne kete mes...qe AI <KRIMBI>,nuk ju dha informata sekrete,ruseve,kinezeve,korese se veriut apo te tjereve.U mundua tju TREGOJE njerezimit...se CFAR poshtersirash dhe KRIME behen mbi njerez te PAFAJSHEM(lere ato letrat per pastrim parash) ne baze te te drejtave te njeriut.DESHIROJ qe tju qellojne dhe JUVE ne kulle,por mos te kete VIKTIMA,vetem kjo te RREZOHET.
Si urofsh, mesofsh eshte nje shprehje. Dhe nuk e ke haberin fare kush eshte ky. Salut...
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2019, 16:17   #19
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga luleshtrydhe Shiko postimin
Si urofsh, mesofsh eshte nje shprehje. Dhe nuk e ke haberin fare kush eshte ky. Salut...
Si te deshironi juve...
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-05-2019, 20:48   #20
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Julian Assange kundėrshton ekstradimin nė SHBA.

Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, tha para njė gjykate nė Londėr se me punėn e tij ka mbrojtur shumė njerėz. Ai e kundėrshtoi ekstradimin nė Shtetet e Bashkuara ku akuzohet pėr komplot dhe publikim tė sekreteve qeveritare.

Assange mund tė dėnohet me pesė vjet burgim nėse shpallet fajtor. “Unė nuk dua tė dorėzohem pėr ekstradim. Kam fituar shumė ēmime dhe kam mbrojtur shumė njerėz”, tha Assange para trupit gjykues. Ai paraqitjen nė Gjykatė e bėri pėrmes njė video-lidhje nga njė burg britanik. Njė gjykatė britanike e ka dėnuar mė 1 maj, Julian Assange me 50 javė burgim, pėr shkak tė shkeljes sė rregullave tė lirimit me kusht. Assange ka qėndruar si refugjat nė Ambasadėn e Ekuadorit nė Londėr qė nga viti 2012, pėr t’i ikur ekstradimit nė Suedi, ku pritej tė pėrballej me dyshimet pėr sulme seksuale dhe dhunime. Faqja Wikileaks ka publikuar mijėra dokumente tė klasifikuara duke u nisur nga industria e filmit deri te siguria kombėtare dhe lufta. Kjo, llogaritet tė jetė rrjedhja mė e madhe e dokumenteve tė fshehta nė historinė e SHBA-sė.

Maj 02, 2019 20:59 Europe

PS....juve shqiptaret ne France.

Per cfare akuzohen keta...Geoffrey Livolsi, Mathias Destal dhe Benoit Collombat!!!!!!

Sipas ketyre....eshte ne interes tė madh per publikun dhe qytetarėt, te jene nė dijeni tė atyre ndodhive,qe qeveria i fsheh.

@dujso

Ma vrej icik konventen e Gjeneves me 1949-te,neni 6 paragrafi 3.

Kshu tina,qe na evolon jaziken.

Naten e mire ka Beni.

Ju dua te tanve.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur