Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Mjedisi

Mjedisi Diskutime mbi Mjedisin.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-05-2015, 08:35   #21
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,377
Thanks: 5,818
Thanked 6,831 Times in 4,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

fukarallėk = qelpsinllek dhe maskarallėk.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2016, 17:20   #22
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,971
Thanks: 298
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

Pyjet e fundit nė Shqipėri po marrin fund. Megjithėse me ligj kemi moratorium pėr prerjen e pyjeve qė mė 1 janar 2016, prerjet edhe sot mė 10 janar 2016 vazhdojnė tė pashqetėsuara fare, nė mes tė ditės.Pylli i Sodės.


Librazhd


Shėngjergj
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2016, 14:54   #23
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,882
Thanks: 5
Thanked 10 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

Ky palla Rama duhet te ēoje taksat sa trefishin per ēdo renje drusore te prer,si dhe me ko para te mbledhura nga taksat, te stimuloje pellzimin e ri,..
__________________
Mos i bej dikujt ate,qe nuk ke deshire te ta bej dikush.
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2016, 15:06   #24
Sopoti
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,496
Thanks: 4,945
Thanked 5,403 Times in 2,832 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

Pas c'do parcele te prere direkt vihet zjarri qe te mos kete gjurme keqperdorimi.

S'ka dru mbi 8 cm diameter


E habitshmja eshte se si munden te hapin rruge neper ato male ku s'shkonte as dhija?

Qeveri qensh,harbuteri.

Taulant Palla ka nje firme qe ben namin,e nqs dikush denoncon kan dal ca trima leshapuke te taulant palles
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2016, 10:36   #25
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,126
Thanks: 2,946
Thanked 3,129 Times in 2,084 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

vetem thuani atyre shkaterruesve te pyllit, a deshironi te fitoni akoma me shume leke ? ke per ti pare dhe naten duke mbjellur fidane dhe ta shenderrojne ambientin sikur pyje te Amazonise qe ē`ke me te

http://lajmi.net/blog/si-te-fitoni-1...me-paulownian/

Si tė fitoni 190.000 € me Paulownian?!

Autori: Ferat M Durguti
Publikuar mė: 06/01/2016
12241373_726802817451788_4222651618036324544_n

Paulownia nė njė te ardhme tė afėrt pritet tė jetė “Mushkėria” e botės.

Sipas njė studimi tė bėrė kohėve tė fundit ėshtė vėrtetuar se bima e paulownias thith 10 herė me shumė (CO2) Dioksid Carboni dhe ēliron 10 herė mė shumė (O2) Oksigjen se ēdo bimė tjetėr. Kjo gjė arrihet falė shtatėlartesisė sė saj dhe gjetheve tė mėdha qė ajo ka.


Njė fidan i Paulownias pėr 8 vjetė, jep 1 metėr kubė mas drusore.
Pėr 1 hektar (10 000 m) mbillen 1660 fidane afėrsisht = 1660 metra kubė dru.
Njė metėr kubė drusorė kushton 120 – 150 €
1660 metra kubė dru x 120 € = 199.200 €.
Investimi pėr 1 hektar ėshtė: 1660 x (3 – 5 €) =4980 € fidanet (+1000 € shpenzimet e tjera)
Fitimi pėr 1 hektar brėnda 8 viteve ėshtė: 199.200 € – 6.000 € = 193.200 €
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2016, 11:38   #26
Sopoti
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,496
Thanks: 4,945
Thanked 5,403 Times in 2,832 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirate of Love Shiko postimin
vetem thuani atyre shkaterruesve te pyllit, a deshironi te fitoni akoma me shume leke ? ke per ti pare dhe naten duke mbjellur fidane dhe ta shenderrojne ambientin sikur pyje te Amazonise qe ē`ke me te

http://lajmi.net/blog/si-te-fitoni-1...me-paulownian/

Si tė fitoni 190.000 € me Paulownian?!

Autori: Ferat M Durguti
Publikuar mė: 06/01/2016
12241373_726802817451788_4222651618036324544_n

Paulownia nė njė te ardhme tė afėrt pritet tė jetė “Mushkėria” e botės.

Sipas njė studimi tė bėrė kohėve tė fundit ėshtė vėrtetuar se bima e paulownias thith 10 herė me shumė (CO2) Dioksid Carboni dhe ēliron 10 herė mė shumė (O2) Oksigjen se ēdo bimė tjetėr. Kjo gjė arrihet falė shtatėlartesisė sė saj dhe gjetheve tė mėdha qė ajo ka.


Njė fidan i Paulownias pėr 8 vjetė, jep 1 metėr kubė mas drusore.
Pėr 1 hektar (10 000 m) mbillen 1660 fidane afėrsisht = 1660 metra kubė dru.
Njė metėr kubė drusorė kushton 120 – 150 €
1660 metra kubė dru x 120 € = 199.200 €.
Investimi pėr 1 hektar ėshtė: 1660 x (3 – 5 €) =4980 € fidanet (+1000 € shpenzimet e tjera)
Fitimi pėr 1 hektar brėnda 8 viteve ėshtė: 199.200 € – 6.000 € = 193.200 €
Une i kam mbjellur ca

Liridoni do na jape e nja 500 rrenje tjera

https://www.facebook.com/paulownia1/?fref=ts
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2016, 13:45   #27
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,126
Thanks: 2,946
Thanked 3,129 Times in 2,084 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Une i kam mbjellur ca

Liridoni do na jape e nja 500 rrenje tjera

https://www.facebook.com/paulownia1/?fref=ts
duken te jete rentabel, si per ambientin po ashtu edhe nese perdoret per ngrohje dhe eshte koha shume e shkurter e rritjes per 8 vite, krahasuar me diku 40 vite qe i duhet te rritur nje lloji tjeter te drunjeve te prere.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2016, 18:32   #28
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,971
Thanks: 298
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

Dita e 14-tė e moratoriumit tė prerjes sė pyjeve. Puna vazhdon e qetė dhe ditėn me diell ndėrsa shteti vigjilent shqiptar kap lepurin me qerre:

Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2016, 17:22   #29
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,971
Thanks: 298
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-12-2017, 20:35   #30
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 3,228
Thanks: 157
Thanked 978 Times in 617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

Shqetėsuese, padyshim. Gjersa shteti ėshtė "aksionar" nė kėtė shkatėrrim, kjo tendencė nuk ka pėr t'u ndalur.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-12-2017, 20:39   #31
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,306 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Shqetėsuese, padyshim. Gjersa shteti ėshtė "aksionar" nė kėtė shkatėrrim, kjo tendencė nuk ka pėr t'u ndalur.
Mbas viteve 90-te.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2018, 22:24   #32
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,971
Thanks: 298
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

Masakrimi i pyjeve nė Republikėn e Shqipėrisė:
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 21:12   #33
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,971
Thanks: 298
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

"Moratoriumi"-ndalimi i prerjes sė pyjeve... nė letėr...
Prerja e malit Polis 2015-2017
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Edvin83 pėlqehet nga
i vjetėr 13-11-2018, 08:56   #34
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 3,955
Thanks: 1,309
Thanked 1,798 Times in 1,056 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

https://m.facebook.com/story.php?sto...&ref=bookmarks

Kur njeriu mendon per mjedisin.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-11-2018, 08:12   #35
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,274
Thanks: 1,050
Thanked 581 Times in 364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
"Moratoriumi"-ndalimi i prerjes sė pyjeve... nė letėr...
Prerja e malit Polis 2015-2017
Perdite e me teper relievi shqiptar po i ngjan zonave te kufirit afgano-pakistanez ku vetem ndonje gjembac a ferre mbin.Ndersa zonat urbane ngjajne me rripin e Gazes. Katastrofe
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur