Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-07-2019, 17:14   #1
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Rreth te drejtave te autorit @

Kjo teme eshte hapur ne vitin 2012 nga Zet. eshte zhvilluar kryesisht nga Zet, une, dhe Ajnej.
Merita e tezes frigjiane ne historiografine shqiptare i takon absolutisht Zet, ne te tjeret kemi ndihmuar gjithashtu, duke sjelle mjaft burime, per ta konsoliduar.

mirepo del dikush tjeter e cila gjuan debatet ne forume, padronizon teza dhe shkruan liber dhe i shfaq si te sajat, sigurisht duke mos qene autorja e tezes, nuk shmang dot gabimet feminore.
Elena, jam i sigurt qe do e lexosh kte postim. bravo te qofte, nuk ke bere plagjiature copy paste, ke bere plagjiature duke perdorur fjalet e tua, pervec ca perkthimeve autoresh antike(aty ja ke futur direkt copy)
pikerisht se ke perdorur fjalet e tua, plagjiatura eshte gjysmake, e pasakte dhe lehtesisht e sulmueshme.

ps. per ata qe nuk e dine, Elena eshte motra e ish antarit te forumit te ndjerit dhe te respektuar, Altin Kocaqi ,me nick Alfeko.
ps.2 te pakten perkthimet e autoreve qe i ke hedhur ne librin tend, i ke copy paste fiks sic i kam perkthyer dhe postuar une ne forum, ta kishe permendur nick-un(une nuk shkruaj me emer dhe mbiemer), sepse kam perkthyer pa para, dhe kam harxhuar kohe.ps3, Zet, vazhdo shkruaj ti, se ka ne tiron, dhe profesore qe ti marin tezat shkruajn libra, mburren dhe ke studentet, dhe shpallin se kan shpikur ujin e ngrohte.

magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 17:19   #2
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

kjo eshte tema me e rendesishme e forumit, dhe me rekord klikimesh.
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 17:44   #3
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,636
Thanks: 1,247
Thanked 2,005 Times in 1,151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Tė paska mėrzit Elena.....
Dėrgoi njė mesazh dhe thuaja....
Mirė do tė ishte qė tė gjithė ju tė krijoni njė grup bėrthamė dhe kėto diskutime teza t'i bėni vepra....
edlin nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 18:15   #4
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Tė paska mėrzit Elena.....
Dėrgoi njė mesazh dhe thuaja....
Mirė do tė ishte qė tė gjithė ju tė krijoni njė grup bėrthamė dhe kėto diskutime teza t'i bėni vepra....
Jo nuk me ka merzit. Zet, une, dhe te tjere shkruajm pas nje nicku, pra jo per emer. Per mua dihet vetem emri shkurt, Zet-it as emri nuk i dihet. Shkruajm pa egoizem, me qellimin e vetem te saktesohet mire historia shqiptare, per kte arsye kemi harxhuar mijera ore duke germuar fakte dhe autore antike. Mirepo kur kopjon nga te tjere teza dhe i ben mix me fjalet e tua ben gafa, sepse nuk ke ne koke gjith pikturen. Psh, Elena, mer nje fraze te Herodotit te sjelle nga une ketu, i cili thote se bryget emigruan ne lindje dhe ndryshuan emrin ne frigje, dhe kta frigjiane Elena automatikisht i ben trojane
Mirepo Kocaqi nuk e di qe bryget emigruan ne epoken e hekurit, kurse lufta e trojes u luftua me arme bronxi(sipas iliades). Pra problemi eshte kur tezat modifikohen, dhe dalin blof.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 22-07-2019 nė 18:20
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 18:59   #5
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,066
Thanks: 135
Thanked 860 Times in 498 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Kjo teme eshte hapur ne vitin 2012 nga Zet. eshte zhvilluar kryesisht nga Zet, une, dhe Ajnej.
Merita e tezes frigjiane ne historiografine shqiptare i takon absolutisht Zet, ne te tjeret kemi ndihmuar gjithashtu, duke sjelle mjaft burime, per ta konsoliduar.

mirepo del dikush tjeter e cila gjuan debatet ne forume, padronizon teza dhe shkruan liber dhe i shfaq si te sajat, sigurisht duke mos qene autorja e tezes, nuk shmang dot gabimet feminore.
Elena, jam i sigurt qe do e lexosh kte postim. bravo te qofte, nuk ke bere plagjiature copy paste, ke bere plagjiature duke perdorur fjalet e tua, pervec ca perkthimeve autoresh antike(aty ja ke futur direkt copy)
pikerisht se ke perdorur fjalet e tua, plagjiatura eshte gjysmake, e pasakte dhe lehtesisht e sulmueshme.

ps. per ata qe nuk e dine, Elena eshte motra e ish antarit te forumit te ndjerit dhe te respektuar, Altin Kocaqi ,me nick Alfeko.
ps.2 te pakten perkthimet e autoreve qe i ke hedhur ne librin tend, i ke copy paste fiks sic i kam perkthyer dhe postuar une ne forum, ta kishe permendur nick-un(une nuk shkruaj me emer dhe mbiemer), sepse kam perkthyer pa para, dhe kam harxhuar kohe.ps3, Zet, vazhdo shkruaj ti, se ka ne tiron, dhe profesore qe ti marin tezat shkruajn libra, mburren dhe ke studentet, dhe shpallin se kan shpikur ujin e ngrohte.

https://www.youtube.com/watch?v=-sE5jpSJ_Sw
Pse habitesh? Kot te jam zemeruar kur ke perdorr referenca per te cilat nuk te kam autorizuar, vetem per te shitur mend 3 minuta ne forum? Ti e shikon qarte se une pergjigjem me minimumin e domosdoshem.

Tezat e saj dhe platformave medniake te historise ne Shqiperi kane ardhur nga Forumishqiptar- grupi yne, dhe Forum-al, perseri grupi yne. Asnje rresht nuk ka shkruur ajo para se te diskutohej ne forume dhe as qe nuk eshte diskutuar ne forum. Hiq librin me Austro-Hungarine.

Edhe tezen qe greket jane shqiptare ortodokse, perkunder arnauteve ne Shqiperi, ne kete forum e mori Elena sepse cuditerisht idete e 'reja' dalinjitha dalin 2 muaj + pasi eshte postuar ne forum.

Te ishte vetem se benin emer dhe para, nuk do me behej aq vone. Mirepo keta elemente, bashkerisht, i kane shkaterruar tezat origjinale, i kane mbushur me pasaktesi,dhe duke qene se nuk kane as referenca, nuk mund te merren seriozisht nga historianet. Nuk kane lene gje pa quajtur shqiptare!

Pasatj kemi edhe anetare te grupit te historise; derdimene te ndritur, qe me akuzojne se kam bere plagjiature duke shkruar ne media te ndyshme, 'pasi shkrimet jane te ngjashme me te mijat'. Nuk kam nevoje te marr nga askush une; aq sa kam dhe jane revolucion po te botohen si duhet.

Per kend u dashkan shpenzuar oret e jetes? Per ata qe neser do thone se kam shpifur, akuzuar dhe vjedhur?
🖤 (1)
ZET nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 19:15   #6
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,949
Thanks: 788
Thanked 3,039 Times in 1,687 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Nese dikush shkrun si anonim, do mbetet si anonim dhe do perfundon si anonim por edhe nuk do mirret parasysh apo do kopjohet pa pike problemi, puna eshte qe kur te beshe diqka te vlefshem dhe qe e di qe ka shume vlere atehere mbroje me emer dhe mbiemer si nje autor dhe aty ballafaqohesh pastaj me kritika nga te lemise se njejt, eshte e kot te shkruash ne forume, ku neser nese flet me dikend do thote me histori forumesh ti mirresh!? Pra konsiderohet jo bindese.
Ndersa mos pervetsimi i diqkaje me vlere eshte si qiri qe bene drite per te tjeret a te njejten kohe shkrihet.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 19:28   #7
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

je komplet gabim, po nejse.
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 19:31   #8
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,949
Thanks: 788
Thanked 3,039 Times in 1,687 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
je komplet gabim, po nejse.
Cka ka gabim ketu Land?
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 19:44   #9
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Pse habitesh? Kot te jam zemeruar kur ke perdorr referenca per te cilat nuk te kam autorizuar, vetem per te shitur mend 3 minuta ne forum? Ti e shikon qarte se une pergjigjem me minimumin e domosdoshem.

Tezat e saj dhe platformave medniake te historise ne Shqiperi kane ardhur nga Forumishqiptar- grupi yne, dhe Forum-al, perseri grupi yne. Asnje rresht nuk ka shkruur ajo para se te diskutohej ne forume dhe as qe nuk eshte diskutuar ne forum. Hiq librin me Austro-Hungarine.

Edhe tezen qe greket jane shqiptare ortodokse, perkunder arnauteve ne Shqiperi, ne kete forum e mori Elena sepse cuditerisht idete e 'reja' dalinjitha dalin 2 muaj + pasi eshte postuar ne forum.

Te ishte vetem se benin emer dhe para, nuk do me behej aq vone. Mirepo keta elemente, bashkerisht, i kane shkaterruar tezat origjinale, i kane mbushur me pasaktesi,dhe duke qene se nuk kane as referenca, nuk mund te merren seriozisht nga historianet. Nuk kane lene gje pa quajtur shqiptare!

Pasatj kemi edhe anetare te grupit te historise; derdimene te ndritur, qe me akuzojne se kam bere plagjiature duke shkruar ne media te ndyshme, 'pasi shkrimet jane te ngjashme me te mijat'. Nuk kam nevoje te marr nga askush une; aq sa kam dhe jane revolucion po te botohen si duhet.

Per kend u dashkan shpenzuar oret e jetes? Per ata qe neser do thone se kam shpifur, akuzuar dhe vjedhur?
e kam shkruar dhe me pare por nuk e di se ku, ndoshta ne kte teme.
ne nje bisede private, nja antare qe e njoh live, me thote qe kishte zbuluar cili eshte Zet, ne facebook, nisur nga nje shkrim i ketij personi(ky eshte dhe president i shoqates kombi ketu ne USA, nje fare permetari me emrin Artur Vrekaj}.kjo antarja ishte nisur thjesht nga fakti qe ky shkruante per kapelen frigjiane dhe i kishte rene shkurt, ky eshte Zet.
i them pa he, ma jep link-un, i cili eshte ky http://illyriapress.com/dy-simbole-t...i-dhe-helmeta/

e hap dhe e lexoj, mu deshen vetem 20 sec per ta kuptuar qe nuk eshte Zet, i them kesaj, nuk eshte Zet, por ka kopjuar nga Zet, ka futur dhe fjale te tijat dhe ka bere sallate cdo gje.
ky eshte demi me i madh, sepse bejne plagjiature, copa copa, dhe duke patur mungesa te thella njohurish historike, futin dhe mendime te tyre te pambeshtetura, dhe shfaqin nje teze te modifikuar te percudnuar.

ndoqa kte emisionin me Elenen, kishte perballe ate teologun qe kishte studiuar ne greqi, Curri a ca e quajne, ai eshte komplet medioker, mirepo ne duelin me Elenen dukej sikur fitoi, sepse Elena nuk dinte aspak si te mbrohej, e thoshte disa here, po mire shumezojme me zero antikitetin dhe themi nuk ekziston, nuk ka antikitet.
une do e kisha shkaterruar per 2 minuta ate kokerr idioti teolog ortodoks, dhe ate tjetrin gjithashtu.
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 19:49   #10
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,066
Thanks: 135
Thanked 860 Times in 498 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Po si jo! Shqiptaret, lere qe nuk kane haberin e te drejtes se autorit kur shkruan me pseudonim; por te vjedhin legalisht pronat, emrin e gjyshit, e marrin gjyshin dhe vepren e tij dhe ja ngjisin pemes se tyre familjare per t'u dekoruar turperisht Kuvendi Popullor i Shqiperise dhe Presidenca, me te dhena fallso 'per sherbime te shquara ndaj kombit'!

Kur gjyshit tim i kane humbur varrin, ja lane femijet mes kater rrugeve, dhe i kane marre kontributin e jetes se tij, te cilen ja mohoi familjes se vet; c'te pres une?!

Per ata qe duan te dine. Ja si ruan bota vepren e autorit; sepse mendon qe edhe puna e mirefillte kerkimore dhe mendore ka vrele si edhe ajo e atij qe prodhon tulla. Po sa autore kane shkruar me pseudonime? Ja tri: Stendhal, George Orwell, George Sand etj.

https://www.copyright.gov/fls/fl101.pdf

Citim:
Pseudonyms
fl-101
An author of a copyrighted work can use a pseudonym or pen name. A work is pseudonymous if the author is identified on copies or phonorecords of the work by a fictitious name. Nicknames and other diminutive forms of legal names are not considered fictitious. Copyright does not protect pseudonyms or other names. If you write under a pseudonym but want to be identified by your legal name in the Copyright Office’s records, give your legal name and your pseudonym on your application for copyright registration. Check “pseudonymous” on the application if the author is identified on
copies of the work only under a fictitious name and if the work is not made for hire. Give the pseudonym where indicated.
If you write under a pseudonym and do not want to have your identity revealed in the Copyright Office’s records, give your pseudonym and identify it as such on your application.
You can leave blank the space for the name of the author. If an author’s name is given, it will become part of the Office’s online public records, which are accessible by Internet. The information cannot later be removed from the public records. You must identify your citizenship or domicile.
In no case should you omit the name of the copyright claimant. You can use a pseudonym for the claimant name. But be aware that if a copyright is held under a fictitious name, business dealings involving the copyrighted property may raise questions about its ownership. Consult an attorney for legal advice on this matter. Works distributed under a pseudonym enjoy a term of copyright protection that is the earlier of 95 years from publication of the work or 120 years from its creation. However, if the author’s identity is revealed in the registration records of the Copyright Office, including in
any other registrations any other registrations made before that term has expired, the term then becomes the author’s life plus 70 years.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ZET : 22-07-2019 nė 19:56
🖤 (1)
ZET nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 19:55   #11
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Cka ka gabim ketu Land?
se ca gjera nuk behen vetem

ndoshta ti nuk i di ca beteja epike. styx-baptist, te cilat te linin pa fryme dhe pa gjume.
nuk i di provokimet e mia te qellimshme agresive, duke perdorur dhe hipoteza false, me synimin e vetem per te nxjerre me te miren e mundeshme nga debatuesi perballe, dhe per ta ndihmuar te konsolidoje tezen e tij, me fakte dhe burime te pakundershtueshme.

ne nuk shkruajm as per emer as per para, mbaje mend mire kete. fitimet qe mund te nxirren nga nje liber, jane te barabarta me dy pay stabs te mia javore, kaq.

nga ana tjeter, keta qe shkruajne per para dhe botojne libra, do ishte korrekte te permendnin, ku kane marre tezat, burimet etj, duke permendur forumet, po ashtu dhe nick-et.
sepse ti po boton tani nje liber me nje teze gjysmake te cilen e ka dhene te plote me detaje nga me te imtat antari styx(Zet) qe 20 vjet me pare. fjala bie.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 22-07-2019 nė 19:58
🖤 (1)
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 20:26   #12
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,176
Thanks: 785
Thanked 1,197 Times in 902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Kete Kocaqen e kam pare nja dy here perciptaz ne televizor edhe me eshte dukur tip dallavere.Nuk kam shume njohuri nga kjo fushe por nese ke prova qe ka bere plagjature ben mire ta denoncosh publikisht.Jo thjesht per te kerkuar te drejtat e tua por me teper per te mbrojtur lexuesin per aq kohe sa nje gje te tille nuk e bejne shtepite botuese qe per pese leke botojne lloj-lloj materiali pa kontrolluar burimet dhe pa u konsultuar me eksperte te fushes.Ketu jemi ne kushtet e rrumpalles dhe nuk guxon te maresh nje liber.Gjithe keto ore qe keni shpenzuar ketu per hir te pasionit duhet ti mblidhni keto materiale dhe ti botoni me emer dhe mbiemer,ose me e pakta duhet te mbroni punen tuaj duke denoncuar vjedhjen.
🖤 (3)
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 20:33   #13
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,636
Thanks: 1,247
Thanked 2,005 Times in 1,151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
se ca gjera nuk behen vetem

ndoshta ti nuk i di ca beteja epike. styx-baptist, te cilat te linin pa fryme dhe pa gjume.
nuk i di provokimet e mia te qellimshme agresive, duke perdorur dhe hipoteza false, me synimin e vetem per te nxjerre me te miren e mundeshme nga debatuesi perballe, dhe per ta ndihmuar te konsolidoje tezen e tij, me fakte dhe burime te pakundershtueshme.

ne nuk shkruajm as per emer as per para, mbaje mend mire kete. fitimet qe mund te nxirren nga nje liber, jane te barabarta me dy pay stabs te mia javore, kaq.

nga ana tjeter, keta qe shkruajne per para dhe botojne libra, do ishte korrekte te permendnin, ku kane marre tezat, burimet etj, duke permendur forumet, po ashtu dhe nick-et.
sepse ti po boton tani nje liber me nje teze gjysmake te cilen e ka dhene te plote me detaje nga me te imtat antari styx(Zet) qe 20 vjet me pare. fjala bie.
Atėherė mblidheni grupin, sot nuk ėshtė problem largėsia, dhe i mbroni tezat tuaja qoftė me botime nėn njė logo tė pėrbashkėt qoftė veē e veē... ose dhe nė internet, krijoni njė faqe tė pėrbashkėt a ku di unė.... mėnyrat janė tė pa fundme....
🖤 (2)
edlin nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 20:41   #14
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,066
Thanks: 135
Thanked 860 Times in 498 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

shoku-tanku, falemderit per postimin serioz.

Nuk eshte vetem nje Elena. Eshte nje sistem i tere. Personalisht, nuk jam ne gjendje te vertetoj me gjykate se nga gjyshi im dhe nga familja jone nuk kane dale bandite te cilet jane bere multi-milionere duke ndare pronat e tij me qeverine ne Tirane. Po leri pronat, po nuk te lene as gjyshin! Gjyshi im qe ka hapur shkollen e pare ne Tirane, se pari ne shtepine e tij, qe u falte te varferve pertej mundesive, me nje kontribut qe (na kane thene) ne osmanisht zinte nje pjese te konsiderueshme ne arkiven e vjeter te shtetit, vdiq ne varferi dhe eshte varrosur ne grope te perbashket, sepse femijet i la te mitur. Vepren e tij ja kane atribuar nje injoranti pa lidhje fisnore me te, per te mbuluar baktacileqet.

Cfare kam bere une krahasuar me gjyshin tim? Asgje.

Si thote Salieri tek filmi Amadeus: "Zoti juaj i Meshirshem, Ai shkaterroi djalin e vet per te mos lejuar mediokritetin te marre qofte edhe pjesen me te vogel ne Lavdine e tij". Kjo mua me duket e vetete.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ZET : 22-07-2019 nė 20:45
ZET nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 20:45   #15
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Atėherė mblidheni grupin, sot nuk ėshtė problem largėsia, dhe i mbroni tezat tuaja qoftė me botime nėn njė logo tė pėrbashkėt qoftė veē e veē... ose dhe nė internet, krijoni njė faqe tė pėrbashkėt a ku di unė.... mėnyrat janė tė pa fundme....
tezat te mbrojtura jane te gjitha, me detaje te imta madje, mjafton kaq. hyr ke profili i antarit Zet, shiko temat historike qe ka hapur, dhe ke cdo gje aty.
ne pamje te pare duken tema qe nuk bien ne sy, por nuk bien ne sy per antaret e forumit, te cilet jane te interesuar vetem ca ke veshur sot, dhe tema te tjera idiote.
por ne fakt jane tema me rekord klikimesh ne kte forum dhe ne ate tjetrin. sepse klikohen shume nga vizitoret.
ktyre te fundit nuk u plas hic ca ke veshur ti apo une sot. apo ca ben per momentin rexhina
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 21:02   #16
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,491
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Kete Kocaqen e kam pare nja dy here perciptaz ne televizor edhe me eshte dukur tip dallavere.Nuk kam shume njohuri nga kjo fushe por nese ke prova qe ka bere plagjature ben mire ta denoncosh publikisht.Jo thjesht per te kerkuar te drejtat e tua por me teper per te mbrojtur lexuesin per aq kohe sa nje gje te tille nuk e bejne shtepite botuese qe per pese leke botojne lloj-lloj materiali pa kontrolluar burimet dhe pa u konsultuar me eksperte te fushes.Ketu jemi ne kushtet e rrumpalles dhe nuk guxon te maresh nje liber.Gjithe keto ore qe keni shpenzuar ketu per hir te pasionit duhet ti mblidhni keto materiale dhe ti botoni me emer dhe mbiemer,ose me e pakta duhet te mbroni punen tuaj duke denoncuar vjedhjen.
Siduket Elena per aq kohe qe rinte ne forum, paska grumbulluar nje tufe me informacione, nga ZET ,Ajnej, Zeus10 dhe land. Por me e keqja eshte kur i shesin si te tyret.
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 21:18   #17
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,176
Thanks: 785
Thanked 1,197 Times in 902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Siduket Elena per aq kohe qe rinte ne forum, paska grumbulluar nje tufe me informacione, nga ZET ,Ajnej, Zeus10 dhe land. Por me e keqja eshte kur i shesin si te tyret.
Mjafton te lexosh menyren se si artikulohet ne daljet publike per te kuptuar qe ky njeri ka mangesi serioze ne formim.Mua asnjehere nuk me eshte dukur serioze dhe nuk kam patur durim ta degjoj me teper se 5 minuta.Paraqitet me disa teza te guximshme dhe nuk eshte ne gjendje ti mbroje.E ve ne loje dhe nje xhol mediatik si Arjan Cani me satelitet e tij dhe eshte normale sepse kur paraqitesh me materialet e te tjereve nuk je ne gjendje as ti mbrosh,sic thote edhe Landi.Ketu eshte nje situate kaotike dhe nuk e di se kur do rregullohet.Ndoshta nuk ka per tu rregulluar kurre por do kete gjithmone diku burime te shendetshme te cilat do ta kemi te nevojshme tu referohemi.
🖤 (2)
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 21:36   #18
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,979
Thanks: 5,112
Thanked 5,626 Times in 2,790 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 246
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Siduket Elena per aq kohe qe rinte ne forum, paska grumbulluar nje tufe me informacione, nga ZET ,Ajnej, Zeus10 dhe land. Por me e keqja eshte kur i shesin si te tyret.
Po mire a vertet mendon qe k’to anetare ne fjale do te hudhnin burime/informacione origjinale te tyre ... kaq te rendesishme, pa i mbrojtur ato?!No offence
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
🖤 (1)
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 21:38   #19
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,409
Thanks: 6,807
Thanked 8,028 Times in 5,133 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
kjo eshte tema me e rendesishme e forumit, dhe me rekord klikimesh.
problemi eshte qe ti ,Zet dhe Ajnej beni gam gam neper forume dhe kocaqi shkruan libra. sa jane te verteta nje dreq e di
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 21:44   #20
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,491
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Po mire a vertet mendon qe k’to anetare ne fjale do te hudhnin burime/informacione origjinale te tyre ... kaq te rendesishme, pa i mbrojtur ato?!No offence
Zana ne Shqiperi ska ligje copyright @
Eshte cdo gje rrumpall, ja mer shembullin e Elena Kocaqit qe na doli historiane, me informacionet e antarve te lart permendur dhe te vellait te vete qe ( u preft ne paqe)
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur