Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-05-2019, 09:53   #461
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,630
Thanks: 13,618
Thanked 7,580 Times in 4,811 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
i madh eshte Gurax.

prandaj eshte dashuruar Adea.
Se mos vetem Adea
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2019, 19:21   #462
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,225
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

jozuet 7

13-Qohu,shenjtero peoples dhe i thuaj...

Shenjterohu per neser,sepse keshtu ka thene...zoti(KANCEROZI)

14-neser ne mengjes do paraqiteni fis me fis,dhe zoti do ta paraqese fisin dhe familja qe zoti do te caktoje do te shkoje shtepi me shtepi,dhe kulla qe QELBSI do e caktoje,ka per tu paraqitur me gjithe....kafshet e saj.

15-te.

Dhe atij qe do ti gjenden gjera te caktuara,do shfaroset,do ti vihet flaka,atij VET dhe GJISHKA qe i PERKET.

Faqja 249-te.

Per 15-en...E VRISJA UNE i PARI...predikuesin.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 04:48   #463
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,225
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Nata e Kadrit, punonjėsja e kryeministrisė shqiptare qė falė pesė kohė namaz .

Gjatė muajit tė Ramazanit Kiti Shabanaj, shkėputet pėr pak kohė nga puna nė Kryeministri, pėr tė falur namazin nė Xhaminė mė tė afėrt.

Nuk vjen nga njė familje praktikante myslimane dhe vendimi pėr t`u mbuluar me shami i gjeti tė papėrgatitur tė afėrmit e saj.

Kiti Shabanaj: Lidhja ime me fenė islame nuk ėshtė ndikuar as nga lidhet familjare dhe as nga lidhjet shoqėrore. Unė kam filluar vetė tė lexoj nė lidhje me islamin.

Agjėron prej gati nėntė vitesh. Besimi nė islam thotė se e ka ndryshuar jo vetėm shpirtėrisht por edhe nė marrėdhėnie me tė tjerėt.

Kiti Shabanaj: Mund tė them se ėshtė besimi mė i bukur qė mė ka ndryshuar gjithė jetėn time.

31 Maj nė kalendarin islam pėrkon me Natėn e Kadrit. Agjėrimi dhe falja nė kėtė datė pėr besimtarėt merr tjetėr vlerė.

Kiti Shabanaj: Ėshtė njė natė e cila e ka shpėrblimin mė shumė se 1 mijė muaj.

Nė kėtė muaj tė shenjtė, Kiti thotė se ēdokush duhet tė afrohet nė rrugėn e Zotit sipas saj besimi ka pėrgjigje pėr ēdo shqetėsim apo dilemė.


Si veprohet ne keto raste....

1-i pritet dita e punes
2-paralajmerim me shkrim per pushim
3-Nuk je e afte dhe urdhero librezen e punes.

Ju lutem te vazhdoje rradha.

PS: kam nje pyetje per keto qe vishen me qarqafe dhe me falni per injorancen TIME....kur je mjeke dhe pacien(tja)ti ka nevoje urgjente, ne sallen e operacionit si i thuhet...izvinite per pak tempo se kam namaz?????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 08:59   #464
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 279
Thanks: 5
Thanked 63 Times in 51 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Klubi Ateisteve.

Per vete jam agnosticist, besoj se feja eshte totalisht politike. Megjithate ka shume " koincidienca" dhe shume nga kto jane shume te perpikta dhe te matura ne menyre perfekte dhe shume nga kto koicidenca jane kunder rregullave te rasteise.
Kam lezuar edhe per astro fiziken aq shume libra [ dhe mund te them ishin komplet humbje kohe, *mund te kisha ber dicka qe te fitoja ndonje lek anash /investim me gjithate kohe te humbur], konkluzjoni final personal shkon tek filizofia me bazike e aplikuar mbas shume lezimeve eshte qe nuk mund te jen konicidenca kaq te perpikta ne perfeksjon dhe kaq shume.
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga HTFengineer : 26-09-2019 nė 09:20
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 04:50   #465
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,922
Thanks: 3,611
Thanked 687 Times in 542 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
i madh eshte Gurax.

prandaj eshte dashuruar Adea.

Mos me ngaterron me veten tende moj kurvicke e madhe!


Adea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 07:54   #466
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,767
Thanks: 7,073
Thanked 8,319 Times in 5,335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Mos me ngaterron me veten tende moj kurvicke e madhe!


Adea
prap ke pire moj plake derdimene
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 08:00   #467
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,225
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Re: Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
prap ke pire moj plake derdimene
Ka o kjo...ka mallakastra e shoqit Mehmet....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 17:39   #468
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,922
Thanks: 3,611
Thanked 687 Times in 542 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
prap ke pire moj plake derdimene
Uuuu me marsh te keqen e qenit!

Po te me kishe pare me sy do te te vinte mendja verdalle nga shkelqimi i bukurise dhe rinise time.

Vete dhe me akuzon se paskam rene ne dashuri me nje burre plak!Adea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur