Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-07-2019, 14:38   #21
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,500
Thanks: 1,466
Thanked 8,361 Times in 3,696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
ti mendon se e ka lene veten pas dore..ai ndoshta ne ate menyre e ka shijuar jeten..ai model jete qe per ty mund te jete i pelqyeshem per mua mund te mos jete..
Ok e drejta e cdo kujt. Atehere pse gjykon mendimin tim ? Ti po ben te njehten gje. Meqe ja fus une kot. Ca eshte kot per ty, eshte plot per mua.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (1)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:38   #22
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,313
Thanks: 799
Thanked 1,292 Times in 963 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

te jetosh nen presionin e pasurise gjithashtu nuk eshte kenaqesi
shoku_tanku ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:40   #23
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,313
Thanks: 799
Thanked 1,292 Times in 963 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Ok e drejta e cdo kujt. Atehere pse gjykon mendimin tim ? Ti po ben te njehten gje. Meqe ja fus une kot. Ca eshte kot per ty, eshte plot per mua.
po normalisht,une nuk perfaqesoj mendimin absolut..as e mar persiper nje gje te tille..sipas mendimit tim ja ke futur kot
shoku_tanku ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:40   #24
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,378
Thanks: 258
Thanked 420 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Nje marangoz me kursimet e jetes se tij ($ 3 mil.) i paguan plotesisht kolegjin 33 studenteve te Idaho qe sikurse ai dikur, nuk do ta kishin kurre ate mundesi.

Marangozi kishte punuar 65 vjet, kishte 2 pale xhinse: nje per pune dhe nje pe rne kishe, dhe ngiste nje makine me ndryshkur.

Per me shume:
https://www.cnn.com/2019/07/19/us/ca...rnd/index.html
Cfare arsyetimi eshte ky i joti?

Qe kur ky njeri ( i mire) perfaqsoka oligarkine cifute qe udheheq Ameriken?

Cfare lidhje ka kjo?

Kur flitet per ameriken flitet per oligarkine financiare dhe politike qe kontrollon politikat globale qe dalin nga Uashingtoni, nuk flet njeri per 1 obez qe han hamburger apo per nje avokat a ku ta di une.


Dhe qe ta dish 1 gje, Kolegjet ne Amerike vertete te japin me shume mundesi per punesim, por jane edhe '' slut factories''.

Ne disa studime te bera, 1 femer ne kolegjet ameirkane mund te beje seks me 30 meshkuj mesatarisht per 4 vite atje.

Ne disa raste shkon 60, ne disa raste edhe 10.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:42   #25
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,378
Thanks: 258
Thanked 420 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Gjesti i tij eshte i respektueshem. Rasti eshte i vecante sepse ai ka dhuruar gjithe kursimet e jetes se tije. Por duhet te dini dicka qe Harvard pershembull dhe universitete te tjera te medha amerikane, nje pjese te fondeve i sigurojne nepermjet dhuratave financiare qe bejne ish-studente te ketyre universiteteve qe kane pasuar sukses ne jeten e tyre dhe kane mundesi financiare. Po te beni je kerkim te thjeshte do shikoni se ka raste te shumta duke filluar nga emra shume te njohur. Eshte pjese e kultures se tyre.
Shume universitete amerikane, por sidomos Harvardi, jane asgje me shume sesa nje rrjet shume mire i organizuar politik, ku nje pjes e emadhe e atyre qe futen atje si student jane perzgjedh me kohe, nderkohe qe edhe ate qe fitojne burse, duhet te jete te pershtatshem qe te behen pjese e grupit.

Bej nje hetim te vogel se kujt etnie i perkasin shumica e profesoriatit ne Harvard, dikue me shue se 90% dhe ec flasim bashke perseri.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:46   #26
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,763
Thanks: 3,331
Thanked 2,662 Times in 1,797 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Shume universitete amerikane, por sidomos Harvardi, jane asgje me shume sesa nje rrjet shume mire i organizuar politik, ku nje pjes e emadhe e atyre qe futen atje si student jane perzgjedh me kohe, nderkohe qe edhe ate qe fitojne burse, duhet te jete te pershtatshem qe te behen pjese e grupit.

Bej nje hetim te vogel se kujt etnie i perkasin shumica e profesoriatit ne Harvard, dikue me shue se 90% dhe ec flasim bashke perseri.
Po t pranoj tė gjitha sa thua pėr njė moment. Ēfarė lidhje kanė kėto me ēfarė po diskutojmė ne?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:47   #27
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,500
Thanks: 1,466
Thanked 8,361 Times in 3,696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Shume universitete amerikane, por sidomos Harvardi, jane asgje me shume sesa nje rrjet shume mire i organizuar politik, ku nje pjes e emadhe e atyre qe futen atje si student jane perzgjedh me kohe, nderkohe qe edhe ate qe fitojne burse, duhet te jete te pershtatshem qe te behen pjese e grupit.

Bej nje hetim te vogel se kujt etnie i perkasin shumica e profesoriatit ne Harvard, dikue me shue se 90% dhe ec flasim bashke perseri.
C’hetim te bej ai. Ja e paske bere ti. Pse te lodhet ai me hetime e kerkime. A ka source me te besueshme se ty n’bote dhe ne t’gjithe rrjetin virtual??! Ncuq ska!!
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (1)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:49   #28
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,313
Thanks: 799
Thanked 1,292 Times in 963 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

ce ka kete punen e seksit ky?gati gati te jep pershtypjen se eshte qenie aseksuale!
🖤 (1)
shoku_tanku ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:55   #29
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,378
Thanks: 258
Thanked 420 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
C’hetim te bej ai. Ja e paske bere ti. Pse te lodhet ai me hetime e kerkime. A ka source me te besueshme se ty n’bote dhe ne t’gjithe rrjetin virtual??! Ncuq ska!!
Xhuxhe e vogel, shko laj pjatat dhe bej komente tek profili i edvinin ne facebook.

Ne keto gjera je nr 1.
🖤 (1)
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 14:57   #30
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,378
Thanks: 258
Thanked 420 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Po t pranoj tė gjitha sa thua pėr njė moment. Ēfarė lidhje kanė kėto me ēfarė po diskutojmė ne?

Te dhashe nje sqarim me te madh se cfare ndodh ne Harvard meqe permende donacionet.

Apo nuk e kuptove kete gje?
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 15:00   #31
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,500
Thanks: 1,466
Thanked 8,361 Times in 3,696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Xhuxhe e vogel, shko laj pjatat dhe bej komente tek profili i edvinin ne facebook.

Ne keto gjera je nr 1.
Shume fantazi ke. Lol. Po mire ate ne 4 vjet shkolle shkojne me 30meshkuj si e gjete? Ca formule perdore? Si dole ne ate rezultat? Kot te kam nenvleresuar une ty. Me duket kemi te bejme me nje gjeni.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (2)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 16:00   #32
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,130
Thanks: 5,212
Thanked 5,733 Times in 2,857 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

O cu shkrime loool

Ps... Ne lidhje me temen :

Nuk eshte gje e keqe humanizmi qe ka lene pas , por Ne te njenten kohe nuk eshte as aspiruese ( historia ne pergjithesi) . In fact it’s a sad story .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 16:32   #33
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,500
Thanks: 1,466
Thanked 8,361 Times in 3,696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Tamam sad...
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 17:45   #34
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,837
Thanks: 6,606
Thanked 1,885 Times in 1,069 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin


Dhe qe ta dish 1 gje, Kolegjet ne Amerike vertete te japin me shume mundesi per punesim, por jane edhe '' slut factories''.

Ne disa studime te bera, 1 femer ne kolegjet ameirkane mund te beje seks me 30 meshkuj mesatarisht per 4 vite atje.

Ne disa raste shkon 60, ne disa raste edhe 10.
Ka qe bejn sex me 30 ne nje nate, quhen house parties,lol por ka qe kalojn me nje te dashur gjithe kohes por kto jane raste te rradha.
Megjithate une them zoti ua shtoft oreksin atyre femrave, une jam xheloz qe nuk i kam nen kontrollin tim personal si king Salomoni.

Kur pashe ket videon e ktij plakut une u mbusha disi me urrejtje Ai duket edhe nga fotoja e rinise qart dhe nga jeta e tij ne pune qe nuk ka kap shume femra gjate jetes dhe tani ia ka dhuruar gjitha parate disa femrave qe kane ba aq shume sex ne college saqe zoti kurr nuk do ja bej hallall ktij plaku matuf.
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 20:00   #35
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,992
Thanks: 3,968
Thanked 6,684 Times in 2,261 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Ore shok... po pse su dashkan ashtusur njerzit?!
Jo 1 jo 30 .

Le ta gjejnė vet.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 20:28   #36
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Tani per hir te kokefortesise dhe kundershtimit mund te vazhdosh gjithe diten. Te jetosh me pantallona te grisura dhe ne varferi nuk eshte kenaqesi.
Amerika nuk eshte si Europa lol, ketu ka pak rendesi dukja, apo veshja, shikon meshkuj me shapka, apo me nje kapele te vjeter, dhe atje tej ka parkuar chevy camaro apo mustang te ri akull, dhe shtepi mund te kete nje alamet vile. Dhe per femrat e njejta gje, ka te tilla shume, qe vishen cheap fare, dhe eshte doktoreshe, qe fiton 10 mije dollare ne muaj. I love America.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 21-07-2019 nė 20:30
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 20:30   #37
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,954
Thanks: 790
Thanked 3,071 Times in 1,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Amerika nuk eshte si Europa lol, ketu ka pak rendesi dukja, apo veshja, shikon meshkuj me shapka, apo me nje kapele te vjeter, dhe atje tej ka parkuar shevy camaro apo mustang te ri akull, dhe shtepi mund te kete nje alamet vile. Dhe per femrat e njejta gje, ka te tilla shume, qe vishen cheap fare, dhe eshte doktoreshe, qe fiton 10 mije dollare ne muaj. I love America.
Jo rastesisht e mbaj flamurin Amerikan ne shtepin time dhe ky vend me ka dhene pasuri sikur te kisha jetu 4 jeta ne Kosove ket pasuri nuk do e kisha arrit, mirenjohes deri sa jam gjall jam ndaj shtetit Amerikan.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ragnar : 21-07-2019 nė 20:37
🖤 (2)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 20:35   #38
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,763
Thanks: 3,331
Thanked 2,662 Times in 1,797 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Amerika nuk eshte si Europa lol, ketu ka pak rendesi dukja, apo veshja, shikon meshkuj me shapka, apo me nje kapele te vjeter, dhe atje tej ka parkuar chevy camaro apo mustang te ri akull, dhe shtepi mund te kete nje alamet vile. Dhe per femrat e njejta gje, ka te tilla shume, qe vishen cheap fare, dhe eshte doktoreshe, qe fiton 10 mije dollare ne muaj. I love America.
Po por problemi eshte se ky kishte vetem dy pale xhinse dhe nuk kish camaro. eshte tjeter historia e tije.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 20:43   #39
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,313
Thanks: 799
Thanked 1,292 Times in 963 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

po pse po te kishte tre pale xhinse ca do ndryshonte ? ai e humbi mundesine e tij jo per faj te tij dhe kete mundesi ua krijoi disa te tjereve ne kohen kur leket nuk i hynin me ne pune..ndoshta po te ishte arsimuar nuk do i kishte hequr aq kursime menjane..jeta eshte e paparashikueshme..ne nuk e dime nese realizimi i endrrave tona eshte gjeja me e mire qe mund te na ndodhe ne jete..ndonjehere nje enderr e realizuar mund te te shnderrohet edhe ne makth..askush nuk duhet gjykuar per menyren se si e ka kaluar jeten per aq kohe sa kete gje e ka bere me vullnet te plote...
shoku_tanku ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 20:51   #40
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,500
Thanks: 1,466
Thanked 8,361 Times in 3,696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Amerika per te cilen nuk flet njeri

Tanku, ato $$$ me ate pune qe ka pas ka kursyer jashte mase, plus nuk u martua, as femije, asnje shpenzim. I ka kursyer shpirtit te vet. Nuk ka jetuar ato pare qe ka derdh djerse. Nuk eshte kollaj te kursesh dhe te jetosh normalisht ne usa. Dmth ka jetuar nen minimalen e te jetuarit. Nejse deshira e tij. Hopefully ato 33 veta kane tru n’koke. Nuk shkon dem sakrifica ketij. Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (1)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur