Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-07-2019, 14:51   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,906
Thanks: 7,703
Thanked 3,549 Times in 1,858 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Sali Berisha zbulon prapaskenat e shkuarjes nė Hagė tė Ramush Haradinajt, tregon dosjen e pėrgatitur ndaj tij

Ish kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha, pėrmes njė postimi publik nė Facebook ka komentuar dorėheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit tė Kosovės, ku ndėr tjera ka dhėnė akuza pėr Vuēiqin, Thaēin, Ramėn dhe Baton Haxhiun, se kėta e dėrguan nė Hagė, pėrcjellė “Bota sot”.
Ai thekson se media prestigjioze, “BBC”, ka publikuar njė lajm qė lidhet me njė dosje tė dėrguar nga Beogradi pėr nė Hagė pėr Ramush Haradinajn.

Postimi i tij i plotė:
Njė lajm si ēelės i tė vėrtetės pėr ftesėn nė Hage dhe dorėheqjen e z. Haradinaj!

Miq, thirrja e Ramush Haradinajt nga Gjykata Speciale pasi ėshtė shpallur dy here i pafajshėm nga Gjykata Ndėrkombėtare e OKB ne Hage ishte njė veprim in ekstremis dhe i jashtėzakonshėm por natyrisht brenda kompetencės ligjore te kėsaj gjykate.
Me dhjetėra hipoteza janė ngritur mbi bazėn e teorive konspirative te kėtij akti te jashtėzakonshėm.
Siē ėshtė rregull dhe tradite ne Shqipėri dhe ne rajon, gishti drejtohet me pasion se pari tek te huajt, inati i tyre pėr taksen 100% mbi mallrat serbe. Ne te vertet qeveritė e vendeve mike dhe partnere kane kėrkuar heqjen e saj por ama ēdo njeri e di se ajo ėshtė njė takse anti Hashim me qėllimin e vetėm pėr te bllokuar pazarin antikushtetues, antiligjor, antikombėtar me territorin, sovranitetin, pavarėsinė e Kosovės te Miladinit shqipfolės te marre peng me dosje nga Beogradi.
Unė nuk do merrem kėtu me morine e insinuatave, komenteve, hamendjeve e spekulimeve te pafundme te dorės qe qėndron prapa thirrjes pėr te treten here ne Gjykatėn Speciale dhe dorėheqjen e ish kryeministrit te Kosovės.
Por unė do te ndalem kėtu vetėm ne njė lajm publik te njė burimi mediatik, nder me seriozet e kohės, i cili ēuditėrisht kaloj pa u vlerėsuar, madje tėrėsisht u injorua nga mediat dhe analiste e shumte qe shkruan pėr kėtė ēėshtje. Pėrveē kėtij lajmi unė do ndalem gjithashtu dhe ne dy fakte te lidhura direkt apo indirekt me ketė lajm dhe qe unė mendoj se janė nga ato fakte qe thuhet se flasin vet.

Ne serine e fakteve, supozimeve, dyshimeve njė gjė ėshtė e qarte si drita e diellit, se njerėzit me te interesuar mbi kėtė toke pėr ta pare Ramush Haradinajn prapa hekurave kane qene Presidenti i Serbomadhise Vuēiē dhe argatėt e tij, trojka shqipfolėse albanofobe Zografi Bis, Miladini Shqipfolės dhe Baton Stanishiqi.
Por pėrsėri ky interes, kjo dėshire e tyre pėr te eliminuar ne njė mėnyre apo ne njė tjetėr nga skena politike Ramushin nuk pėrben fakt pėr ti treguar me gisht se ata direkt qėndrojnė mbas ftesės se Ramushit ne Hage dhe dorėheqjes se tij.
Mirėpo pėrveē interesit te tyre shume te madh pėr sa me sipėr, implikimin e tyre direkt ne pengmarrjen politike te Ramushit ua zbuloj shėrbimi botėror i BBC, i cili te nesėrmen e dorėheqjes se z. Haradinaj njoftoi se ftesa e tij nga Gjykata Speciale e Hagės lidhej me njė dosje qe kishte dorėzuar se fundmi Beogradi ne Hage. Ky lajm shume i rėndėsishėm i BBC ēuditėrisht i shpėtoi interesit te analisteve dhe gazetareve.
Por ky lajm tregon qarte se shkaku i thirrjes tejet te pazakonte pra pas dy pafajėsive te mėparshme ne Gjykatėn Speciale te z. Haradinaj ėshtė para se gjithash, sipas BBC, dėrgimi me ngut i njė dosje nga Beogradi ne Hage.

Pra ne ketė kontekst kemi te bėjmė me nje dosje te pėrgatitur ex tempora nga prokuroret e Beogradit vetėkuptohet ne porosi te serbomadhit Vuēiē.
Por thirrjen e Ramushit ne Hage nga Gjykata Speciale pėr shkak te dosjes nga Beogradi me dashje apo pa dashje indirekt e pohoi dy dite pas thirrjes se tij vet presidenti i Serbisė, Aleksander Vuēic, i cili personalisht dhe jo kryeministria e tij doli ne konference te veēante shtypi pėr ketė ēėshtje. Ne kėtė konference Vuēiē deklaroi sikur te ishte kryetar i Gjykatės Speciale se Ramushi nesėr do te shkoje por shpejte do te kthehet pėrsėri. Kjo bindje e Vuēiē buron vetėm e vetėm nga fakti se ai e di se gjykata do hedhe poshtė dosjen e Beogradit te pėrgatitur ex tempora me dėshmitare te rreme shqiptar albanofob apo dhe serb, pėr te cilėn informoi me transparence BBC.
Se fundi, nėse ka patur bashkėpunim direkt te trojkės famėzeze Zografi Bis, Miladini shqipfoles dhe Baton Stanishiq ne pėrgatitjen e kėsaj dosje me ndonjė dėshmitare te rreme, natyrisht jo nga Vlora, por nga Vushtria, kjo do qartėsohet nga hetimi dhe mbetet pėr tu pare.
Por reagimi identik, pothuaj vetėm me dallimet qe rrjedhin nga pėrkthimi nga serbishtja ne shqip i trojkės famėzezė me padronin e tyre Vuēiē pėr ftesėn ne Hage dhe dorėheqjen e Haradinajt, i vetakuzėn haptas kėta te fundit.

Kėshtu Vuēiē ne konferencėn e tij pėr shtyp tha se nuk ka vend pėr eufori pėr dorėheqjen e Haradinajt pasi kjo ėshtė njė mashtrim politik. ‘Me kėtė ai dėshiron tė siguroj fitore tė fuqishme tė rrymės mė tė fortė shqiptare nė zgjedhje, tė cilat pritet tė mbahen nė fund tė shtatorit ose nė tetor’
Po kėshtu trojka famėzeze me gojėn e vet apo zedhenesit e tyre me te njohur deklaruan se dorėheqjen Ramushi e beri pėr qėllime politike pėr te rritur mbėshtetjen e tij elektorale.
Siē e shikoni padroni dhe trojka, te vetėdijshėm per falsitetin e dosjes se tyre, vetėm sa nuk thane se Ramushi shkoi vet ne Hage pėr qėllime elektorale.
Ata duket se ishin te sigurte pėr ftesėn por nuk kishin parashikuar dorėheqjen, e cila iu hoqi atyre ēdo mundėsi pėr te marre peng si kryeministėr z. Haradinaj.
Mendoj se kėto qėndrime tashme plotėsojnė lajmin e BBC, sipas te cilit shkaku i thirrjes se papritur te zotit Haradinaj ne Hage ishte dorėzimi nga Beogradi i njė dosje te freskėt, mesa duket me dėshmi falso, qe sapo u hap u ngriu buzėqeshjen atyre qe e sajuan! sb
__________________________________
https://www.botasot.info/lajme/11298...itur-ndaj-tij/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
🖤 (1)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 15:07   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,472
Thanks: 10,720
Thanked 5,805 Times in 2,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Fshatar, mė fal por kėto janė pallavra ( jo tuat ). Unė Rambushin e pėrkrah vetėm pėr npėr tė vetmen arsye: pėr pjesėmarrjen e tij nė luftė dhe e cili ka njė pushkė me zė, dmth nuk ėshtė nga ata qė thotė "e kam pasur njė pushkėvalla" dhe hic kurgjė. Pushka e tij ka njė bagazh ngjarjesh mbrapa!

Te tema: ndoshta Beogradi ka dorė, por, krahas qysh thashė pėr pushkėn e tij, dimė edhe pėr gjera tė tjera... Mė konkretisht Ragnar para pak ditėsh e solli njė shkrim pėr rastin e tij.

+ pa marrė parasysh nėse e lėshon apo jo Gjykata ( si edhe mė pėrpara qė ka dalė "i pastėr" ) ne kemi ditur pėr tė!

P.S. Ky pėr kėtė vepėr ėshtė dashur tė dėnohej qė herėn e parė!
Tash meqė e ka kėtė "pikė tė zezė", Hasha me shokė ( qė tani kanė duart e lira pėr gjithfarė pazarllėqesh) ia kanė shprushur plagėn se e dinė qė dalin tė suksesshėm. Ama as kėta nuk shpėtojnė!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 25-07-2019 nė 16:00
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 15:15   #3
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,346
Thanks: 3,999
Thanked 4,360 Times in 2,937 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Nigoje Demko, qka u thote kjo qika e Schwitzerlandit, per qata qe u jep ti aplausa, shapudha shuplaka

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (2)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 15:30   #4
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,472
Thanks: 10,720
Thanked 5,805 Times in 2,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Nigoje Demko, qka u thote kjo qika e Schwitzerlandit, per qata qe u jep ti aplausa, shapudha shuplaka

https://www.youtube.com/watch?v=4NF4HdlKKPU
- hahahahha. humor i mirė. edhe ironi me pėrgjasime.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 15:48   #5
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,906
Thanks: 7,703
Thanked 3,549 Times in 1,858 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Fshatar, mė fal por kėto janė pallavra ( jo tuat ). Unė Rambushin e peØrkreh vetėm pėr njė arsye: pėr pjesėmarrjen e tij nė luftė dhe e cili ka njė pushkė me zė, dmth nuk ėshtė nga ata qė thotė e kam pasur njė pushkė dhe hic kurgjė. Pushka e tij ka njė bagazh ngjarjesh mbrapa!

Te tema: ndoshta Beogradi ka dorė, por, krahas qysh thashė pėr pushkėn e tij, dimė edhe pėr gjera tė tjera... Mė konkretisht Ragnar para pak ditėsh e solli njė shkrim pėr rastin e tij.

+ pa marrė parasysh nėse e lėshon apo jo Gjykata ( si edhe mė pėrpara qė ka dalė "i pastėr" ) ne kemi ditur pėr tė!

P.S. Ky pėr kėtė vepėr ėshtė dashur tė dėnohej qė herėn e parė!
Tash meqė e ka kėtė "pikė tė zezė", Hasha me shokė ia kanė shprushur plagėn se e dinė qė dalin tė suksesshėm. Ama as kėta nuk shpėtojnė!

Hages nuk i intereson hiē problemi i Ramushit me shqiptar, ama hiē; madje as lufta e tij kunder serbeve nuk asht hiē probleme i Hages. Haga e ka ftue Ramushin si kryeminister i Republikes se Kosoves e jo si qytetar i thjeshte i ketij shteti. Haga, bastardi i beogradit, vllahu i Tirones bashke me milladinin dhe qenefat e pdk-se Kosoves kane deshtue ne momentin kur burreshtetasi i Republikes se Kosoves, Ramush Haradinaj ka dhan doreheqje per mos me fol n'emen te Shtetit te Kosoves dhe per mos me angazhue Kosoven si shtet para gjykates s'millosheviēit por me u parait si individ e jo si shtet.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
🖤 (2)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 15:50   #6
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,628
Thanks: 14,607
Thanked 12,551 Times in 7,863 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

O Pirat ajo do pėrkthys ta marrėsh vesh Qka thotė, shumicėn e fjalėve sun ja marr vesh.
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 15:52   #7
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,628
Thanks: 14,607
Thanked 12,551 Times in 7,863 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Ramush Haradinaj ka dhan doreheqje per mos me fol n'emen te Shtetit te Kosoves dhe per mos me angazhue Kosoven si shtet para gjykates s'millosheviēit por me u parait si individ e jo si shtet.
E si i bėhet qė Ramushi ka vendosur ta mbaj postin e Kryeministrit sa tė konstituohet Qeveria e re?
A nuk ėshtė K/ministėr i Kosovės tani nė Hagė Rambo?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 15:57   #8
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,491
Thanks: 15,098
Thanked 9,025 Times in 6,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
O Pirat ajo do pėrkthys ta marrėsh vesh Qka thotė, shumicėn e fjalėve sun ja marr vesh.
Ta perkthen Beni....kta apo kjo LLOPA kur shkinat hyna,katnaret hupen apo ikna.Tash duna...bakllava.

PS...qekam shume ne FORM TANI.Ndoshta nga temperaturat e larta.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 15:59   #9
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,491
Thanks: 15,098
Thanked 9,025 Times in 6,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

A mund ta dime listen emerore te gjykates <speciale> dhe kush i financon apo ju nep pare?????????????????????????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 16:00   #10
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,906
Thanks: 7,703
Thanked 3,549 Times in 1,858 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
E si i bėhet qė Ramushi ka vendosur ta mbaj postin e Kryeministrit sa tė konstituohet Qeveria e re?
A nuk ėshtė K/ministėr i Kosovės tani nė Hagė Rambo?
Joi, ne Hage nuk ka qene kryeminister i Kosoves.
Ne hage ka qene Ramush Haradinaj, shtetas i Republikes se Kosoves.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 16:08   #11
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,628
Thanks: 14,607
Thanked 12,551 Times in 7,863 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Joi, ne Hage nuk ka qene kryeminister i Kosoves.
Ne hage ka qene Ramush Haradinaj, shtetas i Republikes se Kosoves.
Pse kush tė tha ty qė nuk ėshtė Kryeministėr i Kosovės edhe nė kėto momente Ramushi?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 16:15   #12
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,472
Thanks: 10,720
Thanked 5,805 Times in 2,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Joi, ne Hage nuk ka qene kryeminister i Kosoves.
Ne hage ka qene Ramush Haradinaj, shtetas i Republikes se Kosoves.
flas pėr mbrėmė:
tha nė RTK, nė emisionin e lajmeve: Ramush Haradinaj, kryeministėr nė dorėheqje. ( unė e kuptoj qė ende ėshtė kryeministėr )

P.S. Nuk po dihet besa a po tėrhiqet, a jo?!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 16:23   #13
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,906
Thanks: 7,703
Thanked 3,549 Times in 1,858 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
flas pėr mbrėmė:
tha nė RTK, nė emisionin e lajmeve: Ramush Haradinaj, kryeministėr nė dorėheqje. ( unė e kuptoj qė ende ėshtė kryeministėr )

P.S. Nuk po dihet besa a po tėrhiqet, a jo?!

Ragnar ka sjell lajmin e doreheqjes se Kryeministrit te Kosoves, Ramush Haradinaj,me 19 korrik 2019.

Ketu e keni temen :
https://www.forum-al.com/showthread.php?t=43082
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 16:25   #14
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,472
Thanks: 10,720
Thanked 5,805 Times in 2,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Ragnar ka sjell lajmin e doreheqjes se Kryeministrit te Kosoves, Ramush Haradinaj,me 19 korrik 2019.

Ketu e keni temen :
https://www.forum-al.com/showthread.php?t=43082
Jo ragnar ka sjellė shkrimin pėr sulmin mbi familjen Musa nėse nuk gaboj.
Ku qe plagosur aty!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Si filloj konflikti Haradinaj – Musaj?

Nga ky konflikt i dy familjeve nga Dukagjinit mbeten tė vrarė dhe tė plagosur shumė anėtarė tė familjes Musaj.

Por si filloj problemi?


Mėnjeherė pas lufte Ushtarėt e UĒK-sė qė udhėhiqeshin nga Ramush Haradinaj i arrestuan 5 ushtarė tė UĒK-sė tjerė qė ishin mė FARK-un Rexhė Osaj, Bashkim Balajt, Sinan Musaj Idriz Peja dhe Vesel Muriqi, kishte arritur tė arratisej, derisa ishin ndalė nė rrugė, pėr shkak tė defektit qė ishte paraqitur nė njėrėn prej veturave qė po bartnin viktimat. Sipas vendimit gjyqėsor, Veseli kishte ikur nga vendi i ngjarjes duke kapėrcyer telat e njė gardhi dhe me sukses i kishte shpėtuar gjuajtjeve me armė nė drejtim tė tij
Disa ditė mė vonė Sadik Musaj kishte shkuar nė Gllogjan nė familjen Haradinaj pėr tė kėrkuar vėllaun e tij (Sinanin) i cili deri nė atė kohė ishte i zhdukur dhe i vetmi informacion qė kishte Familja Musaj ishte se ata u more nė Pejė pėr tė dhenė deklaratė tek Komandanti i Zonės sė Dukagjinit Ramush Haradinaj, Sadiku aty takoj Hilmi Haradinaj dhe ai i kishte thėnė se femijet nuk janė ketu (Ramushi, Enveri dhe Dauti) une nuk di gjė pėr atė rastė dhe kur tė kthehen nė shtėpi do tė ju tregoj dhe ata do tė vinė tė ti dhe tė tregojnė ēka dinė pėr rastin e vėllaut tuaj.

Pas dy diteve Ramushi mė njė ushtri tė tėrė ja kishte mesyer Familjes Musaj nga Strellci duke i sulmuar nga katėr anet, por Sadiku kishte arritur tė ja merr njė granat dore Idriz Balaj (togerit) dhe i kishte sulmuar mė tė , ku kishin mbetur tė plagosur disa nder tė edhe Ramush Haradinaj, dhe ata duke ikur i kishte ren njė dokument nė oborr tė Musajve Ramush Haradinaj i cili u bė edhe prove matriale nga Policia e UNMIK-ut nė gjygjin e Grupit tė Dukagjinit tė cilet pėr vrasjen e 4 ushtarve tė UĒK-s u denuan mė 4 vite burg, nder tė denuarit ishte edhe Daut Haradinaj tash Deputet i Parlamentit tė Kosoves.
Nė vitin 2005 nė njė rrugė tė Pejes nė njė atentat tė organizar mirė ku tė shtėna kishte nga tė dy anet e rrugės mbet i vrarė Sadik Musaj.


Disa Muaj mė vonė sė bashku mė nipin e tijė nė Raushiq tė Pejes sė bashku mė nip u vra edhe Xheladin Musaj

Familja Musaj ishte pėrkrahese e Presidentit Dr.Ibrahim Rugova.

Bota Sot.
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 25-07-2019 nė 16:27
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 16:36   #15
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,906
Thanks: 7,703
Thanked 3,549 Times in 1,858 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Jo ragnar ka sjellė shkrimin pėr sulmin mbi familjen Musa nėse nuk gaboj.
Ku qe plagosur aty!
https://www.forum-al.com/showthread.php?t=43082
Haradinaj jep dorėheqje, shkak ftesa e Gjykatės Speciale


Adresa dhe titulli i temse se Ragnarit.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 16:43   #16
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,472
Thanks: 10,720
Thanked 5,805 Times in 2,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: BBC : dosja kunder Kryeministrit Haradinaj u pergatit ne Beograd

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
https://www.forum-al.com/showthread.php?t=43082
Haradinaj jep dorėheqje, shkak ftesa e Gjykatės Speciale


Adresa dhe titulli i temse se Ragnarit.
po, tamam kjo ėshtė tema.
nė kėtė temė gjendet edhe ky postim ku flitet pėr sulmin e Haradinajve mbi familjen Musaj!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur