Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-07-2019, 09:19   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,897
Thanks: 7,694
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Veni, Vidi, Vici !

Haradinaj kthehet nga Haga, ka njė paralajmėrim pėr ata qė thonė se po e shkelė Kushtetutėn

Kryeministri nė dorėheqje, Ramush Haradinaj ėshtė kthyer sonte nga Haga nė Kosovė, pas intervistimit nga Gjykata Speciale
Haradinaj pėrmes njė postimi nė Facebook, ka thėnė se pafajėsinė e tij nuk mund tė vė nė pikėpyetje askush.

Ai ka paralajmėruar se nesėr do tė vazhdojė me punė edhe pas dorėheqjes, pasi sipas tij, Kosova nuk mund t’i bartė pasojat e vakuumit qeverisės, pėrcjell Bota sot.
Haradinaj ka ftuar palėt qė mendojnė ndryshe nga ai, qė t’i drejtohen Gjykatės Kushtetuese, duke thėnė se cilido qė tė jetė vendimi i saj, do ta respektojė.

Kujtojmė se Haradinaj ėshtė kritikuar pėr parlajmėrimin e tij se nesėr do tė mbajė mbledhje tė Qeverisė, tė cilėn e rrėzoi vet tė premten e kaluar, pas ftesės nga Gjykata Speciale:
Postimi i Haradinajt:
Tė dashur qytetarė,

Sapo u ktheva nga Haga, e nesėr vazhdojmė me punė. Pas dorėheqjes sime kam kryer obligimin ligjor pranė Prokurorisė sė Dhomave tė Specializuara. Pafajėsinė time nuk mund ta vė nė pikėpyetje askush. I kthehem obligimeve tė mia nė Kosovė. Vendimi im pėr dorėheqje dhe veprimet e mia tė fundit janė porosi se ēfarėdo abuzimi ndaj Kosovės, qė vjen, nuk do tė na lėkundė nga e drejta jonė sovrane. Kufijtė e Kosovės nuk guxon t’i prekė askush. Kosovės nuk mund t’i imponohet Dodik Republika. Tregu pėr njohje po, e taksa deri nė njohje. Dialog pa kushte, po menjėherė.

Tė dashur qytetarė,

Dėgjoj zėra se kryerja e detyrave qeverisėse pas dorėheqjes, ėshtė jo kushtetuese. Si Qeveri nė dorėheqje, ashtu siē e kam cekur edhe nė vendimin tim pėr dorėheqje, do t’i kryejė detyrat, se nuk guxoj tė lė vakuum qeverisės, sepse Kosova nuk mund t’i bartė pasojat e vakuumit qeverisės. Me respekt pėr ta, palėt qė mendojnė ndryshe i ftoj t’i drejtohen Gjykatės Kushtetuese. Ēfarėdo qė tė jetė vendimi i Gjykatės Kushtetuese do ta respektoj.

Na priftė e mbara!
________________________________________________
https://www.botasot.info/aktuale-laj...e-kushtetuten/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur