Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-08-2019, 17:04   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,906
Thanks: 7,703
Thanked 3,550 Times in 1,858 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Ivica Daēiq ėshtė njė ēetnik, bashkėpunėtori mė i ngushtė i kasapit Millosheviē

Profesor, doktor Binak Maxharraj, pėrmes njė postimi nė Facebook, ka thėnė se ministri i Jashtėm i Serbisė, Ivica Daēiq ėshtė njeri i farės sė keqe serbe.
Madje, sipas tij, Daēiq ishte ndihmėsi dhe bashkėpunėtori mė i ngushtė i kasapit tė Ballkanit, Sllobodan Millosheviē.

“Ishte krah pėr krah nė luftėra mė tė duke bėrė gjenocid tė paparė nė tė gjithė popujt e ish-Jugosllavisė e sidomos nė popullin shqiptar”, ka thėnė mes tė tjerave Maxharraj nė postimin e tij.
Ja shkrimi i plotė, pa ndėrhyrjen e redaksisė:

KUR IVICA DAĒIQ LEHĖ SI QENI?!
Ivica Daēiqi ėshtė njeri i farės sė keqe serbe. Ėshtė njė ēetnik dhe racist i dorės sė parė mė mendje dhe trup.Ky qenė birė qeni ishte ndihmėsi dhe bashkėpunėtori mė i ngushtė i kasapit tė Ballkanit Sllobodan Millosheviqi.Ishte krah pėr krah nė luftėra me te duke bėrė gjenocidė tė pa parė nė tė gjithė popujt e ish-jugosllavisė e sidomos nė popullin shqiptar.
Ky ėshtė njė njeri-bishė,i qartur,shizofren.Ky njeri e trshegoi edhe pas lufte Partin Socialiste tė Milosheviqit,dhe me nacionalizmin e tij ekstrem si patericė erdhi ne pushtet nė Serbi.Njohet si antishqiptari mė i fortė nė krejtė Serbinė i cili i urren shqiptarėr nė pa kufij.Ėshtė njė njeri i cili sjellė konfuzitet nė skenėn ndėrkombėtare duke vjellė zjerm e xeher kundėr shqiptarėve dhe Kosovė.
Ky njri-bishė fatėkėqesisht mbanė pozitėn e Ministrit tė punėve te jashtme tė Serbisė.Kėtij ministtri i vjenė era qenef,duke e lėnė erė qenefi kudo kah shkonė nėpėr botė.Ėshtė njeriu,se bashku me Vuēiqin ndėr njerzit-bisha mė tė urrejtue tė shqiptarėt.Ai vjell helm dhe xeher,por leh si qeni kudo qė shkonė pėr shqiptarėt dhe Kosovėn tė cilėn e ka humbur pėrgjithėmonė.
Ky njeri e urrėn aq shumė Amerikėn sa qe mė pas fuqi e pėrbinė pėr njė sekondė.Ky pis milet njeri-bishė kėto ditė paska thanė sė Serbia dhe populli serb nuk do tė kėtė
“armiq mė tė mėdhenj” nga ish-presidenti i ShBA-ve Bill Klinton dhe sekretarja e shtetit Medlin Ollbraj".

Kjo ėshtė fytyra e vėrtėtė e kėtij njeriu-bishė.Kjo bishė e eger e ardhur nga shpellat e Karpateve pėr ti zapuar tokat shqiptare paska mendu sė shqiptarėt edhe duhet tė ndiqen,siē kanė vepruar historikisht duke i ndjekė nga trojet e tyre,por duhet edhe tė eleminohėn fizikisht.Kėt u munduan ta bėjnė edhe nė luftėn e fundit nė Kosovė nė te cilėn bani masakra dhe gjenocid tė pa parė mbi popullin shqiptar duke e bėrė tėrė Kosovėn tokė tė djegur.
Dhe ky njeri-bish,qenė bir qeni paska mendu se njėrezit e botės demokratik, e sidomos Amerika do te rrinė duarkryq, serbez tė qetė duke pirė kafe dhe duke u kėnaqur se si shkijet ne krye me qetnikun Ivica Daēiq po eleminojnė tė tėr njė popull.Nese,kjo do ishte krejtė normale pėr bishat sllave te Karpateve,bota pėrendimore e sidomos Amerika nuk hishti.Duke e parė se si po zhdukėt njė popull nga gjenocidi serb e dha alarmin,veproi shpejt,e mobilozoi krejtė boten pėrendimore dhe u hodhė nė veprim pėr ti shpetuar shqiptaret.
Nė krye te kėtij kėtij aksioni pėr ta shpetur popullin shqiptare ishte Presidenti i SHBA Bill Klington dhe Sektetarja e shtetit Medlin Ollbrajt se bashku me mikun e tyre dhe tonin Toni Bler,te cilėt pėr 78 ditė e natė rreshtė e sulmuan bishėn e eger sllavo-serbe duke e debuar ate nga Kosova.
KJo ėshtė arėsyeja qe ky njeri-bish e urren Amerikėn,e urren Bill Klintonin dhe Medlin Olbrajt me Toni Blerin.

Por,fatėkėqesisht sod e kėsaj dite ka njerėz nė Kosovė tė cilėt bisedojnė me kėto bisha ruso-serbe,sidomos mė ēetnikėt Aleksandėr Vuēiq dhe Ivica Daēiq mė tė cilėt po kryejnė punėt mė tė pista ne damė te Kosovės,pėr ta ndarė,coptuar apo edhe korigjuar kufijtė e Kosovės sepse na qenkan tė shtrėmbėrt.Fatkėqesishte historikishtė Serbia ka pasė njėrez tė tillė qe punojnė,jo pėr Kosovėn por kundėr Kosovės nė dobi tė Serbisė.
_____________________________________________
https://www.botasot.info/aktuale-laj...t-milloshevic/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
🖤 (1)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur