Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-09-2018, 15:02   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,034
Thanks: 8,512
Thanked 7,419 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
“Bomba” e PD/ Vėllai i Xhafės kontrollon lojrat e fatit.

“Bomba” e PD/ Vėllai i Xhafės kontrollon lojrat e fatit. Rama e mbėshtet dhe pengon ligjin antimafia

Fatmir Xhafa ka mbrojtur vėllain e tij, Agron Xhafa qė paratė e aktivitetiit tė vet kriminal nė trafikun e drogės e ka konvertuar nė biznesin e lorave tė fatit. Kompanitė e basteve qė sipas t dhėnave dhe statistikave qė janė publikuar sot, kanė marrė njė hov shumfishimi biznesi nė kohėn e Rilindjes, i takojnė dy vėllerzėrve qė janė dėnuar sė bashku me Agron Xhafėn. Gjatė njė konference pėr shtyp nė selinė e PD-sė Enkelejd Alibeaj tha: “E mbani mend sesi katėr muaj mė parė, PD publikoi dėnimin nė Itali tė Agron Xhafajt, vėllait tė Fatmir Xhafajt. Pjesė e bandės sė Agron Xhafajt janė edhe dy bashkėpunėtorėt e ngushtė tė tij, vėllezėrit Besnik dhe Gramoz Murataj, tė dėnuar pėr trafik droge” tha ai duke treguar edhe vendimin e dėnimit nga gjykata (faksimilja ne fund te shkrimit).

Nga selia blu u nxorėn grafikė qė tregojnė se qė pas vitit 2013, pjesa e tregut qė kėto kompani kanė rrėmbyer ėshtė rritur duke pretenduar se kjo ka ardhur si pasojė e favorizimit nga shteti.Por qeveria sipas tyre jo vetėm i ka “ndihmuar” shokėt e Agron Xhafajt, por ajo edhe ka penguar qė ndaj tyre tė veprojė ligji antimafia qė do tė sekuestronte pasuritė e tyre: “Bashkėpunėtorėt e Agron Xhafajt, vėllezėrit Murataj janė sot pronarė tė dy kompanive tė basteve dhe njera prej tyre ėshtė ndėr mė tė njohurat dhe shfaqet me disa emra. Pėr kėtė dy tė dėnuar duhet tė kishte vepruar ligji Antimafia pėr tė verifikuar burimin e pasurisė sė tyre. Deri tani ligji nuk ka vepruar sepse anėtarėt e bandės sė Agron Xhafaj janė vetėm fasada qė fsheh pronėsinė relae tė Agron Xhafajt mbi kėto kompani” tha Alibeaj.

Pėr njė kohė tė gjatė shtypi dhe opozita kanė parė me dyshim se qeveria e shtynte ēdo vit premtimin e saj pėr t’i nxjerrė lojrat e fatit nga qytetet dhe pėr tė pėrfunduar operacionin fundi i marrėzisė. Deduksioni i kėsaj zvarritjeje, pėr tė cilin Rama jepte justifikimin qesharak, “nuk mė bindet grupi parlamentar” ishte se qeveria e tij ishte e kapur.Me denoncimet e reja PD po tenteon tė provojė kėtė kapje. Nga selia blu kanė paralajmėruar se kjo ėshtė vetėm maja e Ajzbergut dhe se nė ditėt nė vijim denoncimet qė mbrojnė kėtė tezė do tė vijnė duke u thelluar .

Lapsi.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 15:05   #2
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,034
Thanks: 8,512
Thanked 7,419 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Bomba” e PD/ Vėllai i Xhafės kontrollon lojrat e fatit.

Batuta pėr konflikt interesi/ Si u pėrplas Fatmir Xhafaj me drejtoreshėn e lojėrave tė fatit

Njė konferencė e Partisė Demokratike qė e akuzon Fatmir Xhafajn pėr favorizim tė bizneseve tė lojėrave tė fatit tė lidhur me vėllain e tij, ka rikthyer edhe njėherė nė kujtesė pėrplasjen e tij me Luneda Sufalin, ish Drejtoreshėn e Lojėrave tė Fatit.

Pėrplasja ndodhi nė Komisionin e Ligjeve qė drejtohej nga Xhafaj, pikėrisht nė momentin kur u fol pėr konfliktin e interesit. Sufali tha se ishte e sigurt qė nėse dilnin jashtė deputetėt qė kishin konflikt interesi, atėherė “i bie qė komisioni tė prishet” tha ajo.

Nėse denoncimi i deputetėve tė PD-sė ėshtė i vėrtetė, atėherė del se batuta e Sufalit shigjetonte pikėrisht Fatmir Xhafajn, qė nė atė kohė drejtonte Komisionin e Ligjeve dhe qė reagoi ashpėr duke kėrcėnuar se do tė ndėrpriste mbledhjen nėse Sufali nuk dilte jashtė.


REPLIKAT NĖ KOMISION:

Fatmir Xhafaj: Zoti ministėr, ndjesė pėr vonesėn, por tani mbaruam ligjin e energjisė. S’keni ardhur kur keni mbrojtur buxhetin kaq shumė nga Ministria, keni ardhur pėr lojėrat e fatit.

Shkėlqim Cani: U trembėm nga hera e kaluar…

Luneda Sufali: Jemi dhe nga Lojėrat e Fatit, edhe nga Ministria.

Fatmir Xhafaj: S’kisha parė tė merrnit kaq staf me vete ndonjėherė.

Pandeli Majko: Bėj atė pyetjen qė thashė unė dje, kush ka konflikt interesi tė largohet.

Luneda Sufali: Jam e sigurt fare, tė gjithė! I bie tė prishet Komisioni.

Pandeli Majko: Ēohem unė i pari. Kam lujt skedina nė shkollė tė mesme…

Luneda Sufali: Janė tė gjithė me konflikt interesi, ta garantoj unė me 100 pėr qind.

Bashkim Fino: Shiko kėtej nga opozita…

Luneda Sufali: E, kush ka konflikt!, Kėtu jeni tė gjithė. Kanė konflikt …

Oerd Bylykbashi: Zonjė do dekriminalizohet shpifja… Edhe shpifjen do ta dekriminalizojmė. Kujdes!

Pandeli Majko: Thuaja pak kryetarit tė Komisionit se duhet ta dėgjojė live…

Luneda Sufali: Duhet tė bėhet pyetja qė t’ia them…

Fatmir Xhafaj: A ka mundėsi tė mos flasėsh mė, ose do dalėsh pėrjashta…Kėtu e drejtoj unė mbledhjen, aty ku merr pjesė ti, drejtojnė ata (ministri).

Luneda Sufali: Patjetėr, por po i ktheja pėrgjigje zotit Majko.

Fatmir Xhafaj: Patjetėr, por pėrgjigje kur jam unė nuk mund tė japėsh. Nuk e di ēfarė pune bėn atje nė ministri po…

Luneda Sufali: Pastruese. (Qesh)

Fatmir Xhafaj: Atėherė dil nga salla.

Luneda Sufali: Jam e ftuar nė Komision.

Fatmir Xhafaj: Atė e vendos unė, tė lutem largohu nga karrigia.

Luneda Sufali: Nuk largohem!

Fatmir Xhafaj: Zonjė, urdhėroj unė kėtu!

Luneda Sufali: S’mund tė largohem. Mė kanė caktuar pėr tė ardhur tė mbroj diēka…

Fatmir Xhafaj: E pėrcaktoj unė. Prandaj tėrhiqu mbrapa aty!

Luneda Sufali: Nuk mund tė largohem!

Fatmir Xhafaj: Tėrhiqu atėherė se do tė ndėrpres Komisionin, po tė them!

Luneda Sufali: Ndėrprite…

Fatmir Xhafaj: Nuk thėrras pastrueset unė kėtu…

Luneda Sufali- Shkėlqim Canit: E kupton ēfarė po mė kėrkon?! Unė kam ardhur nė Komision tė mbroj ligjin kėtu…

Fatmir Xhafaj: Zoti ministėr, do marrėsh masa apo tė ndėrpres Komisionin.

Shkėlqim Cani: Po ishte humor, po bėnim shaka.

Fatmir Xhafaj: Jo tė lutem, nuk ka shaka.

Shkėlqim Cani: Po kjo ėshtė drejtoresha e Lojėrave tė Fatit.

Fatmir Xhafaj: Po aq mė keq akoma, nė qoftė se ėshtė drejtoresha.

Shkėlqim Cani: Po ne po bėnim shaka deri tani.

Bashkim Fino: Po bėnim humor…

Fatmir Xhafaj: Ēfarė humori, pse humor do bėjmė kėtu?! Pse pėr humor kemi ardhur kėtu ne me punonjėsit tuaj.

Shkėlqim Cani: Nga qė s’kishte filluar mbledhja, prandaj.

Fatmir Xhafaj: Muhabet ėshtė ky. Drejtoresha qė bėn shaka nė Komision?! Nuk di ēfarė ėshtė Parlamenti? Mėsojani punonjėsve tuaj se ēfarė ėshtė Parlamenti, pastaj hajdeni…

Bashkim Fino: Nga Parlamenti buron qeveria, donte tė thoshte…

Fatmir Xhafaj: Duket i paska ec mirė kėto kohė, qė flet komplet qesim.

Bashkim Fino- Luneda Sufalit: Ē’na bėrė moj…
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 16:07   #3
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,861
Thanks: 290
Thanked 487 Times in 364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Bomba” e PD/ Vėllai i Xhafės kontrollon lojrat e fatit.

Qy ahere nuk i paskan "rrafshu" pazaret keta bandilla?
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 19:18   #4
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,328
Thanks: 157
Thanked 456 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Bomba” e PD/ Vėllai i Xhafės kontrollon lojrat e fatit.

Bombat e Bashes qe pas dites se par behen shashka,diten e dyte tymuese diten e trete ne kerkim te ndonje bombe tjeter........
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 19:26   #5
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,460
Thanks: 6,642
Thanked 4,996 Times in 2,122 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Bomba” e PD/ Vėllai i Xhafės kontrollon lojrat e fatit.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Bombat e Bashes qe pas dites se par behen shashka,diten e dyte tymuese diten e trete ne kerkim te ndonje bombe tjeter........
Per hir te se vertetes duhet te them qe cdo gje qe opozita e Bashes & Co, ka denoncuar deri me tani, ka dale e vertete ose me sakte nje e vertete e mbuluar edhe me shume propagande dhe llafollogji...
Mos harroni kurre: Pas tij fshihet njeriu qe leviz dhe terheq te gjitha fijet e sistemit politik ne Shqiperi ne keto 27 vjete e fundit! Beni gabim nese e nenvleftesoni!!!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 21:04   #6
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 12,034
Thanks: 9,583
Thanked 6,138 Times in 3,500 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Bomba” e PD/ Vėllai i Xhafės kontrollon lojrat e fatit.

menyre e lehte me marre parate jane , prandaj jan perhapur aq shume ... dhe njeriu shkret do sdo do shkoj se jan kudo si kerpudhat .... si I marin lishencat gjithe kto ..e lehte fare ...nga dembelat e servilat qe permend Par ...lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 21:16   #7
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,838
Thanks: 697
Thanked 1,162 Times in 663 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Bomba” e PD/ Vėllai i Xhafės kontrollon lojrat e fatit.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Qy ahere nuk i paskan "rrafshu" pazaret keta bandilla?
Sot e ndjeu erėn e bombės Basha... Kėta janė tu vėsh napalm tė gjithėve...
Apo pak spektakėl na duhet pėr yxhym...
Ngelėn duke akuzuar njėri tjetrin e asnjė nuk dėnohet... pika shtetit ligjor, pika vetingut... dhe neve me gjithė ta qė i durojmė
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 21:22   #8
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 12,034
Thanks: 9,583
Thanked 6,138 Times in 3,500 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Bomba” e PD/ Vėllai i Xhafės kontrollon lojrat e fatit.

ata bejne shfaqje qe ti hutojn njerezit mos merren me problemet e perditshme por te shohin gallatat e tyre gjasme duke u zene thjesht nje cheap trick qe e ben cdo iluzionist .... e kan kete talent per te bere show Shqiptaret e kam vene re ... dhe publiku I hutuar , smer vesh gje thjesht qeshin si budallenj ..

keta marojn shown , mbushin xhepat e I fusin I kafe me njeri tjetrin pasi jan zene ne shfaqjje para pak oreve ne television
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 08:02   #9
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,328
Thanks: 157
Thanked 456 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Bomba” e PD/ Vėllai i Xhafės kontrollon lojrat e fatit.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Per hir te se vertetes duhet te them qe cdo gje qe opozita e Bashes & Co, ka denoncuar deri me tani, ka dale e vertete ose me sakte nje e vertete e mbuluar edhe me shume propagande dhe llafollogji...
Mos harroni kurre: Pas tij fshihet njeriu qe leviz dhe terheq te gjitha fijet e sistemit politik ne Shqiperi ne keto 27 vjete e fundit! Beni gabim nese e nenvleftesoni!!!
babe as basha as mona nuk ngjallin shpres,se jane vete te zhytur ne hale e skandale.....me gjithe keto skandale qe i jane zbuluar qeverise, te ish dikush tjeter,rama do kish dale ne pension tani.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i 3d1 pėlqehet nga
i vjetėr 15-09-2018, 08:05   #10
Oqeani
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,285
Thanks: 1,642
Thanked 1,118 Times in 745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Bomba” e PD/ Vėllai i Xhafės kontrollon lojrat e fatit.

Ne ēdo pikė nga njė cub ! Matrapaz popull!
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2018, 05:43   #11
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,013
Thanks: 1,346
Thanked 1,879 Times in 1,086 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Bomba” e PD/ Vėllai i Xhafės kontrollon lojrat e fatit.

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 16-09-2018, 11:29   #12
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,861
Thanks: 290
Thanked 487 Times in 364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Bomba” e PD/ Vėllai i Xhafės kontrollon lojrat e fatit.

Tjater here me tanga ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur