Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-07-2019, 21:44   #21
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Po mire a vertet mendon qe k’to anetare ne fjale do te hudhnin burime/informacione origjinale te tyre ... kaq te rendesishme, pa i mbrojtur ato?!No offence
dont be such a pussy lol

no offence.

lexo vitin kur eshte hapur tema. lexo te gjitha postimet e temes nga fillimi ne fund, me pas lexo dhe kocaqin ne vitin 2018 dhe dil ne perfundim
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 21:50   #22
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
problemi eshte qe ti ,Zet dhe Ajnej beni gam gam neper forume dhe kocaqi shkruan libra. sa jane te verteta nje dreq e di
le te shkruj mer. me pas i del ne tv ke zona e lire, nje cop idioti teolog ortodoks qe ka bo shkollen ne greqi, Curri a ca e ka emrin, dhe e ve me shpatulla per muri, se nuk mbron dot ato qe ka shkruar.


imagjino te te mposhte nje fetar me gjith bullshits te bibles lol


po te kishte mbrojt veten dhe ato qe ka plagjiarizuar ja kisha bo hallall, ajo vetem dorezohej, e tha disa here, po qe keshtu i vem kryq antikitetit te isha une jo vetem do kisha mbrojt cdo gje, por nga ana tjeter do ja kisha bo mut gjith fen ortodokse atij sharlatanit teolog.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 22-07-2019 nė 21:57
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 21:55   #23
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,070
Thanks: 1
Thanked 53 Times in 48 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Nese dikush shkrun si anonim, do mbetet si anonim dhe do perfundon si anonim por edhe nuk do mirret parasysh apo do kopjohet pa pike problemi, puna eshte qe kur te beshe diqka te vlefshem dhe qe e di qe ka shume vlere atehere mbroje me emer dhe mbiemer si nje autor dhe aty ballafaqohesh pastaj me kritika nga te lemise se njejt, eshte e kot te shkruash ne forume, ku neser nese flet me dikend do thote me histori forumesh ti mirresh!? Pra konsiderohet jo bindese.
Ndersa mos pervetsimi i diqkaje me vlere eshte si qiri qe bene drite per te tjeret a te njejten kohe shkrihet.
Sterjo Spasse ka shkruar nje roman me emri "PSE?" per t'i inspiruar shqiptaret te bejne vetvrasje.
Ky emer e mbiemer eshte, sic po thuani ju, "anonim" .
Meqe s'do u merrka parasysh, e do u kopjoka pa pike problemi cdo gje qe eshte shkruar anonim sic e quani ju pseudonimin - perse atehere nuk porvoni ju tu merrni Sterjo Spases kete romanin qe ka shkruar ne shqip dhe ta rishtypni si tia kini qefin e te beni edhe ca shitje madje mbse me perfitim sikur eshte i juaji. Se ky Sterjoja makedon ishte ndersa guhen shqipe gjuhe te huaj e kishte? E ?
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 21:57   #24
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,407
Thanks: 6,804
Thanked 8,025 Times in 5,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Siduket Elena per aq kohe qe rinte ne forum, paska grumbulluar nje tufe me informacione, nga ZET ,Ajnej, Zeus10 dhe land. Por me e keqja eshte kur i shesin si te tyret.
ate po thoja dhe une. ndoshta ka hyre me emrin e te vėllait
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 21:57   #25
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,070
Thanks: 1
Thanked 53 Times in 48 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
problemi eshte qe ti ,Zet dhe Ajnej beni gam gam neper forume dhe kocaqi shkruan libra. sa jane te verteta nje dreq e di
M'paske qit ke ajo brima e kavallit.
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
🖤 (1)
Ajnej nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 21:58   #26
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,621
Thanks: 10,681
Thanked 8,990 Times in 5,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Mendoj dhe insistoj qe dijet dhe idete tuaja Ajnej/Baptist, Zet, Zeus10, Land, Barat...etj..duhet te hidhen ne nje ose me shume libra.....asnje nuk do te mundet Ti tjetersoje e aq me keq Ti pervetesoje.
Venia e ideve tuajat neper postime me llagape qe fshehin identitetin tuaj ju bejne pa imunitet kundrejt te drejtes suaj te autorit dhe aq me shume te respektit dhe njohjes shoqerore si dhe te mirave materiale qe ju jep botimi I te tillave materialeve me rendesi.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:04   #27
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,176
Thanks: 785
Thanked 1,196 Times in 901 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ate po thoja dhe une. ndoshta ka hyre me emrin e te vėllait
Ajo ka bere nje pune gjysmake sepse nese i kishte mundesite te botonte nje liber duke ju referuar ketyre burimeve,mund te komunikonte me cunat,te konsultohej me ta,dhe t'i citonte burimet ne botim.Madje t'i trajtonte si bashkautore.
🖤 (1)
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:04   #28
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,968
Thanks: 5,102
Thanked 5,611 Times in 2,787 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 245
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Zana ne Shqiperi ska ligje copyright @
Eshte cdo gje rrumpall, ja mer shembullin e Elena Kocaqit qe na doli historiane, me informacionet e antarve te lart permendur dhe te vellait te vete qe ( u preft ne paqe)
Nuk mund Te besh copyright kshu virtualisht ne ajer .. se copyright egzistojne edhe ne Albania e kudo Nese e verteton dhe regjistron veten tende me c’fare pseudonimi qe ke deshire ti apo me emrin tend original.

Por eshte budallek te hudhesh informacione origjinale te tuat ne thonjeza mbare internetit , Dhe me pas te pretendosh qe ti paskan vjedhur .

Nuk eshte vjedhje kur ti Nuk mbron as te drejten e autorit ... vjedhje eshte kur mban te drejten e autorit dhe ta vjedh dikush tjeter ... e ne k’te rast edhe e verteton.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:07   #29
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,176
Thanks: 785
Thanked 1,196 Times in 901 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Mendoj dhe insistoj qe dijet dhe idete tuaja Ajnej/Baptist, Zet, Zeus10, Land, Barat...etj..duhet te hidhen ne nje ose me shume libra.....asnje nuk do te mundet Ti tjetersoje e aq me keq Ti pervetesoje.
Venia e ideve tuajat neper postime me llagape qe fshehin identitetin tuaj ju bejne pa imunitet kundrejt te drejtes suaj te autorit dhe aq me shume te respektit dhe njohjes shoqerore si dhe te mirave materiale qe ju jep botimi I te tillave materialeve me rendesi.
Ka nje menyre te thjeshte per te vertetuar vjedhjen dhe kjo eshte data e postimeve.Keto postime datojne shume me heret se botimi i zonjes dhe do mjaftonte nje paragraf i ngjashem me paragrafet ne botimin e saj per ta nxjere ne drite te keqe por djemte me duken shume bujare dhe s'kane ndermend ta bejne nje gje te tille.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:08   #30
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,968
Thanks: 5,102
Thanked 5,611 Times in 2,787 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 245
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
dont be such a pussy lol

no offence.

lexo vitin kur eshte hapur tema. lexo te gjitha postimet e temes nga fillimi ne fund, me pas lexo dhe kocaqin ne vitin 2018 dhe dil ne perfundim
Ok si gjithmone....vazhdoni dhe jepini rendesi njeri tjetrit .. kshu pas ekraneve nderkohe qe te tjeret arrijne edhe suksesin.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:15   #31
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,621
Thanks: 10,681
Thanked 8,990 Times in 5,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Ka nje menyre te thjeshte per te vertetuar vjedhjen dhe kjo eshte data e postimeve.Keto postime datojne shume me heret se botimi i zonjes dhe do mjaftonte nje paragraf i ngjashem me paragrafet ne botimin e saj per ta nxjere ne drite te keqe por djemte me duken shume bujare dhe s'kane ndermend ta bejne nje gje te tille.
Nuk e kam vetem me ate "zonjen"....por me te gjithe ata qe I moren keto formulime bashke me referimet dhe pasi tinezisht u ndryshuan/ndryshojne formulimin I bejne te tyret....( Ne shkollat e ketushme profesoret kontrollojne punet/esete e nxenesve nepermjet Google per te pare ne kane kopjuar ose kane riformuluar punet e ndokunt there.)
Po te botohen neper Libra dhe te formulohen ne nje faqe elektronike te sakte, asnje nuk do te mundej te vidhte ashiqrit diten per dill, punen dhe idete e ketyre anetareve sepse do te dilnin cullak menjehere.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:16   #32
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Ajo ka bere nje pune gjysmake sepse nese i kishte mundesite te botonte nje liber duke ju referuar ketyre burimeve,mund te komunikonte me cunat,te konsultohej me ta,dhe t'i citonte burimet ne botim.Madje t'i trajtonte si bashkautore.
kishim vellain e Elenes per shume vite me radhe qe shkruante bashke me ne, Altin Kocaqi me nick Alfeko, tek forumi shqiptar dhe ketu, as nuk e diskutoj se ishte patriot me shpirt dhe me erdhi shum keq kur nderroi jete.
Une nuk kam lexuar librin e saj, por e kam pare disa here ne tv(kuptohet nga youtube, se nuk shohim dot kanale shqiptare live), dhe aty ajo shpalos te gjitha tezat qe kemi hedhur ne ne forum qe nga viti 2003.
postimet tona jane akoma ne forumin shqiptar, me ore dhe me date te sakte.

beri dhe nje masaker te tmerrshme admini i atij forumi, albo, bashkoi nickun e styx me baptist, te cilet jane persona te ndryshem.

dhe tani nese lexon, duket sikur debaton me veten.

varja dava greqirlleqesh, prifterinjsh te peshtire ortodokse te cilet administrojne forume.


ps,sigurisht ne mjaftohemi me vetem keto postime, nese ajo ja del me sukses ti mbroje ato qe thote aq me mire, mjafton ti sherbeje historise, sepse eshte shume e rendesishme per nje komb. lexo firmen e King Bardhyl dhe kuptohet.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 22-07-2019 nė 22:23
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:18   #33
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,176
Thanks: 785
Thanked 1,196 Times in 901 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Ketu ke deputete e ministra qe kane mare doktoraturen me plagjature.Po nje gje nuk kuptoj,perse iu duhen titujt shkencore?!Sigurisht qe per pordhe,perse tjeter!
🖤 (1)
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:23   #34
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,176
Thanks: 785
Thanked 1,196 Times in 901 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
kishim vellain e Elenes per shume vite me radhe qe shkruante bashke me ne, Altin Kocaqi me nick Alfeko, tek forumi shqiptar dhe ketu, as nuk e diskutoj se ishte patriot me shpirt dhe me erdhi shum keq kur nderroi jete.
Une nuk kam lexuar librin e saj, por e kam pare disa here ne tv, dhe aty ajo shpalos te gjitha tezat qe kemi hedhur ne ne forum qe nga viti 2003.
postimet tona jane akoma ne forumin shqiptar, me ore dhe me date te sakte.

beri dhe nje masaker te tmerrshme admini i atij forumi, albo, bashkoi nickun e styx me baptist, te cilet jane persona te ndryshem.

dhe tani nese lexon, duket sikur debaton me veten.

varja dava greqirlleqesh, prifterinjsh te peshtire ortodokse te cilet administrojne forume.
Albo ishte fatkeqsia e atij forumi dhe te mendosh sa materiale zoteron te vjen te qash po keshtu na ka vajtur filli historikisht ne shqiptareve.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:26   #35
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,066
Thanks: 135
Thanked 860 Times in 498 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Nuk mund Te besh copyright kshu virtualisht ne ajer .. se copyright egzistojne edhe ne Albania e kudo Nese e verteton dhe regjistron veten tende me c’fare pseudonimi qe ke deshire ti apo me emrin tend original.

Por eshte budallek te hudhesh informacione origjinale te tuat ne thonjeza mbare internetit , Dhe me pas te pretendosh qe ti paskan vjedhur .

Nuk eshte vjedhje kur ti Nuk mbron as te drejten e autorit ... vjedhje eshte kur mban te drejten e autorit dhe ta vjedh dikush tjeter ... e ne k’te rast edhe e verteton.
Ti shoqe sikur jeton ne Europe. Ke degjuar ti dhe te tjeret ketu per 'Open Data Information'?

Kur ne hyme ne forum, secili me vete, por u bashkuam ne qellim, ideja ishte te ndanim me shqiptaret tere njohurine qe kishim akumuluar, me qellim qe ta pastronim, dhe te krihohej nje platforme mbarekombetare me te verteta historike per Shqiptaret.

Nuk mendoj se ndonje nga ne kishte ne plan te behej kapiten, te behej i pasur, apo te dilte ne TV. Mirepo kur i pari nga komuniteti, sic thote Engelsi, mori me dhune nje cope 'toke' qe nuk i takonte dhe tha kjo eshte e imja, lindi pabarazia dhe sherri. Te tere filluan te vendosin emra, ne ate qe ishte bere frut i mendimit te rrahur bashkerisht.

Tashi po shohim se platforma te caktuara, si Enigma, e nje mori autoresh ne fcb, gazeta, universitete, plagjiarizojne pa pike te turpit 'Open data Information' qe ishte pasuria juaj!! Open Data Information nuk do te thote qe ti ja heq autorin dhe thua qe kete e krijova une sepse e gjeta te shkruar nga 13 budallenj ne internet. Cito burimin, dhe pasatj perdore informacionin sipas deshires.

Ne se Shqiptaret nuk cajne koken per mendimin e lire, po jane gati te blejne pleh me pagese, sepse eshte shtypur ne shtypshkronje ose folur ne TV, ky nuk eshte problemi im.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 23-07-2019 nė 00:53
ZET nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:32   #36
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,066
Thanks: 135
Thanked 860 Times in 498 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Me qe shumica juaj perton te lexoje tere postin, po shkepus edhe njehere cfare thote ligji mbi te drejten e autorit ne SHBA.

Citim:
Works distributed under a pseudonym enjoy a term of copyright protection that is the earlier of 95 years from publication of the work or 120 years from its creation. However, if the author’s identity is revealed in the registration records of the Copyright Office, including in any other registrations any other registrations made before that term has expired, the term then becomes the author’s life plus 70 years.
Citim:
Puna qe shperndahet nden nje Pseudonim ka te drejte autoresie prej 95 vjet pas krijimit ose 120 vjet qe nga momenti i krijimit.
Me sa di une, autoresia ka filluar 15 vjet me pare, dhe eshte ende copyright!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ZET : 22-07-2019 nė 22:37
ZET nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:35   #37
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,237
Thanks: 140
Thanked 1,194 Times in 892 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

O zet po me cfare debaton a i shkrete!!!
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:36   #38
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Nuk mund Te besh copyright kshu virtualisht ne ajer .. se copyright egzistojne edhe ne Albania e kudo Nese e verteton dhe regjistron veten tende me c’fare pseudonimi qe ke deshire ti apo me emrin tend original.

Por eshte budallek te hudhesh informacione origjinale te tuat ne thonjeza mbare internetit , Dhe me pas te pretendosh qe ti paskan vjedhur .

Nuk eshte vjedhje kur ti Nuk mbron as te drejten e autorit ... vjedhje eshte kur mban te drejten e autorit dhe ta vjedh dikush tjeter ... e ne k’te rast edhe e verteton.
ok lol, ne te vitit 2012(data e hapjes se temes) kemi vjedhur Elenen e vitit 2018. tashi c'rendesi ka kush vodhi.
per cik informacion, do premtosh ta lexosh temen nga postimi i pare tek i fundit????
thjesht te kuptosh, se nga e kane prejardhjen paraardhesit e tu.


ps, anglet, jutet, saksonet, nga europa veriore kontinentale invaduan britanine ne shekullin e peste te eres tone.
Shkodra ilire eshte qe nga shekulli i shtate para krishtit.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 22-07-2019 nė 22:40
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:38   #39
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,176
Thanks: 785
Thanked 1,196 Times in 901 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Pikerisht,burimet jane te dotura por disa burime nuk ndoten dot.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-07-2019, 22:46   #40
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,621
Thanks: 10,681
Thanked 8,990 Times in 5,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Kapela....'Frigjiane'?

Te gjithe keta anetare qe studiuan historine me zelle e deshire, I gjeten informacionet qe thithen nepermjet qindra e mijera librave qe shum historiane, qe nga antikiteti e deri ne kohet moderne u dhane mundesine ketyre anetareve, sikur miliona individeve me zell anembane rruzullit, te kene shancin jo vetem ti lecisin por edhe te gjejne pika te dyshimta dhe pasaktesi ne to, bile edhe deformime qe qellimisht jane arrnuar neper keto Libra duke u dhene nje arme ne intuiten e tyre per te kuptuar Jo vetem arsyen por edhe persene e ketyre deformimeve.......

I morret dijet prej librave dhe hidhini Po ne libra teorite dhe idete tuaja.....libri eshte I pa vdekshem.....libri eshte arme mbushur karikatorin me dije dhe fakte.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 22-07-2019 nė 22:48
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur