Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-01-2018, 23:33   #1
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,463 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlamentNjė ministėr i qeverisė ka dhėnė dorėheqjen pėr shkak tė mungesės sė tij nė Shtėpinė e Lordėve, vend ku do tė duhej tė ishte pėr t’iu pėrgjigjur njė pyetje, raporton The Guardian.

Michael Bates, ministėr i Departamentit pėr Zhvillim Ndėrkombėtar (DflD) qė nga viti 2016, tha se “ėshtė turpėruar qė nuk ishte prezent” pėr t’u pėrgjigjur, transmeton Koha.net.

Megjithatė, nuk ėshtė pranuar dorėheqja e tij dhe Bates duket se do ta vazhdojė nė postin e tij.

Dorėheqja e shkurtėr cilėsohet si njė nga mė dramatiket nė vitet e fundit. Bates, qė ėshtė pjesė e Shtėpisė sė Lordėve qė nga viti 2008, u ngrit pėr tė dhėnė dorėheqjen pasi nuk ishte nė vendin e tij pėr t’iu pėrgjigjur njė pyetje nga kolegia, Ruth Lister.

“I kėrkoj falje tė sinqertė Baroneshės Lister pėr sjelljen time tė keqe pėr tė mos qenė nė vendin tim pėr t’iu pėrgjigjur pyetjes sė saj pėr njė ēėshtje shumė tė rėndėsishme nė fillim tė pyetjeve”, ėshtė shprehur ai. “Gjatė pesė viteve kam pasur privilegjin tė pėrgjigjem nė emėr tė Qeverisė, gjithmonė kam besuar se duhet tė ngrihemi nė standardet mė tė larta tė mundshme tė mirėsjelljes dhe respektit nė pėrgjigjet nė emėr tė qeverisė dhe nė pyetjet legjitime tė legjislaturės”.

“Mė vjen turp tė mos jem nė vendin tim dhe pėr kėtė arsye i ofroj dorėheqjen time kryeministrit me efekt tė menjėhershėm. Kėrkoj falje”, ka thėnė Bates, qė mė pas u largua nga foltorja.

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 31-01-2018, 23:35   #2
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,420
Thanks: 6,727
Thanked 3,176 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Me ndjek shembullin e ministrit britanik, per 1 jave s'Kish met asnje minister ne qeverine e Kosoves !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2018, 23:40   #3
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,848
Thanks: 8,683
Thanked 7,603 Times in 4,884 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 389
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Kan kulture dhe pergjegjsi morale e qytetari disa ......rast per tu permendur.
__________________
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 01-02-2018, 01:46   #4
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 13,512
Thanks: 10,227
Thanked 6,435 Times in 3,691 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Ehhh kushedi ca arsye ka kjo duket teper qesharake lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 01-02-2018, 04:56   #5
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,420
Thanks: 6,727
Thanked 3,176 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Ehhh kushedi ca arsye ka kjo duket teper qesharake lol
Mund te kete noj ngacmim sek... qe ne nuk e dime! lol!
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 01-02-2018, 12:13   #6
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,463 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Ehhh kushedi ca arsye ka kjo duket teper qesharake lol
Textbook albanian. Mos bej adn analize kurre se je sagllam. Lol

Serio, megjithate egzistojne njerez te ndershem. Qe i kemi tanet cop cop s’do te thote se jane te giithe.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2018, 12:16   #7
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,436
Thanks: 0
Thanked 3,207 Times in 1,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 244
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Sa mire paska bere. Paska lene vendin per mua.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2018, 12:19   #8
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,463 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Eshte inglez, no italiano.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2018, 12:22   #9
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,436
Thanks: 0
Thanked 3,207 Times in 1,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 244
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Pikerisht.
Edhe une ingleze jam.
Ingleze me perpikmeri zviceriane.

Ja kshu!
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2018, 12:23   #10
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,937
Thanks: 10,771
Thanked 5,881 Times in 3,669 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 309
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Ne shqipove na duket qesharake lol
Se keta te tonet vrasin presin Jane drug dealers hajdute etj etj
Lere qe nuk japin dorheqjen por na dalin dhe te pafajshem neper gjykata

Ka burra bota lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 01-02-2018, 12:26   #11
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,463 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Pikerisht.
Edhe une ingleze jam.
Ingleze me perpikmeri zviceriane.

Ja kshu!
Nuk e dija.

Hajde perhajer

Megjithate ministresh ne Shq do behesh. E ka thene Rextradamus me kohe.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2018, 12:27   #12
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,463 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ne shqipove na duket qesharake lol
Se keta te tonet vrasin presin Jane drug dealers hajdute etj etj
Lere qe nuk japin dorheqjen por na dalin dhe te pafajshem neper gjykata

Ka burra bota lol
Ndersa ti beje adn analizen helbete. Ka mundesi qe s’je dore e jona.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2018, 12:28   #13
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,436
Thanks: 0
Thanked 3,207 Times in 1,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 244
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Nuk e dija.

Hajde perhajer

Megjithate ministresh ne Shq do behesh. E ka thene Rextradamus me kohe.
Eeeee ashtuuuu hajerrrrrrr
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 01-02-2018, 13:09   #14
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,937
Thanks: 10,771
Thanked 5,881 Times in 3,669 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 309
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Ndersa ti beje adn analizen helbete. Ka mundesi qe s’je dore e jona.
100% shqipe
Skam gjak Turku

Kur te ngrihem ne detyre do e shof tamam se sa Shqipe jam lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 01-02-2018, 13:14   #15
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,463 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
100% shqipe
Skam gjak Turku

Kur te ngrihem ne detyre do e shof tamam se sa Shqipe jam lol
As qe km dyshu ndonjehere.

Sidomos kur e perdor fjalen ‘burridheut’ te dalin shqiponjat dykrenare nga syte.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 01-02-2018, 16:30   #16
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 4,646
Thanks: 3,052
Thanked 5,499 Times in 1,809 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

pffff.mbush ky apo ben gjasme
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2018, 16:31   #17
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 13,512
Thanks: 10,227
Thanked 6,435 Times in 3,691 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Mund te kete noj ngacmim sek... qe ne nuk e dime! lol!
Te gjithe pleqte keshtu ....
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 01-02-2018, 16:34   #18
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 13,512
Thanks: 10,227
Thanked 6,435 Times in 3,691 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Rex ...so naive
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 02-02-2018, 22:18   #19
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,922 Times in 1,297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

me sa kuptova, asnje nuk e ka lexuar te gjithe tekstin...pasi nuk e hoqen, e mbajten...


p.s. te gjithe lexojne vetem "koken"...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2018, 07:41   #20
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,324
Thanks: 13,570
Thanked 8,065 Times in 5,377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri britanik jep dorėheqje pėr shkak tė vonesės nė parlament

Dutch foreign minister admits lying about Putin comments.

Dutch Foreign Minister Halbe Zijlstra admitted on Monday he had lied about hearing Russian President Vladimir Putin make comments about plans for a “greater Russia”, unleashing a storm of criticism.

“I told an untruth, it was unacceptable,” he told reporters. Zijlstra, who is scheduled to meet his Russian counterpart Sergei Lavrov in Moscow in two days’ time, said he had been “stupid” and regretted his behavior.

While election campaigning two years ago, Zijlstra said that in 2006 he had been at Putin’s dacha when he heard the Kremlin leader speak of plans for a “greater Russia” which would include some of Russia’s neighbors.

I was tucked away back in the room, but I could clearly hear Putin’s answer to the question about what he considered greater Russia,” Zijlstra told a gathering in 2016 of his People’s Party for Freedom and Democracy, which heads the new Dutch government.

“He said this included Russia, Belarus, Ukraine and the Baltic states, and, well, Kazakhstan would be ‘nice to have’,” he said in his speech, which was recorded on video.

But on Monday he acknowledged he had never been at the meeting with Putin and had heard of the comments secondhand.

“I wasn’t present at the meeting in President Putin’s dacha,” the minister said in statement on Monday.

“The discussion did take place and someone who was there told me what President Putin said about greater Russia.”

Zijlstra said he was prepared to discuss the matter with parliament, which has the power to dismiss him.

His admission led opposition parties to demand his resignation, but the governing parties stood by him.

Prime Minister Mark Rutte said Zijlstra had a made a “big mistake”, but remained a credible member of the government.

In a scathing editorial, the prominent daily business newspaper Het Financieele Dagblad called on the minister to step down.

Staying on would undermine the credibility of the Cabinet. Not only in criticizing Russia, but also in the campaign against fake news,” it wrote.

Zijlstra is to meet Russian minister Lavrov on Wednesday. Relations between the two countries have been poor since the downing of Malaysia Airlines MH17 over eastern Ukraine in July 2014, killing all 283 passengers and 15 crew. The airliner had been flying from Amsterdam to Kuala Lumpur, and 196 of the victims were Dutch.

Dutch authorities say it was brought down by a Russian-made Buk missile, fired from territory held by pro-Russia separatists, and hope to identify suspects to be put on trial in the Netherlands.

It is not clear how far Russia will cooperate with a Dutch court. Moscow denies one of its rockets could have been used against the airliner.

Amsterdam(Reuters).

Shenimi im: edhe une nuk kam qene prezent por mi thojne disa gjona.Tashti kryeministri tulipan thote qe ai i jashtmi beri nje <gabim te madh> por ngelet i besueshem = tu rrejte.

Apropo...kjo eshte politika sepse kemi dhe te parin e pd-se, apo bacen e bashajve me nenshtetesi ka Fejenordi apo Hollanda.

Tungi njerez SCHWEIN.....ah se mu kujtu....ate kaqatorin, ruset e kane hedhur ne fusha.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 101.jpg (19.2 KiloByte, 9 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg 105.jpg (18.3 KiloByte, 9 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur