Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli

Futbolli Tė apasionuarit e futbollit mblidhen kėtu pėr tė bėrė tifo pėr skuadrėn e zemrės, pėr tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo pėr tė vėnė baste.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-09-2018, 23:29   #21
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,461 Times in 1,909 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mediumi serb reagon pas “shqiponjės” sė Ramosit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Do te sihte e forte sikur Shaqiri ti fuste nje petull edhe te bente perseri shqypen.......do tu shkepte trurin serbiankave.
Per gol besoj se po, por shqiponjen veshtire se e ben.

Kush i duron pastaj keta qyrraveca me 1 milion ankesa ne uefa.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2018, 23:35   #22
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,034
Thanks: 8,512
Thanked 7,419 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mediumi serb reagon pas “shqiponjės” sė Ramosit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Per gol besoj se po, por shqiponjen veshtire se e ben.

Kush i duron pastaj keta qyrraveca me 1 milion ankesa ne uefa.
Uroj te beje nje a me teper gola.....eshte kenaqesi e vecante.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 00:52   #23
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,393
Thanks: 1,427
Thanked 1,492 Times in 889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mediumi serb reagon pas “shqiponjės” sė Ramosit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Popull paranoik dhe histerik.

Serish kane fillu te merren me Shaqirin para ndeshjes Liverpool - Crvena Zvezda, me te njejten retorike si para ndeshjes Serbi - Zvicer.

Jane te pandreqshem.
Sot njerėzit po mėsohen tė mos kenė shtyllen kurrizore. Pse mos tė ankohet Serbia kur shqiptarėt bėjnė simbolet e kombėsisė sė tyre. Kjo ėshtė shumė mė e rėndė se genocidi kundėr shqiptarėve tė Kosovės nga shteti kriminel i Serbisė. Pse mos tė ankohet Serbia kur Platini i dha pikėt nė tavolinė Serbisė edhe pse ata thyen ēdo rregullore tė Fifės kur tifozėt serb u futėn nė fushė pėr tė linēuar lojtarėt shqiptarė?
Pse mos tė ankohet Serbia kur Zvicra i detyron lojtarėt shqiptarė tė kėrkojnė falje pėr bėrjen e simboleve kombėtare njė e drejtė qė ruhet me ligj pėr tė gjitha kombėsitė e tjera, pėrveē shqiptarėve. E pra kjo ėshtė kurva e vjetėr Europė tė cilėn shiptarėt e ėndėrrojnė kaq shumė.

Flamuri dhe simple kombėtare nuk janė simbole politike por identitete kombėtare.

Ballkanasit qė jetojnė nė Amerikė janė lepuj. Kurse atje janė cuba sidomos kundėr shiptarėve!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 14-09-2018 nė 00:56
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 15:13   #24
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,034
Thanks: 8,512
Thanked 7,419 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mediumi serb reagon pas “shqiponjės” sė Ramosit

Indinjohet Kosova: Fyerje, transmetimi i Ligės sė Kampioneve pėrmes Radio-Televizionit tė Serbisė!

Kujtim Gashi, ministri i Kulturės, Rinisė dhe Sporteve tė Kosovės, ka reaguar me nota tė ashpra ndaj transmetimit tė Ligės sė Kampioneve nė Kosovė nėpėrmjet Radio-Televizionit tė Serbisė! Nė njė mesazh nė rrjetet sociale, Gashi shprehet i indinjuar:

"Ėshtė e papranueshme qė pas aq shumė mundimeve, vuajtjeve e sakrificave pėr tė ndėrkombėtarizuar sportin e Kosovės, e veēanėrisht futbollin, sot tė ketė tendenca qė tė vihet nė pikėpyetje anėtarėsimi ynė nė UEFA e FIFA, nga pretendimet pėr tė transmetuar nė Kosovė Ligėn e Kampioneve tė UEFA-sė, pėrmes Radio Televizionit tė Serbisė.

Kosova ėshtė e barabartė nė UEFA dhe FIFA dhe pėr kėtė mė sė shumti jemi borxhli ndaj Legjendės sė Sportit tonė, Fadil Vokrrit. Ėshtė fyerje edhe ndaj tij dhe gjithe atyre qė kanė dhėnė e sakrifikuar aq shumė pėr tė pėrjetuar emocionet si ato qė kishim nė ndeshjen premiere Kosovė - Ishujt Faroe.

Nėse lejohet njė hap i tillė, esencialisht mund tė kontestojė barazinė tonė me shtetet e tjera nė UEFA dhe FIFA.

Kosova ėshtė shtet i pavarur e sovran dhe Serbia nuk mund tė ketė kurrė me asnjė kompetencė mbi Kosovėn, as pėr sport e as pėr asnjė gjė tjetėr.

Si Ministėr i Sportit, pres qė tė gjitha institucionet pėrgjegjėse tė kryjnė detyrat e tyre pėr tė garantuar pavaresinė e sportit tė Kosovės, qoftė nė fushat e blerta apo nė ekranet tona televizive. Ashtu siē nuk mundet mė Serbia tė organizojė ndeshje futbolli nė territorin e Kosovės, nuk mundet as tė marrė tė drejta pėr transmetime televizive nė Kosovė, sepse ndryshe ky do tė ishte cenim i integritetit territorial tė shtetit tonė. "
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 15:38   #25
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,264
Thanks: 642
Thanked 1,157 Times in 696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mediumi serb reagon pas “shqiponjės” sė Ramosit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Indinjohet Kosova: Fyerje, transmetimi i Ligės sė Kampioneve pėrmes Radio-Televizionit tė Serbisė!

Kujtim Gashi, ministri i Kulturės, Rinisė dhe Sporteve tė Kosovės, ka reaguar me nota tė ashpra ndaj transmetimit tė Ligės sė Kampioneve nė Kosovė nėpėrmjet Radio-Televizionit tė Serbisė! Nė njė mesazh nė rrjetet sociale, Gashi shprehet i indinjuar:

"Ėshtė e papranueshme qė pas aq shumė mundimeve, vuajtjeve e sakrificave pėr tė ndėrkombėtarizuar sportin e Kosovės, e veēanėrisht futbollin, sot tė ketė tendenca qė tė vihet nė pikėpyetje anėtarėsimi ynė nė UEFA e FIFA, nga pretendimet pėr tė transmetuar nė Kosovė Ligėn e Kampioneve tė UEFA-sė, pėrmes Radio Televizionit tė Serbisė.

Kosova ėshtė e barabartė nė UEFA dhe FIFA dhe pėr kėtė mė sė shumti jemi borxhli ndaj Legjendės sė Sportit tonė, Fadil Vokrrit. Ėshtė fyerje edhe ndaj tij dhe gjithe atyre qė kanė dhėnė e sakrifikuar aq shumė pėr tė pėrjetuar emocionet si ato qė kishim nė ndeshjen premiere Kosovė - Ishujt Faroe.

Nėse lejohet njė hap i tillė, esencialisht mund tė kontestojė barazinė tonė me shtetet e tjera nė UEFA dhe FIFA.

Kosova ėshtė shtet i pavarur e sovran dhe Serbia nuk mund tė ketė kurrė me asnjė kompetencė mbi Kosovėn, as pėr sport e as pėr asnjė gjė tjetėr.

Si Ministėr i Sportit, pres qė tė gjitha institucionet pėrgjegjėse tė kryjnė detyrat e tyre pėr tė garantuar pavaresinė e sportit tė Kosovės, qoftė nė fushat e blerta apo nė ekranet tona televizive. Ashtu siē nuk mundet mė Serbia tė organizojė ndeshje futbolli nė territorin e Kosovės, nuk mundet as tė marrė tė drejta pėr transmetime televizive nė Kosovė, sepse ndryshe ky do tė ishte cenim i integritetit territorial tė shtetit tonė. "
Nuk po e kuptoj kte artikull?
Cila pakete televizive ka blera te drejtat e Champions league ne Kosove?
Kompeticioni i champions league organizohet dhe promovohet nge Uefa e cila ka dhe te drejtat televizive. Pse duhet qe sinjali te leshohet permes nje pale te trete (radio televizioni i spermbise)? Spo e kuptoj.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur