Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-07-2019, 01:19   #201
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,370
Thanks: 1,913
Thanked 2,143 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Rreth te drejtave te autorit @

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Jo, ju thate se jeni aq poshte sa nuk meritoni kohe dhe vemendje. Dhe e di cfare? Ke te drejte.

Ketu poshte jeni edhe ju.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-07-2019, 01:19   #202
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,803
Thanks: 3,780
Thanked 3,055 Times in 2,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Rreth te drejtave te autorit @

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Vec kesaj ky citim qe na solle, si edhe ata qe e kane bere, thone dicka tjeter. Keta thone qe jane pasardhes te Medeas te lindur ne Thesali, qe do te thoete se jane Armene te Greqizuar.
Nuk pėrmendet Medea apo armenėt nė tekstin qė citova. Teksti thotė qė janė pasardhės tė Apollonit.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-07-2019, 01:25   #203
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,803
Thanks: 3,780
Thanked 3,055 Times in 2,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Rreth te drejtave te autorit @

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Qe te kuptohemi me mire; po perpiqesh te me tregosh mua se cfare ka shkruar Virgjili, apo po me deften se nuk jam Virgjili?

Po urdhero vertetoja Italianieve se e kane prejadhjen nga Shqiptaret. Ta pranojne thua; me qe u vjen nga Virgjili i tyre? Se une e vertetoj po te dua, po ty nuk ta jap. Pse? Sepse jam Virgjili.

Nuk kuptoj pse po perpiqeni te me mbushni mendjen ne menyre solide te mos shkruaj me asnje rresht. Ju nuk mund te jeni shqiptare. Por ne se jeni; e meritoni plotesisht veten tuaj dhe fundin qe i keni pergatitur vetes.
Nuk ishte njė postim i adresuar direkt apo indirekt ty o ZET. Ēfarė kuptimi ka ky reagimi jot kaq agresiv?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-07-2019, 01:30   #204
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,197
Thanks: 157
Thanked 983 Times in 570 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Rreth te drejtave te autorit @

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nuk pėrmendet Medea apo armenėt nė tekstin qė citova. Teksti thotė qė janė pasardhės tė Apollonit.
A eshte postimi yt ky?

ZET nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-07-2019, 01:31   #205
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,197
Thanks: 157
Thanked 983 Times in 570 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Rreth te drejtave te autorit @

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Ketu poshte jeni edhe ju.
Une ulem kur deshiroj, por poshte nuk jam.
ZET nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-07-2019, 01:34   #206
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,803
Thanks: 3,780
Thanked 3,055 Times in 2,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Rreth te drejtave te autorit @

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
A eshte postimi yt ky?

Po por citoje tė plotė postimin tim sepse aty thuhet qė janė pasardhės tė Apollonit.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-07-2019, 01:36   #207
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,197
Thanks: 157
Thanked 983 Times in 570 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Rreth te drejtave te autorit @

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nuk ishte njė postim i adresuar direkt apo indirekt ty o ZET. Ēfarė kuptimi ka ky reagimi jot kaq agresiv?
Vetete? A ka mundesi te me thone se cfare pune kishte ky postimi juaj menjehere pas pergjigjes sime per magnum per Shqiptaret e Kaukazit? Cfare pune kishte ky posteim ne nje teme ku po flitet per autoresine?

Ki faqen e bardhe tani dhe thuaj qe postove ne temen e gabuar, ose se nuk e kishe lexuar postin para se ta vendosesh.

Te dhenat per Kepeletet nuk i jap sepse ne ate liber, dy te tille, ka te informacian per te cilin sheiptaret kane interes te mos humbase, dhe me te rendesishme se Kapeletet vete. Qe te jemi te qarte per arsyen madhore te problemit qe kemi bashke.
ZET nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-07-2019, 01:39   #208
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,803
Thanks: 3,780
Thanked 3,055 Times in 2,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Rreth te drejtave te autorit @

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Vetete? A ka mundesi te me thone se cfare pune kishte ky postimi juaj menjehere pas pergjigjes sime per magnum per Shqiptaret e Kaukazit? Cfare pune kishte ky posteim ne nje teme ku po flitet per autoresine?

Ki faqen e bardhe tani dhe thuaj qe postove ne temen e gabuar, ose se nuk e kishe lexuar postin para se ta vendosesh.

Te dhenat per Kepeletet nuk i jap sepse ne ate liber, dy te tille, ka te informacian per te cilin sheiptaret kane interes te mos humbase, dhe me te rendesishme se Kapeletet vete. Qe te jemi te qarte per arsyen madhore te problemit qe kemi bashke.
Ke ndonjė pėrgjigje pėr pyetjet qė bėre? Kot pėr kuriozitet.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-07-2019, 01:43   #209
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,197
Thanks: 157
Thanked 983 Times in 570 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Rreth te drejtave te autorit @

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Po por citoje tė plotė postimin tim sepse aty thuhet qė janė pasardhės tė Apollonit.
Kush po fliste per Apollonin? Ti dhe ai qe ka vene ato pacavure te doktorruara aty as e di kush eshte Apolloni dhe as di cfare ka thene.
ZET nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-07-2019, 01:44   #210
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,197
Thanks: 157
Thanked 983 Times in 570 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Rreth te drejtave te autorit @

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ke ndonjė pėrgjigje pėr pyetjet qė bėre? Kot pėr kuriozitet.
Nuk e praktikoj te folurit me vetveten.
ZET nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-07-2019, 01:46   #211
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,803
Thanks: 3,780
Thanked 3,055 Times in 2,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Rreth te drejtave te autorit @

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Kush po fliste per Apollonin? Ti dhe ai qe ka vene ato pacavure te doktorruara aty as e di kush eshte Apolloni dhe as di cfare ka thene.
Unė po flisja por pėrsėri jo me ty por me dikė tjetėr.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-07-2019, 01:47   #212
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,803
Thanks: 3,780
Thanked 3,055 Times in 2,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Rreth te drejtave te autorit @

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Nuk e praktikoj te folurit me vetveten.
Praktiko sqarimin, apo do ta lėsh nė dorė tė tė tjerėve qė tė hamendėsojnė?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-07-2019, 02:06   #213
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,803
Thanks: 3,780
Thanked 3,055 Times in 2,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Rreth te drejtave te autorit @

Po si do ta pėrktheje ti nė Shqip ore Adem? E kupton qė po merresh me lodra fjalėsh?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur