Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-08-2019, 00:33   #1
Gi de Masha
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Vetmia mė paska pas' dėrmuar kaq vite! ( mė ndjeni ! )

Shkas pėr ta hapur kėtė temė u bė tema e Onyx-it, dicka nė lidhje me ciftet e lumtura!

Vetmia mė paska dėrmuar kaq vite!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Po i pėrgjigjem titullit, se tema paska shumė tekst dhe po pėrtoj ta lexoj.

Tė gjithė njerėzit qė hyjnė nė forum, duke pėrfshirė edhe veten, kanė njė "boshllėk" dicka nė shpirtin e tyre qė nė jetėn private s'e thonė dot as me miqtė intimė; ndaj janė njė cikė agresivė, s'e durojnė tjetrin ...

Unė ta zėmė, tani prej qė kam ndėrruar banesė dhe qytet e shoh se mė paska pas munduar sė tepėrmi vetmia. Nė qytetin ku kam jetuar as edhe njė shqiptar nuk e kam pasur afėr. Mė tė afėrmin e kam pasur 24 km. Boshėllėkun jam munduar ta largoj duke u futur nė forum, nė biseda me miqtė. Shpeshherė nuk ka funksionuar si duhet, sepse edhe ai tjetri ka pasur njė hall, kėshtu pa pikė arsyeje jemi kacafytyr dhe e kemi fyer njėri - tjetrin. Mbase edhe unė e kam fyer dikė ( sado qė jam mundur dhe mundohem tė jem i durueshėm ).

Tė gjithė njerėzve, pa pėrjashtim, gjatė asaj kohe qė u kam rėnė nė qafė pa hak, sot u kėrkoj tė falur!

Ju nėse mė falni, do t'u jem mirėnjohės; nėse nuk mė falni - ndėrroni vendbanim sikur unė!

Demka

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 01-08-2019 nė 01:18
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 00:38   #2
Kastrioti1443
V.I.P

Data e antarėsimit: Aug 2014
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Vetmia mė paska pas' dėrmuar kaq vite! ( mė ndjeni ! )

Mos e rruj trapin o Demke, se je burr i vjeter shqiptar me vlera.

Emigrimi keto sjell, nuk ke cfare i ben.

ti keto kohe ke ik ne Danimarke?

Mesa di une, atje ka komunitet shqiptaresh.
🖤 (1)
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 00:41   #3
Gi de Masha
V.I.P

Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Mos e rruj trapin o Demke, se je burr i vjeter shqiptar me vlera.

Emigrimi keto sjell, nuk ke cfare i ben.

ti keto kohe ke ik ne Danimarke?

Mesa di une, atje ka komunitet shqiptaresh.
Po nė qytetin ku kam ardhur ka. Dhe vetėm dja kur dola pėr tė peshkuar takova tre shqiptarė ( pa llogaritur vėllain tim dhe djemė qė i kam kėtu ).

Tė faleminderit Kastriot!
i vjetėr 01-08-2019, 01:01   #4
murik
peace and love

Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer

Citim:
Shkas pėr ta hapur kėtė temė u bė tema e Onyx-it, dicka nė lidhje me ciftet e lumtura!

Te gjithe kemi mekatet tona. Pendesa eshte liberatore.edhe une i kerkoj falje gjithkujt qe i kam ra ne qafe
🖤 (1)
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 09:47   #5
Buzeqeshje
Omelsin me krip

Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Shuma e pikėve qė jep: 103
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm

Citim:

E vertet demke ke folur me vend te pakten edhe per mua eshte kjo qe thua ti. E kemi dicka qe nuk e shprehim dot dicka qe na mundon
i vjetėr 01-08-2019, 11:34   #6
Kurt
V.I.P

Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin

Vetmia eshte dhurat e vecant nga zoti. P.sh nese bejm matematike te thjeshte momentet qe na duhen njerz prane jane vetem pak minuta ose vetem pak dite ne jete. Dmth ne gjithe jeten tone, ne gjithe egizistencen mesatare 60-80 vjet, maksimumi vetem pak dite na duhen njerz prane ose mestariaht vetem pak ore ose fare pak minuta ne keahasim i te gjithe edzistences sone ne ket bote, por imagjno shperblimin e lirise absolute nga ana tjeter? Kur ben ket math duhet tja dijsh zotit per nder ne vend se te ankohesh kot.
Njerzit rreth e rrotull vetem probleme sjedhin. Solitdue is a direct blessing from god
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 18:06   #7
Gi de Masha
V.I.P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Vetmia eshte dhurat e vecant nga zoti. P.sh nese bejm matematike te thjeshte momentet qe na duhen njerz prane jane vetem pak minuta ose vetem pak dite ne jete. Dmth ne gjithe jeten tone, ne gjithe egizistencen mesatare 60-80 vjet, maksimumi vetem pak dite na duhen njerz prane ose mestariaht vetem pak ore ose fare pak minuta ne keahasim i te gjithe edzistences sone ne ket bote, por imagjno shperblimin e lirise absolute nga ana tjeter? Kur ben ket math duhet tja dijsh zotit per nder ne vend se te ankohesh kot.
Njerzit rreth e rrotull vetem probleme sjedhin. Solitdue is a direct blessing from god
Faleminderit Kurt. Pikėrish ata pak minuta, nė rastet sa kam qenė larg komunitetit shqiptar jam munduar pėr t'i gjetur kėtu . Atė me siguri e ka bėrė nostalgjia dhe dėshira pėr tė folur dhe menduar shqip. Dhe kėta "pak munita" jam munduar pėr t'i gjetur kėtu. Shpesh i kam gjetur, por ka pasur raste edhe kur nuk i kam gjetur. Mungesa e kėtyre pak minutave dhe mosgjetja e atyre minuatve nga tė tjerėt, ma ka ndjellė "sahatin e lig".

"Sahati i lg" vetėm prapėsira sjell: argresivitet, mostolerancė, fyrje, zėnka!...
i vjetėr 02-08-2019, 14:47   #8
Kurt
V.I.P

Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin

Citim:
Faleminderit Kurt. Pikėrish ata pak minuta, nė rastet sa kam qenė larg komunitetit shqiptar jam munduar pėr t'i gjetur kėtu . Atė me siguri e ka bėrė nostalgjia dhe dėshira pėr tė folur dhe menduar shqip. Dhe kėta "pak munita" jam munduar pėr t'i gjetur kėtu. Shpesh i kam gjetur, por ka pasur raste edhe kur nuk i kam gjetur. Mungesa e kėtyre pak minutave dhe mosgjetja e atyre minuatve nga tė tjerėt, ma ka ndjellė "sahatin e lig".

"Sahati i lg" vetėm prapėsira sjell: argresivitet, mostolerancė, fyrje, zėnka!...
Mos u derezo burrah! Meshkujt me te forte ne bote kurr nuk i dorezohen vetmise. Perkundrazi, e adhurojne
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 21:23   #9
Pjer Thomas
V.I.P

Data e antarėsimit: Dec 2014
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm

po ti qenke rehat, ē'kerkon belane kot
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim