Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-07-2019, 02:34   #1
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,066
Thanks: 135
Thanked 860 Times in 498 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
ZET ka mbyllur reputacionin
Amerika per te cilen nuk flet njeri

Nje marangoz me kursimet e jetes se tij ($ 3 mil.) i paguan plotesisht kolegjin 33 studenteve te Idaho qe sikurse ai dikur, nuk do ta kishin kurre ate mundesi.

Marangozi kishte punuar 65 vjet, kishte 2 pale xhinse: nje per pune dhe nje pe rne kishe, dhe ngiste nje makine me ndryshkur.

Per me shume:
https://www.cnn.com/2019/07/19/us/ca...rnd/index.html
🖤 (2)
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 02:59   #2
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,432
Thanks: 1,464
Thanked 8,252 Times in 3,656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Ti thuash bravo, si thua dot, se fundja jeten e vet se jetoi sic ishte per t’jetu. Ca njerez jane te cuditshem.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 03:09   #3
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,066
Thanks: 135
Thanked 860 Times in 498 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Ti thuash bravo, si thua dot, se fundja jeten e vet se jetoi sic ishte per t’jetu. Ca njerez jane te cuditshem.
Si duket nuk e ke degjuar videon.

Ai deshironte te shkollohej, mirepo kjo mundesi nuk ju dha. Nuk qe martuar kurre; dhe punes qe bente i kishte kushtuar tere seriozitetin. Ashtu si jetoi; i kishin mjaftuar.

Por i dha shanc 33 te tjereve per t'u bere doktorre, avokate e inxhiniere.

Mbase ai ka jetuar me shume se ne te tjeret.
🖤 (2)
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 03:23   #4
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,432
Thanks: 1,464
Thanked 8,252 Times in 3,656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Si duket nuk e ke degjuar videon.

Ai deshironte te shkollohej, mirepo kjo mundesi nuk ju dha. Nuk qe martuar kurre; dhe punes qe bente i kishte kushtuar tere seriozitetin. Ashtu si jetoi; i kishin mjaftuar.

Por i dha shanc 33 te tjereve per t'u bere doktorre, avokate e inxhiniere.

Mbase ai ka jetuar me shume se ne te tjeret.
E lecova ate cka solle. Kurseu per 60 e ca vjet 3million dollare. Po vete 2 pale pantallona kishte dhe nje rrangalle te vjeter me 4rrota. Kurseu shpirtit t’vet. I cuditshem. Jo cdo kush e ben. Po dhe per bravo nuk eshte.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 03:42   #5
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,967
Thanks: 3,954
Thanked 6,650 Times in 2,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Si i perzgjodhi ata 33?
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
🖤 (1)
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 06:11   #6
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,435
Thanks: 15,071
Thanked 8,899 Times in 6,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Cdo njeri e jeton JETEN si i pelqen apo sipas mundesive.Njeri vret,tjetri pret,dikush tjeter gjuan me sopate,disa te tjere merren me zgjedhje,ca te tjere me llafe,do te tjera NATE dhe DITE selfie,mbi te tjera i ndrrojne te brendshmet cdo ore sepse nuk kane me cfare te merren tjeter e sa te tjera.BRAVO i QOFTE sepse njeri punetor dhe fatkeq.

RIP.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 06:28   #7
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,230
Thanks: 9,878
Thanked 8,792 Times in 4,449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 308
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Ky njeri i Urte i dha mend me shume atyre pseudo moralisteve .

Pse bad, ata biznesmenet apo bankieret qe kane leke me thas ca do i bejne leket e tyre mos do i marrin gje me vete?

Ky besoj se ka ikur shume me i pasur nga kjo bote e eger kapitaliste.


P.s; prisni kur te plasi lufta me Iranin per naften.. se kjo do iu haj kokat ketyre.. Amin, kur!!
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 07:01   #8
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,435
Thanks: 15,071
Thanked 8,899 Times in 6,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Ky njeri i Urte i dha mend me shume atyre pseudo moralisteve .

Pse bad, ata biznesmenet apo bankieret qe kane leke me thas ca do i bejne leket e tyre mos do i marrin gje me vete?

Ky besoj se ka ikur shume me i pasur nga kjo bote e eger kapitaliste.


P.s; prisni kur te plasi lufta me Iranin per naften.. se kjo do iu haj kokat ketyre.. Amin, kur!!
JA se cfar quhet.....MORRal.


Ose....ana tjeter e <mediales>...


PS...ky gjoni,gjoka apo si quhet....fytyre e FRIKSHME dhe perse!!!!

https://www.documentcloud.org/docume...ndictment.html.

Por me mire te pyesim keta me flamur ne amerike.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 07:41   #9
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,904
Thanks: 13,673
Thanked 8,328 Times in 4,872 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Bravo i qofte , kjo tregoj qe ka njerez qe sjetojn per para .
Por nga ana shpirterore ai ka arritur shume , sepse u ka ndryshuar jeten e kjo esht arritje e nje niveli tjeter qe ca njerezve qe jetojn vetem per deshirat siperfaqesore mund tu duket cudi ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 07:51   #10
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,435
Thanks: 15,071
Thanked 8,899 Times in 6,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Bravo i qofte , kjo tregoj qe ka njerez qe sjetojn per para .
Por nga ana shpirterore ai ka arritur shume , sepse u ka ndryshuar jeten e kjo esht arritje e nje niveli tjeter qe ca njerezve qe jetojn vetem per deshirat siperfaqesore mund tu duket cudi ...
Po te CICEROJE Epstein,do bien dhe ca te ashtequajtura <figura> ne usa.Duke filluar nga trump e me rradhe...sipas meje.

baby
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 08:16   #11
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,723
Thanks: 3,311
Thanked 2,589 Times in 1,751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Gjesti i tij eshte i respektueshem. Rasti eshte i vecante sepse ai ka dhuruar gjithe kursimet e jetes se tije. Por duhet te dini dicka qe Harvard pershembull dhe universitete te tjera te medha amerikane, nje pjese te fondeve i sigurojne nepermjet dhuratave financiare qe bejne ish-studente te ketyre universiteteve qe kane pasuar sukses ne jeten e tyre dhe kane mundesi financiare. Po te beni je kerkim te thjeshte do shikoni se ka raste te shumta duke filluar nga emra shume te njohur. Eshte pjese e kultures se tyre.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 21-07-2019 nė 14:18
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 08:58   #12
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,419
Thanks: 6,485
Thanked 7,919 Times in 3,782 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Ti thuash bravo, si thua dot, se fundja jeten e vet se jetoi sic ishte per t’jetu. Ca njerez jane te cuditshem.
Bravo posi, po sikur tja linte maces si ai weirdo i shanellit lol
__________________
a wolf will never be a pet
🖤 (1)
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 09:24   #13
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,949
Thanks: 788
Thanked 3,039 Times in 1,687 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Thjesht ka bere diqka te veqant dhe jo cdo kush e bene, per ket bravo i qoft, at qe nuk e arriti vet, ja mundesoj te tjereve, mesazh me te fuqishem se per te tjeret nuk mund te ket.
🖤 (1)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:08   #14
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,176
Thanks: 785
Thanked 1,197 Times in 902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

kjo badi ja fut kot fare
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:20   #15
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,723
Thanks: 3,311
Thanked 2,589 Times in 1,751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
kjo badi ja fut kot fare
Njefare te drejte ka. Njeriu po nuk deshi veten e tij, atehere eshte kot. Njefare ekuilibri duhet te kete.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:25   #16
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,432
Thanks: 1,464
Thanked 8,252 Times in 3,656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Para ca muajsh ishte dhe nje milioner qe u pagoi tuition komplet nje klase se mbaj mend sa students qe u graduan nga college. Ishin shume. Xheste te tilla ka plot ne USA.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:26   #17
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,176
Thanks: 785
Thanked 1,197 Times in 902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

secili ben si di vete..nuk gjykohet per menyren si e jeton jeten per aq kohe sa nuk i bie kujt ne qafe.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:30   #18
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,723
Thanks: 3,311
Thanked 2,589 Times in 1,751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Atehere mos e hapim si teme o tanku.
Nuk tha njeri se i ka rene ndonjerit ne qafe. Une thashe qe i ka rene vetes se tij ne qafe.
Perpara ca kohesh vdiq nje lyps ne Amerike me duket dhe atij ju gjet nje shume e konsiderueshme te hollash, nje pasuri e tere por qe nuk me kujtohet ekzakt si shume. Ca kuptimi ka kjo? Jeto si qeni kur ke nje pasuri te tere?
Le ta shpallin shenjtor sepse vetem nje i tille jeton per te tjere dhe le pas dore veten.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:33   #19
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,176
Thanks: 785
Thanked 1,197 Times in 902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

ti mendon se e ka lene veten pas dore..ai ndoshta ne ate menyre e ka shijuar jeten..ai model jete qe per ty mund te jete i pelqyeshem per mua mund te mos jete..
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:35   #20
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,723
Thanks: 3,311
Thanked 2,589 Times in 1,751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Tani per hir te kokefortesise dhe kundershtimit mund te vazhdosh gjithe diten. Te jetosh me pantallona te grisura dhe ne varferi nuk eshte kenaqesi.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur