Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-01-2018, 16:10   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,638
Thanks: 7,946
Thanked 6,920 Times in 4,454 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 364
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadare dhe Agolli

Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadare dhe Agolli, ja arsyeja
Bashkia e Tiranės do tė blejė dy apartamentet ku kanė jetuar shkrimtarėt e njohur Ismail Kadare dhe Dritėro Agolli pėr ti kthyer nė shtėpi muze.

Projektvendimi ėshtė pėrgatitur nga administrata e Bashkisė dhe pritet tė kalojė pėr miratim nė mbledhjen e parashikuar pėr nė 31 Janar.

“Shtėpitė e tyre janė nė fakt dy apartamente respektivisht nė katin e tretė dhe tė katėrt tė njė pallati nė Rrugėn e Dibrės. Ky pallat u ndėrtua pėrballė mapos nė Rrugėn e Dibrės nga arkitekti Maks Velo nė vitin 1972. Ndėrtesa u vu nė qendėr tė akuzave tė kohės dhe regjimit tė atėhershėm duke u quajtur moderniste dhe kubiste”, thuhet nė relacionin e projektvendimit.

Nė vijim thuhet se pallati ku kanė banuar Kadare dhe Agolli ndodhet nė njė zonė shumė tė frekuentuar tė Tiranės dhe pranė qendrės historike tė saj, nė krah tė Sheshit “Skėnderbej”.

Sipas administratės sė Bashkisė, ky pozicion i favorshėm krijon mundėsinė e pėrfshirjes sė tij nė itineraret dhe guidat e operatorėve turistikė mbi Tiranėn.

© SYRI.net

Ku pallat ka qene vepra me e bukur arkitekturale e kumunarizmit blektoral.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 26-01-2018, 16:56   #2
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,071
Thanks: 5,700
Thanked 6,662 Times in 4,247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadare dhe Agolli, ja arsyeja
Bashkia e Tiranės do tė blejė dy apartamentet ku kanė jetuar shkrimtarėt e njohur Ismail Kadare dhe Dritėro Agolli pėr ti kthyer nė shtėpi muze.

Projektvendimi ėshtė pėrgatitur nga administrata e Bashkisė dhe pritet tė kalojė pėr miratim nė mbledhjen e parashikuar pėr nė 31 Janar.

“Shtėpitė e tyre janė nė fakt dy apartamente respektivisht nė katin e tretė dhe tė katėrt tė njė pallati nė Rrugėn e Dibrės. Ky pallat u ndėrtua pėrballė mapos nė Rrugėn e Dibrės nga arkitekti Maks Velo nė vitin 1972. Ndėrtesa u vu nė qendėr tė akuzave tė kohės dhe regjimit tė atėhershėm duke u quajtur moderniste dhe kubiste”, thuhet nė relacionin e projektvendimit.

Nė vijim thuhet se pallati ku kanė banuar Kadare dhe Agolli ndodhet nė njė zonė shumė tė frekuentuar tė Tiranės dhe pranė qendrės historike tė saj, nė krah tė Sheshit “Skėnderbej”.

Sipas administratės sė Bashkisė, ky pozicion i favorshėm krijon mundėsinė e pėrfshirjes sė tij nė itineraret dhe guidat e operatorėve turistikė mbi Tiranėn.

© SYRI.net

Ku pallat ka qene vepra me e bukur arkitekturale e kumunarizmit blektoral.
dhe arkitektin e futen ne burg per kubizem

shume mire per Leaf qe shkoj ti vizitoj muzeumet
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 26-01-2018, 17:00   #3
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,638
Thanks: 7,946
Thanked 6,920 Times in 4,454 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 364
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
dhe arkitektin e futen ne burg per kubizem

shume mire per Leaf qe shkoj ti vizitoj muzeumet
Arkiteti osht me kallo Ledio....e ke nig'ju kohet e funit si llakaqitet tuj fol kodra mas malit.....

Leaf kish bo kadhro te bukura qomet aty ke shpija e babit te Edvinkes
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 26-01-2018, 17:02   #4
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,071
Thanks: 5,700
Thanked 6,662 Times in 4,247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Arkiteti osht me kallo Ledio....e ke nig'ju kohet e funit si llakaqitet tuj fol kodra mas malit.....

Leaf kish bo kadhro te bukura qomet aty ke shpija e babit te Edvinkes
pse Maksi ka qene arkitekt?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2018, 17:08   #5
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,638
Thanks: 7,946
Thanked 6,920 Times in 4,454 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 364
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
pse Maksi ka qene arkitekt?
Puooooo Maks Velo dhe kolopuqerit e tij qe e rrasen mbrenda se merrte kot.....
Maksit i vinin revista nga jashta dhe gjamse e beri sikur ishte patenta vet kete modelin...kur si ne France e Hameriqi kishin bere te tilla....dhe xhaxhi gojsheqeri ja kendoi mire bashke me levizjen kubiste te pas festivalit te 11 me 1971 e kacafiu.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 26-01-2018, 17:15   #6
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,071
Thanks: 5,700
Thanked 6,662 Times in 4,247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Puooooo Maks Velo dhe kolopuqerit e tij qe e rrasen mbrenda se merrte kot.....
Maksit i vinin revista nga jashta dhe gjamse e beri sikur ishte patenta vet kete modelin...kur si ne France e Hameriqi kishin bere te tilla....dhe xhaxhi gojsheqeri ja kendoi mire bashke me levizjen kubiste te pas festivalit te 11 me 1971 e kacafiu.
maksin e kam si komshi. i kishin dhuruar nji foristrade ecte si lavjerrs.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2018, 17:17   #7
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,638
Thanks: 7,946
Thanked 6,920 Times in 4,454 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 364
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
maksin e kam si komshi. i kishin dhuruar nji foristrade ecte si lavjerrs.
I shet ato xhgarravinat e veta nga 4-5 minj evro kadoshi dhe qahet.....pse kaq keq qeka sa qeka bo per gjynof?...u di qe eshte grekofil e mer edhe pencion si vorjomalakiot.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2018, 17:29   #8
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,760
Thanks: 0
Thanked 942 Times in 714 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
pse Maksi ka qene arkitekt?
S'e dije ti drague? Ti njifshe dhe vellain e shoferit te Lelos.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2018, 17:32   #9
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,071
Thanks: 5,700
Thanked 6,662 Times in 4,247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
S'e dije ti drague? Ti njifshe dhe vellain e shoferit te Lelos.
e ka pas plaku ne burg po emrin nuk ma ka thon.neve na interesote vetem Gresa
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2018, 17:54   #10
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,478
Thanks: 12,103
Thanked 7,006 Times in 4,684 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

Shtepi muze ne pallat.....

Hajde mo.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 26-01-2018, 18:00   #11
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 683
Thanks: 16
Thanked 198 Times in 143 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
Smokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

Si eshte ajo barcaleta...rri rri dhe ha m*ut kot ndonjehere. Dhe keta me shtepite muze ne kat te trete.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Smokkie pėlqehet nga
i vjetėr 26-01-2018, 18:44   #12
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,760
Thanks: 0
Thanked 942 Times in 714 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
e ka pas plaku ne burg po emrin nuk ma ka thon.neve na interesote vetem Gresa
Ca Grese thu ti. Ajo ishte e zonme.Apo e ke harruar?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2018, 08:11   #13
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 3,840
Thanks: 1,227
Thanked 1,685 Times in 1,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

https://hashtag.al/index.php/2018/02...redite-e-buta/
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 27971769_10213707877642977_3587866683099587360_n.jpg (23.1 KiloByte, 26 shikimet)
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 14-02-2018 nė 08:16
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2018, 18:39   #14
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,673
Thanks: 239
Thanked 417 Times in 315 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Si eshte ajo barcaleta...rri rri dhe ha m*ut kot ndonjehere. Dhe keta me shtepite muze ne kat te trete.
Do te bejne nje mbianashkalim me emrin Realizmi Socialist ke rruga Dibres, e cila do te kaloje buze ballkoneve te dy apartamenteve. Hyrja ne mbianashkalim do te jete me pagese - perjashtohen nga pagesa punonjesit e organeve te diktatures proletariatit dhe veteranet.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2018, 18:45   #15
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,761
Thanks: 8,861
Thanked 4,584 Times in 2,849 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 276
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Propozimi/ Bashkia e Tiranės do tė blejė apartamentet ku ka jetuar Kadar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Si eshte ajo barcaleta...rri rri dhe ha m*ut kot ndonjehere. Dhe keta me shtepite muze ne kat te trete.
Muze ta linin Teatrin Kombetar jo apartamentet ne katin e tret
Cudira Shqipetare lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur