Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-10-2018, 20:58   #61
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,627
Thanks: 1,244
Thanked 1,996 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Ja ē'thotė ki Llalla... nga dizetepesė dishon pėr 100 milion... po emra konkret s' ja mba...


Nga Arben Llalla

Fondi Sekret, i MPJ tė Greqisė qė drejtohej nga Nikos Kotzias u zbulua nga gazetari i portalit nė Athinė, iefimerida.gr, Dhimitris Taqis gjatė diskutimit nė Kuvendin e Greqisė nė 10 tetor 2018, gjatė pėrplasjes tė ministrit tė Mbrojtjes Panos Kammenos dhe Nikos Kotzias, tė cilin Kammenos e akuzoi pėr shpėrdorim tė fondit sekret rreth 45 milionė euro pėr tre vitet e fundit (ka zėra se fondi sekret i Kotzias ka qenė 100 milion euro pėr tre vite).

Nga Fondi Sekret i MPJ, por edhe tė disa ministrive tė tjera tė Greqisė prej vitit 1990 mbėshteten financiarisht shoqata, parti, gazetarė, politikanė, kanale radiosh, televizione dhe grupacione fetare nė Shqipėri.

Fondi Sekret i Greqisė ka mbėshtetur edhe firmat piramidale nė Shqipėri gjatė viteve 1995-1997, ashtu si Fondi Sekret i Serbisė i cili gjatė kėsaj periudhė hodhi rreth 25 milionė dollarė pėr destabilizimin e Shqipėrisė.

Fondi Sekret i Greqisė gjatė periudhės 1999 e nė vazhdim ėshtė pėrdorur edhe pėr mbėshtetjen e disa shoqatave shqiptare, daljen e gazetave dhe revistave nė gjuhėn shqipe nė Greqi pėr tė rritur simpatinė filogreke. Ēėshtja ėshtė se tek shqiptarėt nuk ka nevojė pėr tė financuar Greqia pėr simpati filogreke, por Greqia duhet tė rrisė simpatinė tek grekėt pėr filoshqiptarizėm dhe jo pėr urrejtje ndaj shqiptarėve.

Shumė politikanė, deputetė apo ministra gjatė periudhės sė demokracisė janė mbėshtetur nė fshehtėsi nga Fondi Sekret i Greqisė. Ky Fond ka mbėshtetur edhe nxitjen e urrejtjes fetare dhe krahinore nė Shqipėri. Por, pyetja ėshtė: Cilėt janė individėt, politikanėt, deputetėt, ish-ministrat e ministrat, gazetat, radiot, televizionet, shoqatat?

Nuk do shumė pėrpjekje apo dėshmi pėr tė vėrtetuar se cilėt janė ata qė kanė pėrfituar mijėra euro nga Fondi Sekret i Greqisė, mjafton tė ndjekim cili gazetar shqiptar boton shkrime nė mediat greke edhe mė tej zbulohet lehtė pagesa nga Fondi Sekret i Kotzias. Nė kėtė mėnyrė janė bėrė pagesat si honorare pėr shkrime apo studime.

Ende nuk ėshtė e qartė se sa miliona euro janė hedhur pėr shpėrbėrjen e partisė kombėtare PDIU, e cila mbron Ēėshtjen Ēame. Fondi Sekret ka mbėshtetur individė pėr pėrēarjen e kėsaj partie (mjafton tė ndiqet rregjistri TIMS se cili funksionar ka vizituar mbi 20 herė nė vit Greqinė dhe ka pėr t’i dalė emri). Pėr tė vazhduar me zgjedhjet e 2017, ku Nikos Kotzias ka bėrė shumė telefonata funksionarėve tė lartė tė PS-sė qė Shpėtim Idrizi mos tė dalė deputet. Kėtė e kanė thėnė edhe mediat greke gjatė fushatės dhe nuk ėshtė diēka e re.

Unė mund tė dilja me emra konkretė, por nuk ėshtė moment i duhur sepse ēdo ministri nė Tiranė ėshtė e mbushur me funksionarė tė lartė me kombėsi greke, me shqiptarė filogrekė e antishqiptarė, duke filluar nga ministri Bushati, shefi i kabinetit tė tij Pirro Vengu, diplomat nė Athinė, Selanik e Janinė, pėr tė vazhduar nė ministrinė e mbrojtjes e me radhė, duke pėrfunduar tek kryeministri ynė, i dekoruar mė 2015 me Kryqin, Kalorėsi Mbrojtės i Orthodoksisė Greke, Edi Rama.

Tė gjithė nė Greqi dhe Shqipėri po mundohen ta mbyllin kėtė skandal, duke dėnuar gazetarin grek Dhimitris Taqis, i cili tha dhe mbron tė vėrtetėn, por mendoj se nuk do mund tė zhdukin gjurmėt, sepse angjecitė e zbulim-kundėzbulimit tė disa vendeve tė huaja, pėrfshirė edhe atė tė Shqipėrisė, kanė emra konkretė prej disa vitesh. Jemi nė kohėn e internetit, vėzhgimit dhe dėgjimit profesional me satelitė.
🖤 (2)
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 21:37   #62
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,712
Thanks: 3,306
Thanked 2,579 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Na mbitėn anal-istėt e bithės.
Na mbitėn spiunėt, o Akrep.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 21:40   #63
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,465
Thanks: 14,509
Thanked 12,392 Times in 7,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 680
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Na mbitėn spiunėt, o Akrep.
Kjo ėshtė mė e ditura kėtu nė Shqipėri.
Problemi ėshtė se tė gjithė bėrtasin spiuni, spiuni, spiuni dhe nuk merret vesh kush ėshtė spiuni nė realitet.
Bie llafi kush do bėrtasi mė shumė tani nuk ėshtė ēudi tė jetė pėrfituesi mė i madh i fondeve greke.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 21:41   #64
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,712
Thanks: 3,306
Thanked 2,579 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kjo ėshtė mė e ditura kėtu nė Shqipėri.
Problemi ėshtė se tė gjithė bėrtasin spiuni, spiuni, spiuni dhe nuk merret vesh kush ėshtė spiuni nė realitet.
Bie llafi kush do bėrtasi mė shumė tani nuk ėshtė ēudi tė jetė pėrfituesi mė i madh i fondeve greke.

Jo mė kot Amerikanėt kanė atė shprehjen e famshme, follow the money.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 21:46   #65
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,465
Thanks: 14,509
Thanked 12,392 Times in 7,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 680
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Pse mos kujton se ka bordero me firmat pėrkatėse?
Po nxorėn ndonjė gjė grekėt do marrim vesh se ndryshe aha.
I jep kesh qisha paratė jo me bankė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 21:51   #66
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,712
Thanks: 3,306
Thanked 2,579 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Pse mos kujton se ka bordero me firmat pėrkatėse?
Po nxorėn ndonjė gjė grekėt do marrim vesh se ndryshe aha.
I jep kesh qisha paratė jo me bankė.
Me bordero paguhen dhe firmosin me emėr dhe mbiemėr. Por ke tė drejtė, zor se do dalin ndonjėherė ato lista. Por ėshtė rruga tjetėr. Ku i ēojnė paratė, nė cilat banka i mbyllin?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 14:07   #67
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

greku paska paguar te gjithe pseudo-eliten shqiptare, analiste, gazetare,(nga keta gjitholloget e shkerdhyer te ekraneve shqiptare,) paska financuar dhe partine e cameve.

ps. me vjen keq por s'mund te quaj elite naim cilin aka henry cilin, malokun nga labinot mali.

i paska nxjerre emrat portali jeta osh qef, ne instagram, te gjitha mediat e tjera heshtje.
me siguri do detyrojne joq te fshije publikimin.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 22-10-2018 nė 14:09
🖤 (3)
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 14:21   #68
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,712
Thanks: 3,306
Thanked 2,579 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Pare tė madhe po bėn ky Muēua, para nga Serbia, para edhe nga Greqia.
Si tha, Skėnderbeu ėshtė serb.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 14:37   #69
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,627
Thanks: 1,244
Thanked 1,996 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

LISTA

Qamil Lirza, pedagog nė universitet ka pėrfituar gjithsej 63.000 Euro.
Olta Gixhari, aktore 12.000 Euro
Shpetim Idrizi, Kryetar i partisė kryesore ēame nė Shqipėri 340.000 Euro
Dashamir Tahiri, ish-deputet i partisė tė ēameve ka pėrfituar 25.000 Euro.
Eni Vasili, gazetare ka pėrfituar 20.000 Euro.
Mustafa Nano, gazetar ka pėrfituar 30.000 Euro.
Artur Zheji, Kosta Braka, Henri Cili, Artan Hoxha, Alfred Cako, Mentor Nazarko, Ardit Gjebrea, Ervin Salianji, Noizy, Rudina Magjistari, Anila Basha, Sonila Meēo dhe shumė tė tjerė pėrbejnė pjesėn tjetėr tė parave prej 1 milion Euro tė shpėrndara dhe shpėrdoruara me urdhėr tė ish-ministrit Kotzias.

Por pėrse Kotzias ka dhuruar keto para?

Gazetaret e kėtij lajmi E.Tofinou dhe H.Jakopoulos tė gazetės Eleftheri Ora, kanė intervistuar politologun grek Nikiforos Diamanduros.

Ai tha se:

Nuk eshte hera e pare qe nje shtet paguan para te shperndara ne kete menyre, e kane bere parardhesit e Kotzias, e kane bere shtete te tjera do e bejne perseri, eshte nje loje e sherbimeve te huaja qe e bejne vazhdimisht ne shtete rivale ose mike por Kotziaz “u kap” prandaj perben lajm. C’mund te na thoni me teper profesor pyet Gazetarja e Elftheri ora E.Tofinou. Parate e shtetit Grek kane filluar te futen ne Shqiperi qe pas luftes se Kosoves, pasi sherbimet e fshehta Greke zbuluan se ata qe mbeshteten Shqiptaret ne ate lufte po pergatiteshin me zbulimin e personazheve ushtarake, pjesmarres ne ate lufte qe me vone u perdoren dhe po perdoren si politikane si ne Kosove, Maqedoni dhe Shqiperi. Frika se keto grupe te financuar nga qeveri te ndryshme mund te krijonin edhe Ushtri per te kerkuar territor ne dem te greqise, pershembull Camet, ketu ka fill edhe ajo qe ne sot njohim si shteti i Camerise dhe fillesat i ka me ushtrine Clirimtare te Camerise e cila u ideua pikerisht qe ne 1999 dhe u shfaq per here te pare ne vitin, 2005 nen udhehqjen e Festim Lato, i cili eshte sot President i Camerise, Hisen Berisha, kryetar Balli Kombetar, Mirsad Ndrecaj i vrare gjate luftimeve me ushtrine Maqedonase te Veriut ne ate qe njihet si Incidenti i Kumanoves. Beg Rizaj, gjithashtu i vrare ne te njejten menyre si Ndrecaj pasi ishin pjesemarres sebashku. Baza e kesaj ushtrie ishte Bestrova ne Vlore. Pra kush i financoi keta qe ne 2005? Festim Lato ishte ne Holand cfare e solli shqiperi, po lobi Hebre a ka ndikuar, disa thone Cia mbase Mosad, pra jane paguar para dhe Greqia beri te njejten gje si kundershti per kete organizim, financoi ngjitjen ne karriere te Shpetim Idrizit, duke nderhyre tek Fatos Nano, qe ky te behej Drejtor Doganash, qe me anete korrupsionit te bente para per te marre ne kontroll partine e cameve, qe mos te mbeshtesnin kete Ushtri dhe ja arriten na shpetuan nga nje kercenim, qe nuk lejuan Festim Lato dhe te tjere te hapnin konfliktin me ne duke e shpallur ate armik. Pra ne ate beteje e fituam, por tani situata eshte shume e njejte, zoti Kotzias ka bere te pamunduren qe Shtetit te Camerise ti behet bllokade mediatike ne Shqiperi, por nuk e di per se ka paguar aktore (qesh).”
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 14:42   #70
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,627
Thanks: 1,244
Thanked 1,996 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Si non sens mė duket kundėrvėnia e Idrizit ndaj Latos si shpjegohet kėtu...
Jo se Idrizi nuk ėshtė nė gjėndje ta bėjė pėr karrierė... por llogjikisht nuk qėndron...
Kisha krijuar pėrshtypjen se ishte e kundėrta.. pėr tė mos thėnė qė kisha bindjen qė Lato financohej nga greku...
Do rrojmė e do dėgjojmė..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 14:49   #71
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,748
Thanks: 826
Thanked 1,558 Times in 900 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Gazetaret bythlepirsa jane ,nuk eshte ndonje gje e re qe te blihen nga greket. Por surpriza per mu ishte Shpetim Idrizi , jo se eshte burre i mire , por sme shkonte kurre mendja qe do ishte leve e grekeve. E mendoja qe fondet i merr nga Turqia , por kurrsesi qe tishte kal troje grek.

Ps..Po per Olta Gixharin cne fond? Apo eskorte orgjish ne zyrat e Kotzias
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 15:03   #72
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,627
Thanks: 1,244
Thanked 1,996 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Kėta janė njerėz me tė ardhura tė mira..
Si ka mundėsi shiten pėr kaq pak... 20 30 apo 300 mijė kėta i kanė njė qime... me nder...
Ec e kuptoje botėn si rrotullohet..
🖤 (1)
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 15:12   #73
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,712
Thanks: 3,306
Thanked 2,579 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
O King Bardhyl doja tė shkruaja njėher dje qė ka rrezik Shpėtim Idreizi i ēamėve tė ket marrė shumat mė tė majme nga greku por u pėrmbajta.
Ja dhe te ky shkrimi del se ai ka marrė mė shumė se tė tjerėt.
Ta kthej pėrgjigjen kėtu se nuk dua qė tė kem tė bėj fare me atė tė ēmendurin.
Nuk besoj se ėshtė e pamundur qė edhe Pėtua ta ketė ngjyer gishtin ose mė saktė tė ketė mbushur garuzhden sepse shuma pėr tė cilėn akuzohet ėshtė goxha e madhe. Por nuk ėshtė e pamundur qė edhe lista tė jetė servirur nga shėrbimet sekrete greke tė cilat mund ta shfrytėzojnė kėtė rast, burimi i informacionit ėshtė grek. Ka diēka qė nuk shkon, prisja pezzo grosso nga politika, po nuk na thanė ndonjė emėr.
Megjithatė do tė jetė interesante tė shohim reagimin e personave qė u ka dalė emri se si do ta justifikojnė kėtė fakt.
P. S.
Edhe Dashi Havasė e paska ngjyer?
Qeshim por ėshtė pėr tė qarė. Po tė publikoheshin listat e serbėve, turqve, arabėve, italianėve, etj, ēa do mbetesh kėtu pastaj? Edhe iranianėt kanė lista me kėta tė tanėt.
I thonė njė llafi andej nga ne, kuje, kuje.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 15:15   #74
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,627
Thanks: 1,244
Thanked 1,996 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Pėtua flet me anėn e kėtij Llallės...

Ka dy ditė qė nė facebook dhe disa portale kanė rėnė nė kurthin e lajmeve Fake News se gjoja doli lista e emrave qė janė paguar nga Fondet sekrete greke.

Ēėshtja ėshtė se shumica e kėtyre emrave jo vetėm qė s’kanė lidhje me Greqinė, por njihen si mbrojtėse tė ēėshtjeve kombėtare.

Por, nga doli kjo listė-satirė?

Sigurimi grek me anė tė spiunėve tė tyre si Festim Lato prodhuan njė listė me emra dhe o burra portalet e niveleve qesharake apo pėr disa like e botuan pėr zbulimin e madh.

Pse kaq naivė janė grekėt sa tė nxjerrin emrat e bashkėpunėtorėve tė tyre? Po si ėshtė e mundur qė nė kėtė listė nuk figuron asnjė emėr i ekstremistėve tė minoritetit grek?

Edhe njė herė disa portale dhe shqiptarė vėrtetuan se janė naivė nė rastin mė tė mirė dhe mund tė manipulohen lehtė qoftė edhe nga njerėzit e rrugės si Festim Lato.

Sa pėr gazetėn greke ELORA, ajo ėshtė gazette e sigurimit grek dhe kishės ortodokse dhe nuk ka botuar asnjė shkrim me atė ashtėquajturėn “Lista e fondeve sekrete”
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 15:19   #75
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,465
Thanks: 14,509
Thanked 12,392 Times in 7,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 680
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ta kthej pėrgjigjen kėtu se nuk dua qė tė kem tė bėj fare me atė tė ēmendurin.
Nuk besoj se ėshtė e pamundur qė edhe Pėtua ta ketė ngjyer gishtin ose mė saktė tė ketė mbushur garuzhden sepse shuma pėr tė cilėn akuzohet ėshtė goxha e madhe. Por nuk ėshtė e pamundur qė edhe lista tė jetė servirur nga shėrbimet sekrete greke tė cilat mund ta shfrytėzojnė kėtė rast, burimi i informacionit ėshtė grek. Ka diēka qė nuk shkon, prisja pezzo grosso nga politika, po nuk na thanė ndonjė emėr.
Megjithatė do tė jetė interesante tė shohim reagimin e personave qė u ka dalė emri se si do ta justifikojnė kėtė fakt.
P. S.
Edhe Dashi Havasė e paska ngjyer?
Qeshim por ėshtė pėr tė qarė. Po tė publikoheshin listat e serbėve, turqve, arabėve, italianėve, etj, ēa do mbetesh kėtu pastaj? Edhe iranianėt kanė lista me kėta tė tanėt.
I thonė njė llafi andej nga ne, kuje, kuje.
Pikėrisht atė kam thėn edhe atje qė mirė ėshtė tė pritet se si do dalin kėto lajme, tė vėrteta apo tė rreme.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 15:22   #76
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,621
Thanks: 10,681
Thanked 8,990 Times in 5,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Pėtua flet me anėn e kėtij Llallės...

Ka dy ditė qė nė facebook dhe disa portale kanė rėnė nė kurthin e lajmeve Fake News se gjoja doli lista e emrave qė janė paguar nga Fondet sekrete greke.

Ēėshtja ėshtė se shumica e kėtyre emrave jo vetėm qė s’kanė lidhje me Greqinė, por njihen si mbrojtėse tė ēėshtjeve kombėtare.

Por, nga doli kjo listė-satirė?

Sigurimi grek me anė tė spiunėve tė tyre si Festim Lato prodhuan njė listė me emra dhe o burra portalet e niveleve qesharake apo pėr disa like e botuan pėr zbulimin e madh.

Pse kaq naivė janė grekėt sa tė nxjerrin emrat e bashkėpunėtorėve tė tyre? Po si ėshtė e mundur qė nė kėtė listė nuk figuron asnjė emėr i ekstremistėve tė minoritetit grek?

Edhe njė herė disa portale dhe shqiptarė vėrtetuan se janė naivė nė rastin mė tė mirė dhe mund tė manipulohen lehtė qoftė edhe nga njerėzit e rrugės si Festim Lato.

Sa pėr gazetėn greke ELORA, ajo ėshtė gazette e sigurimit grek dhe kishės ortodokse dhe nuk ka botuar asnjė shkrim me atė ashtėquajturėn “Lista e fondeve sekrete”
Sepse minoritetin dhe minorleshrat nuk i paguan MJG por vete Kisha Greke me KOASHIN si dhe NIS/EYP qe kane fonde te tjera akoma edhe me te medha.....
Ca kujtuat evleter se vetem me 15 mil euro lyhet me graso kali i trojes moderne Greqire????
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 17:06   #77
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,627
Thanks: 1,244
Thanked 1,996 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Sepse minoritetin dhe minorleshrat nuk i paguan MJG por vete Kisha Greke me KOASHIN si dhe NIS/EYP qe kane fonde te tjera akoma edhe me te medha.....
Ca kujtuat evleter se vetem me 15 mil euro lyhet me graso kali i trojes moderne Greqire????
Mua me ra ne sy se si e nxjerr kete ordinerin Festim Laton hero te rrezikshem dhe njeri te amerikaneve... kjo per mua e ben qesharake kete liste...
Sa per Idrizin... une i kam vene kryq qe kur solli avokatet angleze dhe deklaroi nje fond prej 3 miljon dollare per te hap gjyq ne Hage... dhe me kalimin e kohes u harrua..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 17:14   #78
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,621
Thanks: 10,681
Thanked 8,990 Times in 5,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Mua me ra ne sy se si e nxjerr kete ordinerin Festim Laton hero te rrezikshem dhe njeri te amerikaneve... kjo per mua e ben qesharake kete liste...
Sa per Idrizin... une i kam vene kryq qe kur solli avokatet angleze dhe deklaroi nje fond prej 3 miljon dollare per te hap gjyq ne Hage... dhe me kalimin e kohes u harrua..
Un ne ato qe them nuk nisem ose nuk mbeshtetem ne nje lajm qe plasi tani qofte i rreme ose i vertete......se sa shuma paguan makineria greke per te mbajtur gjalle apartin e vet shantazhues dhe asimilizues ne cdo aspekt te politikes dhe ekonomise Shqiptare nuk eshte dicka e re...e as me perben habi por te presesh 20 e kusur vite nga dy palaco qe perdredhin bithen sa me nje parti e sa me tjetrin koalicion e nuk bejen ate qe duhet bere ...sorollasin e tallen me vete komunitetin qe i vuri ne ofiq....dhe te gjitha keto perforcojne ate qe medemek qenka nje kerric Troje ne vend te kalit.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 17:17   #79
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,787
Thanks: 1,904
Thanked 2,666 Times in 1,482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Listat e publikuara por edhe orkestra per fondet greke per mediat ne dy vendet e cituara jane "lajme" te rrema dhe manipulim kryekeput mediatik per te shmagur trysnine per ligjin e detit qe eshte nenshkruar apo do te nenshkruhet per te sjell kaos mediatik ( jo se keta media prodhojne gazetari te vertete ) per te mos kerkuar gjurmet e traktatit te detit Greqi-Shqiperi.
Si puna e trafikanteve qe ne nje makine me 20 kg droge njoftojne policine , ndersa ne karvanin pasardhes kalojne me kuintal te tille.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
🖤 (2)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2018, 17:39   #80
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 601 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Levrimi i morrave nen kesule perpara se te ngordhin.

A nuk iu duk ndonjerit prej ju cudi se si Shqiperia u vendos te ishte grumbullimi i plehrave te botes?

A nuk iu duk ndonjerit prej ju cudi se si Shqiperia u zgjodh te jete vendi ku armet kimike te Sirise do te asgjesoheshin?

Per mendimin tim ideja eshte e ardhur nga Izraeli. Mbajtesi i kryqit sipas tyre do te thote: Une jam NJE. Une jam krimineli. Une jam viktima. Dhe ne qofte se une jam krimineli atehere duhet te mbaj peshen e gjithe botes mbi supet e mi dhe te zbardh e te pastroj gjithe horrlliqet, vagabondazhet, lojrat, vjedhjet, luftrat, gjakun e derdhur, kurvllikun etj etj.

Te gjithe shqiptaret e financuar nga keto klika kane besuar budallallekun me te madh menduar ndonjehere nga ata qe e quajne veten njerez.Dea
🖤 (2)
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Tags
portale grek albo

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur