Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-11-2018, 00:57   #61
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,436
Thanks: 3,580
Thanked 573 Times in 455 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
O Llokumi. Me gjithe respektin. C'i ke keto budalliqe qe shkruan ore mik. Ju do beni ushtri atehere kur t'ju lene. Behuni njehere bashke te njiheni si shtet dhe mos leshoni teritore. Ndaloni importin e miellit qe keni 20 vjet qe e hani nga Serbia pastaj.... te shohim e bejme. Ju ngelet duke hedhur bomba tymuese ne Parlament. Me keto shfaqe qe beni ne parlament me bomba , kujt i shkon ne mendje t'a lejoje Kosoven te kete ushtri? Po KFOR cfare do beje pastaj ? Apo do e mbaje me dore ? Ne fakt nuk ke faj ti por kane faj keta qe citon ti. Kjo Vlora Citaku kujton se njerzit jane qorra dhe nuk e dine se c'behet ne Kosove? Mbeti t'ja u tregoje kjo perparimin e Kosoves ?

Nje fytyl e butul degjohet me shume se sa nje fytyle e thpifur.


Dea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2018, 01:20   #62
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,436
Thanks: 3,580
Thanked 573 Times in 455 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
O Dea ? Mos ke ngaterruar teme moj ? Nuk eshte tema sa e bulur eshte Vlora dhe c'ja sheh syri ja ben dora. Rri te keqen mos fol kot.
Te butulit rrine ne skene te pabutulit rrine prapa skene.


Dea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2018, 01:37   #63
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,436
Thanks: 3,580
Thanked 573 Times in 455 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
T'paska dal vetja qefit, m'duket!
Aha No way Hose! Floket i kam si floket e bores. Bore te bardha. U thinja ne moshen 13 vjece. Nje shoqja ime nga Korca lindi me floke te thinjur. Thone se eshte mungese e nje lloj minerali.

Ndaj edhe i lyej floket dhe i bej si te me teket.

Per here te pare kam perdorur bimen e kena-se ose Hena. Mami nuk donte qe te me demtohej floku nga kolorimi i shpeshte.

Ngjyra ime e vertete eshte ajo qe kam ne vetulla dhe ne pjese te tjera te trupit. Auburn ose castene (geshtenje e kuqerremte ose ndryshk e cila eshte kthyer ne geshtenje te hirushte).


Dea

Llapi, dolem jashte teme.
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-11-2018, 11:19   #64
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,417
Thanks: 22
Thanked 65 Times in 60 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor11:42 / 27.11.2018
FSK-ja herėn tjetėr Ditėn e Forcės do ta festojė si ushtria mė e re

Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi ka thėnė se vitin e ardhshėm FSK-ja do ta shėnojė “Ditėn e Forcės” si ushtria mė e re nė botė.

“Forca e Sigurisė sė Kosovės, me profesionalizėm, me pėrgjegjėsi dhe paanshmėri, ka kryer ēdo detyrė qė i ėshtė dhėnė deri mė tash. Ajo ėshtė bėrė forcė qė gėzon besim tė madh tek tė gjithė qytetarėt. Ėshtė bėrė institucion qė pareshtur kontribuon pėr paqe dhe stabilitet, si dhe pėr jetė tė qetė dhe tė sigurt pėr tė gjithė. I uroj vajzat dhe djemtė e Forcės sė Sigurisė sė Kosovės pėr “Ditėn e Forcės”, ka shkruar Thaēi, nė ditėn kur FSK-ja po shėnon kėtė ditė me shumė aktivitete.

Presidenti Thaē ka dhėnė edhe njė zotim nė lidhje me transformimin e FSK-sė.

“Kėtė ditė, Forca e Sigurisė sė Kosovės herėn tjetėr do ta festojė si ushtri e Republikės sė Kosovės. Ushtria e Kosovės, mė e reja nė botė, e cila do tė kontribuojė pėr paqen e sigurinė edhe pėrtej Kosovės, sė shpejti do tė bėhet realitet”, ka pėrfunduar Thaēi.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-12-2018, 22:23   #65
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,864
Thanks: 10,129
Thanked 5,404 Times in 2,521 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Llokum sheqer, dėshtoi kjo prognoza jote.

S'di a e more vesh, ushtria po krijohet mė 14 dhjetor!
__________________
Sami Frashėri e ka thėnė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-12-2018, 22:35   #66
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,417
Thanks: 22
Thanked 65 Times in 60 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llokumi Shiko postimin

Mergim LushtakuUSHTRIA E KOSOVĖS TĖ MIRATOHET NĖ KUVEND ME 28 NĖNTOR

Tashmė pas miratimit tė ligjeve nga Qeveria e Kosovės, qė mundėsojnė shndėrrimin e Forcės sė Sigurisė sė Kosovės nė Ushtri tė Kosovės, unė si deputet i Kuvendit tė Kosovės propozoj qė kėto ligje tė jenė tė gatshme pėr miratim nė seancė plenare nė Kuvendin e Kosovės me datė 28 nėntor 2018.

Jam plotėsisht i vetėdijshėm qė i rėndėsishėm ėshtė procesi e jo data, por edhe simbolika ka rėndėsinė e saj. Veēmas, si respekt dhe nderim pėr sakrificat nėpėr tė cilat ka kaluar populli i Kosovės.

Dihet qė mė 28 nėntor 1997, nė Llaushė tė Skenderajt, doli pėr herė tė parė publikisht Ushtria Ēlirimtare e Kosovės e cila vazhdoi me misionin e saj deri nė ēlirimin e Kosovės gjithmonė nė bashkėpunim me forcat aleate veri-atlantike.

Pas ēlirimit tė Kosovės, pa dyshim, ngjarja mė e rėndėsishme pėr ne ėshtė edhe Dita e Pavarėsisė sė Kosovės, 17 shkurt 2008. Aspak mė e parėndėsishme nuk ėshtė edhe akti i themelimit tė Ushtrisė sė Kosovės, e cila do tė mundėsohet me miratimin e ligjeve nė Kuvendin e Kosovės, nga pėrfaqėsuesit e zgjedhur tė popullit.

Iu bėj thirrje qė propozimin tim ta mbėshtesin nė radhė tė parė dy kolegėt e mi deputetė, Rexhep Selimi e Daut Haradinaj, tė cilėt ishin protagonistėt kryesorė, sė bashku me heroin e kombit, Mujė Krasniqin, kur doli hapur UĒK-ja. Gjithashtu, shpresoj qė kėtė propozim ta mbėshtesin Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, Presidenti i vendit Hashim Thaēi, Kryeministri Ramush Haradinaj dhe tė gjithė kolegėt tjerė deputetė qofshin ata tė pozitės apo tė opozitės.

Mendoj se ushtria por edhe kjo datė simbolike tė jetė njė arsye pėr tė na bashkuar jo vetėm pėr kėtė proces por edhe pėr rrugėn tonė euro-atlantike.

kqyre pak ma mire a une kam propozue a deputeti Mergim Lushtaku

dhe me te pas vet kush ty nuk ish ba kurrrrrrrrrrrrr


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Llokum sheqer, dėshtoi kjo prognoza jote.

S'di a e more vesh, ushtria po krijohet mė 14 dhjetor!
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 07:01   #67
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,286
Thanks: 14,121
Thanked 8,396 Times in 5,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Kėrcėnimi i NATO-s: Kosova, pasoja serioze nėse e krijon ushtrinė.

Sekretari i Pėrgjithshėm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmėroi Prishtinėnzyrtare se do tė “pėrballet me pasoja serioze nėse vazhdon me transformimin e Forcės sė Sigurisė sė Kosovės nė ushtri tė Kosovės”.

Sipas Stoltenbergut, ky proces po udhėhiqet “nė njė moment mjaft tė papėrshtatshėm, pa u respektuar procedurat”.

Kėto deklarata, kreu i Aleancės Veriatlantike i bėri nė fund tė takimit tė ministrave tė Jashtėm tė vendeve anėtare tė NATO-s, ku ėshtė diskutuar pėr gjendjen nė Ballkanin Perėndimor, njofton REL.

“Kjo shkon pėrtej kėshillimeve tė shumė zyrtarėve tė NATO-s dhe mund tė ketė pasoja serioze pėr integrimin e ardhshėm tė Kosovės nė proceset euroatlantike”, tha Stoltenberg.

Autoritetet e Kosovės kanė paralajmėruar transformimin e Forcės sė Sigurisė sė Kosovės nė ushtri pėrmes tri ligjeve qė pritet tė miratohen nė Kuvend mė 14 dhjetor.

Lidhur me kėto synime, kreu i NATO-s tėrhoqi vėrejtjen se nėse njė gjė e tilė ndodh, atėherė “NATO-ja do ta shqyrtojė angazhimin e saj rreth Kosovės”.

I pyetur se pėr ēfarė pasojash bėhet fjalė, Stoltenberg tha se vendimet i takojnė Kėshillit tė Aleancės Veriatlantike, si organi mė i lartė i NATO-s.

6 DHJETOR 2018 / 7:23.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 07:37   #68
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,429
Thanks: 708
Thanked 1,306 Times in 766 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 133
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Ktu nuk kuptohet asgje. Njehere thoshin USA ka dhene OK per krijimin e ushtrise , tani del qe NATO e cila eshte pjelle e USA kercenon Kosoven. Asgje spo merret vesh.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 07:42   #69
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,652
Thanks: 1,235
Thanked 760 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ktu nuk kuptohet asgje. Njehere thoshin USA ka dhene OK per krijimin e ushtrise , tani del qe NATO e cila eshte pjelle e USA kercenon Kosoven. Asgje spo merret vesh.
90% jane fake news
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 07:45   #70
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,286
Thanks: 14,121
Thanked 8,396 Times in 5,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
90% jane fake news
Burimi ishte nga AlsatM.

Agreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 07:48   #71
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,907
Thanks: 1,689
Thanked 1,753 Times in 1,312 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

E si perfundim?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 07:50   #72
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,286
Thanks: 14,121
Thanked 8,396 Times in 5,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

NATO hap rrugėn pėr anėtarėsimin e Bosnjės.

NATO i dha Bosnje e Hercegovinės dritėn e gjelbėr pėr tė bėrė njė hap tė madh pėrpara nė rrugėn drejt anėtarėsimit nė aleancėn ushtarake.

Ministrat e Jashtėm tė NATO-s, nė takimin e sė mėrkurės nė Bruksel, e ftuan Bosnjėn qė tė paraqesė programin e parė vjetor tė reformave, nė pėrputhje me standardet e aleancės. Ky hap ėshtė pjesė e Planit tė Veprimit tė Anėtarėsimit nė NATO, proces qė i ndihmon vendet aspiruese tė pėrgatiten pėr anėtarėsim. "Ne jemi tė gatshėm tė pranojmė programin e parė vjetor tė vendit [Bosnjės]. Ai pėrfshin masa praktike qė mbulojnė reformėn politike, ekonomike dhe tė mbrojtjes", u tha gazetarėve sekretari i pėrgjithshėm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Ky veprim nuk do tė thotė se Bosnja do tė anėtarėsohet nė NATO sė shpejti dhe nuk ėshtė e qartė nėse Sarajeva do ta pranojė ftesėn pėr Planin e Veprimit tė Anėtarėsimit. Anėtari mysliman i Presidencės sė Bosnjės, Shefik Xhaferoviq, e mirėpriti ftesėn e NATO-s, ashtu si edhe anėtari kroat, Zhelko Komshiq. Anėtari serb i Presidencės, Millorad Dodik, nuk reagoi ende.

Dec 05, 2018 19:40 Europe.

PS: me sa di une caubojsi trump,ju ka kerkuar vendeve te paktit, te rrisin shpenzimet ose mbrojtje alias falas nuk ka MO.Por edhe mbrojtja nuk pi uje po u xef noi qeter ne.....NA i PLAS me RAKETE.

LG.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 12:00   #73
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,093
Thanks: 2,291
Thanked 1,833 Times in 1,236 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Burimi ishte nga AlsatM.

Agreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
From the mouth of the horse:
Statement by NATO Secretary General Jens Stoltenberg following conversations with President Aleksandar Vučić of Serbia, and Mr.Ramush Haradinaj of Kosovo

Mr.Ramush Haradinaj of Kosovo, jo Kryeministrin e Kosoves.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 12:45   #74
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,100
Thanks: 324
Thanked 556 Times in 411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kuptohet se etika protokollare do te ruhet - ne rastin konkret mendoj se praktikohet nocioni "terhiq e mos keput" ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 13:01   #75
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,679
Thanks: 7,289
Thanked 3,368 Times in 1,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
E si perfundim?

Ky eshte perfundimi :

Haradinaj bisedė telefonike me sekretarin e NATO-s: Transformimi i FSK-sė do tė bėhet mė 14 dhjetor, vendim sovran i Kosovės
“Sot zhvillova njė bisedė telefonike me Sekretarin e Pėrgjithshėm tė NATO-s z. Jens Stoltenberg.


Shpreha falėnderimin tim dhe tė popullit tė Kosovės pėr misionin e KFOR-it nė Kosovė dhe kontributin e NATO-s pėr njė ambient tė qetė dhe tė sigurt pėr tė gjithė qytetarėt e Kosovės. Gjithashtu shpreha respektin dhe ndjenjėn e thellė pėr shumė ushtarė tė NATO-s qė kanė humbur jetėn gjatė shėrbimit tė tyre nė Kosovė.
Duke shprehur mirėkuptim pėr qėndrimin e tij nga perspektiva multilaterale pėr procesin e tranzicionit, njėkohėsisht e informova Sekretarin e Pėrgjithshėm Stoltenberg se Kosova ėshtė e pėrkushtuar pėr njė proces tė tranzicionit tė FSK-sė qė do tė sigurojė njė ushtri profesionale, multietnike dhe kredibile nė shėrbim tė tė gjithė qytetarėve tė Kosovės. Ky vendim sovran i Kosovės, i cili do tė votohet mė 14 dhjetor, pėrmban nė vete vizionin dhe vullnetin e qytetarėve tė Kosovės qė tė ruajnė dhe mbrojnė vlerat perėndimore.
FSK do tė kontribuojė pėr paqen dhe stabilitetin nė rajon dhe mė gjerė. Institucionet e Kosovės do tė sigurohen tė vazhdojnė bashkėpunimin e ngushtė me KFOR dhe NALT, pasi qė ndajmė tė njėjtat shqetėsime tė sigurisė, interesat dhe vlerat”, shkruan Haradinaj. /Telegrafi/
_______________________________________________
https://telegrafi.com/haradinaj-tele...ovran-kosoves/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2018, 13:59   #76
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,417
Thanks: 22
Thanked 65 Times in 60 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntorVeseli fillon me takimet nė ShBA, takimi i parė nė kampin ushtarak
06 dhjetor 14:35

Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli, ka nisur vizitėn e tij nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės (ShBA).

Ai mbrėmė ka takuar pėrfaqėsues tė institucioneve tė ndryshme, nė njė pritje organizuar nga Konsullata e Kosovės nė Des Moines.

Por, njė nga takimet mė tė rėndėsishme tė tij nė Iowa, ėshtė vizita nė kampin ushtarak “Camp Dodge”, kampi kryesor ushtarak qė ka bashkėpunim me FSK-nė.

Vizita e tij nė kėtė kamp lidhet edhe me formimin e Ushtrisė sė Kosovės, qė tashmė ėshtė caktuar tė ndodhė mė datė 14 dhjetor.


Njė prej arsyeve kryesore tė vizitės sė kryetarit Veseli nė ketė kamp, besohet se ėshtė diskutimi rreth mbėshtetjes pėr ushtrinė e Kosovės.

Kryetari Veseli pas Iowas do tė ketė takime nė Nju Jork e mė pas nė Uashington me zyrtarė tė lartė tė shtetit amerikan.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 14:31   #77
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,907
Thanks: 1,689
Thanked 1,753 Times in 1,312 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Ky eshte perfundimi :

Haradinaj bisedė telefonike me sekretarin e NATO-s: Transformimi i FSK-sė do tė bėhet mė 14 dhjetor, vendim sovran i Kosovės
“Sot zhvillova njė bisedė telefonike me Sekretarin e Pėrgjithshėm tė NATO-s z. Jens Stoltenberg.


Shpreha falėnderimin tim dhe tė popullit tė Kosovės pėr misionin e KFOR-it nė Kosovė dhe kontributin e NATO-s pėr njė ambient tė qetė dhe tė sigurt pėr tė gjithė qytetarėt e Kosovės. Gjithashtu shpreha respektin dhe ndjenjėn e thellė pėr shumė ushtarė tė NATO-s qė kanė humbur jetėn gjatė shėrbimit tė tyre nė Kosovė.
Duke shprehur mirėkuptim pėr qėndrimin e tij nga perspektiva multilaterale pėr procesin e tranzicionit, njėkohėsisht e informova Sekretarin e Pėrgjithshėm Stoltenberg se Kosova ėshtė e pėrkushtuar pėr njė proces tė tranzicionit tė FSK-sė qė do tė sigurojė njė ushtri profesionale, multietnike dhe kredibile nė shėrbim tė tė gjithė qytetarėve tė Kosovės. Ky vendim sovran i Kosovės, i cili do tė votohet mė 14 dhjetor, pėrmban nė vete vizionin dhe vullnetin e qytetarėve tė Kosovės qė tė ruajnė dhe mbrojnė vlerat perėndimore.
FSK do tė kontribuojė pėr paqen dhe stabilitetin nė rajon dhe mė gjerė. Institucionet e Kosovės do tė sigurohen tė vazhdojnė bashkėpunimin e ngushtė me KFOR dhe NALT, pasi qė ndajmė tė njėjtat shqetėsime tė sigurisė, interesat dhe vlerat”, shkruan Haradinaj. /Telegrafi/
_______________________________________________
https://telegrafi.com/haradinaj-tele...ovran-kosoves/
Kosova te pergjigjet se ne 14 dhjetor do mbajme referendum per bashkimin me shqiperine
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i thirsty pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2018, 16:39   #78
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,679
Thanks: 7,289
Thanked 3,368 Times in 1,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Ambasadori amerikan: FSK ushtri hap i natyrshėm


Ambasadori i ri amerikan nė Kosovė, Philip Kosnett, nė njė intervistė ekskluzive pėr RTK-nė ka thėnė sot se evoluimi i FSK-sė nė Forca tė Armatosura ėshtė hap pozitiv dhe ėshtė mėse e natyrshme pėr Kosovėn si vend sovran dhe i pavarur, qė tė ketė aftėsi vetėmbrojtėse.

Ambasadori i ri amerikan thotė se ‘liderėt kosovarė kanė folur se si Forcat e Armatosura do tė mund tė merrnin pjesė nė operacione paqeruajtėse jashtė shtetit, qė Kosova e ka arritur pikėn qė nė vend se tė jetė vetėm konsumuese e sigurisė ndėrkombėtare, mund edhe t'i kontribuoj asaj dhe se e tėrė kjo ėshtė e mirėseardhur. Kėshtu ka deklaruar ambasadori Kosnett, nė njė intervistė ekskluzive pėr RTK-nė, e cila do tė transmetohet e plotė, sonte prej orės 20:10 nė RTK1.
Ambasadori, nė kėtė intervistė flet edhe pėr taksėn prej 100 pėr qind ndaj produkteve serbe, pėr marrėveshjen pėrfundimtare me Serbinė dhe nėse ajo mund tė prek ēėshtjen e kufirit. Ambasadori i ri amerikan, rithekson se Kosova vazhdon tė mbetet lartė nė prioritetet e politikės sė jashtme amerikane. Pra, sonte nga ora 20:10 intervista e ambasadorit tė ri amerikan nė Kosovė, Philip Kosnett.
__________________________________________

http://www.rtklive.com/sq/news-single.php?ID=313935
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 17:03   #79
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,989
Thanks: 214
Thanked 325 Times in 247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Tallin trapin me shqiptaret.

Po te kishte ushtri Shqiperia, ishte futur vete aty me kohe, por '' aleatet'' tane na demilitarizuan, na thane jeni teper te armatosur.

Siria tere luften me tanke me te vjetra se te enverit e beri, dhe e fitoi, nderkohe qe '' rebelet'' dhe ISIS ishin ma tanke moderne dhe arma pa fund, te derguar posacerisht prej amerikes .
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 17:56   #80
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,359
Thanks: 4,993
Thanked 3,151 Times in 1,566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ushtria e kosovės tė miratohet nė kuvend me 28 nėntor

Nato dhe USA jane dy gjera te ndryshme. Vlersimet, kritikat, analizat, kundershtimet, miratimet etj etj. qe bene NATO, nuk do te thot te jen edhe te SHBA-se.

Une mendoj se Ramushi, me fjale e fjali te bukura si na "knaq" ne "popllin", knaq edhe evropen e boten...
As votimet nuk do te mbahen nese nje gje te tille kundershton NATO-.

Krejt hajvan mer ky...po tani do t`bej "lufte" (inatesh apo patriotike..) edhe me NATO-n????
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur