Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-07-2019, 15:38   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,121
Thanks: 6,488
Thanked 3,074 Times in 1,263 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 15:42   #2
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,379
Thanks: 6,795
Thanked 2,888 Times in 1,321 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Re: A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

E kam te veshtire te besoj se do te vendoset ndonjehere drejtesia ne kete bote.
Zakoni do vazhdoje... do te korruptohen edhe ata te SPAK-ut kur tju vije mundesia.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 15:46   #3
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,189
Thanks: 339
Thanked 593 Times in 438 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

Duhet qe korrupsioni dhe te korruptuarit te futen ne "lufte" me njeri-jatrin. Ne ket menire, SPAK e gjykat gjejn terren me favorizues veprimi, Pra duhet depertu e ēar uniteti i te korruptuarve sal-ed-lir-bash ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 07:10   #4
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,121
Thanks: 6,488
Thanked 3,074 Times in 1,263 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Re: A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

Shpresojm te realizohet

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 07:27   #5
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,407
Thanks: 6,804
Thanked 8,025 Times in 5,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

spak ose aspak do thonte shekspiri
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 09:08   #6
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,963
Thanks: 3,953
Thanked 6,647 Times in 2,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 122
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

E veshtire eshte, por ndonje "fakir" do ta haje.

Fakir= me i pastri nga pisanjoset.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
🖤 (1)
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 09:23   #7
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,718
Thanks: 3,307
Thanked 2,585 Times in 1,748 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

Gjerat ne bote i leviz perpara interesi. Keta te huaj qe merren me reformen ne drejtesi ne kete vend, cfare interesash kane qe e bejne kete pune? Kur shqiptaret te kene interes qe te vendosin drejtesi ne vendin e tyre vetem atehere do kemi drejtesi.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 11:24   #8
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,491
Thanks: 14,516
Thanked 12,403 Times in 7,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

Shpresojmė, ishalla bėhet ashtu siē thonė, "vilat" e reja nė Reē janė gati me gjithė hale pėr macet, janė kompletuar.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 12:16   #9
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,428
Thanks: 1,462
Thanked 8,250 Times in 3,655 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

Yep, duke fillu nga Meta. Le te behet ai mesim e me rradhe, nobody is untouchable.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 12:48   #10
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,750
Thanks: 827
Thanked 1,560 Times in 901 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

Uleni steken se do zhgenjeheni me pritshmerite qe keni.

Nqf se BE & USA po punojne per reformen ne drejtesi , politikanet tane , kuptohet ato kryesoret kane 10 vjet qe po joshin me kuē e me maē duke i dhene prona , para , vila e biznese qe ti shpetojne reformes.

Mos u cudisni qe ne burg te fusin Ylli Manjanin dhe te injorojne Ilir florinin , mos u cudisni qe ta haje arben ristani dhe te shpetoje Berisha.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 13:31   #11
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,788
Thanks: 1,904
Thanked 2,666 Times in 1,482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Re: A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

Po kėtė kunatin e shokut Xhemal e kap spėrkata!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 14:18   #12
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,963
Thanks: 3,953
Thanked 6,647 Times in 2,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 122
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Uleni steken se do zhgenjeheni me pritshmerite qe keni.

Nqf se BE & USA po punojne per reformen ne drejtesi , politikanet tane , kuptohet ato kryesoret kane 10 vjet qe po joshin me kuē e me maē duke i dhene prona , para , vila e biznese qe ti shpetojne reformes.

Mos u cudisni qe ne burg te fusin Ylli Manjanin dhe te injorojne Ilir florinin , mos u cudisni qe ta haje arben ristani dhe te shpetoje Berisha.
Ku ēuditesh mė ketu. Cdo gje e degjojme dhe e hedhin pas kraheve, e pranojme.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 14:44   #13
doganieri
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 272
Thanks: 0
Thanked 50 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
doganieri do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

Plani dyvjecar do na sjelle begati.

Llac shoku ropi, llac.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 22:43   #14
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,189
Thanks: 339
Thanked 593 Times in 438 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: A besoni se ngritja e SPAK do tė ēojė zyrtarė tė korruptuar nė burg?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
spak ose aspak do thonte shekspiri
SPAK do te thot SAPAK, sipas gjasave. Nderkoh ne bejm demostrata shou teatri, unaze, e trau, nderkoh qe shteti eshte shndrru ne nji monokraci te dalldisme.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur