Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-02-2018, 21:32   #41
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,819
Thanks: 3,259
Thanked 3,481 Times in 2,360 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sarandat e Kosoves pushtojne Saranden e Shqiperise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Popēo tipēi Pirdhapēati sipēi e kepēe epēemrin, tėpēė hypēyftė i gjapēati??
Mariangelen i Ko(q)ēes Kokedhimur

tani kur te behen nja 50 Koēe ti hipin autobusit nga Shqiperia dhe ta vizitojne Kosoven ke Gjylekari
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 20:10   #42
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,575
Thanks: 127
Thanked 845 Times in 435 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sarandat e Kosoves pushtojne Saranden e Shqiperise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ēaushi Shiko postimin
Kepo...
Ja te them ty dhe shume tjereve qe nuk e kane kuptuar apo nuk duan ta kuptojne ndjenjen e atdhedashurise se shqiptareve te Kosoves, qe e kane pasur ndaj Shpiperise.
Ideja e sarandave eshte per tu pergezuar ...mendoj % se kane mbet edhe qindra Saranda te tjera ne Kosove qe skan mundur ti bashkangjiten ketij kalvari.
Ju disave u duket qesharake kjo venja e emrave te qyteteve shqiptare por nje komb qe nuk ka nacionalizem ne shpirtin e tij eshte i destinuar te zhbehet...siq jane zhber shume kombe e shume gjuhe ne bote...
Te jeni te bindur se qindra Vlora te Kosoves do deshironin ta benin nje rrugetim te tille...
Shqiptaret e Kosoves jane rritur nen dhunen e pa pershkruar sllave me decenie...vetem e vetem pse kane qene aq shume te lidhur me shqiptarizmen...e kane dashur Shqiperine si Nanen e tyne...prandaj ua kane ven emra te tille me te dashurve te tyre...une psh. Vajzes i kam vene emrin Albana djalit Dardan...
Pa dashur te ofendoj askend por shqiptaret e Shqiperise kane pas me pak ndjenja ndaj atdhedashurise...psh. ne kohen e komunizmit vetem pse kane qene te miqesuar me sllavet, femijve u kane vene emra sllave...qofshin me prejardhje ruse, greke apo serbe...vetem qe te kene afersi me pushtetin pro sllav qe qeveriste ne Shqiperi. Vijm deri aty sa disa me me deshire u vendosin emra amerikan gjerman apo ndonje vendi tjeter...eshte e pa justifikueme per mua....
Kuteli u thote femijve te tij: "duajeni atdheun edhe ateher kur te vret"

Mos e paragjykoni me cinizem dhe me humor thumbues ndjenjen ndaj te qenurit shqiptar dhe Shqiperise. Ndoshta ne gjithe Shqiprine londineze nuk mund ti beni 20 emra me emrat e qyteteteve te Kosoves qofte Kosovar apo Kosovare.

Atdhedashuria e shqiptarėve tė Kosovės ėshtė vėrtetė pėr tu admiruar.
Emrat e fėmijėve e tregojnė mė sė miri.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lenci pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 20:18   #43
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,600
Thanks: 6,953
Thanked 5,272 Times in 2,212 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sarandat e Kosoves pushtojne Saranden e Shqiperise

__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur