Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-07-2019, 18:42   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,445
Thanks: 10,697
Thanked 5,752 Times in 2,730 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 184
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Mbrėmė nė Skėnderaj, nė "Ditėt e diasporės" ishte paraqitur edhe kėngėtarja Fjolla Morina.
Nė Fb dhe nė rrjete tjera sociale ka komente nga mė tė ndryshmet. Unė po sjell atė qė ka thėnė kryetari i komunės.

Unė po sjell edhe ca foto, vlerėsimin bėjeni vetė!

P.S. Fjolla nė instgramin e saj ankohet: c'ndryshim kam unė nga paraqitja e Rita Orės nė Ditėn e Pavarėsisė?!! ( nuk e sheh diēka tė ekzagjeruar, referuar faktit qė edhe Rita Ora kishte njė veshje mjaft ekstravagante nė koncertin e 10 vjetorit tė Pavarėsisė, tė mbajtur mė 17 shkurt 2018.)
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 25-07-2019 nė 18:49
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 18:45   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,445
Thanks: 10,697
Thanked 5,752 Times in 2,730 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 184
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Reagon Bekim Jashari pėr paraqitjen e ekspozuar tė Fjolla Morinės nė Skėnderaj: Ndoshta ka dashur ta imitojė Rita Orėn

SHPÉRNDAJE
25/07/2019

Kėngėtarja e njohur shqiptare, Fjolla Morina, mbrėmė (e mėrkurė) ėshtė komentuar shumė pėr paraqitjen e saj tė ekzagjeruar nė koncertin e mbajtur nė sheshin “Adem Jashari”, nė Skėnderaj.

Media dhe personalitete tė shumta kritikuan kėtė zhveshje tė saj, e ndėrsa vet kėngėtarja reagoi pėrmes njė shkrimi nė Instagram, duke thėnė se nuk e sheh diēka tė ekzagjeruar, referuar faktit qė edhe Rita Ora kishte njė veshje mjaft ekstravagante nė koncertin e 10 vjetorit tė Pavarėsisė, tė mbajtur mė 17 shkurt 2018.

Ndėrkohė, lidhur me kėtė temė ka reaguar sė fundmi pėrmes njė shkrimi nė rrjetin social Facebook edhe i pari i Komunės sė Skėnderajt, Bekim Jashari.

Ai ka shkruar se ndoshta kėngėtarja Morina ka tentuar ta kopjojė Ritėn, por qė gjithsesi paraqitja skenike e gjithė-secilit artist ėshtė pėrgjegjėsi e tij.

Ky ėshtė statusi i tij i plotė:

“Pėr herė tė parė po ndodhė manifestimi “60 ditė – 60 aktivitete”, pėr diasporėn, dhe disa prej ngjarjeve tė organizuara deri mė tani kanė qenė: sofra tradicionale (dy tė tilla; nė Skenderaj dhe Runik), panairi i veshjeve tradicionale, mini-kuizi, vizitė monumenteve tradicionale dhe tė tjera aktivitete qė do tė zhvillohen ditė nė vazhdim.

Ideja dhe i gjithė organizimi i aktiviteteve ėshtė i Qendrės Rinore Publike, me mbėshtetje tė biznesve lokale, dhe i pėrkrahur nga unė si kryetar i Komunės.
Sa i pėrket paraqitjes skenike tė Fjolla Morinės, mbrėmė, ėshtė pėrgjegjėsi e kėngėtarėve dhe mė vjen mirė nga ju media qė nėpėrmjet kėsaj kėngėtareje (mbase ka dashur ta imitojė Rita Orėn, e qė kėtė mund ta vlerėsojė publiku), t’u zgjohet kureshtja dhe tė shkruani e tė raportoni pėr aktivitetet qė po ndodhin nė Skenderaj.

Shpresoj tė keni interesim edhe pėr organizimet tjera nė vazhdim.
Sa i takon mbrėmjes sė sotme, nė Sheshin tonė “Adem Jashari”, do tė kėndojė Leotrim Gashi.

Se si do tė paraqitet ai para publikut, ėshtė pėrgjegjėsi e tij.
Faleminderit tė gjithėve!” (sic.), ka shkruar Bekim Jashari nė Facebook.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 19:12   #3
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,949
Thanks: 788
Thanked 3,039 Times in 1,687 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Paramendo mbrapa saj ne publik femij, a kjo u vesh si prostitutk, po pika e par atyre prinderve duhet .......... qe i kan dergu femijet tek kjo prostitutk.
🖤 (2)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 19:21   #4
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,289
Thanks: 3,965
Thanked 4,285 Times in 2,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Bac, na ka kadhen Fjolla ishalla nuk soset kurre qashtu
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (1)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 19:37   #5
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,794
Thanks: 1,907
Thanked 2,668 Times in 1,484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Kur degjenerimi konsiderohet emancipim nga tru-dhjamosurit nė degradim!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 19:41   #6
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,490
Thanks: 2,814
Thanked 2,787 Times in 1,553 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Po fjolla per te knu ska lidhje, normal qe do nxjerri bythen e gjoksin me silikon per te bere karriere.
Fajin nuk e ka Fjolla por mediat qe i shesin si modele suksesi e si artiste keto baxhellat.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 19:43   #7
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,904
Thanks: 13,673
Thanked 8,328 Times in 4,872 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Lesh siper ..e pul rrjepme posht ...nice moda
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 19:46   #8
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,289
Thanks: 3,965
Thanked 4,285 Times in 2,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

fajin e kane, ata organizatoret qe e therrasin ne nje ambient publik, pa kufizim +18 ose organizoje ne nje ambient te mbyllur dhe beju striptiz uqka peoplave

Tamam bich pamje, te neverite te shikosh keshtu kreature.

Hajde people, se performance po bejme
🖤 (3)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 19:59   #9
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,434
Thanks: 1,464
Thanked 8,252 Times in 3,656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Kur isha ne airport ne Turks n Caicos, ishte njera. E fryre ngado. Fytyra njehere. Meqe me kujtoi Veno silikonin e.botox. Lol. O zot sa fake. Si kukull e fryre. Bukuri e frikshme. Kurse ket fjollen se njoh, po ne keto foto skandalozee. E ne rresht te pare gjithe kalamajte. Pu pu pu. Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (2)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 20:05   #10
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,419
Thanks: 6,485
Thanked 7,919 Times in 3,782 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Rita e ka trupin gjarper, kjo kopjon Nicki Minaj gjyshja lol
__________________
a wolf will never be a pet
🖤 (1)
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 16:03   #11
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,724
Thanks: 3,311
Thanked 2,589 Times in 1,751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Ngado qe ta kthesh TV shikon bythe, shale, gjokse, me nje fjale mish pa hesap. Vanitet, prostitucion, krim shoqeruar me nje kronike te zeze te bollshme, embelsuar ne fund fare me telenovelat turke, kjo eshte menuja e perditshme e televizioneve tona. Kete po u mesojme femijeve tane.
Prandaj them qe me ka marre malli per ate emisionin ne 13:30 te Radio Tirana me titull "Heroizmi i Popullit tone ne shekuj".
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 17:18   #12
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Paramendo mbrapa saj ne publik femij, a kjo u vesh si prostitutk, po pika e par atyre prinderve duhet .......... qe i kan dergu femijet tek kjo prostitutk.
Me keq do behet.... prit se ka kohe.

Do ja shifni hajrin Ameriqise dhe cifuteve qe drejtojne ate bote atje.... prit ajo qe ka dekada qe ka shkaperdhy perendimin ka vetem 20-30 vite qe ka fillu ne trojet shqiptare.

Shko provoje denoncoje kete bucen per veprime amorale, dhe do shikosh qe me shume denim merr ti per ''rracizem dhe diskriminim'' ligjor sesa kjo kur..ve qe pelcet tulet andej kendej.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 17:20   #13
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Kur degjenerimi konsiderohet emancipim nga tru-dhjamosurit nė degradim!
Ka rreth 80 vite ne Europe dhe 2-3 dekada ne trojet Shqiptare qe degjenrimi konsiderohet '' emancipim''..


Faktikisht '' emancipimi'' i femres gjithmone e me shume lidhet me degjenrimin, por kjo eshte teme tjeter dhe e gjate, qe nuk ja vlen me u diskutu ketu.

Keto jane pasoja te drejperdrejta te miqeve tane te Atlantikut, qe kur duan te verprojne jo drejtperdrejt perdorin Sorosin & Co.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 17:22   #14
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Ah meqe ra fjala.... ky analisti me siper permend faktin qe kjo '' kerkon me kopju Rita Oren''.

E vertete eshte, sepse Rita Ora eshte buc..ja me e madhe.


Ceshtja qendron qe ka nja 5 vite e ca qe shqiptaret mburren me kete krijese te neveritshme qe nuk numeron dot dashnoret dhe zezaket qe ju ka thyer gjysem shtizat.

Tani o jane te 2ja, Rita me Fjollen kur..va ose nuk eshte asnjera.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kastrioti1443 : 26-07-2019 nė 17:27
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 17:49   #15
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,724
Thanks: 3,311
Thanked 2,589 Times in 1,751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Ah meqe ra fjala.... ky analisti me siper permend faktin qe kjo '' kerkon me kopju Rita Oren''.

E vertete eshte, sepse Rita Ora eshte buc..ja me e madhe.


Ceshtja qendron qe ka nja 5 vite e ca qe shqiptaret mburren me kete krijese te neveritshme qe nuk numeron dot dashnoret dhe zezaket qe ju ka thyer gjysem shtizat.

Tani o jane te 2ja, Rita me Fjollen kur..va ose nuk eshte asnjera.
Jo kastriot, ketu je gabim. Rita Ora eshte nje yll ne nivel nderkombetar. Ka nje kategori artistesh ne bote ku ben pjese dhe Rita Ora qe dallojne nga turma ndermjet te tjerash edhe ne stilin e veshjes, jeteses, etj. Artistet keshtu kane qene gjithmone gjate gjithe historise, ndryshe nga turma. Ndersa kjo Fjolla Morina eshte pjese e grupit te prostitutave qe "kendojne" ne menyre qe te reklamohen per nje kategori klienti me lek.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 17:56   #16
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Jo kastriot, ketu je gabim. Rita Ora eshte nje yll ne nivel nderkombetar. Ka nje kategori artistesh ne bote ku ben pjese dhe Rita Ora qe dallojne nga turma ndermjet te tjerash edhe ne stilin e veshjes, jeteses, etj. Artistet keshtu kane qene gjithmone gjate gjithe historise, ndryshe nga turma. Ndersa kjo Fjolla Morina eshte pjese e grupit te prostitutave qe "kendojne" ne menyre qe te reklamohen per nje kategori klienti me lek.
Ketu me vjen keq per analizen tende.

Asnje ndryshim nuk ka Rita jevga me Fjollen.

Ndyrhsimi i vetem eshte qe Rita ka me para dhe eshte me e famshme, dhe perdoret nga establishmenti.


Me nej fjal Fjolla eshte prostitute rrugesh kurse Rita eshte skort me 500 euro nata.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 18:05   #17
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,724
Thanks: 3,311
Thanked 2,589 Times in 1,751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Ketu me vjen keq per analizen tende.

Asnje ndryshim nuk ka Rita jevga me Fjollen.

Ndyrhsimi i vetem eshte qe Rita ka me para dhe eshte me e famshme, dhe perdoret nga establishmenti.


Me nej fjal Fjolla eshte prostitute rrugesh kurse Rita eshte skort me 500 euro nata.
O kastriot, establishmenti qe thua ti ka mundesi shume here me te mira se Rita Ora, nuk ka ngelur ajo pune te ajo. Artistet njihen per ekstravagancen e tyre, aq me teper ne nje kohe te tille si kjo qe jetojme. Dhe Rita Ora eshte nje artiste e nivelit nderkombetar. Ndersa Fjolla.....si Fjolla, si ato te bordellove te grekut eshte veshur. Organizatoret perse e kane ftuar?
Kjo me kujton nje histori me Presidentin Obama. Jepesh nje banket ne Shtepine e Bardhe dhe Obames i bie ne dore lista e te ftuarve dhe ndermjet emrave shikon qe ishte e ftuar Kim Kardashian. Dhe Obama pyet nje nga te stafit te tij qe merresh me organizimin e banketit, po kete perse e keni ftuar? Dhe idioti i stafit u pergjigj, po ajo eshte Kim Kardashian. Normalisht Obama duhej qe ti thoshte, e kujt i plasi trapi se kush eshte ajo, por historia ketu mbaron. E kupton se sa idiot jane njerezit ndonjehere?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 18:15   #18
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,794
Thanks: 1,907
Thanked 2,668 Times in 1,484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
O kastriot, establishmenti qe thua ti ka mundesi shume here me te mira se Rita Ora, nuk ka ngelur ajo pune te ajo. Artistet njihen per ekstravagancen e tyre, aq me teper ne nje kohe te tille si kjo qe jetojme. Dhe Rita Ora eshte nje artiste e nivelit nderkombetar. Ndersa Fjolla.....si Fjolla, si ato te bordellove te grekut eshte veshur. Organizatoret perse e kane ftuar?
Kjo me kujton nje histori me Presidentin Obama. Jepesh nje banket ne Shtepine e Bardhe dhe Obames i bie ne dore lista e te ftuarve dhe ndermjet emrave shikon qe ishte e ftuar Kim Kardashian. Dhe Obama pyet nje nga te stafit te tij qe merresh me organizimin e banketit, po kete perse e keni ftuar? Dhe idioti i stafit u pergjigj, po ajo eshte Kim Kardashian. Normalisht Obama duhej qe ti thoshte, e kujt i plasi trapi se kush eshte ajo, por historia ketu mbaron. E kupton se sa idiot jane njerezit ndonjehere?
Rita Ora shpesh ėshtė bėrė frymėzuese e antivlerave, si psh inspirimin pėr mardhėniet brenda gjinisė.
Sigurisht qė nuk ka nivelin e Fjollės por kanė ngjashmėri nė atė qė paraqesin.
Tė thuash pėr Dua Lipėn qė ka vokal dhe nuk ėshtė vėnė shpesh nė qendėr tė kritikave pėr shpėrdorimin e jetės sė saj private edhe do justifikoja krahasimin.
Gjithėsesi unė i mbetem parimit qė W. Huston kishte vokal muzikor ndėrsa Madona kishte paraqitje "muzikore"
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
🖤 (1)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 19:55   #19
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
O kastriot, establishmenti qe thua ti ka mundesi shume here me te mira se Rita Ora, nuk ka ngelur ajo pune te ajo. Artistet njihen per ekstravagancen e tyre, aq me teper ne nje kohe te tille si kjo qe jetojme. Dhe Rita Ora eshte nje artiste e nivelit nderkombetar. Ndersa Fjolla.....si Fjolla, si ato te bordellove te grekut eshte veshur. Organizatoret perse e kane ftuar?
Kjo me kujton nje histori me Presidentin Obama. Jepesh nje banket ne Shtepine e Bardhe dhe Obames i bie ne dore lista e te ftuarve dhe ndermjet emrave shikon qe ishte e ftuar Kim Kardashian. Dhe Obama pyet nje nga te stafit te tij qe merresh me organizimin e banketit, po kete perse e keni ftuar? Dhe idioti i stafit u pergjigj, po ajo eshte Kim Kardashian. Normalisht Obama duhej qe ti thoshte, e kujt i plasi trapi se kush eshte ajo, por historia ketu mbaron. E kupton se sa idiot jane njerezit ndonjehere?
Sic e thashe edhe me siper, ndryshimi eshte qe Rita Ora, eshte nje kurve e famshme, me me shume fansa dhe me me shume euro, ndryshe nga Fjolla.

E zeme se ka pak me shume talent ne kendim.... mesazhet e saj, kenget e saj, jane kenge dhe mesazhe kurverie te nje niveli te ulet moral, por edhe artistik.

Pa ju fit jetes se saj pastaj qe eshte degjenrim total.

Fjoilla eshte prostitute 20 euroshe, Rita eshte eskort 500 euroshe.


Dhe nje gje tjeter, Rita demton me shume , per shkak te fames se saj.

Ndikimi i muzikes moderne te degjenruar eshte teper i madh tek Rinia, sidomos tek femrat.

Mire bere qe e dhe shembullin e Kardishanit, se nga ai vend merret edhe shembulli dhe ndikimi.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kastrioti1443 : 26-07-2019 nė 20:01
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 20:07   #20
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,724
Thanks: 3,311
Thanked 2,589 Times in 1,751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Sic e thashe edhe me siper, ndryshimi eshte qe Rita Ora, eshte nje kurve e famshme, me me shume fansa dhe me me shume euro, ndryshe nga Fjolla.

E zeme se ka pak me shume talent ne kendim.... mesazhet e saj, kenget e saj, jane kenge dhe mesazhe kurverie te nje niveli te ulet moral, por edhe artistik.

Pa ju fit jetes se saj pastaj qe eshte degjenrim total.

Fjoilla eshte prostitute 20 euroshe, Rita eshte eskort 500 euroshe.


Dhe nje gje tjeter, Rita demton me shume , per shkak te fames se saj.

Ndikimi i muzikes moderne te degjenruar eshte teper i madh tek Rinia, sidomos tek femrat.

Mire bere qe e dhe shembullin e Kardishanit, se nga ai vend merret edhe shembulli dhe ndikimi.
Ore njerez, nuk ju kane thene prinderit kur ishit te vegjel mos i shiko artistet se ata ashtu jane? Eshte artiste cilesore apo jo kjo eshte ceshtje perceptimi personal pastaj. As mua nuk me pelqen si kengetare por fakti eshte qe ajo ka nje audience te madhe nderkombetare. Ajo eshte ne tjeter nivel.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur