Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-08-2019, 21:52   #321
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraBujar CakolliLDK duke iu frikėsuar njė koalicioni tė PDK-sė me ndonjė parti tjetėr, po e shantazhon skenėn politike duke proklamuar njė koalicion tė mundshėm LDK - VV.

Mirėpo e vėrteta ėshtė kjo. Tri subjektet mė tė mėdha politike PDK, LDK, VV do tė shkojnė tė vetme nė zgjedhje parlamentare. Fitues i kėtyre zgjedhjeve do tė jetė PDK, kurse nėn trysninė e faktorit ndėrkombėtar, koalicioni i ardhshėm qeverisės do tė jetė PDK - LDK nė krye me kryeministrin Kadri Veseli. Kryetari i parlamentit i takon LDK-sė dhe sipas tė gjitha gjasave ai do tė jetė Lutfi Haziri.

Isa Mustafa menjėherė pas zgjedhjeve do tė jap dorėheqje nga posti i Kryetarit tė LDK-sė.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 21:57   #322
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,011
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Nuk kam dyshimin me te vogel qe viti 2019 do te jete viti i humbjes historike te Partise Destruktive te Kosoves ( PDK )


Po e shoh driten ne fund te tunelit ...


Liri popullit

Vdekje PDK-se.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 09:29   #323
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Nuk kam dyshimin me te vogel qe viti 2019 do te jete viti i humbjes historike te Partise Destruktive te Kosoves ( PDK )


Po e shoh driten ne fund te tunelit ...


Liri popullit

Vdekje PDK-se.
Vdekje PDK-se do te thot vdekje per Ēlirimtaret e Kosoves kur dihet se PDK rrejdh nga Shtabi qendror e i shumices se zonave dhe shumices se ushtarve e eprorve te UĒK-se

a liri per popull qe kerkon ket liri ua solli popullit mu kjo PDK dhe per ket nga populli po shperblehet me vot qe 8 here qe del fituese PDK-ja

por si do qoft kjo metet deshir veq e jotja me nji furgon shokesh
pra ini pakic apsulute
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 09:32   #324
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraKryetari Veseli bashkėluftėtarėve tė tij:
Tash duhet ta fitojmė luftėn kundėr korrupsionit dhe nepotizmit


Kryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės, Kadri Veseli ka takuar sot njė grup bashkėluftėtarėsh nga zona tė ndryshme.

Ai ka ndarė kujtime nga lufta, por siē ka shkruar ai nė faqen e tij nė Facebook, temė kryesore bashkė me ta kishte betejat pėr zhvillimin e vendit.

Veseli ka shkruar se bashkė me luftėtarėt UĒK-sė do ta vazhdojė nismėn pėr tė hetuar e pastruar listat e veteranėve. Ai ka shtuar se beteja tash ėshtė pėr njė shtet demokratik e tė zhvilluar duke e pasur nė prioritet luftėn kundėr korrupsionit dhe nepotizmit.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 09:44   #325
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,797
Thanks: 4,354
Thanked 4,698 Times in 3,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Nuk kam dyshimin me te vogel qe viti 2019 do te jete viti i humbjes historike te Partise Destruktive te Kosoves ( PDK )


Po e shoh driten ne fund te tunelit ...


Liri popullit

Vdekje PDK-se.
ngordhje thuaj, dhe te mbeten sikur ato stervinat e atyre kurbaneve qe i kishin lene hapesirave te ambientit.

Shekdhi i XXI, edhe hala kane me kadhezuar uqka muhabete me kadhash, jo kthehet serbia, jo vjen nena e dhakumit e bene Kusoven evropjane
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 09:54   #326
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraKoalicioni PDK – LDK Kadri Veseli Kryeminister

sot, ora 10:08Sekretar i Pėrgjithshėm i PDK-sė, Bujar Cakolli pėrmes njė postimi ne facebook, ka bėrė tė ditur qėndrimin e tij lidhur me situatėn pas zgjedhjeve.

Cakolli ka shkruar se cilat parti do tė shkojnė nė zgjedhje parlamentare dhe se kush do tė jetė kryeministri dhe kryetari I Kuvendit.

Poashtu, ai shkruan se cila parti do tė jetė fituese e kėtyre zgjedhjeve.

“LDK duke iu frikėsuar njė koalicioni tė PDK-sė me ndonjė parti tjetėr, po e shantazhon skenėn politike duke proklamuar njė koalicion tė mundshėm LDK – VV. Mirėpo e vėrteta ėshtė kjo. Tri subjektet mė tė mėdha politike PDK, LDK, VV do tė shkojnė tė vetme nė zgjedhje parlamentare. Fitues i kėtyre zgjedhjeve do tė jetė PDK, kurse nėn trysninė e faktorit ndėrkombėtar, koalicioni i ardhshėm qeverisės do tė jetė PDK – LDK nė krye me kryeministrin Kadri Veseli. Kryetari i parlamentit i takon LDK-sė dhe sipas tė gjitha gjasave ai do tė jetė Lutfi Haziri. Isa Mustafa menjėherė pas zgjedhjeve do tė jap dorėheqje nga posti i Kryetarit tė LDK-sė”.) /Kosova.live/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 22:58   #327
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraKadri Veseli


Pata njė takim shumė tė frytshėm nė kompaninė “Meka” qė merret me pėrpunimin e mishit dhe ėshtė njė ndėr prodhuesit mė tė njohur, duke bėrė tė pranishme produktet “Made in Kosova” nė shumė tregje tė huaja. Fal suksesit tė kėsaj kompanie punėsohen mbi 100 banorė tė zonės duke kontribuar ndjeshėm nė mirėqėnien komunitetit.

Si kryeministėr i ardhshėm i vendit, do tė kem prioritet heqjen e barrierave burokratike dhe pėrmirėsimin e klimės sė biznesit pėr kompani prodhuese si “Meka” nė mėnyrė qė tė hapen sa mė shumė vende tė reja pune dhe sa mė pak tė rinj tė detyrohen tė largohen
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 00:19   #328
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraMjekėt dhe infermierėt nga fundi i kėtij viti do t’i marrin pagat me rritje – mė tė lartat nė rajon. Pėr kėtė nuk ka dyshime. Me rritjen e pagave po krijojmė kushte qė mjekėt dhe infermierėt e rinj tė mos largohen nga vendi.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 00:23   #329
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraPartia Demokratike e Kosovės - PDK


Anėtaresime tė reja nė PDK, Kryetari Veseli thotė se me tė rinjtė do tė ndertohet njė e ardhme mė e mirė

Qindra tė rinjė dhe tė reja i janė bashkuar sot PDK-sė. Kryetari i kėsaj partie, Kadri Veseli duke u uruar mirėseardhje anėtarėsimeve tė reja, ka thėnė se bashkė me ta do tė ndertohet njė e ardhme mė e mirė.

Sipas tij, nė qeverisjen e ardhshme tė PDKse, tė rinjtė do tė kenė njė vend tė veēantė.

“Partia Demokratike e Kosovės sa vjen e rritet. Dita ditės ka anėtarė tė rinj qė i bashkohen forumit tonė tė grave dhe forumit tė rinisė sepse janė tė bindur qė ne kemi politikat mė tė mira pėr kėto dy segmente tė shoqėrisė. Po ashtu e dinė mirė qė brenda partisė sonė kanė rol domethėnės dhe zėri i tyre mund tė dėgjohet. Unė i sigurova qė tė njėjtėn peshė do ta kenė edhe nė qeverisjen time tė ardhshme. Bashkė me kėta anėtarė tė rinj ne do tė ndėrtojmė njė tė ardhme mė tė mirė pėr vendin tonė” ka shkruar Veseli nė Facebook.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 20:13   #330
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Djali i heroit kthehet nga Austria dhe i bashkohet PDK-sė, Veseli thotė se do ua kthej shpresat tė rinjve


17/08/2019


Lideri i PDK-sė, Kadri Veseli, sot e ka prezantuar si prurje tė re Bear Berishėn, djalin e Heroit tė Kosovės, Xhevat Berishės, komandantit tė parė qė ra heroikisht nė rajonin e Vėrrinit tė Prizrenit.

Veseli ka thėnė se ardhja e Bearit nė rrugėtimin politik tė PDK-sė ėshtė edhe e njė rėndėsie tjetėr tė veēantė, sepse ai kthehet nga Austria ku kishte emigruar pas luftės pėr shkak tė nevojės pėr tė punuar dhe mbajtur familjen.

Ai ka thėnė se Beari do ta vazhdojė betejėn e babait tė tij pėr njė Kosovė mė tė mirė, por me mjete tė tjera.

“PDK ėshtė shtėpi e madhe politike. Ēdo ditė familjes sonė po i bashkohen tė rinj qė duan tė angazhohen pėr tė ndėrtuar njė tė ardhme mė tė mirė nė Kosovė. Njėri nga ta ėshtė edhe Bear Berisha, djali i Heroit tė Kosovės, komandantit tė parė qė ra heroikisht nė rajonin e Vėrrinit tė Prizrenit, Xhevat Berisha. Njė familje qė ka dhėnė shumė pėr Kosovėn, por kurrė nuk i ėshtė njohur merita dhe kontributi pėr lirinė e vendit. Ardhja e Bearit nė rrugėtimin tonė politik ėshtė edhe e njė rėndėsie tjetėr tė veēantė, sepse ai kthehet nga Austria ku kishte emigruar pas luftės pėr shkak tė nevojės pėr tė punuar dhe mbajtur familjen. Beari po e vazhdon betejėn e babait tė tij pėr njė Kosovė mė tė mirė, por me mjete tė tjera. Unė, Beari dhe PDK-ja, do tė bėjmė ēmos qė t’i mbajmė tė rinjtė nė Kosovė, ta zhvillojmė ekonominė dhe ndėrtojmė njė tė ardhme mė tė mirė pėr tė gjithė. Ashtu siē kemi fituar para 20 vjetėsh, do tė fitojmė edhe sot”, ka shkruar Veseli.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 20:55   #331
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraPartia Demokratike e Kosovės - PDK


Kryetari Veseli: Anėtarėsimet e reja nė Gjilan janė dėshmi e besimit pėr luftėn tonė kundėr korrupsionit

Aktivitetet e ditės sotme, kryetari i PDK-sė, Kadri Veseli i pėrmbylli me njė takim pėr anėtarėsime tė reja nė Gjilan, ngjashėm me atė qė kishte bėrė njė ditė mė herėt nė Gjakovė.

Nėpėrmjet njė statusi nė faqen e tij nė Facebook, Veseli njofton se bėhet fjalė pėr anėtarėsimin e dhjetėra qytetarėve tė cilėt kanė besim se PDK ėshtė partia e vetme qė ka guximin pėr tė ērrėnjosur korrupsionin nė mėnyrė qė tė zhbllokojė mundėsitė pėr rininė.

Kėtė freskim tė strukturave tė partisė me burime tė reja njerėzore ai e konsideron si ndihmesė tė madhe pėr tė pėrmbushur vizionin e PDK-sė pėr njė Kosovė tė zhvilluar, pa korrupsion, pa nepotizėm dhe me aleancė tė fortė me partnerėt ndėrkombėtarė.

Nė fund tė teksti tė tij ai thekson se PDK ėshtė shtėpia e tė gjithė atyreve qė kanė diēka pėr tė bėrė apo dhėnė pėr Kosovėn.

Postimi i plotė i Kadri Veselit:

Sonte vazhdova me anėtarėsime tė reja masive nė Gjilan. Bėhet fjalė pėr dhjetėra qytetarė qė besojnė se Partia Demokratike e Kosovės, ėshtė e vetmja qė ka guximin pėr tė ērrėnjosur korrupsionin nė mėnyrė qė tė zhbllokojė mundėsitė pėr rininė.

Strukturėn e partisė sonė po e zmadhojmė ēdo ditė e mė shumė me burime tė reja tė freskėta njerėzore. Ata do na mundėsojnė qė tė pėrmbushim synimin tonė pėr tė bėrė njė Kosovė tė zhvilluar, pa korrupsion, pa nepotizėm dhe me aleancė tė fortė me partnerėt ndėrkombėtarė. Partia Demokratike e Kosovės ėshtė shtėpia e tė gjithė atyre qė kanė vullnet e dėshirė tė ndjekin vizionin tonė politik dhe qė kanė diēka pėr tė bėrė apo dhėnė pėr Kosovėn.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 21:54   #332
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 14:14   #333
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para


Veseli pėr aderimin e radhės: PDK-ja po mbushet me kuadro tė rinj tė mirėkualifikuar

18 gusht 10:46

Kryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės, Kadri Veseli, e ka nisur ditėn e dytė tė vikendit duke prezantuar aderimin e njė shkenctare tė re e cila i ėshtė bashkuar Partisė Demokratike tė Kosovės.

Nėpėrmjet njė statusi nė faqen e tij nė “Facebook”, kreu i PDK-sė, Kadri Veseli, ka thėnė se aderimet e shumė kuadrove tė reja anekėnd vendit janė edhe njė dėshmi se ata kanė besim qė PDK do tė ndėrtojė njė tė ardhme mė tė mirė pėr tė rinjtė e Kosovės.

Statusi i plotė i Kadri Veselit:

Dr. sc. Mirsade Gashi Osmani ėshtė njė shkenctare e re, biologe nga Vushtria qė jep mėsim nė Universitetin e Mitrovicės dhe qė i ėshtė bashkuar Partisė Demokratike tė Kosovės, sepse ka besim qė partia jonė do tė ndėrtojė njė tė ardhme mė tė mirė pėr tė rinjtė tanė. Ajo dhe shumė kuadro tė tjerė tė mirėkualifikuar e tė pakomprometuar qė janė duke na u bashkuar, kanė pėr t’i dhėnė partisė ide dhe energji tė reja pėr tė ēuar pėrpara luftėn kundėr korrupsionit dhe papunėsisė.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 14:23   #334
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para12:08 / 18.08.2019
Veseli: Me mua kryeministėr nuk do ketė vend pėr uzurpator

Naser Januzi nga Barileva e Prishtinės ėshtė njė biznesmen i cili pasurinė e tij e ka fituar nga puna nė Gjermani dhe pas pavarėsisė sė Kosovės kishte vendosur qė kapitalin e tij ta kthej nė Kosovė.

Mė 2013 ai kishte privatizuar tri lokale nė qendėr tė Prishtinės, por ato nuk po arrinte t’i zotėroj pasi qė nga paslufta ishin uzurpuar. Ai, lokalet e tij ka arritur t’i zotėroj vetėm nga viti 2017, falė vendosmėrisė sė kryetarit tė Kuvendit dhe tė PDK-sė Kadri Veseli i cili urdhėroi Policinė e Kosovės qė bashkė me AKP-nė tė lirojnė urgjentisht tė gjitha pronat e uzurpuara nė Kosovė dhe uzurpatorėt tė pėrgjigjen para drejtėsisė.

“Lokalin kam arritur ta privatizoj nė vitin 2013 por pėr fat tė keq, pėr shkak tė parregullsive, 3 vite nuk kam mundur ta shfrytėzoj shkaku i uzurpimeve tė paligjshme. Kėshtu qė brenda kėtyre tri viteve kam shkuar nė tė gjitha institucionet kam kėrkuar ndihmė dhe pėr fat tė keq ēdoherė kam marrė pėrgjigje negative. Por, falė iniciativės sė zotit kryetar Kadri Veseli ne sot e gėzojmė e lokalin dhe i posedojmė tė gjitha tė drejtat.

E falėnderoj shumė sepse pėr momentin ēdo gjė ėshtė nė rregull”, ka thėnė Januzi pėr Ekonomia Online. Lideri i PDK-sė Kadri Veseli ka thėnė me kėtė rast se nisma e tij pėr largimin e gjithė uzurpatorėve nga pronat e uzurpuara do tė vazhdojė edhe nė tė gjitha segmentet e luftės kundėr krimit, korrupsionit dhe nepotizmit.

“Dikush, nė vitin 2017 kur e kam marrė iniciativėn pėr largimin e uzurpatorėve nga pronat publike ka menduar se kjo nuk mund tė ndodhė kurrė. Por ja qė sot ndodhė. E kemi kėtė rast tė njė ndėrmarrėsi shumė tė suksesshėm nė Gjermani i cili gradualisht me gjithė kapitalin e vet ėshtė duke u kthyer fuqishėm nė Kosovė.

Shteti i Kosovės do t’i mbrojė investitorėt. Nuk ka perspektivė pėr uzurpatorė, nuk ka perspektivė pėr njerėzit e korruptuar. Mund tė ketė edhe skepticizma nė luftėn tonė kundėr korrupsionit rreth iniciativės time pėr ērrėnjosjen e korrupsionit por do tė ndodhė i njėjti fat me tė korruptuarit sikur me uzurpatorėt. Do tė luftojmė deri nė fund qė Kosova tė jetė njė ambient i volitshėm dhe shumė atraktiv pėr investitorėt e huaj. I thėrrasim edhe me kėtė rast qė tė vijnė nė Kosovė sepse nuk do tė ketė uzurpatorė, nuk do tė ketė tė korruptuar dhe ndalesa qė e ndalin zhvillimin e hovshėm ekonomik tė Kosovės.

Shteti ynė ka nevojė pėr perspektivė qė tė rinjtė tė jetojnė kėtu. Ka nevojė pėr punėsim, pėr zhvillim ekonomik e atė mė sė miri e bėjnė ata sikur Naser Januzi i cili ka pasur sukses nė Gjermani dhe tani ka ardhur kėtu tė gjeneroj zhvillim, punėsim dhe tė mira qė pastaj janė pėr qytetarėt tanė ”, tha Veseli.

Kreu i PDK-sė ka folur edhe pėr rastet korruptive nė Qeveri dhe institucionet publike qė kanė penguar investitorėt e huaj tė investojnė nė Kosovė. “Ju ka ardhur fundi. Ka njerėz tė korruptuar nė Qeverinė e Republikės sė Kosovės, nė institucione publike, tė cilėt janė duke menduar se mund t’i vendosin barriera tė rinjve dhe perspektivės sė Kosovės.

Njė zyrtar i tillė qė i bėnė kėto, ia ndalė perspektivėn tė rinjve tanė dhe na i largon me dhjetėra tė rinj ēdo ditė. Por, ju ka ardhur fundi. Dhe ky ėshtė mesazhi im: Ligji do tė funksionoj nė Kosovė. Ligji do tė jetė i barabartė pėr tė gjithė, qoftė pėr bartėsit e institucioneve, qoftė pėr ndėrmarrėsit dhe Kosova tė ecė pėrpara nė rrugėtimin e vet euro atlantik, duke respektuar rendin dhe ligjin. Kjo ėshtė e ardhshmja”, tha Veseli. Veseli ka thėnė se nė Qeverinė re qė do tė udhėhiqet prej tij, do tė konfiskohen tė gjitha pasuritė e atyre qė i kanė fituar nė kundėrshtim me ligjet.

“Nuk kanė me i gėzu. Ne kemi nxjerrė ligjin pėr konfiskimin e pasurisė sė paligjshme dhe tė gjithė ata tė cilėt me haram e kanė krijuar pasurinė e vet, nuk do ta gėzojnė. Do t’u kthehet qytetarėve nė pronėsi publike. Dhe i inkurajoj ndėrmarrėsit tanė nga diaspora por edhe tė vendeve tjera qė tė investojnė nė Kosovė. Kosova do tė jetė njė vend i investimeve dhe i zhvillimit ekonomik”, tha Veseli.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 16:50   #335
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Veseli tregon se ēfarė do tė bėjė me paratė qė do t’i shpėtojė nga korrupsioni

20/08/2019

Kreu i PDK-sė, Kadri Veseli, tashmė ka filluar fushatėn zgjedhore, ani pse ende nuk ėshtė shpėrndarė kuvendi e s’ėshtė caktuar data e zgjedhjeve. Veseli si duket target i ka nė kėto zgjedhje mjekėt, pranė tė cilėve edhe sot ka zgjedhur tė flasė pėr luftėn e tij kundėr korrupsionit.

Pėrmes njė shkrimi nė Facebook, Veseli ka shkruar se duke luftuar korrupsionin do tė mbajė rininė kėtu.

“Me luftė tė pakompromis kundėr korrupsionit, ne do ta mbajmė rininė kėtu. Mjekėt e rinj i falėnderova qė kanė vendosur tė qėndrojnė dhe tė shėrbejnė nė atdheun e tyre”, tha Veseli.

Veseli gjithashtu po premton edhe se milionat qė do t’i shpėtojė nga korrupsioni do t’i shfrytėzojė pėr kushte mė tė mira pėr mjekė.

“Duke investuar miliona euro qė shpėtohen nga korrupsioni nė krijimin e kushteve mė tė mira pėr mjekė, ne po u krijojmė atyre mundėsi mė tė mira dhe po u japim arsye pėr tė qėndruar”, ka shtuar ai.

Kadri Veseli po harron se atij qė kur ka filluar tė proklamojė luftėn kundėr korrupsionit, e njėjta i ka dėshtuar fillimisht nė partinė e tij, pasi qė asnjė nga personat qė kanė aktakuza pėr korrupsion e nepotizėm, nuk doli nga partia, e tė njėjtėt mund t’i shohim madje edhe nė listėn pėr deputetė.

Me luftė tė pakompromis kundėr korrupsionit, ne do ta mbajmė rininė kėtu. Mjekėt e rinj i falėnderova qė kanė vendosur…
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 20:16   #336
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraKryetari Veseli me gra dhe tė rinj nė Prizren: Vendin e ndryshojmė duke ndryshuar vetveten

Lideri i PDK-sė, Kadri Veseli, sot ka takuar edhe gra dhe tė rinj nė Prizren, tė cilėt ka thėnė se janė plot entuziazėm pėr ta luftuar korrupsionin dhe pėr tė ndėrtuar njė tė ardhme mė tė mirė.

“Ne e ndryshojmė vendin duke ndryshuar vetveten dhe duke krijuar hapėsirė mė tė madhe pėr gratė dhe tė rinjtė qė tė bashkohen nė rrugėtimin tonė. Kjo ėshtė PDK-ja, e re, e freskėt, plot entuziazėm, me kuadro tė kualifikuar dhe tė gatshėm pėr tė luftuar korrupsionin dhe pėr tė ndėrtuar njė tė ardhme mė tė mirė!”, ka shkruar Veseli.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 23:11   #337
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,797
Thanks: 4,354
Thanked 4,698 Times in 3,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Ju, po shkoni ne rrote t`semes qashtu ne kolonen per nje te rreshtuar; o hajna, analfabeta, gunjeshtara, kriminela socio-ekonomike e politike; e para, e dyta, me hap marshues pirlluni …!

PDK duhet tė shkoj nė shpi, nė burg... dhe shumė prej tyre nė “rrs”
Nga: Kimete Berisha Mė: 20 gusht 2019 Nė ora: 20:13


https://www.botasot.info/opinione/11...j-tyre-ne-rrs/

Kimete Berisha1. Nuk jemi n'krizė pėr dashni, shyqyr Zotit, prandaj askush nuk po ua kėrkon patriotizmin, lėni ju Ēakorrin e Veriun se nuk varen prej juve, veē dikush prej juve le tė na premton se nėse ua japim votat, ju do t'i lironi vezėt pėr shembull.
Kjo neve na intereson sot, jeta e pėrditshme, dashuria ndaj jetės, vetes, normal krahas edhe dashurisė ndaj vendit, dashuri kjo qė nėnkuptohet.


Njė 'gajbe' vezė nė Kosovė sot kushton mė shtrenjtė se pula. Na e shkatėrruat jetėn. S'ka gjė qė nuk u shtrenjtu, jeta nė Kosovė sot ėshtė e shtrenjtė si nė Hong Kong, veē pėr m'u duk patriot, Ramush milioneri.
Aq i vogėl ndjehet ai nė tė vėrtetė.

2. Ju , siē dihet (me ndihmėn e NATO-s) e fituat luftėn me armikun serb, por qe 20-vjet pas luftės nuk e fituat luftėn me mushkonjat.


Prandaj, veē budallenjtė nuk e kuptojnė se armiku sa mė i vogėl e mė i padukshėm aq mė i rrezikshėm ėshtė. Si atomi pėr tė cilin kemi mėsuar por qė s'e kemi pa kurrė.
S'di a ju kam treguar, paska ndodhur njė herė nė njė vakt qė buburrecat e kanė shkatėrruar njė civilizim.

Prandaj, tė vegjlit duhet tė bėhen bashkė se ndryshe s'kanė shpėtim.
Premtoni ju se gjatė mandatit tė ardhshēm do ta fitoni luftėn me mushkonjat, tash ushtrinė e keni, ushtri qė ekziston veē me hėngėr pėrrshesh me mish dhe milionat i merr muaj pėr muaj veē nė tendera pėr ushqim.

Sa rrin ushtria badihava e luan me letra tė dehura, mund t'i shfrytėzoni ushtarėt ta fitojnė betejėn me insekte (ashtu siē po i shfrytėzoni policinė veē dhe ekskluzivisht pėr tė gjobitur qytetarėt).

Kosova ėshtė vend i ndyrė, me mushkonja, miza, minj, bėrllog dhe me lėvore tė farave tė zeza, njė autostradė shtrohet me lėvore tė farave tė zeza tė shqiptarėve qė i hanė e i gjuajnė direkt (ama direkt, pingul) nė tokė.
Njė 'mushkonjė' e Nismės, Sherifi i krejt mushkonjave e kish pickuar sot LDK-nė. Ka treguar Bajrami. Por, Bajram Gecaj nuk ka ditur tė tregoj edhe se mushkonjat meshkuj nuk thithin gjak. Veē mushkonja femėr, Sherifja ta kan' nanėn, ta thith gjakun pa e hetuar.

3. Ne shqiptarėt kudo qė jemi kemi probleme banale, probleme tė higjienės elementare.
Kryetari i Shqipėrisė vishet me pantallona komando sa herė vjen nė Kosovė (thuajse vjen me gatu pėr ushtrinė e sigurisht ka hetu naj pasuri me grabit se njė vurmak e ka qė rrin kėtu kaq shpesh), Shqipėria, pret tė anėtarėsohet nė BE por shteti shqiptar nuk e ka njė helikopter m'i luftu 'Sherifet' por kanė helikoptera m'i shetit drogėn e femrat psikopate qė 'bukurinė' fizike e shesin pėr njė ēantė prada.

Nuk pushohet nė bregdetin shqiptar prej 'Sherifeve', veē fukarallėku i shkretė e jo patriotizmi, se boll mė 'unė duaj ty e ti duaj veten' ka ardh njėfarė kohe kur patriot shqiptar i ka hije me qenė veē naj shqiptari qė s'di me folė shqip.
I keni pa joshqiptarėt qė provojnė tė flasin shqip sa duken simpatik, ashtu njėsoj po ndodh me atdhedashurinė, tash i ka hije me dasht vendin veē atij qė jeton jashtė vendit.

Sepse, me dasht prej s'ngati atdheun, ėshtė dashuri qė nėnkuptohet dhe kur shprehet, shprehet veē m'i ja lėshu mjekrėn najkuj.

4. Nė Shqipėri as nuk tė lejojnė m'u kėnaq as nuk guxon mos me qenė i kėnaqur se t'i thejnė hundtė. Kokėdhima tregon mė sė miri ēka bėn shqiptari pėr pare, mė sė paku e jep jetėn.

Para dhjetė viteve isha me prindėr nė Durrės dhe i zoti i apartamentii qėlloi njė tip me depresion klinik. Kur erdh dita tė kthehemi nė Kosovė, t'lumtė ne pėr Zotin, pronari 'Murrki' a s'di qysh e kish pas emrin, kish qenė para hyrjes sė banesės duke hėngėr bostan me bukė (bukė me rrush kam parė qė hanin pleqtė ktyneherė, ama bukė me bostan kėtė s'e kisha parė), baba im i tha me mirėsjellje 'ditėn e mirė', ai nuk na e ktheu, thjesht na injoroi pa asnjė arsye.

Ata, shumė prej tyre janė njerėz tė kėqij pa asnjė arsye. Ēka do tė ndodhte nėse mo' Zot i motivon tė bėhen tė kėqij.

5. Unė i jap vetes tė drejt tė shkruaj ēka t'ma do zemra sepse nuk bėj hile, qė jam shumė e sinqert mė sė miri dėshmon fakti se s'kam bėrė hile as nė lojėn FarmVille, e kam pėrfunduar lojėn deri nė fund, me seriozitet, derisa shokėt e mi tė lojės (se tjerė shokė s'kam) kėrkonin mėnyra me haku lojėn qė me pėrfundu shpejt.

Prandaj i jap vetes tė drejtė tė them se Albin Kurti (qė kam shumėndėshirė ta shoh se si e drejton vendin ai) nga 'ndjenja e vetmisė', po i pranon nė VV edhe disa figura, qė i ka konsumuar politika, 'pseudo-shkenca', e 'pseudo-arti' qė mė sė paku njė prej tyre dyshohet se ia ka dėrguar Ramushi si 'donikė'.

Albin Kurti s'duhet ta ketė idenė e 'Republikės sė superiorėve' por idenė e Republikės sė njerėzve tė thjesht dhe normal, se ata, tė thjeshtit, janė mė tė mirėt.

E keni parė kėshilltarin filozof tė Kadri Veselit qysh e propagandon 'Republikėn' e Platonit si model superior, shtet ky qė pėrjashton dhe dėbon poetėt dhe artistėt nga Republika.
Filozofi as qė ėshtė i vetėdijshėm pėr dėbimin e poetėve nga Republika e Platonit, pėr seksizmin dhe pėr racizmin e Platonit dhe Republikės sė tij pa poet dhe pa femra qė udhėheqin.

Ishalla s'e ka lexu librin veē ja ka ni zanin, se nėse e ka lexu Platonin dhe ėshtė pajtu m'i pėrzėnė poetėt nga Republika e Kosovės e nga planprogrami shkollor m'u largu poezia, mos vet pėr Formulėn e Pagėzimit. 'Simpatisė' ia kishim bė njė vend, po ku me ēu Sabri Hamitin (nėse nuk dorėhiqet nga poezia si nga LDK, se edhe me poezi mundesh m'u idhnu).

6. E Ramushi ėshtė parajsė pėr tradhtarėt.
Duhet guxim i madh me pranu me bashkėpunu me bandėn e Shpendit (qė e nisi karrierėn politike me njė banesė t'babės nė 'vesheraj' e pėrfundoi nė lagjen luksoze tė Prishtinės), sepse ata janė tradhtarė biblik. Ata ēka s'bėjnė kabull.

Tė kishin jetu nė kohėn e Krishtit, ish shkru njė Bibėl apostafat pėr ta, e te ne shqiptarėt tradhtia u bė komsum i pėrditshėm, tė tradhton burri i botės pa lėviz ēerpik dhe jeta vazhdon.
Ai qė tradhton njė herė, tradhton gjithmonė.
Grupi i Shpend Ahmetit tash kanė bė shumė pare, prandaj janė shumė mė pak tė rrezikshėm (se u dhimbsen malli), por nuk kanė bė pare mė shumė se Ramushi, prandaj roli qė kanė marrė PSD ėshtė ta 'njohin Ramushin' pėr sė afėrmi, ashtu siē nuk e njeh kush nga brenda, gjė qė as nė ėndėrr s'mund ta shohin sepse Ramushi edhe kur fle, e lė roje dikė t'familjes me ndejt zgjuar pėr tė.

Pėrparėsia e tij e madhe, pas arrogancės qė e shpeh 'dhimbshėm' me vaj n'buzė e gurin e drunin e shtin n'gjynah, ėshtė se nuk i beson askujt (veē familjes) dhe tjetra pėrpraėsi e Ramushit ėshtė se nė esencė ai mendon se nuk i nevojitet askush (veē familjes), veē hajt mbasi duhet m'u duk kallaballėk, 'bashkėpunon'.

7. Kallaballėk dhe tė bashkuar pa qenė hiē tė bashkuar po duket edhe LDK.
Pasardhėsja (me mentalitet dhe karakter) mė e denjė e Isa Mustafės (Vjosa Osmani) po hesht, ashtu siē heshtin njerėzit kur janė tė kėnaqur, tė lumtur dhe qė kanė interes.

Asnjė njeri i sinqert, pėrveē atij qė ka hip nė kalė, nuk mund tė hesht sot.
LDK e vetme (pa VV) nuk jep shpresė sepse nuk ka asgjė tė re nė LDK.
Shqiptarėt e din se LDK (bashkė me PDK) ėshtė bashkėautore e kėtij realiteti qė e kemi sot si pėr mirė si pėr keq, prandaj kur Isa Mustafa thotė se bėn koalicion veē me opozitėn, ai harron se LDK nuk di ēka ėshtė opozita.
Duhet ta ketė fjalėn pėr VV.
Ajo qė mua mė ra mė shumė nė sy ėshtė 'karma', qysh hakmerret Zoti ndaj kryelartėve, e patė qysh ndodhi, Sabri Hamiti u largua nga LDK e nuk u bė interesant.

Kjo ndodh kur largohet njeriu mbas vakti, largohet pasi nuk i ka mbetur asnjė alternativė tjetėr, pėrveē largimit.
LDK duhet tė ajroset, tė mbajė dietė, t'i lyej muret me tė bardha, tė freskohet dhe dikush prej tyre t'i kthehet librit sa pėr imazh.
Pėrndryshe, me hy nė selinė qėndrore tė LDK-sė veē xhezve e gjygyma sheh, veē thashetheme e fjalė tė kota dėgjon dhe nėse qėllon n'vakt t'drekės duhet m'i marrė me vete kokrrat e tugut pėr autobus.
LDK nuk ka arsye tė sillet si mendjemadhe.

8. Kadri Veselit qė del kush e ia ngrin buzėqeshjen nė fytyrė, Zoti atij krejt tė mirat e kėsaj bote.
Kadri Veseli e ka nė dorė krejt administratėn (u kėputėn tuj punėsu e tuj vjedh sa po munden kurrė pa u ndal), i ka kerret e shtetit, i ka njerėzit e vet nė sistemi e ndrejtėsisė, ka shumė miliciė, shumė spiunė tė AKI-sė, disa organizata studentore, shumė prokurorė e gjykatės, burgjet, biznesin, e ka shok Halil Kastratin.
Rrėzojeni nėse mundeni.
Ata kanė pare, e parja pėr njė moment e kthen ujin pėrpjetė, qė do tė thotė e kthen realitetin.

Duhet tė bėheni bashkė pėr ta ndryshuar 'karmėn' e tij.
E pres hasret ditėn kur PDK tė largohet nga pushteti. Ajo ditė do tė jetė dita e parė e ēlirimit tė Kosovės.
Kadri Veseli ėshtė njeri i rrezikshėm, ai han kingj me whisky, deri aty ka degraduar ky 😂.

Qengji nuk hahet me whisky (whisky pihet prej mėrzie e melankolie e jo pėr mish qengji n'hell) ish dasht me ja tėrheq vėrejtjen hoxha Halil Kastrati (qė shoqnohet ngushtė me konsumues tė rakisė), se qengji ėshtė simbol i sakrificės fetare, kur s'je i zoti me vra veten pėr Zotin, e vret njė qengj edhe barazohesh me Zotin.

9. Ne kemi shumė probleme. Edhe me varreza ku kullosin lopėt. Edhe me memoriale tė paverifikuara, tė vendosura vend e pa vend.
Gjatė fushatės le tė del tė na e sqarojė dikush pse ne shqiptarėt e Kosovės ia mbajmė gajlen memorialit turk nė Tiranė e nuk na pengon memoriali i Serbisė nė Urėn e Ibrit nė tė cilin decidivisht shkruan pėr 'terroristėt e UĒK-sė' qė 'vranė serbė' dhe renditen serbėt 'e vrarė' me emra e mbiemra.
Ēdo ditė kalojmė andej, e shohim memoralin, por vazhdojmė ecim, s'na pengon.

Dhe, s'del kush qė nervozohet me kėtė memorial antishqiptar por me memorialin turk nė Tiranė.
Disa kujtojnė se me urrejt Turqinė e sotme ėshtė njėsoj si me urrejt Perandorinė Osmane.
Por s'ėshtė njėsoj se edhe urrejtja vjetėrohet.
Jo nė ne, por edhe nė vet emrin e Shėn Terezės perandoria osmane la shenja, emri Gonxhe ėshtė emėr turk qė do tė thotė 'Burbuqe' por ajo nuk e ndryshoi emrin as mjiemrin turk se nuk kishte komplekse, nuk kishte urrejtje.

Sipas meje, mė i rrezikshėm pėr Shqipėrinė ėshtė Ilir Meta sesa memoriali turk, se bile memoriali nuk lyp me hėngėr, kurse ky president milioner por cullak, e fiku Shqipėrinē.
S'e kuptoj pse ky pėrnime nuk i del me brekė tė kuqe topit tė Mic Sokolit pėrpara.

P.S. Secili me secilin, VV me LDK, pse jo edhe me AAK.
Me tė gjithė bėn diēka, pėrveē me PDK-nė.
PDK-nė e ka lodhur pushteti, krimi dhe korrupcioni. PDK nuk e shpėtojnė as shokėt hoxhallarė qė po i shfrytėzon pėr 'reklamė' dhe pėr 'faljen e gjynaheve'. Hoxha nuk fal gjynahe se njeri ėshtė edhe vet.
Asgjė nuk e shpėton PDK pėrveē pushimi.
PDK duhet tė shkoj nė shpi, nė burg...dhe shumė prej tyre tė shkojnė nė rrs.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 02:16   #338
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraKadri Veseli


Pasdite vizitova njėrėn prej fabrikave mė tė mėdha tė tullave nė Landovicė tė Prizrenit, e cila ka tė punėsuar mbi 300 njerėz dhe eksporton jashtė Kosovės. Njė ekonomi e zhvilluar mbėshtetet nė sektorin privat, qė me gjithė vėshtirėsitė po ia del tė ketė sukses.

E sigurova pronarin Refki Hoxha se do tė angazhohem pėr tė krijuar qasje dhe mundėsi tė barabarta duke luftuar korrupsionin, nė mėnyrė qė bizneset si ky i tullave dhe bizneset tjera nė Kosovė tė kenė edhe mė shumė suksese.

Ne po punojmė nė njė plan ekonomik pėr Kosovėn, i cili do tė bėhet publik sė shpejti dhe fillon me luftėn kundėr korrupsionit.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 02:19   #339
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Kadri Veseli

19 August nė 2:49 MD ·

Vendosmėria ime dhe e PDK-sė pėr tė luftuar seriozisht korrupsionin dėshmohet mė sė miri me punėn e bėrė nė Ministrinė e Shėndetėsisė. Falė nismave antikorrupsion tė ndėrmarra nga kjo ministri, ne kemi garantuar ēmime tė njėjta nė ēdo barnatore, duke i kursyer qytetarėve sė paku 10 milionė euro.

Po ashtu, kemi shmangur abuzimet me barnat qė blihen nga spitalet, duke shpenzuar 6 milionė euro mė pak. Me kėto para qė kemi kursyer, ne kemi investuar nė pajisje moderne, ambiente cilėsore dhe kushte bashkėkohore pėr pacientėt tanė.

Kėto fotografi tė bėra para dhe pas kėtyre masave antikorrupsion e ilustrojnė mė sė miri transformimin qė ėshtė duke ndodhur nė shėndetėsi. Mbetet ende edhe shumė pėr t'u bėrė, por ėshtė e sigurt qė jemi nė rrugėn e duhur.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 16:13   #340
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,568
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraPDK-ja me ‘selfie’ para fushatės
22 gusht 11:28

Anėtarja e Kryesisė sė Partisė Demokratike tė Kosovė (PDK), ministre nė detyrė e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, nė llogarinė e saj nė “Facebook” ka postuar njė fotografi me liderin e saj Kadri Veseli dhe bashkėpartiakėt nė sallėn e Kuvendit.

“Njė selfie para fushatės”, ka shkruar ajo pėrmbi kėtė fotografi.

Me 89 vota pėr, deputetėt e Kuvendit tė Kosovės kanė votuar sot pėr shpėrndarjen e legjislaturės sė gjashtė, duke e ēuar vendin nė zgjedhje tė parakohshme parlamentare.

Njė Selfie para fushatės👍!#DhurataHoxha #DekadaeRe #PDK/Epoka e re
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur