Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-07-2019, 20:07   #21
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,954
Thanks: 790
Thanked 3,071 Times in 1,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Me keq do behet.... prit se ka kohe.

Do ja shifni hajrin Ameriqise dhe cifuteve qe drejtojne ate bote atje.... prit ajo qe ka dekada qe ka shkaperdhy perendimin ka vetem 20-30 vite qe ka fillu ne trojet shqiptare.

Shko provoje denoncoje kete bucen per veprime amorale, dhe do shikosh qe me shume denim merr ti per ''rracizem dhe diskriminim'' ligjor sesa kjo kur..ve qe pelcet tulet andej kendej.
Puna eshte qe po e qeshe kete, do quash primitiv, une te betohem qe asnjeher keng te saj nuk kam degju, pra as qe e kam shiqu ndonjeher, vetem kur me ka dal perpara ne lajme, po te kishte shtet keto qe vishen ne ket menyre ish dasht mi largu nga arti dhe kurr me mos me pas mundesi me u mirre me art.
🖤 (1)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 20:13   #22
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,378
Thanks: 258
Thanked 420 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Puna eshte qe po e qeshe kete, do quash primitiv, une te betohem qe asnjeher keng te saj nuk kam degju, pra as qe e kam shiqu ndonjeher, vetem kur me ka dal perpara ne lajme, po te kishte shtet keto qe vishen ne ket menyre ish dasht mi largu nga arti dhe kurr me mos me pas mundesi me u mirre me art.
Shqiptaret pervecse jane njerez qe fatkeqesisht kane analize te dobet, jane njerez qe lehte ndikohen nga degjenrimi dhe cdo gje qe vjen nga bota perendimore, qe kur strukturat tribale u prishen.

Ne nuk e denoncojme dot kete gje, sepse nuk jemi sovran, jemi nen kontrollin e '' atlancisteve''.

Ne perendim kjo quhet '' womens freedom'' dhe vala e 3te e feminizmit.
🖤 (2)
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 20:15   #23
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,378
Thanks: 258
Thanked 420 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ore njerez, nuk ju kane thene prinderit kur ishit te vegjel mos i shiko artistet se ata ashtu jane? Eshte artiste cilesore apo jo kjo eshte ceshtje perceptimi personal pastaj. As mua nuk me pelqen si kengetare por fakti eshte qe ajo ka nje audience te madhe nderkombetare. Ajo eshte ne tjeter nivel.
'' Artistet'' jane bere simbol i degjenrimit qe ne vitet 50 dhe sidomos mbas 60s ne perendim, dhe kjo filloi nen arbitrimin e cifuteve ne Republiken e Vajmarit ne Gjermani midis 1919-1933, aty u be eksperimentimi i pare.

Ne kohen e Enverit artistet nuk ishin njerez qe femijet nuk duhet ti shihnin.

Cdo gje eshte e planifkuar, keshtu qe kjo qe thua ti nuk vlen.

Cfare vlere ka Rita Jevga Ora, me thuaj te pakten 1 vlere?
🖤 (1)
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 20:17   #24
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,954
Thanks: 790
Thanked 3,071 Times in 1,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Shqiptaret pervecse jane njerez qe fatkeqesisht kane analize te dobet, jane njerez qe lehte ndikohen nga degjenrimi dhe cdo gje qe vjen nga bota perendimore, qe kur strukturat tribale u prishen.

Ne nuk e denoncojme dot kete gje, sepse nuk jemi sovran, jemi nen kontrollin e '' atlancisteve''.

Ne perendim kjo quhet '' womens freedom'' dhe vala e 3te e feminizmit.
Pavarsisht qe je me ekstrem se qe duhet, per kete teme ke 100 % te drejt dhe pajtohem plotesisht, kurr me shume skemi pas ndarje dhe kurr me shume s’ka pas mos respektim te prinderve, sot konsiderohet shume normale me ja nxan dikush dikujt motren dhe me ja lene, thjesht nuk u pershtaten, a dikur ishte ndryshe, je dal me nje femer u dasht me dif qe kjo mundet me te qit qaj neser ne shtepi.
🖤 (1)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 20:17   #25
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,501
Thanks: 2,816
Thanked 2,818 Times in 1,569 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Puna eshte qe po e qeshe kete, do quash primitiv, une te betohem qe asnjeher keng te saj nuk kam degju, pra as qe e kam shiqu ndonjeher, vetem kur me ka dal perpara ne lajme, po te kishte shtet keto qe vishen ne ket menyre ish dasht mi largu nga arti dhe kurr me mos me pas mundesi me u mirre me art.
Mos ja fut kot, nuk do merret shteti me bythet e Fjolles.
E thashe edhe dje, ketu seshte faji i Fjolles por i mediave qe u japin hapesira e i promovojne.
Fjolla me muziken ska piken e lidhjes.
Seshte vetem Fjolla gjithsesi, ka plot si kjo.
Eshte gjynah se antivlerat e analfabete ne Shqiperi e Kosove po promovohen ne mase e jane idhujt e adoleshenteve sot.
Frymezohen nga Stresiz Nojzy and co.
Ka arrit influenca e Noizy sa para ca kohesh prej Lali Erit doli kundra studenteve e bente statuse me ndalu protestat. Nojzi me 4 klase shkolle.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 20:20   #26
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,954
Thanks: 790
Thanked 3,071 Times in 1,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Mos ja fut kot, nuk do merret shteti me bythet e Fjolles.
E thashe edhe dje, ketu seshte faji i Fjolles por i mediave qe u japin hapesira e i promovojne.
Fjolla me muziken ska piken e lidhjes.
Seshte vetem Fjolla gjithsesi, ka plot si kjo.
Eshte gjynah se antivlerat e analfabete ne Shqiperi e Kosove po promovohen ne mase e jane idhujt e adoleshenteve sot.
Frymezohen nga Stresiz Nojzy and co.
Ka arrit influenca e Noizy sa para ca kohesh prej Lali Erit doli kundra studenteve e bente statuse me ndalu protestat. Nojzi me 4 klase shkolle.
Nuk me ke kuptu si duhet, po shendosh.

Imagjino nje super intelegjent dhe geni, ne Kosove apo Shqiperi vdes per buk te gojes dhe nuk i ipet rendesi, a Noizy nje analfabet i rrugeve lun me miliona duke blere vetura super lukzose, une habitem qysh i shkojn ne koncert ketij apo plot te tjereve!?
🖤 (1)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 20:32   #27
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,346
Thanks: 3,999
Thanked 4,360 Times in 2,937 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Ah, shteti i ka fajet qe nuk i ndalon bile kete Fjollen ne qiajatore te Prishtines si gjobe te punoj
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 22:05   #28
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,017
Thanks: 327
Thanked 328 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Mirė ka dalė Fjolla. Hera e parė qė e shoh dhe nuk e njoh, por nuk e shoh ēfarė problemi ka kėtu. Kriza klimatike ka rritur temperaturat e i ka ēu deri nė 42 gradė. Si mendoni se duron diaspora nė Bruksel e Gjermani kur sot termometri shėnonte 42,5 gradė?
Ajo pėr diasporėn po knonte, e jo pėr ndonjė grua me namuz.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 22:13   #29
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,472
Thanks: 10,720
Thanked 5,805 Times in 2,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Fjolla ( foto 1 dhe 2 )


RitaKu qėndron ndryshimi?

* Pirati do tė thoshte gjėzagjėzė e Demkės?

* Mė pėlqyen komentet e Kastros!

P.S. Zgjidhja e gjėzės nuk ėshtė "thyerja e gjysmėshtizave" qė i pėrmendi Kastrioti!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 26-07-2019 nė 22:17
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 22:21   #30
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,472
Thanks: 10,720
Thanked 5,805 Times in 2,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Pėr temėn( mendimi im - pėrgjigje pa humor )

Unė e quaj lėshim goxha tė madh tė organizatorit. Paraqitja e saj nė njė vend tė madh, s'puqen me njėra - tjetrėn.

E quaj tė arsyeshėm komentin e kryetarit tė komunės, pas ngjarjes, sepse kėshtu flitet pas aktit tė kryer. Kryetari ėshtė zėnė ngushtė nė kėtė rast dhe s'do t'i takonte t'i kritikonte publikisht tė rinjtė ( pėr ta ngritur veten). I lumtė!
__________________
devollitėt thonė
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-07-2019, 01:37   #31
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,378
Thanks: 258
Thanked 420 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Pavarsisht qe je me ekstrem se qe duhet, per kete teme ke 100 % te drejt dhe pajtohem plotesisht, kurr me shume skemi pas ndarje dhe kurr me shume s’ka pas mos respektim te prinderve, sot konsiderohet shume normale me ja nxan dikush dikujt motren dhe me ja lene, thjesht nuk u pershtaten, a dikur ishte ndryshe, je dal me nje femer u dasht me dif qe kjo mundet me te qit qaj neser ne shtepi.
Shoku po te ishin shumica e shqipfolesve aq '' ekstrem'' sac jam une do ishte shume me ndryshe situata, per mire, e shqiptareve gjeopolitikisht dhe ekonomikisht sot ne ballkan, dhe demografikisht sigurisht dhe ne imazh boteror.

Une dukem pak ekstrem per kohrat e sotshme te degjenruara, dhe ti je i ndikuar nga ky degjenrim-liberlizem, sepse ne fund te fundit trojet shqiptare jane nen ombrellen e atyre fuqive qe e krijojne kete degjenerim.
🖤 (1)
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-07-2019, 01:39   #32
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,378
Thanks: 258
Thanked 420 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Mos ja fut kot, nuk do merret shteti me bythet e Fjolles.
E thashe edhe dje, ketu seshte faji i Fjolles por i mediave qe u japin hapesira e i promovojne.
Fjolla me muziken ska piken e lidhjes.
Seshte vetem Fjolla gjithsesi, ka plot si kjo.
Eshte gjynah se antivlerat e analfabete ne Shqiperi e Kosove po promovohen ne mase e jane idhujt e adoleshenteve sot.
Frymezohen nga Stresiz Nojzy and co.
Ka arrit influenca e Noizy sa para ca kohesh prej Lali Erit doli kundra studenteve e bente statuse me ndalu protestat. Nojzi me 4 klase shkolle.
Shteti nderhyn kudo, sepse nuk eshte thjsht me vjel taksa, me nderu rruge dhe banesa, por mbi te gjitha te vendos balancat e duhura dhe te mundesoje ekzistencen kombetare.

Kush kujton ti se e kontrollon median ne perendim? te njejtet qe kontrollojne edhe shtetin e '' thelle'' ne perendim.


Bythet e fjoilles, dhe Rita Ora si model, jane disa nga shkaperdhimet e shumta te ndodhura keto 30 vite, qe kane ndodhur pikerisht sepse shteit nuk ka vepruar fare.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-07-2019, 01:41   #33
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,378
Thanks: 258
Thanked 420 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Fjolla ( foto 1 dhe 2 )


RitaKu qėndron ndryshimi?

* Pirati do tė thoshte gjėzagjėzė e Demkės?

* Mė pėlqyen komentet e Kastros!

P.S. Zgjidhja e gjėzės nuk ėshtė "thyerja e gjysmėshtizave" qė i pėrmendi Kastrioti!
Ky burr me musteqe e ka kuptuar te verteten , thjesht duke bere krahasm imazhesh.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-07-2019, 06:06   #34
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,906
Thanks: 7,703
Thanked 3,549 Times in 1,858 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
fajin e kane, ata organizatoret qe e therrasin ne nje ambient publik, pa kufizim +18 ose organizoje ne nje ambient te mbyllur dhe beju striptiz uqka peoplave

Tamam bich pamje, te neverite te shikosh keshtu kreature.

Hajde people, se performance po bejme
Kete "perfomance" s'e kuptova…!lol!
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-07-2019, 15:04   #35
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,346
Thanks: 3,999
Thanked 4,360 Times in 2,937 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Fjolla ( foto 1 dhe 2 )


RitaKu qėndron ndryshimi?

* Pirati do tė thoshte gjėzagjėzė e Demkės?

* Mė pėlqyen komentet e Kastros!

P.S. Zgjidhja e gjėzės nuk ėshtė "thyerja e gjysmėshtizave" qė i pėrmendi Kastrioti!
Po ik o Demke, po ēfare gjiza gjeza. Ne dy pjata, ne njeren midhja me qashtu xhevahire edhe ne qetren nje qashtu midhje e ngordhur me qashtu alga e me ēfare eshte mbushur diferenca modhe eshte ne qmim

Edhe qetra, nuk ja ka qedhuar hiē, ai kryetari i komunjes, ama hiē ne reagim, heshtja eshte nje arke me ari!

Ata organizatoret e nenes se tyre qelbanike, do duhej ta dinin qe mund te kete edhe grupmosha te reja ne nje ambient publik dhe pa kontroll moshe. Kjo jo vetem qe perben skandal, po gjithsesi nje padi per shperndarje dhe paraqitje te permbajtjeve erotiko-seksuale te moshat e mitura dhe qe ndikon dhe demton, por edhe rrezikon zhvillimin e personalitetit te tyre.

Nuk eshte e tera, o kush kadhi e flaken kush ja qiti?
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-07-2019, 15:22   #36
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,500
Thanks: 1,466
Thanked 8,361 Times in 3,696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Vetem ketu lexon - te nderhyje shtetl me tank se po kendon Fjolla apo Rita. Lool. Ai shtet nuk egziston ne toke. Mbase ne Mars po, nderhyn shteti. Ahhh po dhe ne Korene e Veriut. . A thu se ju vuri Fjolla pisqollen n’koke me shku se sben!! Injorance e madhe. Fajin e kane vet njerezit.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-07-2019, 15:37   #37
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,346
Thanks: 3,999
Thanked 4,360 Times in 2,937 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Badjo, mos ja fut kot ! Ka koncerte ne vende te ndryshme te botes e qe behet ne ambiente e fusha te gjera, por aty duhet gris bileten para se te futesh. Kinemate ofrojne filma te gjitha zhanreve edhe nga ato qe si e rritur te bie badhaiste por, kalamaj nen moshen 18 vjeēare nuk futen dot.

Ndersa ketu, siē kam pare shembull femije e te rritur nga koncertet verore ke Odhbenia qe percjellin kenge, por jo qe te dale nje trulope aty edhe te kadhezoj ate midhjen budhafiqe

Qashtu, ky eshte skandal qe nuk do guxonte te ndodhe. Te ik kjo Fjolla ke qashtu lokale te mbydhura, nuk eshte askush kunder, nese vendos ta marre edhe ndonjerin nga publiku dhe ta tundin midhjen per pazarin e saj.

Paraqitja e qashtu skenave para grupmoshave minore eshte dhe duhet te jete No Go !
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-07-2019, 16:18   #38
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,383
Thanks: 76
Thanked 308 Times in 212 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Re: Skėnderaj: Ditėt e diasporės dhe Fjolla Morina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Fjolla ( foto 1 dhe 2 )


RitaKu qėndron ndryshimi?

* Pirati do tė thoshte gjėzagjėzė e Demkės?

* Mė pėlqyen komentet e Kastros!

P.S. Zgjidhja e gjėzės nuk ėshtė "thyerja e gjysmėshtizave" qė i pėrmendi Kastrioti!
Qy cka asht puna Adem.
Rita ka b.othe mashkulli...(oooo Roskit iu thafte goja)
Fjolla paska b.othe femne.
Ma mire me i dashte femnat.
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur