Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Infrastruktura

Infrastruktura Rrjeti i Autostradave, aviacioni, transporti detar dhe hekurudhor.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-07-2019, 12:26   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 5,043
Thanks: 415
Thanked 1,652 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Kilometrat e pėrshkuara janė shpesh shigjeta e peshores. Mund tė rastisė qė gjen rishitėsa apo persona qė shesin makinėn e tyre, qė “fusin dorė” nė kilometrazh pėr ta “rinuar” makinėn. Por duhet tė mėsosh tė shohėsh sinjale tė tjetra qė tregojnė gjendjen e makinės.

Karroceria

Kontrollo qė karroceria e makinės tė mos ketė ndryshk. Verifiko mbylljen e dyerve e tė kofanos dhe shiko nėse boja e makinės ėshtė homogjene pasi makina mund tė ketė pėsuar aksident nėse lyerja nuk ėshtė e njėtrajtshme.

Gomat

Nėse janė shumė tė konsumuara, vlera e makinės duhet ridiskutuar. Po ashtu, nėse gomat janė konsumuar nė mėnyra jouniforme, atėherė kjo mund tė tregojė se makina ka defekte tė tjera si p.sh nė frenim.

Pjesa e brendshme dhe kroskoti

Nėse timoni ėshtė i konsumuar, ėshtė e mundur qė makina tė ketė mė shumė se 100 mijė kilometra. Kontrollo qė tė ketė airbag apo Abs. Provoni tė pėrmbysni sediljen e parė dhe verifikoni nėse punojnė butonat dhe komandat.

Motori dhe mekanika

Hap kofanon dhe kontrollo nėse ka lėngje apo vajra tė derdhura dhe qė bateria nuk ėshtė e gėrryer e qė testata nuk filtron vaj, shkruan Scan. Pėr njė kontroll tė pjesėve mė delikate tė motorit nevojitet njė kontroll nė ofiēinė.

Bėj njė xhiro provė shumė tė kujdesshme

Ėshtė shumė e rėndėsishme qė tė bėsh njė xhiro nė rrugė me makinėn qė dėshiron tė blesh, mundėsisht tė shoqėruar nga njė mekanik i besuar.

Gazi qė shkarkon

Pasi ndizet dhe ngrohet motori, pasi disa minutash provo tė shtypėsh gazin deri nė fund. Nga skapamentoja nuk duhet tė dalė tym me ngjyrė blu, sepse kjo tregon se motori djeg vaj, nė rastin e motorėve me benzinė ose tym i zi qė tregon se injektorėt e filtrat janė tė bllokuar, nė rastin e motorėve me naftė.

Zhurma e motorit

Duhet tė jetė, nė limitet e mundura, sa mė pak i zhurmshėm. Pėrndryshe ėshtė simptomė e problemeve me marmitėn ose me sistemin e shkarkimit.

Pjesėt elektrike

Kontrollo funksionimin e dritave, pasqyrave, dritave tė brendshme e llambave tė tjera tė kroskotit.

Marshet

Duhet tė futėn lehtėsisht dhe pėr asnjė arsye nuk duhet tė ndryshojė nėse nuk janė tė pozicionuara nė shinėn e duhur.

Loja e timonit

Timoni nuk duhet tė ketė zona “tė vdekura” gjatė ecjes. Nėse gjatė rrotullimit timoni reagon pak , mund tė jetė qė kutia e drejtimit duhet rishikuar.

/Lapsi
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 14:41   #2
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,384
Thanks: 12,019
Thanked 9,819 Times in 6,284 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Kur dun me ta fajt do te ta fajsin or ti mec....

Shitesit e makinave te perdorura jane me te sofistikuar NE MASHTRIMIN E KLIENTEVE sesa shitesit e borxheve neper banka, prandaj ne keni mundesi merrni nje makine te re me garanci ose me qera per 2-3 vjet dhe keshtu do te mundeni te keni nje makine qe per cdo rast do te jete barre e shitesit te ketyre makinave te reja dhe firmes pasi jane brenda garancise...megjithate te gjitha klauzolat dhe kushtet duhet te jene te shkrojtura e zeze mbi te bardhe per cdo rast.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 15-07-2019 nė 14:43
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 14:44   #3
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 10,322
Thanks: 23
Thanked 3,021 Times in 1,874 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 197
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Hilet qe ai nuk eshte interesuar me ble makinen

1-Ai/ajo te con zile dhe ti kur e merr e pyet kush eshte te thote sa e shet ate makinen
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 17:49   #4
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,495
Thanks: 15,916
Thanked 13,449 Times in 8,517 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 718
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Ky debili qė ka shkruar kėtė artikullin e ha sa krahu me tė parėn po vajti tė blejė makinė tė pėrdorur.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 17:54   #5
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,384
Thanks: 12,019
Thanked 9,819 Times in 6,284 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Le te shkoje e te bleje nje tank te perdorur....te pakten e ka me dokumenta te rregullta dhe pjese kembimi sa te duac ereee lla.

Si ka ardhur koha tanku i perdorur ka edhe vlere koleksionimi.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 17:56   #6
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,495
Thanks: 15,916
Thanked 13,449 Times in 8,517 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 718
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Le te shkoje e te bleje nje tank te perdorur....te pakten e ka me dokumenta te rregullta dhe pjese kembimi sa te duac ereee lla.

Si ka ardhur koha tanku i perdorur ka edhe vlere koleksionimi.
Po po kėtė tankun tonė po ja japim pėr njė kafe dhe njė dopio raQi.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 18:02   #7
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,384
Thanks: 12,019
Thanked 9,819 Times in 6,284 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Nuku e tradhetoj une shokun tim te zinxhirevettt Tankun...assiheeerr.....kemi keputur kaq vite bashke bishta qepesh te njoma sa na jane mpire dhembet dhe mustaqet kur kuvendjazeshim e flitnim per bemat e llogoreve....
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 18:05   #8
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Tani qe i mesova hilet nuk ma hedh njeri..tankun e shes per vlera muzeale se vete me shtrenjte.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 18:13   #9
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,384
Thanks: 12,019
Thanked 9,819 Times in 6,284 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Po nuk tregove killometrazhin, sherbimet tek mekaniku si dhe masen e CO2 qe cliron nuk te ze muze me duar...

mos e ke kthyer gjekafshe me gas tankun e reeee lla ?
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 18:29   #10
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

E kam me vajguri.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 22:01   #11
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Plaka e re nuk bohet.

E merr nje makine zero zero ne sallon dhe e ben gjumin rehat.

Nese nuk i ke mundesite e ben me keste. E nese nuk i ke mundesite as me keste hypi bicikletes se eshte e mire edhe per shendetin.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 22:02   #12
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,767
Thanks: 7,073
Thanked 8,319 Times in 5,335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

hilet i dime po na mungojn paret
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 22:06   #13
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,384
Thanks: 12,019
Thanked 9,819 Times in 6,284 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
E kam me vajguri.
Po e paske bere kamineto te shkreten.....gjyna.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 22:10   #14
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,772
Thanks: 3,774
Thanked 3,042 Times in 2,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Plaka e re nuk bohet.

E merr nje makine zero zero ne sallon dhe e ben gjumin rehat.

Nese nuk i ke mundesite e ben me keste. E nese nuk i ke mundesite as me keste hypi bicikletes se eshte e mire edhe per shendetin.
Ne fakt me tė renė nuk tė zė gjumi gjithė natėn por bėn guidė non-stop.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 22:12   #15
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,932 Times in 2,777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

M’i treguat vone keto hile. Bleva nje makine te perdorur me frenat cope-cope.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 23:36   #16
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Beni keto qe thote KY mjeshtri.

magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 12:08   #17
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,226
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ky debili qė ka shkruar kėtė artikullin e ha sa krahu me tė parėn po vajti tė blejė makinė tė pėrdorur.
ATA e kane...ZANAT,ose marrin te ardhurat!!!

Konkretisht....baby(mua),mu keputen frenat,apo alkoli me rrodhi.

Je gjalle-une.

Po---dhe po pres ADAC.

Shyqyr...vari LESHT....kerrit.

Ca i mile je-u pergjigj.

Sot...perse nuk vajte per LESH.

PS...tingellon paksa si makaber.

@Kepi

Opel Kadett kshu sportiv...shitesi...ARAB.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 12:37   #18
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,226
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Ne Gjermani n.q-se doni te bleni kerr,shikoni ndonje pensionist.Sepse nuk kane pordhe dhe jane kursimtare.KUDO tjeter e...HANI sa KRAHU.
Perfshire dhe mua.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 17:36   #19
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 430 Times in 253 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Nje makine me cilindrate te madhe eshte mire te merret me shume kilometra gje qe tregon se motorri ka punuar gjithmone. Nje tregues tjeter eshte se cfare lloj rruge ka bere zakonisht kjo makine si malore, fushore apo rruge fshati (pa asfalt). Konsumi i gomave varet se si i perdor drejtuesi i makines. Kurse karroceria varet se ne cfare zone klimatike eshte perdorur makina, p.sh: ne vendet e ftohta ndryshku eshte i pashmangshem per shkak te kripes qe hedhin per shkrirjen e bores. Kur merr nje makine te dores se dyte gjeja e pare eshte sherbimi i plote i makines domethene nderrim vaji, filtri i ajrit, filtri i naftes, antifriz, alkolin e frenave, pse jo edhe frenat, ne menyre qe te dish se kur t'i nderrosh heren tjeter.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2019, 23:48   #20
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,226
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Hilet qė duhet tė dini kur blini njė makinė tė pėrdorur

Makina do sherbim teknik.Garancite 5 vjeqare....HARROJINI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur