Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-12-2018, 11:40   #1
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,992
Thanks: 214
Thanked 328 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Neranxi i dergon leter ambasadores greke

Nuk e gjeta kerkund tjeter prandaj po e postoj nga kjo gazete.

Mos u ndikoni nga titulli propagandisitk i mero gelbazes, sepse Neranxi kerkund nuk thote qe '' shumica e himarioteve jane greke'', shumica e komentuseve tregojne injorance duke nxituar ta shajne.

Rama ka vjedh plot prona, Himara eshte zona tjeter.

Jeji dakord me letren, cfare do kishit bere ju po te ishit ne vendin e Neranxit?

https://www.gazetatema.net/2018/12/0...te-nga-greqia/
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2018, 18:10   #2
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,101
Thanks: 325
Thanked 558 Times in 412 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Neranxi i dergon leter ambasadores greke

Duhet te ngjitesh si kacifa ne malet mbi Himare e te dalesh ne Pilur per t'a ngrene te semes ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2018, 20:19   #3
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,992
Thanks: 214
Thanked 328 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Neranxi i dergon leter ambasadores greke

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Duhet te ngjitesh si kacifa ne malet mbi Himare e te dalesh ne Pilur per t'a ngrene te semes ...
E lexove letren apo jo?

Ta thashe mos lexo titullin, se eshte propagande emero gelbazes me nxjerr Ramen patriot.

Ne himare po vidhen prona, dhe po ndertohen hotele te tilla, qe do cojne himariotet e thjeshte ne faliment dhe nderrojne krejtesisht strukturen etnike te zones.

Nese himariotet i doni si shqiptare, mbrojini, mos i lini ti marrin greket ne patronazh.

Je se cfare ndodh ne Shqiperi

http://top-channel.tv/2018/12/04/alu...hkia-ia-shemb/


Citim:
Arben Myzeqari ka paguar 113 milionė lekė pas kontratės sė lidhur me ALUIZNI-n qė tė kalojė pronėsia e njė objekti nga shtet nė emėr tė tij, por bashkia ia prish objektin.


Nė kontratė ALUIZNI deklaronte se garanton kryerjen e procedurave tė regjistrimit. Ndėrkohė prokuroria asokohe hapi njė hetim me kallėzim tė Arben Myzeqarit, por qė kallėzuesi nuk e pranon ta ketė bėrė.

Nė Fiks Fare u ankua Arben Myzeqari pasi kishte 4 vjet qė ende nuk e kishte gjetur arsyen se pse iu prish lokali i tij qė e kishte nė lagjen “11 Janari” nė Fier.

Prona iu prish nga bashkia edhe pse kishte lidhur njė kontratė me ALUIZNI-n, ky institucioni merrte pėrsipėr regjistrimin e objektit. Faturat e shkėmbyera midis Myzeqarit dhe ALUIZNI-t pėr kalimin e pronėsisė nga shtet ne emėr tė tij, kapin shumėn prej 113 milion lekė tė vjetra.

” Nė 2011 doli VKM, qė kjo pronė shtet tė kalonte nė pronėsi tė nėnės sime, nėnshkruam dhe kontratėn me ALUIZNI-n, paguam dhe 113 milionė lekė, por asnjėherė nuk u pajisėm me dokumente, akoma mė e rėndė ėshtė se Bashkia Fier e prishi objektin qė ALUIZNI me kontratė mė quajti pronar tė objektit pas shumės qė pagova ” tregon Myzeqari.

Ai tregon pėr Fiks Fare se ka vite qė endet gjykatave, por mė e rėndėsishmja ėshtė se ka katėr vite qė Prokuroria Fier ka sekuestruar dosjen pranė ALUIZNI-t.

Motivi i sekuestrimit te dosjes sipas prokurorisė ėshtė se Arben Myzeqari ka bėrė njė kallėzim pėr punonjėsit e Aluiznit. Motiv tė cilin Arben Myzeqari e mohon pėr gazetarėt e Fiksit.

“Si mund tė bėja unė kallėzim pėr pronėn qė unė e pagova tek ALUIZNI. Prej kėtij vendimi ka 4 vite qė prokuroria mban dosjen. Dhe unė dhe familja ime paguajmė kredinė qė morėm pėr tė paguar faturat te ALUIZNI” tregon Arbeni.

Ai kėrkon nga emisioni Fiks Fare vetėm tė dalė e vėrteta.

Gazetarėt e Fiksit trokitėn nė tė gjitha institucionet ku Arben Myzeqari ishte mbajtur pa pėrgjigje.

Ish drejtori i ALUIZNI-t thotė pėr Fiksin se meqė dosja ėshtė nė prokurori, ėshtė pezulluar edhe procesi i legalizimit, nė momentin qė dosja kthehet, do vazhdojmė procedurat.

Ndėrkohė prokuroria konfirmoi pėr Fiksin se dosja ėshtė kthyer tek ALUIZNI.

Tė gjendur para kėtij fakti gazetarėt iu ridrejtuan ALUIZNI-t, ku ky i fundit kėrkoji njė kėrkesė me shkrim, pasi dosja ishte voluminoze.

Emisioni Fiks Fare u drejtua edhe nė Zyrėn e Regjistrimit tė Pasurive Fier, pėr tė mėsuar mbi statusin juridik tė pronės dhe nėse ai ka ndryshuar ndonjėherė. Institucioni kthen pėrgjigje se kjo tokė ėshtė tokė shtet dhe statusi i saj nuk ka ndryshuar asnjėherė. Gjithashtu ZRPP Fier pranon se e njėjta pėrgjigje i ėshtė kthyer edhe ALUIZNI-t nė vitin 2010, kur ka kėrkuar statusin e pronės.

Dera e fundit ku gazetarėt e Fiksit trokitėn ishte ajo e Bashkisė Fier , pėr tė mėsuar se mbi cilin vendim doli urdhri i prishjes se lokalit tė zotit Arben, por ky institucion nuk u pėrgjigj.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2018, 22:22   #4
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,101
Thanks: 325
Thanked 558 Times in 412 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Neranxi i dergon leter ambasadores greke

Ēfar grekesh te marin ne patronazh, o i pa marrun vesh! Ata himariote qe marin sot pension grek (me paret e BE-se), qysh neser do t'deklaroheshin turq po qe se ata do u japnin pension me te larte.

te squet himariota ... luajn me shum porta.

Keshtu kan luajtur perhere Shqiptaret, kane fituar beteja te vockla, dhe gjithmon kan humbur luftrat - perveē asaj nacional-ēlirimtares
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 04-12-2018, 22:35   #5
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,974
Thanks: 6,478
Thanked 7,713 Times in 4,937 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Neranxi i dergon leter ambasadores greke

neranxi ,dritan hoxha e me shoke u bene milionere kur qeveriste saliu me nanon.

nix dogane nix taksa dhe populli derdimen eshte i lumtur.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 05-12-2018, 12:32   #6
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,101
Thanks: 325
Thanked 558 Times in 412 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Neranxi i dergon leter ambasadores greke

Vendosja e tarifave ndaj mallrave nga Serbia esht per t'u mar shembull edhe nga Shqiperia ndaj mallrave prej Greqise.

A jan te zot ta marin ket mase "shtetaret" tane?

PS: Me qe Gerqia eshte ne NATO e BE, e di popujt tane jan miq, ti jepet nji ulje e konsiderueshme: 50%.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 05:14   #7
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,652
Thanks: 1,235
Thanked 760 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Neranxi i dergon leter ambasadores greke

Paska shkruajtur leter Portokalli i hidhur,ky mashtrues ordiner qe nuk paguan punetoret e tij.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur