Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-07-2019, 16:31   #1
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Ky eshte nje shkrim dhe analize per ata qe jane me sy celet dhe mendje hapur per ata qe drejtojne gjeopolitiken mbrapa perdeve te pushtetit dhe qe kurr nuk shfaqen zyrtarisht.

Asgje nuk eshte konspiracion , sepse tere ngjarjet ne kete artikull kane ndodhur ne te vertete dhe emrat e permendur kete dhe synimet e tyre jane po te verteta dhe jane arritur.SHQIPĖRIA DHE BALLKANI NĖ PLANET AFATGJATE TĖ HEGJEMONISĖ PERĖNDIMORE (SIONISTĖVE)!

Citim:
Savash VELIU

Sipas hebreut Theodor Herzl themeluesi i Sionizmit thuhet se: Sheti i Israilit shtrihet nga kufijtė e Egjıptit e shkon deri nė Eufrat. Kurse Rabbi Fischmann anėtar i agjensisė hebraike pėr Palestinėn, ka deklaruar publikisht nė Komitetin e Posaēėm tė Kombeve tė Bashkuara se: “Tokat e premtuar tė hebrenjve shtrihen nga lumi i Egjıptit dhe arrinė deri nė Eufrat” dhe brenda kėtyre kufijve pėrfshihen edhe disa pjesė tė Sirisė e Libanit. Por vėrtetsia qėndron se tokat e premtuara tė hebrenjve shtrihen nga lumi Nil e deri nė Eufrat duke pėrfshırė tokat e Irakut, Sirisė, Royal of Arab, Egjiptit dhe Libanit, kėto i arrin ti kuptoj vetėm ai qė njeh gjeopolitikėn sioniste hollėsıshtė si njė qėllim i pėrbashkėt e botės perėndimore me Izraelin.

Pra siē e shikoni, krijimi i Israelit tė Madh, nuk ėshtė njė utopi konspirative siē mendojnė disa, por ėshtė njė realitet politik qė ka filluar tė realizohet qė me krijimin e Israelit. Po ta shikoni sot hartėn e vjetėr tė Palestinės, Israeli zinte vetėm njė vend tė vogėl, kurse sot jo vetėm qė ka rrėmbyer gjithė Palestinėn, por ėshtė zgjeruar edhe nė Siri me Majat strategjıke tė Golanit qė dikur i pėrkisnin Sirisė, kurse sot janė pjesė e Israelit me bekimin e SHBA-sė dhe aty Israeli po bėnė investime tė mėdha. Edhe lufta nė Siri, filloi pikėrishtė pėr kėtė arsye, tė zgjerohet Israeli dhe kjo do tė arrihet vetėm duke e shkatėrruar Sirinė mė pas (me forcė) do larrgohet Asadi dhe do vendoset kukulla qė do tė firmos zyrtarishtė coptimin e Sirisė ku Israeli do tė jetė pėrfituesi kryesor. Pas Sirisė rradhėn do ta ketė Jordania, Libani dhe tė gjitha shtetet e tjera tė Gjirit qė kufizohen me Israelin dhe kjo do tė arrihet vetėm mes njė destabilizim tė pėrgjithshėm qė do ti bėhet Lindjes sė Mesme. Tani planprojekti arriti tė gllabėroj Egjiptin dhe Jordaninė, por plani djallėzor nuk e kishte paraparė Turqinė qė shpejtoj tė aneksoj pjesėt veriore tė Sirisė dhe İrakut duke mbyllur transferzallėn e bartjes sė energjısė sė plaēkitur prej sirianėve dhe irakianėve drejt mesdheut lindor, operacione furioze qė fundosėn planet sioniste tė daljes sė tyre nė Mesdhe.

Nė tė ardhmen ėshtė planifikuar lufta me Iranin qė si njė fuqi ushtarake e konsiderushme nuk ėshtė lehtė tė gllabėrohet nga sionistėt, e cıla mund tė pėrfundoj nė njė shkatėrrim total tė rajonit ku me qindra milionė rrefugjatė do ti drejtohen Evropės, qė deri tani po lėngon nga dyndjet masive tė rrefugjatėve.

Tani lind pyetja se ku do tė shkojnė nė tė ardhmen kėta rrefugjatė? Sigurisht nė shtetet e tjera si puna e Shqipėrisė, Kosovės, Maqedonisė e tjera qė ēdo ditė po ēpopullizohet dhe tė gjitha qytetet kanė filluar ta ndjejnė mungesėn e popullsisė, se pėr fshatrat nuk bėhet mė fjalė se ato thuajse janė boshatisur tė gjitha. Nėse pak logjikojmė do tė shohim se kjo gjendje e krıjuar nė vendet e lartėpėrmendura sjanė rastėsi por janė pjesė tė planit Marshall qė i mbyti ato nė korrupcion tė lejuar nga Ambasada Amerikane – Fondacioni “Soros”- Ambasada e Bashkimit Europian, qė mė pas aı tė justifikohet me luftėn kundėr korrupsionit dhe krimit tė organizuar, duke u bėrė presion Partive tė korruptuara nė Pushtet, qė tė pranonin krijimin e njė strukture tė posaēme tė ndjekjes penale, e quajtur Prokuroria Speciale qė vazhdon edhe nė Shqipėri e mbikqyrur nga organizatat qeveritare OPDAT amerikane dhe EURALIUS e BE qė ashiqare lejuan zhvatjen ekonomike tė tyre pėr resht 30 vite.

Jo shumė kohė mė parė, Zėvendės Kryemistri Italian Salvini, deklaroj publikishtė se kishte biseduar me disa politikanė tė tjerė evropian dhe kishin arritur nė njė konkluzion interesant qė ta kthenin Shqipėrinė nė njė qendėr tė madhe pėr pritjen e rrefugjatėve. Si pa u kuptuar u arritė edhe njė marrėveshje mes Shqipėrisė dhe Italisė ku nė vendin tonė do tė vendoseshin pėrfundimishtė disa refugjatė qė ishin shpėtuar nga njė anije qė ishte nė pėrmbytje. Pra plani dhe ideja pėr kthimin e Shqipėrisė dhe Ballkanit jugperėndimor nė njė qendėr rrefugjatėsh ėshtė realitet dhe pritet vetėm koha dhe momenti i duhur kur ky plan do tė vihet nė zbatim pasi tė jenė korruptuar politikanėt dhe partitė sahanlėpirėse. Jo rastėsısht edhe kryeministri Edi Rama pandėrprer atakohet nė dukje nga proevropianėt qė ia ngushtojn hapsirėn vepruese si mė i miri mes tė kėqinjve qė pa kursim ndihmohet nga presidenti i Turqisė Erdogan, president i cili sheh larg prapaskenave tė projektuara nga hegjemonistėt uniglobalist. Kėtij zjarri tė heshtur shqiptar benzin i derdhin edhe ca zagar sorosian siē janė familja Xharra, Blerim Latifi, Kastriot Myftaraj, Frash Demaj, Berat Buzhalla, Festim Lato, Mehmet Kraja e shumė mercenarė tjerė tė azdisur.

Besoj se i keni parė ato mijėra pallate pa kritere qė ndėrtohen gjithandej Shqipėrisė?! Si mendoni ju, me se do mbushen kėto pallate, se vetė shqiptarėt po e braktisin vendin dhe nuk kanė nė mendje qė tė kthehen pėrsėri?!

Nė fund kur tė realizohet plotėsisht plani pėr zgjerimin e Israelit, nė Jerusalemin e shpallur nga SHBA kryeqytet i İsraelit do tė tentohet tė ngritet Tempulli Masonik i Mbretit Solomon qė do tė ndėrtohet mbi rrėnojat e xhamisė All-Aksa qė do tė shkatėrrohet nga themeli dhe pas kėtij ndėrtimi pėrfundimtar do tė shpallet zyrtarishtė Rendi i Ri Botėror Unipolar.

Por kėtij planprojekti Hegjemonist njė Polarshe me suksess i kundėrvihen tri shtetet tė fuqishme ekonomiko-ushtarake rajonale dhe globale nė rritje tė sipėrt siē janė Turqia-Rusia dhe Irani tė cilėt arrijnė ti rezistojnė sanksioneve ekonomike dhe kėrcėnimeve ushtarake tė hegjemonisė globaliste
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 16:39   #2
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,285 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Po analizoje njehere o Kaci, ashtu sic di ti vete... !
Te orientohemi, mbi pikat kyce te diskutimit...
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 17:08   #3
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,243
Thanks: 140
Thanked 1,195 Times in 893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Zot na ruaj!!!
Se kam fjalen per zionistet...
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 17:12   #4
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Po analizoje njehere o Kaci, ashtu sic di ti vete... !
Te orientohemi, mbi pikat kyce te diskutimit...
Meri, edhe ketu do te jesh ne qender te vemendjes?

Allahu ne rujt... a nuk u diskutua kjo gje tek ajo teme '' c'kerkojne femrat nga meshkujt''?
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 17:14   #5
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,285 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Meri, edhe ketu do te jesh ne qender te vemendjes?

Allahu ne rujt... a nuk u diskutua kjo gje tek ajo teme '' c'kerkojne femrat nga meshkujt''?
Me fal.
Une per respekt te mundimit tend, shkruajta...
Prb qe me lindi tani eshte "cfare kerkova seriozisht nga ty" ?
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 17:21   #6
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Me fal.
Une per respekt te mundimit tend, shkruajta...
Prb qe me lindi tani eshte "cfare kerkova seriozisht nga ty" ?
'' Mundimi im'' ketu nuk eshte per interesin tim.

Sa me interes te kene njerezit per ceshtjet qe diskutohen ne kete artikull, me e qarte do jete e ardhmja e Shqiptareve, nese nuk jane te interesuar, vdekja e tyre do jete e sigurt.

Mire atehere, jepe ti mendimin tend.
🖤 (1)
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 17:23   #7
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,285 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Ju i pari !
Pres mendimin...

ka radhe kjo pune...sidomos kur permendet dhe vdekja...
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 17:26   #8
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Ju i pari !
Pres mendimin...

ka radhe kjo pune...sidomos kur permendet dhe vdekja...
Mendimi im eshte qe une jam 100% dakord me artikullin, prandaj e postova.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 17:28   #9
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,285 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Flm per referatin qe mbajtet.
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 17:53   #10
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,829
Thanks: 6,597
Thanked 1,839 Times in 1,043 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Hebrejt qe kam nojur jane njerz te lezetshem dhe nuk kam asgje kunder popullsise se thjeshte hebre por duhet kutpjm qe shteti i Izraelit i ka sjedhur gjithe botes probleme jo vetem lindjes mesme qe ne krijimin e atij shteti.
Duhet kuptohet qe edhe lufta kunder terrorit lindi direkt si shkak i terrorit te shtetit izraelit ndaj popullsise civile palestineze.
Amerika po humb kredibilitet nga shume vende te botes duke lejuar bashkpunuar me izraelin te shkeli te drjetat njerzore ndaj palestinezve.
Tani eshte pushtuar komplet palestina me settlements ilegale ku popullsia cifute po bejn ndertesa qytete komplet ilegalisht ne territoret e palestines duke i qitur jashte nga tokat e tyre. Po ndodh spastrim masiv etnik perbadhe gjithe botes dhe askush nuk flet ket realitet.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 18:06   #11
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Hebrejt qe kam nojur jane njerz te lezetshem dhe nuk kam asgje kunder popullsise se thjeshte hebre por duhet kutpjm qe shteti i Izraelit i ka sjedhur gjithe botes probleme jo vetem lindjes mesme qe ne krijimin e atij shteti.
Duhet kuptohet qe edhe lufta kunder terrorit lindi direkt si shkak i terrorit te shtetit izraelit ndaj popullsise civile palestineze.
Amerika po humb kredibilitet nga shume vende te botes duke lejuar bashkpunuar me izraelin te shkeli te drjetat njerzore ndaj palestinezve.
Tani eshte pushtuar komplet palestina me settlements ilegale ku popullsia cifute po bejn ndertesa qytete komplet ilegalisht ne territoret e palestines duke i qitur jashte nga tokat e tyre. Po ndodh spastrim masiv etnik perbadhe gjithe botes dhe askush nuk flet ket realitet.
Spastrimi qe po ndodh ne Palestine eshte nje nga ceshtjet e ndryshme te zionizmit,

Ky artikull me shume flet per ate cka zionizmi ka bere ne Shqipeir keto 30 vite ( korru[sion i financuar) dhe per kolonizimet qe kryen me refugjate kafe, qe vijne nga luftrat qe vet zionizmi ben ne lindjes e mesme.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 20:11   #12
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,370
Thanks: 18
Thanked 698 Times in 446 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Ani si argument sjell nje artikull te nje sharlatani nga Tetova Savash Veliu...nje mesues vizatimi dhe nje i veteshpallur ekspert i islamit dhe gjeopolitikes.
Njeri qe nenen dhe babain e ka shqiptar,ndersa vet deklarohet Turk.Njeri qe me qindra Here i ka fyer figurat kombetare Shqiptare,prej te Skenderbeu dhe tutje...nje fundamentalist islamik dhe ekstremist,ku shume faqe ne Facebook ju kane mbyllur nga raportimi i shqiptareve per shkak te helmit antishqiptar.

Sa per cionizmin dhe Izraelin e madh,thuaj ketij sharlatanit se Cionisti i pare ne Lindjen e mesme ka qene profeti i muslimaneve Muhameti !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 21:24   #13
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,982
Thanks: 5,112
Thanked 5,626 Times in 2,790 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 246
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Citim:
Tani lind pyetja se ku do tė shkojnė nė tė ardhmen kėta rrefugjatė?
E sigurte qe jo ne Shqiperi , so rrini te qete.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 21:43   #14
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,829
Thanks: 6,597
Thanked 1,839 Times in 1,043 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Ani si argument sjell nje artikull te nje sharlatani nga Tetova Savash Veliu...nje mesues vizatimi dhe nje i veteshpallur ekspert i islamit dhe gjeopolitikes.
Njeri qe nenen dhe babain e ka shqiptar,ndersa vet deklarohet Turk.Njeri qe me qindra Here i ka fyer figurat kombetare Shqiptare,prej te Skenderbeu dhe tutje...nje fundamentalist islamik dhe ekstremist,ku shume faqe ne Facebook ju kane mbyllur nga raportimi i shqiptareve per shkak te helmit antishqiptar.

Sa per cionizmin dhe Izraelin e madh,thuaj ketij sharlatanit se Cionisti i pare ne Lindjen e mesme ka qene profeti i muslimaneve Muhameti !
Nese ka share zionizmin te nxjerrin jo vetem nga facebooku por edhe nga shtepia,lol nejse nuk e njoh ket autorin e shkrimit cifutat bejn ligjin ne bote sot, fakt.
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 22:04   #15
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Ani si argument sjell nje artikull te nje sharlatani nga Tetova Savash Veliu...nje mesues vizatimi dhe nje i veteshpallur ekspert i islamit dhe gjeopolitikes.
Njeri qe nenen dhe babain e ka shqiptar,ndersa vet deklarohet Turk.Njeri qe me qindra Here i ka fyer figurat kombetare Shqiptare,prej te Skenderbeu dhe tutje...nje fundamentalist islamik dhe ekstremist,ku shume faqe ne Facebook ju kane mbyllur nga raportimi i shqiptareve per shkak te helmit antishqiptar.

Sa per cionizmin dhe Izraelin e madh,thuaj ketij sharlatanit se Cionisti i pare ne Lindjen e mesme ka qene profeti i muslimaneve Muhameti !
Nuk duhet te jesh ndonje mendje teper e holle te kuptosh gjeopolitiken sot, thjesht duhet te kesh dije te mjaftueshme.

Nuk e di a eshte deklaru turk ky, por ju ne padijen tuaj te madhe, ngaterroni Osmanine ose te qenit le te themi Osman ( qe eshte term civil si termi Romak) me kombesine e sotshme turke. Nese ka deklaruar pro Osmanine e tij, perseri mire nuk ka bere, por edhe paduja e shqiptareve eshte teper e madhe dhe me perandorine osmane, ku shqiptaret ishin nje nga shtyllat kurrizore te saj, por teme tjeter kjo.

Nuk e di a ka fyer Skenderbeun dhe nese e ka bere shume gabim ka bere.

Por le te themi se eshte islamik , le te themi se nuk eshte ekspert sac duhet...

Une nje gje ta them me siguri, qe sot kush do qe del kunder cifuteve ( lere me zionizmin se shume pak veta ja kane idene, sa ti nuk ja ke idene) i mbyllen faqet dhe e drejta e shprehejs menjehere, Ka me mijra raste te tilla ne Amerike.

Nuk ka sesi Muhamedi te ishte zionist, sepse ne kohe e tij nuk ishte themeluar ende lozhet e masonerise apo zionizmi.


Le te themi se ky eshte sharlatani ne i madh, kete artikull e ka 100% te drejte, cdo gje e ka te sakte.

Merru me thelbin e trajtimit te ceshtjes dhe jo me personin.

Kushdo qofte ky, eshte nder te paktet shqipfoles qe trajton hapur nje teme qe eshte tabu te flitet nga gazetaret shqiptare .

Ndoshta ky e ben kete si islamik ( edhe pse une e shoh qe shqetesohet per kombin shqiptar dhe nuk do qe trojet shqiptare te mbushen me rrefugjate kaf) por thote nje te vertete, qe as ti nuk e kupton apo nuk do ta kuptosh.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 22:12   #16
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,637
Thanks: 1,248
Thanked 2,005 Times in 1,151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Ēa ėshtė gjeo politika?
Gjeografi politike apo politikė gjeografike
..
Sa pėr kundėr Israel ke Rusi Turqi.... se kėto mė kujtohen tani, dhe..... janė si molla
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 22:27   #17
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,532
Thanks: 141
Thanked 4,461 Times in 2,484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Qe krijimi i shtetit te Izraelit ka qene nje nder fajet keqdashese qe njeriu i 1948-es ka bere kunder vehtes dhe gjithe brezave qe erdhen e do vijne, kjo eshte jashte diskutimit. Izraeli eshte thika e ngulur ne nje zone gjeostrategjike qe eshte vete e trazuar. E te thuash qe kete thike, ishte ne plan te ngulej ne zemer te Afrikes, ne Ugande.

Tani vijme tek Shqiperia dhe implikimet qe sionizmi mund te kete per vendin tone. Me modesti them se une vete kam frike nga globalizmi dhe me specifikisht nga boomerangu qe botes perendimore po i kthehet kunder per gjithe te keqijat qe ka bere emer te ekpansionit te saj. Shqiperia eshte vend i vogel, aspak i pjekur, me nje popull indiferent dhe klase politike te korruptuar deri ne palce. Nese parashikimet sipas ketij artikulli rezultojne te verteta, atehere nuk ka asgje qe mund te behet. Une kam frike por edhe shprese qe nuk do ndodh keshtu. Situata nuk eshte kaq e thjeshte sa paraqitet ketu.
__________________
Festina lente!
🖤 (1)
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 22:49   #18
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Qe krijimi i shtetit te Izraelit ka qene nje nder fajet keqdashese qe njeriu i 1948-es ka bere kunder vehtes dhe gjithe brezave qe erdhen e do vijne, kjo eshte jashte diskutimit. Izraeli eshte thika e ngulur ne nje zone gjeostrategjike qe eshte vete e trazuar. E te thuash qe kete thike, ishte ne plan te ngulej ne zemer te Afrikes, ne Ugande.

Tani vijme tek Shqiperia dhe implikimet qe sionizmi mund te kete per vendin tone. Me modesti them se une vete kam frike nga globalizmi dhe me specifikisht nga boomerangu qe botes perendimore po i kthehet kunder per gjithe te keqijat qe ka bere emer te ekpansionit te saj. Shqiperia eshte vend i vogel, aspak i pjekur, me nje popull indiferent dhe klase politike te korruptuar deri ne palce. Nese parashikimet sipas ketij artikulli rezultojne te verteta, atehere nuk ka asgje qe mund te behet. Une kam frike por edhe shprese qe nuk do ndodh keshtu. Situata nuk eshte kaq e thjeshte sa paraqitet ketu.
Arsyetim i mire nga ana jote.

Vetem qe nuk jam dakord kur permend te '' keqijat'' e botes perendimore.

Duhet te kesh parasysh se cifutet kane pas Perandorine Brotanike nen kontroll dhe Perandorine Afrikane franceze.... ku kontrollonin edhe monopolin e dimanteve.

Kompanite e para te sklleverve ne i kishin cifutet, ka plot fakte per kete gje.

Por edhe sikur europianet te kshin faje masive.... europianet nuk kolonizuan lindjes e mesme.... dhe sollen civilizm ne afrike ku kishte ende kanibalizem.


Mos bjer ne kurthin e asaj qe quhet '' white guilt'' qe ka 80 vite qe propagandohet ne perendim.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 13:50   #19
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,189
Thanks: 339
Thanked 593 Times in 438 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
…

Duhet te kesh parasysh se cifutet kane pas Perandorine Brotanike nen kontroll dhe Perandorine Afrikane franceze.... ku kontrollonin edhe monopolin e dimanteve.

Kompanite e para te sklleverve ne i kishin cifutet, ka plot fakte per kete gje.

...
Mbete duke e bo cop cionizmin - e ke obsession, sigurisht. Esht si puna e dhelpres me rrusht. Hallakatesh si voji n'lakna.

Nji gje te sugjeroj ne lidhje me cionizmin: nese ka ndonje gje qe te hyn ne pun nga ata, merre - ato qe nuk te hyjn ne pun, hidhi.

Influenca shqiptare ne bote e deri Europe eshte nji hiē. Siguria, mbarvajtja dhe interesi kombtar Shqiptar duhet pa ngusht ne Ballkan, Adriatik, duke mbajtur te fort bashkpunimin e aleancen euro-atlantike. Plus faktori diaspore.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 14:13   #20
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,434
Thanks: 1,464
Thanked 8,252 Times in 3,656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Ska mbet njeri atje pa bere anal-istin. Konspiraci e gjalle. Eh mer Savash, Savash.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (1)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur