Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-07-2019, 06:08   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,897
Thanks: 7,694
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Legeni i ldk-se : Vetėm LDK ėshtė parti politike, partitė tjera janė grupe kriminale

Selmanaj: Vetėm LDK ėshtė parti politike, partitė tjera janė grupe kriminale

Deputeti i LDK-sė, Driton Selmanaj i quajtur subjektet tjera politike si grupe kriminale qė nuk mund tė ekzistojnė pa shefat e tyre.
Selmanaj, nė RTV Dukagjini, ka thėnė se LDK ėshtė njė parti historike e cila nuk mund tė konsiderohet demode.
“LDK ėshtė e vetmja parti politike. Tė tjerat nuk i shoh as parti. Ato janė grupe kriminale tė organizuara”.
Deputeti i LDK-sė ka thėnė se nė Kosovė ėshtė vetėm njė parti politike qė funksionon nė kuptimin e plotė tė fjalės.
“Partitė tjera janė grupe qė nėse shefi i tyre bie nga partia, nuk mbetet parti pothuajse fare. Merre AAK-nė, shikoje PDK-nė, NISMA-n…besa Vetėvendosje ėshtė nė fazėn e formimit si parti politike”.
Selmanaj ka thėnė se LDK ėshtė parti popullore dhe ka shtrirje nė tė gjithė Kosovėn.
“Nė zgjedhjet e fundit qė janė mbajtur nė Kosovė qė janė zgjedhjet lokale LDK ka dalė e para”.
Deputeti i LDK-sė ka thėnė se AAK nuk mund tė quhet parti politike derisa fati i saj varet nga fati i Ramush Haradinajt.
“Logjika e tyre qeverisėse, pra e PDK-sė dhe AAK-sė ėshtė parapolitike. Nuk ėshtė logjikė politike qė ofron alternativė qeverisėse. Vendimet se si i marrin, abuzimi me paranė publike. Vendimmarrja pėr pronat e gjithēka tjetėr tregon se kėta funksionojnė nė logjikėn e kleptokracisė, nė logjikėn e sistemeve si bandat funksionojnė”, tha ndėr tė tjera Driton Selmanaj.
___________________________________________
https://zeri.info/aktuale/276749/sel...upe-kriminale/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur