Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-10-2018, 10:27   #1
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,627
Thanks: 1,244
Thanked 1,996 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

MPJ greke ka dhėnė 1 mln euro fond sekret pėr mediat nė Shqipėri e Maqedoni


Ministria e jashtme greke raportohet se ka financuar me fondet sekrete mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni.

Lajmi ka qarkulluar nė mediat elektronike greke, nė kohėn qė partia mė e madhe opozitare kėrkon nga qeveria qė tė publikohen tė gjitha detajet.

Sipas njė ligji tė iniciuar nga ish ministri i jashtėm, Nikos Kotzias, pėrdorimi i fondeve sekrete tė ministrisė, shqyrtohet nga njė komision i parlamentit.

“Shqyrtimi i fundit ėshtė bėrė mė 10 tetor. Dosja qė u hap nė zyrėn e kryetarit tė parlamentit pėrmbante tre kode, pėr njė fond prej 1 milion eurosh,”-shkruan CNN Greek.

“Tė njėjtat burime thonė se kodi i parė ishte pėr para qė iu dhanė mediave nė Shqipėri, i dytė pėr media nė Shkup dhe i treti pėr mbėshtetjen e kishave ortodokse.

Sqarimi qė u dha pėr dy kodet e para, ishte se janė pėrdorur me qėllim qė tė publikohen shkrime pozitive pėr Greqinė dhe tė lobohet me gazetarė e drejtues mediash nė dy vendet fqinje nė dobi tė interesave tė Greqisė.”

Rrjeti citon nėnkryetarėt e parlamentit qė merrnin pjesė nė komisionin nė fjalė, tė kenė thėnė se informacioni ishte tepėr i pėrgjithshėm dhe i padetajuar.

Gjithsesi, kryetari i parlamentit Nikos Voutis, tha se “shkakton indinjatė publikimi i gjoja shpenzimeve sekrete tė MPJ, ndėrsa krijon pikėpyetje serioze mbi qėllimet dhe synimet e politikanėve dhe mediave qė i riprodhojnė kėto lloj ‘lajmesh’.”

Shfrytėzimi i fondeve sekrete ishte njė nga pikat e debatit tė ashpėr qė u zhvillua tė martėn ndėrmjet ministrit tė jashtėm dhe ministrit tė mbrojtjes Kammenos, qė ēoi nė dorėheqjen e Kotzias.

Partia mė e madhe opozitare, Demokracia e Re, ka kėrkuar qė tė publikohen tė gjitha detajet nga transaksionet e fondeve sekrete tė Ministrisė sė Jashtme dhe tė Mbrojtjes.

“Menaxhimi i fondeve shtetėrore nuk ėshtė njė ēėshtje qė ka tė bėjė vetėm me ekuilibrat brenda qeverisė, por i intereson gjithė shoqėrisė greke. Qeveria dhe personalisht zoti Tsipras duhet t’u japin pėrgjigje tė pastra qytetarėve”,thuhet nė deklaratėn e Demokracisė sė Re.

Vetė qeveria ka akuzuar partinė mė tė madhe opozitare dhe kryetarin e saj, Kyriakos Mitsotakis. “Publikimi i gjoja informacioneve mbi disponimin e fondeve sekrete dėmton direkt interesat kombėtarė dhe ėshtė rezultat i mizerablitetit tė Demokracisė sė Re dhe zotit Mitsotakis”, nėnvizon zyra e shtypit e kryeministrit grek.

“Nėse zoti Mitsotakis dėshiron tė informohet pėr fondet sekrete, tė kėrkojė menjėherė takim me kryeministrin”, pėrfundon reagimi i qeverisė.

/Ora News.tv/
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 11:07   #2
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 909
Thanks: 30
Thanked 315 Times in 217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Nuk qenka kaq sekret.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
🖤 (1)
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 11:23   #3
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Rrjedhje informacioni Smokkie
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 11:26   #4
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

fluks genjeshtrash...Greqia vetem came na ka dhene deri me sot
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
🖤 (1)
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 11:52   #5
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,627
Thanks: 1,244
Thanked 1,996 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Ajo qė mė bėri pėrshtypje ėshtė fondi i veēantė ose sekret pėr ē'do ministri, pra ē'do gjė e dokumentuar se ku dhe si i prish ato pare...
Se.. edhe ne kena ble artikuj apo gazeta nėpėr botė..
Po.. a kanė entet tona fond tė veēantė pėr kėto gjėra apo ne e kemi super sekret?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 12:48   #6
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 909
Thanks: 30
Thanked 315 Times in 217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Ajo qė mė bėri pėrshtypje ėshtė fondi i veēantė ose sekret pėr ē'do ministri, pra ē'do gjė e dokumentuar se ku dhe si i prish ato pare...
Se.. edhe ne kena ble artikuj apo gazeta nėpėr botė..
Po.. a kanė entet tona fond tė veēantė pėr kėto gjėra apo ne e kemi super sekret?
Nuk ka asgje sekret ne vend. I di qytetari dixhital te gjitha!
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
🖤 (1)
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 12:56   #7
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,407
Thanks: 6,804
Thanked 8,025 Times in 5,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Nuk ka asgje sekret ne vend. I di qytetari dixhital te gjitha!
Gjermania i ka te gjithe qytetaret dixhital prandaj nuk tall menderen shteti
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 13:00   #8
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,465
Thanks: 14,509
Thanked 12,392 Times in 7,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 680
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Gjermania i ka te gjithe qytetaret dixhital prandaj nuk tall menderen shteti
I ka por i ka dixhital pėr prokurorėt jo pėr ndonjė Sali gjerman.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 13:18   #9
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,534 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Ore sa i qut ėshtė ky Akrepi. Po, na i di gjith kėto gjėra qy?

Drague, kruju po deshe, kruju. Rri si ashu...nashti
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 13:23   #10
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,465
Thanks: 14,509
Thanked 12,392 Times in 7,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 680
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Ore sa i qut ėshtė ky Akrepi. Po, na i di gjith kėto gjėra qy?

Drague, kruju po deshe, kruju. Rri si ashu...nashti
Ē'pate ti pse erdhe, kėtu nuk doli emri Enverit qė erdhe me vrap?
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 13:35   #11
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,627
Thanks: 1,244
Thanked 1,996 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Mos u gricni...
Si qytetari digital edhe ERTV kanė ble artikuj sa janė lodh...
Pyetja ėshtė pėr ēfarė interesi... me ēfarė paresh... tė deklarume apo nė tė zezė..?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 13:36   #12
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,621
Thanks: 10,681
Thanked 8,990 Times in 5,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Mendoj qe nuk eshte ndonje gje e re ose rrufe habitore ky lajm....ne nje kohe kur Gerqia ka dekada te tera qe financon klerin orthodhoks ne vendn tone, financon partite e krijuara pas 90tes si vete PD ne fushaten elektorale te 92-shit dhe PS e 97-tes...financon partite e medemek homove pencioniste te minoritetit sumtekelek filo-suflakist.....rekruton skorrje shqipfolese per te ulurit me germa cirilike ku me e ndyra ka qene zv. ministria e jashtme e Demokracise se re z. Cuderu....flasim per mijera cifte qe ju dhane qytetareve Shqiptare pergjate 90-97 si dhe miliona dhrahmes dhe euro per te bere kurse "robaqepsie" dhe "elektricisti" te rinise voriopidhuriote.....
Se mos harrojme te tonizojme se Gerqiret me parate e EU bushtres kane financuar edhe pordhalin e Papas & co per te bere gam gam zorba style.
Me to ha buke dhe delja e perendise Iliaqis Spidhulaqis qe cirret ketu neper forumttt.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 19-10-2018 nė 13:39
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 13:55   #13
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,465
Thanks: 14,509
Thanked 12,392 Times in 7,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 680
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni


45 mln euro pėr portalet nė Shqipėri, a ėshtė kjo arsyeja e largimit tė Kotzias?

Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarė nė Shqipėri dhe vende tė tjera tė rajonit.

Ky lajm po diskutohet nga burime qė tregojnė detajet e largimit tė ministrit tė jashtėm Niko Kotzias nga qeveria.

Pas dorėheqjes flitet edhe pėr njė skandal financiar, pasi sherri mes tij dhe ministrit tė mbrojtjes Panos Kamenos ka ndodhur pėr shkak tė parave qė financohen nė Shqipėri pėr mediat, gazetarė, zyrtarė tė minoritetit apo dhe ndėrtime nė jug.

Njė shumė prej 1 milionė euro ėshtė dhėnė nė muajin tetor pėr disa portale edhe nė Shqipėri, siē mėson Top Channel.

45 milionė euro ėshtė shuma tė cilėn Kamenos ia faturon Kotziasit si e shpenzuar nė mėnyrė abuzive nga ai qė konsiderohet buxhet sekret i ministrisė sė Jashtme greke.

Kotzias ka deklaruar se paratė e buxhetit sekret tė ministrisė, kryesisht financonin Kishėn orthodokse, por edhe aktivitete tė ndryshme nė rajon, por pa dhėnė detaje.

Burime pranė ministrisė sė Jashtme nė Athinė bėjnė me dije se njė pjese e madhe e buxhetit sekret tė kėsaj ministrie jepet nė formė grantesh dhe ndihmash nė media dhe organizata tė ndryshme nė rajon, pėr tė paguar gazetarė, portale, por edhe media tė caktuara nė Shqipėri dhe Maqedoni.

Gjithashtu mėsohet se miliona euro janė dhėnė pėr biznese nė Shqipėri, kryesisht ndėrtimin e hoteleve nė jug tė vendit, apo pėr finacimin e ndėrmarrjeve, pronė e tė afėrmve tė politikanėve tė ndryshėm tė minoritetit grek qė jeton nė Shqipėri.

Para nė subvencione janė dhėnė pėr zyrtarė tė ndryshėm tė minoritetit, nė formė kompensimi rroge, nė mėnyrė qė tė mos largohen nga Shqipėria, pėr tė emigruar nė Greqi.

Burime tė sigurta thonė se janė financuar edhe programe tė ndryshme pėr studime Master tė zyrtarėve shqiptarė nė Greqi, por edhe pėr pritje, pėrcjellje dhe udhėtime turistike tė disa prej gazetarėve shqiptarė.

Nė listė nuk mungojnė as fondacione mediatike dhe kulturore nė Tiranė dhe Gjirokastėr.

Janė qindra mijera euro qė jepen nė aktivitete nė Shqipėri, ndėrsa ajo ēka thuhet jo zyrtarisht nėpėr korridoret e ministrisė sė Jashtme greke, ėshtė fakti qė pėr tė bėrė marrėveshje mes dy vendeve, duhet tė paguash mirė portalet shqiptare.

Madje, janė disa portale qė operojnė nė Shqipėri, me domain “.al”, por qė finacohen prej Athinės zyrtare.

Top Channel mėsoi se ekziston njė listė e detajuar e kodeve dhe llogarive, por edhe emrat e pritėsve tė kėtyre parave, e cila shoqėron kėrkesėn prej nėntė faqesh tė dorėheqjes, qė ministri i Jashtėm i dorėzoi kryeministrit grek, Tsipras.

o.j/dita
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 13:58   #14
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,465
Thanks: 14,509
Thanked 12,392 Times in 7,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 680
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Nga 1 milion nė hapje me Edlin u bėn 45 milion euro deri tani.
Tė shikojmė sa do vej shuma deri nė darkė ose nesėr.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 14:04   #15
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin

45 mln euro pėr portalet nė Shqipėri, a ėshtė kjo arsyeja e largimit tė Kotzias?

Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarė nė Shqipėri dhe vende tė tjera tė rajonit.

Ky lajm po diskutohet nga burime qė tregojnė detajet e largimit tė ministrit tė jashtėm Niko Kotzias nga qeveria.

Pas dorėheqjes flitet edhe pėr njė skandal financiar, pasi sherri mes tij dhe ministrit tė mbrojtjes Panos Kamenos ka ndodhur pėr shkak tė parave qė financohen nė Shqipėri pėr mediat, gazetarė, zyrtarė tė minoritetit apo dhe ndėrtime nė jug.

Njė shumė prej 1 milionė euro ėshtė dhėnė nė muajin tetor pėr disa portale edhe nė Shqipėri, siē mėson Top Channel.

45 milionė euro ėshtė shuma tė cilėn Kamenos ia faturon Kotziasit si e shpenzuar nė mėnyrė abuzive nga ai qė konsiderohet buxhet sekret i ministrisė sė Jashtme greke.

Kotzias ka deklaruar se paratė e buxhetit sekret tė ministrisė, kryesisht financonin Kishėn orthodokse, por edhe aktivitete tė ndryshme nė rajon, por pa dhėnė detaje.

Burime pranė ministrisė sė Jashtme nė Athinė bėjnė me dije se njė pjese e madhe e buxhetit sekret tė kėsaj ministrie jepet nė formė grantesh dhe ndihmash nė media dhe organizata tė ndryshme nė rajon, pėr tė paguar gazetarė, portale, por edhe media tė caktuara nė Shqipėri dhe Maqedoni.

Gjithashtu mėsohet se miliona euro janė dhėnė pėr biznese nė Shqipėri, kryesisht ndėrtimin e hoteleve nė jug tė vendit, apo pėr finacimin e ndėrmarrjeve, pronė e tė afėrmve tė politikanėve tė ndryshėm tė minoritetit grek qė jeton nė Shqipėri.

Para nė subvencione janė dhėnė pėr zyrtarė tė ndryshėm tė minoritetit, nė formė kompensimi rroge, nė mėnyrė qė tė mos largohen nga Shqipėria, pėr tė emigruar nė Greqi.

Burime tė sigurta thonė se janė financuar edhe programe tė ndryshme pėr studime Master tė zyrtarėve shqiptarė nė Greqi, por edhe pėr pritje, pėrcjellje dhe udhėtime turistike tė disa prej gazetarėve shqiptarė.

Nė listė nuk mungojnė as fondacione mediatike dhe kulturore nė Tiranė dhe Gjirokastėr.

Janė qindra mijera euro qė jepen nė aktivitete nė Shqipėri, ndėrsa ajo ēka thuhet jo zyrtarisht nėpėr korridoret e ministrisė sė Jashtme greke, ėshtė fakti qė pėr tė bėrė marrėveshje mes dy vendeve, duhet tė paguash mirė portalet shqiptare.

Madje, janė disa portale qė operojnė nė Shqipėri, me domain “.al”, por qė finacohen prej Athinės zyrtare.

Top Channel mėsoi se ekziston njė listė e detajuar e kodeve dhe llogarive, por edhe emrat e pritėsve tė kėtyre parave, e cila shoqėron kėrkesėn prej nėntė faqesh tė dorėheqjes, qė ministri i Jashtėm i dorėzoi kryeministrit grek, Tsipras.

o.j/dita

S'me habit se ai biri i shkines matane (albo,,,,,,is) ka pas vjele ato vite ca grimca mesa dukej.
🖤 (1)
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 14:10   #16
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,465
Thanks: 14,509
Thanked 12,392 Times in 7,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 680
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
S'me habit se ai biri i shkines matane (albo,,,,,,is) ka pas vjele ato vite ca grimca mesa dukej.
Grimca ??
Ai ka marr me thes jo me trastė.
Atij mė mirė ti shtypje gjith femrat e shtėpisė se do bėnte sikur nuk shikonte se sa ti shaje pak grekėt.
🖤 (2)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 14:20   #17
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,534 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ē'pate ti pse erdhe, kėtu nuk doli emri Enverit qė erdhe me vrap?
E pikė e zezė. I thua shėndet e tjetri tė thot plaē.

Yyyt laluc
🖤 (1)
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 14:42   #18
Rrjeti
V.I.P
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 420
Thanks: 110
Thanked 263 Times in 148 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
TCH: Greqia financon me fonde sekrete portale nė Shqipėri

Top Channel raporton se Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarė nė Shqipėri dhe vende tė tjera tė rajonit. Ky lajm po diskutohet nga burime qė tregojnė detajet e largimit tė ministrit tė jashtėm Niko Kotzias nga qeveria. Pas dorėheqjes flitet edhe pėr njė njė skandal financiar, pasi sherri mes tij dhe ministrit tė mbrojtjes Panos Kamenos ka ndodhur pėr shkak tė parave qė financohen nė Shqipėri pėr mediat, gazetarė, zyrtarė tė minoritetit apo dhe ndėrtime nė jug. Njė shumė prej 1 milionė euro ėshtė dhėnė nė muajin tetor pėr disa portale edhe nė Shqipėri, siē mėson Top Channel. 45 milionė euro ėshtė shuma tė cilėn Kamenos ia faturon Kotziasit si e shpenzuar nė mėnyrė abuzive nga ai qė konsiderohet buxhet sekret i ministrisė sė Jashtme greke. Kotzias ka deklaruar se paratė e buxhetit sekret tė ministrisė, kryesisht financonin Kishėn orthodokse, por edhe aktivitete tė ndryshme nė rajon, por pa dhėnė detaje. Burime pranė ministrisė sė Jashtme nė Athinė bėjnė me dije se njė pjese e madhe e buxhetit sekret tė kėsaj ministrie jepet nė formė grantesh dhe ndihmash nė media dhe organiza tė ndryshme nė rajon, pėr tė paguar gazetarė, portale, por edhe media tė caktuara nė Shqipėri dhe Maqedoni. Gjithashtu mėsohet se miliona euro janė dhėnė pėr biznese nė Shqipėri, kryesisht ndėrtimin e hoteleve nė jug tė vendit, apo per finacimin e ndėrmarrjeve, pronė e tė afėrmve tė politikanėve tė ndryshėm tė minoritetit grek qė jeton nė Shqipėri. Para nė subvencione janė dhėnė pėr zyrtarė tė ndryshėm tė minoritetit, nė formė kompensimi rroge, nė mėnyrė qė tė mos largohen nga Shqipėria, pėr tė emigruar nė Greqi. Burime tė sigurta thonė se janė financuar edhe programe tė ndryshme pėr studime Master tė zyrtarėve shqiptarė nė Greqi, por edhe pėr pritje, pėrcjellje dhe udhėtime turistike tė disa prej gazetarėve shqiptarė. Nė listė nuk mungojnė as fondacione mediatike dhe kulturore nė Tiranė dhe Gjirokastėr. Janė qindra mijera euro qė jepen nė aktivitete nė Shqipėri, ndėrsa ajo ēka thuhet jo zyrtarisht nėpėr korridoret e ministrisė sė Jashtme greke, ėshtė fakti qė pėr tė bėrė marrėveshje mes dy vendeve, duhet tė paguash mirė portalet shqiptare. Madje, janė disa portale qė operojnė nė Shqipėri, me domain “.al”, por qė finacohen prej Athinės zyrtare. Top Channel mėsoi se ekziston njė listė e detajuar e kodeve dhe llogarive, por edhe emrat e pritėsve tė kėtyre parave, e cila shoqėron kėrkesėn prej faqesh tė dorėheqjes, qė ministri i Jashtėm i dorėzoi kryeministrit grek, Tsipras./TCH
🖤 (1)
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 14:43   #19
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,627
Thanks: 1,244
Thanked 1,996 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin

45 mln euro pėr portalet nė Shqipėri, a ėshtė kjo arsyeja e largimit tė Kotzias?

Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarė nė Shqipėri dhe vende tė tjera tė rajonit.

Ky lajm po diskutohet nga burime qė tregojnė detajet e largimit tė ministrit tė jashtėm Niko Kotzias nga qeveria.

Pas dorėheqjes flitet edhe pėr njė skandal financiar, pasi sherri mes tij dhe ministrit tė mbrojtjes Panos Kamenos ka ndodhur pėr shkak tė parave qė financohen nė Shqipėri pėr mediat, gazetarė, zyrtarė tė minoritetit apo dhe ndėrtime nė jug.

Njė shumė prej 1 milionė euro ėshtė dhėnė nė muajin tetor pėr disa portale edhe nė Shqipėri, siē mėson Top Channel.

45 milionė euro ėshtė shuma tė cilėn Kamenos ia faturon Kotziasit si e shpenzuar nė mėnyrė abuzive nga ai qė konsiderohet buxhet sekret i ministrisė sė Jashtme greke.

Kotzias ka deklaruar se paratė e buxhetit sekret tė ministrisė, kryesisht financonin Kishėn orthodokse, por edhe aktivitete tė ndryshme nė rajon, por pa dhėnė detaje.

Burime pranė ministrisė sė Jashtme nė Athinė bėjnė me dije se njė pjese e madhe e buxhetit sekret tė kėsaj ministrie jepet nė formė grantesh dhe ndihmash nė media dhe organizata tė ndryshme nė rajon, pėr tė paguar gazetarė, portale, por edhe media tė caktuara nė Shqipėri dhe Maqedoni.

Gjithashtu mėsohet se miliona euro janė dhėnė pėr biznese nė Shqipėri, kryesisht ndėrtimin e hoteleve nė jug tė vendit, apo pėr finacimin e ndėrmarrjeve, pronė e tė afėrmve tė politikanėve tė ndryshėm tė minoritetit grek qė jeton nė Shqipėri.

Para nė subvencione janė dhėnė pėr zyrtarė tė ndryshėm tė minoritetit, nė formė kompensimi rroge, nė mėnyrė qė tė mos largohen nga Shqipėria, pėr tė emigruar nė Greqi.

Burime tė sigurta thonė se janė financuar edhe programe tė ndryshme pėr studime Master tė zyrtarėve shqiptarė nė Greqi, por edhe pėr pritje, pėrcjellje dhe udhėtime turistike tė disa prej gazetarėve shqiptarė.

Nė listė nuk mungojnė as fondacione mediatike dhe kulturore nė Tiranė dhe Gjirokastėr.

Janė qindra mijera euro qė jepen nė aktivitete nė Shqipėri, ndėrsa ajo ēka thuhet jo zyrtarisht nėpėr korridoret e ministrisė sė Jashtme greke, ėshtė fakti qė pėr tė bėrė marrėveshje mes dy vendeve, duhet tė paguash mirė portalet shqiptare.

Madje, janė disa portale qė operojnė nė Shqipėri, me domain “.al”, por qė finacohen prej Athinės zyrtare.

Top Channel mėsoi se ekziston njė listė e detajuar e kodeve dhe llogarive, por edhe emrat e pritėsve tė kėtyre parave, e cila shoqėron kėrkesėn prej nėntė faqesh tė dorėheqjes, qė ministri i Jashtėm i dorėzoi kryeministrit grek, Tsipras.

o.j/dita
Po kemi apo s'kemi sigurim kombėtar a shik apo si i thonė?
Dhe thonė pastaj qė nuk janė rrit investimet e huaja nė vend...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 14:55   #20
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,465
Thanks: 14,509
Thanked 12,392 Times in 7,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 680
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Po kemi apo s'kemi sigurim kombėtar a shik apo si i thonė?
Kemi po na i financon Greqia me qetėsi dhe dashuri.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Tags
portale grek albo

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur