Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Gjenetikė

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-07-2019, 21:59   #341
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,723
Thanks: 3,311
Thanked 2,589 Times in 1,751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Gjenetika Gollobordase

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Ne biem dakord per cdo gje Ice.


Ketu jam armiku kryesor i Shqiptarise. lol Ne realitet eshte komplet e kunderta por skam cfare te bej. Duhet te luaj rolin me keta. lol

Prandaj kam qef ti them qe jam me autokton se Shqiptaret nepermjet gjenetikes Vdesin nga inati kur i them. lol


Po un keshtu e mendoj Ballkanin

https://www.youtube.com/watch?v=52YOsjGINSc
Ēa thuhet! Tė kanė dhėnė ndonjė shpresė andej nga forumi tjetėr?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 30-07-2019, 04:47   #342
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,051
Thanks: 405
Thanked 285 Times in 232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjenetika Gollobordase

Nga perspektiva Gollobordase un dua te them,

Si komunitetet kemi qendruar gjithmon ne prag te inkursjoneve te huaja. Ndaj Turkeve kemi qendruar gjithmon balle tyre. Jemi djeg e perveluan nga Serbet, por edhe i kemi hedhur ne toke disa here me shume. Jemi djeg nga Bullgaret por edhe i kemi sulmuar. Kemi ardh ne ndihme te Shkodraneve ndaj Malitzi, kemi ardh ne ndihme te Ilirides edhe Kosoves ndaj Serbeve. Kemi qendruar balle edhe Gjermaneve.

Ne paqe, kemi ndertuar gjithe Shqiperine. (Pjese te madhe te Ballkanit por qendrojm me Shqiperine per tani)Gjithe keto dembelet e ketij forumi edhe ne Shqiperi, jetojn edhe perfitojn nga puna Gollobordase. Cdo gje atje eshte bere me mundjen edhe mendt e Gollobordasve. Le te them un si pjes e komunitetit qe kemi ndertuar te gjithe Shqiperine, Shqiptaret jane dembel. Merre si te duash. Dembel jane.

Ne kohe paqe, perseri kemi kriminalitetin me te ulet ne te gjithe Shqiperine edhe edukimin me te larte ne Shqiperi.


Duke then keto do ju duket si mburrje por se kam fare si mburrje. Jane fakte per te kuptuar Shqiptaret.


Shih si sillen ndaj Gollobordasit shteti Shqiptare edhe horrat e forumit edhe kupton qe Shqiptaret nuk vleresojn asnje gje. Jan gati te beshtyjn edhe te shajn per cdo gje. Ata qe smunden urrejn ata qe munden ne Shqiperi. Mos prisni ndo nje lavderim as edhe ndo nje respekt te vecante Kosovare. Te bashkohet me Shqiperine, Kosova do mytet komplet nga injorantet.

Patjeter qe do tregohen racista. Lexo rastin larte edhe do kuptosh pse. Shqiptaret nuk duan te jetojn me Shqiptaret. Largehen te gjithe per te qen larg Shqiptareve.

Me mire ndertoni nje shtet te drejte edhe fuqishem. Bashkimi me vone le te behet po u be.


Opinioni minoritetit qe keni merituar kjo.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga juke : 30-07-2019 nė 05:06
juke nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 30-07-2019, 05:32   #343
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,051
Thanks: 405
Thanked 285 Times in 232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ēfare lidhje kishte ky postim me temen?
Opinioni im lidhur me temen.

Kur mbaron propaganda edhe cvishet nusja, ta dijne se cfare u pret. Mbase i pelqej ashtu. Te kuptojn realitetin e Shqiptareve.

Shqiptaret jane racista ndaj Kosovareve. Kosovaret kane te drejte. Shqiptaret jane racista ndaj cdokujt. Edhe hijes te vet. Cdo gje blihet, cdo gje korruptohet me pak, cdo gje shahet, edhe cdo gje urrehet. Eshte nje shoqeri e pjerdhur komplet.


Kishte ndo nje gje ku ti sje dakord?

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga juke : 30-07-2019 nė 05:36
juke nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 30-07-2019, 10:13   #344
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,501
Thanks: 14,524
Thanked 12,408 Times in 7,763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Nga perspektiva Gollobordase un dua te them,
Ngriti mėsuesi njė nxėnės nga Golloborda nė mėsim por ai ishte tapė topi dhe i thotė:
-Ulu mor gomar se s'je pėr mėsim ti
-U ul nxėnėsi por ndėrkohė i vajti me vonesė nė tru qė i tha mėsuesi gomar dhe i thotė, mėsues pse mė ofendon pse mė thua gomar?
-Mė fal i tha mėsuesi, mė fal se tė humba perspektivėn, ulu mor kėrriē

Citim:
Si komunitetet kemi qendruar gjithmon ne prag te inkursjoneve te huaja. Ndaj Turkeve kemi qendruar gjithmon balle tyre. Jemi djeg e perveluan nga Serbet, por edhe i kemi hedhur ne toke disa here me shume. Jemi djeg nga Bullgaret por edhe i kemi sulmuar. Kemi ardh ne ndihme te Shkodraneve ndaj Malitzi, kemi ardh ne ndihme te Ilirides edhe Kosoves ndaj Serbeve. Kemi qendruar balle edhe Gjermaneve.
Edhe vėllezrit ju paskan sulmuar juve, ju sikur shkoni vlla me vlla jo si shqiptarėt e Shqipėrisė me ata tė Kosovės.

Citim:
Ne paqe, kemi ndertuar gjithe Shqiperine. (Pjese te madhe te Ballkanit por qendrojm me Shqiperine per tani)Gjithe keto dembelet e ketij forumi edhe ne Shqiperi, jetojn edhe perfitojn nga puna Gollobordase. Cdo gje atje eshte bere me mundjen edhe mendt e Gollobordasve. Le te them un si pjes e komunitetit qe kemi ndertuar te gjithe Shqiperine, Shqiptaret jane dembel. Merre si te duash. Dembel jane.

Ne kohe paqe, perseri kemi kriminalitetin me te ulet ne te gjithe Shqiperine edhe edukimin me te larte ne Shqiperi.
Tė gjithė mburremi nga pak, kjo ėshtė nė natyrėn e njeriut por ti e shqyen thesin fare.

Citim:
Duke then keto do ju duket si mburrje por se kam fare si mburrje. Jane fakte per te kuptuar Shqiptaret.


Citim:
Shih si sillen ndaj Gollobordasit shteti Shqiptare edhe horrat e forumit edhe kupton qe Shqiptaret nuk vleresojn asnje gje. Jan gati te beshtyjn edhe te shajn per cdo gje. Ata qe smunden urrejn ata qe munden ne Shqiperi. Mos prisni ndo nje lavderim as edhe ndo nje respekt te vecante Kosovare. Te bashkohet me Shqiperine, Kosova do mytet komplet nga injorantet.
Fal mirėsi tė marrėsh mirėsi, mos fyej tė tjerėt qė tė fitosh rrespekt, "ēa do hedhėsh do presėsh" thot populli i mėnēur shqiptar.

Citim:
Patjeter qe do tregohen racista. Lexo rastin larte edhe do kuptosh pse. Shqiptaret nuk duan te jetojn me Shqiptaret. Largehen te gjithe per te qen larg Shqiptareve.

Me mire ndertoni nje shtet te drejte edhe fuqishem. Bashkimi me vone le te behet po u be.


Opinioni minoritetit qe keni merituar kjo.
Po tė kishte rracistė tė vėrtetė kėtu ti duheshe pushkatuar pėr gjuhėn qė pėrdor.

Opinioni i njė shqiptari nga Mėmėdheu i tij ky imi.
🖤 (2)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-08-2019, 16:02   #345
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,501
Thanks: 14,524
Thanked 12,408 Times in 7,763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Kepo a pernime qashtu behet agjene be ke juve a ? jo, po ta dija, dy ajfunat i kisha rrezikuar, u kisha thene ku i fshehin edhe kalamajte ajfunat e tyre pdhus ajpaden fringo e kisha sjedhur nga zhvicra
Ooouuuuu pale tė vesh nė Gollopordhė, vajzat idh, shkuma mė e mėnQur, ai qė pėrgatit pijet me IQ maximale nxjerr pije inteligjente, ē'tė tė thom mo ē'tė tė thom.
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur